Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polska - Estonia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Polska - Estonia

Polska - Estonia
    to juz za pięć dni!
    Janas uzupełnił właśnie kadrę, zgadnijcie kogo nie ma ?
    Na szczęście nie ma też Jopa :+:

www.pzpn.pl :
    Siedmiu piłkarzy z polskiej ligi powołał w czwartek selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas na mecz z Estonią, który odbędzie się w środę 20 sierpnia w Tallinie. Powołanie do kadry otrzymał również Tomasz Kłos, który niedawno zasilił szeregi niemieckiego 1.FC Koln.
    Do wcześniej powołanych zawodników z klubów zagranicznych dołączyli:
    Marcin Baszczyński, Mirosław Szymkowiak, Maciej Żurawski (wszyscy Wisła Kraków), Paweł Kryszałowicz, Marcin Burkhardt (obaj Amica Wronki), Radosław Sobolewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski), Jacek Zieliński (Legia Warszawa).

Spotkanie z Estonią będzie ostatnim sprawdzianem reprezentacji przed meczami eliminacyjnymi do ME z Łotwą (6 września, Ryga) oraz Szwecją (10 września, Chorzów).

Pełna kadra na mecz z Estonią:

Bramkarze: Jerzy Dudek (Liverpool FC, Anglia), Maciej Nalepa (Karpaty Lwów, Ukraina).

Obrońcy: Tomasz Hajto (Schalke 04 Gelsenkirchen, Niemcy), Jacek Bąk (RC Lens, Francja), Michał Żewłakow (Anderlecht Bruksela, Belgia), Mirosław Sznaucner (Iraklis Saloniki, Grecja), Krzysztof Ratajczyk (Austria Wiedeń), Marcin Baszczyński (Wisła Kraków), Tomasz Kłos (1.FC Koln), Jacek Zieliński (Legia Warszawa)

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachar Donieck, Ukraina), Roman Dąbrowski (Besiktas Stambuł, Turcja), Tomasz Zdebel (VfL Bochum, Niemcy), Jacek Krzynówek (FC Nuernberg, Niemcy), Kamil Kosowski (FC Kaiserslautern, Niemcy), Mirosław Szymkowiak (Wisła Kraków), Marcin Burkhardt (Amica Wronki), Radosław Sobolewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.)

Napastnicy: Emmanuel Olisadebe (Panathinaikos Ateny, Grecja), Artur Wichniarek (Hertha Berlin, Niemcy), Maciej Żurawski (Wisła Kraków), Paweł Kryszałowicz (Amica Wronki).
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

heh, Janas niczym się nie różni od poprzedników w forowaniu swoich pupilków. Ja bym pierwszą jedenastkę zestawiła następująco (oczywiscie biorę pod uwagę tylko powołanych piłkarzy):

------------------------------Dudek--------------------------
    Ratajczyk-------------Zieliński---Bąk-----------Żewłakow
    ---------------------------Sobolewski------------------------
    Dąbrowski----------------Burkhard-------------Krzynówek
    ---------------------Kryszałowicz--Olisadebe---------------
    Only You

Komentarz

nie bede zakladal osobnego tematu,a mam takie pytanko-jezdzicie na Repre?ja bylem tylko raz w chorzowie na Norwegi /i w sumie tylko dla tego ze mialem bileciki zalatwione/,do tego chodze na Repre u Nas ale tez nie na wsztstkie meczyki.
      pozdro.

ps.HWDolisadebe.
      Legia & Zagłębie !!!

Komentarz

tylko co tam robi Klos i Sznaucer... tego drugiego jakos przeboleje ale ten pierwszy to za co?? za to ze udalo mu sie kontrakt podpisac?!

Komentarz

A co w kadrze robią Hajto, Lewandowski, Wichniarek?
          Jeszcze Romana Dąbrowskiego mozna zrozumiec, bo na prawej pomocy posucha (Zając nawet w Groclinie nie gra). Ale po jakiego wała Lewandowski? To już lepiej Magierę w jego miejsce powołać!

Pierwsza jedenastka na Estonię
          ---------------------Dudek-------------------
          Baszczyński-----Zieliński----------Żewłakow
          ----------------Sobolewski---------------------
          Dąbrowski--Burkhardt--Szymkowiak--Krzynówek
          ---------Żurawski---------Kryszałowicz---------

NA Szwecję będzie trzeba grać 4 z tyłu (Jacek Bąk). Sobol do pomocy, Burkhardtowi dziękujemy, no chyba, że Szymkowiak, jak zwykle złapie kontuzję.
          koko koko Skorza spoko...

Komentarz

a po meczu na pierwsze miejsce list przebojow powroci piosenka Mundialeiro.
            22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Komentarz

Zamieszczone przez rkwa
              nie bede zakladal osobnego tematu,a mam takie pytanko-jezdzicie na Repre?ja bylem tylko raz w chorzowie na Norwegi /i w sumie tylko dla tego ze mialem bileciki zalatwione/,do tego chodze na Repre u Nas ale tez nie na wsztstkie meczyki.
              pozdro.

ps.HWDolisadebe.
              Ja jeżdżę, ale bez napinek. Jestem jak mam czas, flotę i ochotę

Miałem jechać w tych eliminacjach na Węgry, ale zobaczymy czy mi starczy cierpliwości.
              Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

no i juz sa kontuzje no i znow problem z Olisadebe:

za www.sports.pl:

"Mirosław Sznaucner (na zdjęciu) (Iraklis Saloniki) i Krzysztof Ratajczyk (Austria Wiedeń) z powodu kontuzji nie zagrają w środowym meczu towarzyskim z Estonią - poinformował selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Paweł Janas.
                "Sznaucner w ostatnim meczu sparingowym Iraklisu doznał urazu pachwiny. Natomiast Ratajczyk w środowym spotkaniu kwalifikacji Ligi Mistrzów z Olympique Marsylia nabawił się kontuzji kręgosłupa. W sobotę Krzysiek poinformował mnie telefonicznie, że ból nie ustąpił i na zgrupowanie nie przyjedzie. Oczywiście, nie wystąpi dzisiaj w spotkaniu derbowym z Rapidem" - powiedział Janas.

Nie po raz pierwszy problemy zdrowotne ma Emmanuel Olisadebe. Napastnik Panathinaikosu Ateny nie zagrał w sobotnim meczu Pucharu Grecji z Niki Volou (2:0). W drugiej połowie zagrał natomiast Krzysztof Warzycha. "Olisadebe narzeka na kolano. Przyjedzie wieczorem do Warszawy i po konsultacji z lekarzem Jerzym Grzywoczem, zobaczymy, co dalej" - dodał szkoleniowiec.

Paweł Janas nie zamierza powoływać nowych zawodników w miejsce kontuzjowanych. "Mam do dyspozycji 20 piłkarzy. Gdybyśmy w Estonii rozgrywali dwa spotkania, może powołałbym jeszcze jednego gracza, a tak nie ma takiej potrzeby. Nawet jeśli uraz uniemożliwi występ Olisadebe, to i tak mam trzech napastników. Kilku kadrowiczów gra w niedzielę i w poniedziałek - mam nadzieję, że nic złego już się nie wydarzy"."

Komentarz

czy mozna komus dyscyplinarnie odebrac obywatlestwo?

Komentarz

Zamieszczone przez Yevaud
                    A co w kadrze robią Hajto, Lewandowski, Wichniarek?
                    Jeszcze Romana Dąbrowskiego mozna zrozumiec, bo na prawej pomocy posucha (Zając nawet w Groclinie nie gra). Ale po jakiego wała Lewandowski? To już lepiej Magierę w jego miejsce powołać!

Pierwsza jedenastka na Estonię
                    ---------------------Dudek-------------------
                    Baszczyński-----Zieliński----------Żewłakow
                    ----------------Sobolewski---------------------
                    Dąbrowski--Burkhardt--Szymkowiak--Krzynówek
                    ---------Żurawski---------Kryszałowicz---------

NA Szwecję będzie trzeba grać 4 z tyłu (Jacek Bąk). Sobol do pomocy, Burkhardtowi dziękujemy, no chyba, że Szymkowiak, jak zwykle złapie kontuzję.
                    Trzeba grać czwórką z tyłu nawet z Estonią. Przecież główna wykrętka z porażek i remisów to brak zgrania.
                    BTW ja bym podziękowała Szymkowiakowi a postawiła na Burkhardta. Szymkowiak za dużo czasu poswięca na robienie min i dyskusje z sedzią
                    Only You

Komentarz

Zamieszczone przez rkwa
                      ...nie bede zakladal osobnego tematu,a mam takie pytanko-jezdzicie na Repre?...
                      Ja też byłem tylko raz... nie dawno.. na Łotwie... i więcej raczej nie pójdę.
                      Jako ultrasik z krwi i kości stwierdzam że na meczach Repry można zanudzić się na śmierć, ewentualnie zwariować od wszędobylskich piszczałek. Do tego inny system dopingowania. Na Reprze właściwie nie ma młynu. Ekipy siedzą razem i każda próbuje zarzucić coś swojego.
                      W dodatku masa chołoty z całego niemal kraju reaguje na wszystko co związane z aktywnym kibicowaniem w sposób uwłaczający nam ultrasom :>
                      Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

tak sobie poczytalem wywiad z Wichniarkiem i coz. w ataku chyba nie bedzie zbyt wielkiego porozumienia.

Porozmawia Pan z Olisadebe?
                        - (chwila ciszy) Przyjeżdżam na kadrę i będę rozmawiał z każdym zawodnikiem, nie tylko z Olisadebe

a po tym od meczu ze szwecja to przyznam szczerze, ze potyczka towarzyska z supermocarstwem pilkarskim mnie juz chyba tak nie rusza. tak jak i teoretyczne rozwazania o zajeciu drugiego miejsca w grupie i mozliwosci awansu do ME poprzez baraze. dupa zbita 8o

Komentarz

Oli napewno wypada:
                          za www.wp.pl

"Kadra znów bez Olisadebe!
                          PAP 21:30

(fot. PAP)

Na ten temat
                          & Mjaellby nie zagra z Polską?
                          & Kadra Polski bez Sznaucnera i Ratajczyka
                          & Johannesson sędzią meczu Estonia - Polska

Napastnik Panathinaikosu Ateny Emmanuel Olisadebe dołączył do Mirosława Sznaucnera (Iraklis Saloniki) i Krzysztofa Ratajczyka (Austria Wiedeń), piłkarzy, którzy z powodu kontuzji nie zagrają w reprezentacji Polski w środowym meczu towarzyskim z Estonią.

"Olisadebe przyjechał w niedzielę wieczorem do Warszawy, narzekając na ból w kolanie. Badania potwierdziły uraz, z którym na siłę można by grać, ale po konsultacji z lekarzem Jerzym Grzywoczem uznaliśmy, że nie ma takiej potrzeby. Zdrowie zawodnika jest ważniejsze" - poinformował selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paweł Janas.

"Emmanuel dostał lekarstwa, zestaw specjalnych ćwiczeń na bolące kolano i w poniedziałek wraca do Aten. Jego przerwa w grze potrwa około dwóch tygodni" - dodał Janas.

Emmanuel Olisadebe nie po raz pierwszy ma problemy zdrowotne. Napastnik Panathinaikosu Ateny nie zagrał w sobotnim meczu Pucharu Grecji z Niki Volou (2:0), narzekając na ból w kolanie.

Mirosław Sznaucner w ostatnim meczu sparingowym Iraklisu doznał urazu pachwiny, natomiast Krzysztof Ratajczyk w środowym spotkaniu kwalifikacji Ligi Mistrzów z Olympique Marsylia nabawił się kontuzji kręgosłupa.

Spotkanie towarzyskie Estonia - Polska odbędzie się w środę, 20 sierpnia (godz. 20.30) w Tallinie. Ta konfrontacja będzie ostatnim sprawdzianem przed meczami eliminacji mistrzostw Europy z Łotwą (6 września, Ryga) i Szwecją (10 września, Chorzów)."

Komentarz

Zamieszczone przez szczepan
                            tylko co tam robi Klos i Sznaucer... tego drugiego jakos przeboleje ale ten pierwszy to za co?? za to ze udalo mu sie kontrakt podpisac?!
                            No dobra ,Kłos nie ,to w takim razie kto?Ljungberg rozjeżdzał Baszczyńskiego jak chciał.To ,że chłopak nie dostał czerwonej kartki,po faulach,które były jedynym jego sposobem na zatrzymywanie pomocnika Arsenalu,to zasługa tylko Janasa,który zdjąl go w przerwie.Niestety jesteśmy skazani na Kłosa.No bo kto?Wasilewski?No dobra jest Jarza,który powinien zostac sprawdzony ,ale to za mało.

Komentarz

a chocby ktos z naszej ligi...

Komentarz

Pracuję...
                              X