Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reprezentacja

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wygląda na to, że wraca Nawałka. Jak dla mnie błąd. Ostatnie jego dokonania z reprezentacją były przefatalne. Gra obrzydliwa, na pewno gorsza niż za Sousy (tak), a atmosfera w kadrze pod psem. Szykują się kolejne zmarnowane, jałowe miesiące. Chyba że szczęśliwie nie wejdziemy do MŚ, może wtedy u Kuleszy i w środowisku dziennikarskim pompującym Nawałkę, nastąpi jakaś głębsza refleksja, Bo brak awansu nie zabije polskiej piłki.

Komentarz

• Onet pisze, że ponoć nie. Że bliżej jest Koler.
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Sebastian Staszewski
        @s_staszewski

Adama Nawałkę można już właściwie ogłosić nowym selekcjonerem reprezentacji. Po 2 spotkaniach z prezesem Cezarym Kuleszą wszystkie kluczowe elementy umowy zostały dogadane. Czas jeszcze na ustalenie pewnych drobnych szczegółów i nad PZPN pojawi się biały dym.
        @SportINTERIA

11:46 AM · 14 sty 2022·Twitter Web App
        Sebastian Staszewski
        @s_staszewski

Przedziwna sytuacja z tym Adamem Nawałką. Na ten moment właściwie wszystkie kwestie formalne są dograne, ale Cezary Kulesza chce jeszcze dać sobie czas i przemyśleć... inne kandydatury. Tak po prawdziwie to trochę współczuję Nawałce. Ciągle jest taką "mocną opcją, ale rezerwową".

3:38 PM · 14 sty 2022·Twitter Web App
        --------------------------------

Sebastian Staszewski
        @s_staszewski

Sprawdziłem info @OnetSport ws. Marcela Kollera. I wygląda na to, że prezes Cezary Kulesza gra nie na dwa, a na... trzy fronty. Bo tyle kandydatur jest dziś w grze. Poza Nawałką są to Marcel Koller i jeszcze jeden polski trener. Wybór ma być dokonany lada dzień.
        @SportINTERIA

3:29 PM · 14 sty 2022·Twitter Web App

Komentarz

• Przed meczem z Rosją będzie bodaj tylko jeden trening.

Co oni mogą zdążyć przećwiczyć ? Rozpisane wcześniej i wysłane do wykucia stałe fragmenty gry, po razie na wariant, na koniec treningu. Wcześniej przesuwanie w defensywie ze 2 godzinki. Nic to nie da. Na ofensywe nie będzie wgl czasu. Z tego powodu trzeba grać futbol na maxa prostacki, albo wesołą improwizacje, albo to co było za Souzy. W tym kontekście posypuję głowe popiołem, za krótkowzroczność gdy kwestionowałem konieczność zatrudnienia Polskich asystentów dla bajeranta. Bardzo by się teraz przydali !

W tym kontekście kandydatura Nawałka wydaje się dość naturalną opcją. Wystarczy odświerzyć pamięć wielu piłkarzom i grać to co się chce i zna. Z Euro 2016 dalej trzon kadry tworzą Szczęsny, Glik, Krychowiak, Zieliński, Linetty, Milik. Na MŚ 2018 dodatkowo byli Bednarek, Bereszyński, Rybus, Góralski. Wszyscy znają na pamięć wszystkie taktyczne smaczki i wszyscy mogą liczyć na powłanie na marzec. Taki Klich, Kędziora, Dawidowicz (?) też je znają i pewnie walizki też spakują.

Nawałka lubią zaskoczyć więc jeśli taki Grosicki, Salamon, Kapustka czy nawet Jędza lub Pazdan będą w jako takiej formie, to w moim odczuciu jest duże prawdopodobieństwo że Nawałka po nich sięgnie. Taktykę znają, osobna kwestia, czy akurat te nazwiska powołane to byłby atut czy wada ..

Wystarczyłoby intensywnie uczyć teorii tych kilku nowych, którzy mają duże szanse na minuty w marcu.

Nawałka na baraże wydaje się opcją rozsądną bo czasu jest ekstremalnie mało, a on zna klimacik, zna nasze know-how itp. Nie będzie musiał tracić czasu i marnować swojej uwagi na adaptacje.

Opcją długofalową dla mnie jednak jest przeciętną.

Edyta:

Też wiele z wymienionych nazwisk (tych co znają założenia) nie upychałbym w składzie czy nawet na zgrupowaniu. Ale skład Szczęsny - Rybus- Glik- Bednarek- Bereszyński - Krychowiak- Klich- Zieliński - ktoś nowy- ktoś nowy- Lewandowski wydaje się być rozsądny i prawdopodobny, i prawie wszyscy znają taktykę. Uniknęlibyśmy Orlikowego haosu
          Ostatnio edytowany przez Cohen; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Klich nie gra z Rosją. A dwa że obecnie w dużo lepszej formie jest Moder który powinien być centralną postacią środka pola. A z tych nowych to pewnie Grosicki
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
              Klich nie gra z Rosją. A dwa że obecnie w dużo lepszej formie jest Moder który powinien być centralną postacią środka pola. A z tych nowych to pewnie Grosicki
              Wiem że z Rosją nie zagra, ale w ewentualnym finale chyba może.

Co do jego formy to się nie zgodzę. Ostatnie mecze klasa. Z Młotami oglądałem i śmigał rewelacyjnie, topowe spotkanie. Moder zaś znika, mało jest go pod grą, ale też punktował i obijał poprzeczkę. Jednak mimo wszystko Klich moim zdaniem w lepszej formie.

Edt: co do nowych to pewnie będzie jak piszesz. Grosicki, ja stawiam jeszcze też na Milika. Dwóch ulubieńców, którzy najlepiej grali u niego.
              Ostatnio edytowany przez Cohen; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ewentualny finał baraży ma się odbyć w Kotle Czarownic.
                q[-_-]p

Komentarz

Pracuję...
                X