Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reprezentacja

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• PZPN rzucał mu kłody pod nogi?
    Home office, brak Polaka w sztabie, zero konieczności nauki języka. Bo właśnie - wszyscy wypominają Kuleszy brak znajomości angielskiego. I zgadzam się, że jest to kompromitacja. Jako prezesowi związku, jemu ten angielski jest potrzebny ale bynajmniej nie po to aby się dogadywać z jakimś portugalskim śmieciem. Tutaj to pajac mając rok czasu leżenia na kanapie powinien władać piękna polszczyzną. Guardiola przychodząc z wielkiej wtedy Barcelony potrafił w mig się nauczyć niemieckiego, jeszcze zanim podjął nowa pracę. To jest elementarny szacunek do pracodawcy i kibiców. A tu przychodzi jakieś gówno które prowadziło przed chwilą Tianjin Quanjian i to Kulesza winien, że się nie mogli dogadać.

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
      PZPN rzucał mu kłody pod nogi?
      Home office, brak Polaka w sztabie, zero konieczności nauki języka. Bo właśnie - wszyscy wypominają Kuleszy brak znajomości angielskiego. I zgadzam się, że jest to kompromitacja. Jako prezesowi związku, jemu ten angielski jest potrzebny ale bynajmniej nie po to aby się dogadywać z jakimś portugalskim śmieciem. Tutaj to pajac mając rok czasu leżenia na kanapie powinien władać piękna polszczyzną. Guardiola przychodząc z wielkiej wtedy Barcelony potrafił w mig się nauczyć niemieckiego, jeszcze zanim podjął nowa pracę. To jest elementarny szacunek do pracodawcy i kibiców. A tu przychodzi jakieś gówno które prowadziło przed chwilą Tianjin Quanjian i to Kulesza winien, że się nie mogli dogadać.
      Tylko spójrz na problem bardziej odgórnie. Gdyby Kulesza umiał rozmawiać po angielsku, to pewnie nie byłoby tej blokady. Dlatego właśnie język ten jest w pewnym sensie uniwersalny na świecie, by różne osoby różnych narodowości mogły się w tym języku porozumieć. Poza tym, wydaję mi się, że przesadą jest to, żeby ten "portugalski ananas" uczył się języka polskiego (choć fajnie by było!). Nie oszukujmy się, ale bardzo mało osób z zachodniej Europy (nie Polacy) potrafiło nauczyć się naszego trudnego, ale jakże pięknego języka. Trochę odejdę od tematu, ale nie wiem, czy obserwujesz sport żużlowy? W naszym kraju mamy najsilniejszą ligę na świecie, jeżdżą najlepsi z całego świata, a jeśli chodzi o obcokrajowców, którzy są od lat tutaj, to tylko wiem, że zawodnicy ze wschodu (np. Rosja) potrafią mówić po polsku. A to wszystko dlatego, że mamy podobną mowę, jesteśmy Słowianami, wiele słów się powtarza itp.

Także uważam, że nie ma co porównywać Guardioli, który nauczył się języka niemieckiego do trenerów, którzy przychodzą tu na czas widniejący na umowie (np. do końca eliminacji MŚ). Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że trenerzy, którzy przychodzą pracować do takiej Portugalii (i są z innego kraju), to uczą się właśnie portugalskiego...

Komentarz

• Obrona tego portugalskiego ciecia w jakimkolwiek aspekcie jest skazana na porażkę.

Komentarz

• Mnie bardzo martwią wysokie, zbyt wysokie akcje Nawałki na rynku medialnym, to będzie "tragedia narodowa" jeśli on obejmie stery, autokar chyba zawsze będzie jeździł tylko do tyłu! Jak dla mnie Gruby Czesław może być, a jak nie, to któryś z Włochów co się zgłosili, nawet Pirlo będzie lepszy od Nawałki.
          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez PawelPolak Zobacz posta

Tylko spójrz na problem bardziej odgórnie. Gdyby Kulesza umiał rozmawiać po angielsku, to pewnie nie byłoby tej blokady. Dlatego właśnie język ten jest w pewnym sensie uniwersalny na świecie, by różne osoby różnych narodowości mogły się w tym języku porozumieć. Poza tym, wydaję mi się, że przesadą jest to, żeby ten "portugalski ananas" uczył się języka polskiego (choć fajnie by było!). Nie oszukujmy się, ale bardzo mało osób z zachodniej Europy (nie Polacy) potrafiło nauczyć się naszego trudnego, ale jakże pięknego języka. Trochę odejdę od tematu, ale nie wiem, czy obserwujesz sport żużlowy? W naszym kraju mamy najsilniejszą ligę na świecie, jeżdżą najlepsi z całego świata, a jeśli chodzi o obcokrajowców, którzy są od lat tutaj, to tylko wiem, że zawodnicy ze wschodu (np. Rosja) potrafią mówić po polsku. A to wszystko dlatego, że mamy podobną mowę, jesteśmy Słowianami, wiele słów się powtarza itp.

Także uważam, że nie ma co porównywać Guardioli, który nauczył się języka niemieckiego do trenerów, którzy przychodzą tu na czas widniejący na umowie (np. do końca eliminacji MŚ). Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że trenerzy, którzy przychodzą pracować do takiej Portugalii (i są z innego kraju), to uczą się właśnie portugalskiego...
            Kurczę, Portugalia to chyba akurat dość specyficzne miejsce pracy bo tam próżno szukać zagranicznych szkoleniowców.
            Czy oczekiwanie nauki języka przez Souse to przesada? Pewnie tak. I gdyby Portugalczyk miał dobre wyniki lub/i dobry styl lub/i był tytanem pracy lub/i lub/i nie dałby sobą pomiatac "kapitanowi", który wybiera sobie mecze w których zagra lub/i nie gardzilby polską ligą tak bardzo lub/i wziął do sztabu jakiegokolwiek Polaka lub/i pokazywałby, że mu zależy w jakikolwiek inny sposób na tej kadrze, to Kulesza by pewnie na głowie stanął, żeby się z nim w jakikolwiek sposób dogadać. A tak, to ja mu się nie dziwię. Bo o czym tu gadać z takim zgniłym bufonowatym jajem?

Komentarz

• Jak się czyta newsy (weszło), że kandydatem nr 1 jest Nawałka, a nr 2 jest nie kto inny jak "Polski Guardiola" to można się zastanawiać czy zamiast Kuleszy to Dario Miodulski nie pociąga za sznurki. Jak mają być takie kandydatury niech nie zatrudniają nikogo tylko z Roberta zrobią grającego trenera i gorzej nie będzie.

Komentarz

• O ile Nawałkę jako strażaka na baraże jestem w stanie zrozumieć to Probierz to jakiś absurd. Nawałka bardzo dobrze zna rdzeń kadry co w tym wypadku ma ogromne znaczenie. Jeżeli nie będzie kombinował z ustawieniem i zagra czwórką z tyłu to jestem sobie w stanie wyobrazić że osiągniemy awans. Trzeba pamietać że następny mecz kadry to mecz z Rosją. Jeżeli bym miał wybierać między Nawałką a Pirlo który to remontował maszynkę do zdobywania scudetto to stawiam na Nawałkę.

Komentarz

• Nawałka na szczęście złożył papiery do repry Kosowa i może go wezmą? Mało prawdopodobne ale cuda się jednak zdarzają

Jest sporo lepszych ofert niż od Pirlo, tylko przebierać i wybrać.
                  Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Nawałka zdążył już zdementować temat Kosowa.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                      Nawałka na szczęście złożył papiery do repry Kosowa i może go wezmą? Mało prawdopodobne ale cuda się jednak zdarzają

Jest sporo lepszych ofert niż od Pirlo, tylko przebierać i wybrać.
                      Czy ja wiem czy te opcje są takie ciekawe.. Jak dla mnie to raczej tacy trenerzy zweryfikowani na nie. Z nazwisk które się obijają w mediach wyróżnisz kogoś konkretnie ?

Jak dla mnie to może ewentualnie Prandelli

Komentarz

• Jak jednak dowiedziała się nieoficjalnie PAP w piątek w źródle blisko PZPN, pod uwagę brana jest koncepcja mieszana. Chodzi o to, aby był „wilk syty i owca cała”.

Zgodnie z tą koncepcją (ale wciąż jest ich kilka) nowym selekcjonerem zostanie obcokrajowiec, któremu pomogą w sztabie dwaj młodzi polscy trenerzy, prawdopodobnie byli reprezentanci kraju.

Chodzi o to, że z jednej strony znany zagraniczny selekcjoner to autorytet dla polskich piłkarzy, m.in. Roberta Lewandowskiego. A z drugiej - obecność w sztabie polskich trenerów, świetnie znających reprezentację, da gwarancję odpowiedniego rozeznania możliwości zawodników i dobrania jak najlepszej taktyki na mecz z Rosją.

Na dodatek młodzi polscy trenerzy mogliby uczyć się od zagranicznego selekcjonera warsztatu.

Komentarz

• Prezes PZPN odniósł się do kilku kandydatów, którzy pojawili się w medialnych spekulacjach. - Mogę na przykład zdradzić, że nie rozpatruję Jürgena Klinsmanna, chociaż media twierdzą, że chciałby prowadzić naszą reprezentację. Chęć do pracy zgłosił Avram Grant, który ma nawet polskie korzenie, ale jego również nie biorę pod uwagę. Tak samo jak Dicka Advocaata i Fabio Capello - powiedział Kulesza.

Na giełdzie kandydatów pojawili się również Fabio Canavarro i Andrea Pirlo. Kulesza przyznał, że przedstawiciele obu mistrzów świata z 2006 roku kontaktowali się z PZPN-em, ale na razie żadne konkrety nie padły. Podobnie sprawy mają się z Andrijem Szewczenko, obecnie pracującym w Genoi, którego jednak sternik polskiej federacji nazwał "ciekawym szkoleniowcem".

Komentarz

• Sebastian Staszewski
                            @s_staszewski

W sobotnie popołudnie prezes PZPN Cezary Kulesza spotka się w Warszawie z Fabio Cannavaro! Zdobywca Złotej Piłki i mistrz świata przyleciał do Polski, by porozmawiać o ew. poprowadzeniu reprezentacji. Nic nie jest przesądzone, ale to jeden z głównych kandydatów.

1:58 PM · 8 sty 2022·Twitter Web App
                            ..

Komentarz

• Fabio Cannavaro to dosyć ryzykowna kandydatura, kolejny co się chce odbić. Piłkarz zajebisty ale trener bardzo chiński. Rozwiązał kontrakt w Kantonie? Główny sponsor/właściciel upadł ale nie wiem jak mocno to uderzyło w klub.

Komentarz

• Slaven Bilić ma objąć Fenerbahce. Szkoda, bo widziałbym go w roli następcy Sousy.
                                Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Komentarz

Pracuję...
                                X