Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reprezentacja

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Ten ranking to tragiczny crap! Nie grając awansowaliśmy o kilka pozycji i jesteśmy na równi z Hiszpanią, to nonsens! Jak wygramy z Rumunią to praktycznie wbijamy do pierwszej piątki na świecie, jaja jak berety i tyle! Druga Belgia
    Myślę, że dobrze byłoby się przed publikowaniem opinii w tej sprawie zadać sobie trud i sprawdzić jak ten ranking jest tworzony i dlaczego awansujemy, mimo że nie gramy spotkań.

Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Pewnie, że lepiej bo prawdopodobnie będziemy losowani z pierwszego koszyka!
    Mnie po prostu denerwuje onanizowanie się mediów tym rankingiem który już dawno powinien był zostać zreformowany aby być bliżej rzeczywistości ...
    Ranking już został zreformowany, tak btw.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
      Pewnie, że lepiej bo prawdopodobnie będziemy losowani z pierwszego koszyka!
      Mnie po prostu denerwuje onanizowanie się mediów tym rankingiem który już dawno powinien był zostać zreformowany aby być bliżej rzeczywistości ...
      Kolejne losowanie eliminacji do Mundialu za długi czas. Z kolei aby być losowani z pierwszego koszyka u Ruskich, musielibyśmy przeskoczyć jeszcze o 3 pozycje. Ale kto wie...

Zamieszczone przez fkl Zobacz posta
      Ranking już został zreformowany, tak btw.
      Co z tego, skoro nadal średnio oddaje rzeczywistość?

Komentarz

• Majkisek losowanie będzie zapewne za pół roku. Do tego czasu zagramy jeszcze pięć meczów, a same zwycięstwo z Rumunią przesunie nas na 7 miejsce, podobno. W drugim półroczu odpadną nam porażki z przed czterech lat z Czarnogórą, Anglią i Ukrainą. Dodatkowo czerwcowy remis z Mołdawią. Ciężko będzie tego nie poprawić.
        @Jestem
        Jesteśmy Reprezentacją, która w tamtych eliminacjach przegrała tylko raz , na Euro rankingowo ani razu, i w aktualnych eliminacjach również ani razu. To czego oczekujesz , że gdzie będziemy ? W drugiej trzydziestce? Może i Hiszpania by z nami wygrała ale fakty są takie że na Uero dostali bęcki od Chorwatow czy Włochów. My remisowaliśmy z Niemcami czy Portugalia. Czemu mamy czuć się gorsi. Dodatkowo dochodzą kolejne aspekty ustalania rankingu tj. Cykl czteroletni tzn. Ze nie licza mam sie eliminacje czy do euro gdzie nie graliśmy i Powoli odpadją do mundialu gdzie wygraliśmy trzy meczy ( 2 z san marino). Inna sprawa że z czasem spada waga spotka tzn. Najwièksza mają z ostatnich 12 miesiecy a tu mamy sukces na euro.

Komentarz

• No to jeśli tak sprawa wygląda, to faktycznie mamy szanse na bycie losowanym z 1 koszyka. To by było coś, choć z drugiej strony, jeśli trafilibyśmy potem taką Hiszpanię + Urugwaj, to wraz by było nieciekawie. Tak czy inaczej, fajnie by było wreszcie wyjść z grupy na Mundialu.

Komentarz

• Do losowania będzie brany ranking z października 2017 jak coś Ogólnie nawet jest jakaś mała szansa, żebyśmy za miesiąc byli na 4-5 miejscu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
              Co z tego, skoro nadal średnio oddaje rzeczywistość?
              Jakieś argumenty? Bo nie mam się niestety do czego odnieść.

Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
              Jesteśmy Reprezentacją, która w tamtych eliminacjach przegrała tylko raz , na Euro rankingowo ani razu, i w aktualnych eliminacjach również ani razu.
              Co więcej, na ostatnie 31 spotkań przegraliśmy tylko 2 mecze rankingowe - sparing z Holandią 2:1 oraz wyjazd z czołową drużyną rankingu Niemcami 3:1. Bo mecz z Portugalią w regulaminowym czasie skończył się remisem 1:1, karne czy dogrywka natomiast rozstrzygają "tylko" sprawę awansu do kolejnej rundy.

Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
              To czego oczekujesz , że gdzie będziemy ? W drugiej trzydziestce? Może i Hiszpania by z nami wygrała ale fakty są takie że na Uero dostali bęcki od Chorwatow czy Włochów.
              Co więcej Hiszpania na ostatnich MŚ nie wyszła nawet z grupy, na ME odpadła w 1/8, my w 1/4...wyniki jak najbardziej równe z naszymi. Nie ma podstaw żeby byli wyżej niż 10-te miejsce. Nie wiem czemu zakładacie, że z Hiszpania mielibyśmy dostać lanie, skoro w ostatnich 4 meczach z silniejszymi Niemcami mamy stosunek meczów 1-2-1...
              Ostatnio edytowany przez fkl; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez fkl Zobacz posta
                Jakieś argumenty? Bo nie mam się niestety do czego odnieść.
                Np. to, że w pierwszej piątce są 4 zespoły z Ameryki Południowej. Ostatni Mundial (rozgrywany zresztą właśnie u nich!) pokazał, że jednak Europa dominuje. Jeszcze gorzej było 4 lata wcześniej, gdzie całe podium padło łupem Europy, o ostatnim Mundialu na naszym kontynencie nawet nie ma co wspominać, tam drużyny z Ameryki nawet strefy medalowej nie powąchały. Ogólnie, wydaje się, że zespoły z Ameryki Południowej są za wysoko (np. 15 miejsce Peru - ostatni raz na MŚ 35(!) lat temu, oczywiście nie zanosi się aby miało się to zmienić).
                Ostatnio edytowany przez Majkisek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Np. to, że w pierwszej piątce są 4 zespoły z Ameryki Południowej. Ostatni Mundial (rozgrywany zresztą właśnie u nich!) pokazał, że jednak Europa dominuje.
                  Hmm...Argentyna to finalista ostatnich MŚ, Brazylia to półfinalista ostatnich MŚ, Kolumbia to ćwierćfinalista ostatnich MŚ, gdzie przegrali z...Brazylą. Również z Brazylią, ale rundę wcześniej przegrała reprezentacja Chile. To jest ta czwórka, która zajmuje miejsca w pierwszej 10-tce. Dodatkowo w 2016 roku odbył się turniej Copa America, który wygrała reprezentacja Chile, Argentyna była druga, Kolumbia trzecia.

Ponadto Twoja opinia na temat błędnego porównywania wyników drużyn europejskich z drużynami ze strefy CONMEBOL na MŚ nie do końca ma odzwierciedlenie w faktach, gdyż ranking dokładnie uwzględnia te wyniki - we współczczynniku regionalnym:

In addition to the opposition strength multiplier, FIFA considers the relative strength of entire confederations in the calculation. Each confederation is assigned a weighting between 0.85 and 1.0, based on the relative performance of the confederations in the last three World Cups.
                  Stąd też takie a nie inne punktowanie w rankingu.

Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                  Ogólnie, wydaje się, że zespoły z Ameryki Południowej są za wysoko (np. 15 miejsce Peru - ostatni raz na MŚ 35(!) lat temu, oczywiście nie zanosi się aby miało się to zmienić).
                  Peru radziło sobie całkiem dobrze w Copa America, plus zaliczyło kilka wartościowych, m.in. z Urugwajem, Boliwią, Paragwajem, wygrywając niemal wszystkie sparingi, do tego remis z wysoko notowaną Argentyną. A że drużyny z tej strefy na MŚ wywalczyły sobie dobry współczynnik regionalny, to i Peru ma dużo punktów do rankingu.
                  Ostatnio edytowany przez fkl; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Umówmy się - nie obchodzą mnie mecze, które odbywają się na kontynencie Amerykańskim. Niech sobie tam kopią i uprawiają wesoły futbol. Mnie interesują mecze pomiędzy kontynentalne, a te w ostatnich latach wygrywają Europejczycy. Dlatego 4 drużyny z Ameryki Płd. w czołowej piątce biją po oczach i wnioskuję, że coś tu musi być nie tak w samym rankingu. Np. ten kontynentalny przelicznik (Europa ma 0.99, zaś Ameryka 1.00). Być może średnia ekipa z Europy jest słabsza, niż Amerykańska (bo drużyn w Europie jest więcej), ale jeśli dochodzi do spotkań na szczycie, to kończy się jakimś 1-7. I tak jest od kilku Mundiali, regularne porażki Ameryki Płd. z Europą.

Komentarz

Mnie interesują mecze pomiędzy kontynentalne, a te w ostatnich latach wygrywają Europejczycy.
                      Te na szczycie tak, masz tutaj 100% racji, statystycznie natomiast niekoniecznie, bo w fazie grupowej pojedynki częściej wygrywają drużyny z Ameryki Południowej, stąd mniej więcej jest po równo w ostatnich trzech latach w tych pojedynkach. Oczywiście średnia im robi taki świetny wynik we współczynniku regionalnym, ale ma to sens - skoro Europa dostaje tyle miejsc, to niech udowadnia, że na nie wszystkie zasługuje. Być może powinni faktycznie, ale różnice w rankingu będą marginalne. Bowiem trzeba liczyć wszystkie mecze międzypaństwowe (z różną wagą, tak jak jest to teraz), a nie tylko półfinały czy finały MŚ, inaczej ranking nie ma wielkiego sensu.

Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                      Dlatego 4 drużyny z Ameryki Płd. w czołowej piątce biją po oczach i wnioskuję, że coś tu musi być nie tak w samym rankingu. Np. ten kontynentalny przelicznik (Europa ma 0.99, zaś Ameryka 1.00). Być może średnia ekipa z Europy jest słabsza, niż Amerykańska (bo drużyn w Europie jest więcej), ale jeśli dochodzi do spotkań na szczycie, to kończy się jakimś 1-7. I tak jest od kilku Mundiali, regularne porażki Ameryki Płd. z Europą.
                      Jasne, ale powiedzmy sobie szczerze - w kontekście rankingu nie ma rozwiązania idealnego, bo meczów międzypaństwowych nie ma aż tak wiele. Biorąc pod uwagę ograniczenia w futbolu międzypaństwowym, to ranking oddaje faktyczne aktualne trendy w kontekście sił reprezentacji, chociaż kwiatki typu Peru zawsze się zdarzą. Natomiast sam fakt, że nasza kadra kręci się wokół 7, 8 czy 10 miejsca ma swoje uzasadnienie.

Komentarz

• W przypadku zwycięstwa z Rumunią awansujemy dalej. Ten ranking ma znaczenie o tyle, że bycie w top 7 w grudniu 2017 zapewniłoby nam losowanie na MŚ z pierwszego koszyka (a trzeba zwrócić uwagę, że nie ma czegoś takiego jak drugi koszyk, jest tylko pierwszy a potem strefami) i dzięki temu uniknięcie najsilniejszych rywali w grupie (oczywiście tylko w przypadku awansu, ale jeżeli będziemy w top 7 w rankingu, to raczej nie ma takiej możliwości, żeby odbyło się to bez awansu). Problem jest tylko taki, że w czerwcu jest też Puchar Konfederacji z wysokim przelicznikiem, na którym nas nie ma, za to jest Portugalia, Chile i Niemcy, którzy bezpośrednio o to top 7 rywalizują. Zobaczymy co będzie.

Ja za to mam pytanie do znawców reguł. Kamil Glik nie gra z Rumunią, bo pauzuje za kartki. Orientuje się ktoś co musi zrobić Reprezentacja, żeby pauzowanie zostało uznane za odbyte? Pytam, bo przypomniała mi się sytuacja z Celtikiem, ale interesują mnie konkretne zasady, w różnych rozgrywkach, jesli ktoś tutaj je zna.

Komentarz

• Pięciu Rumunów czai się obok Roberta , a mimo to ten strzela piękna bramkę

Cóż za geniusz

Komentarz

• Rozumiem, że wyniki bronią Nawałkę i takie tam.... ale gdy w momencie największego rozluźnienia i dekoncentracji, rozmontował i tak już osłabiony brakiem Mączyńskiego środek pomocy i nawpuszczał napadziorów, to się szczerze zdziwiłem :/

A Zieliński co dziś rozrzucał pięknie podaniami to o hoho!

Komentarz

• Zieliński dzisiaj w końcu jak Zieliński z Napoli. Lewandowski jak zwykle niesamowity poziom. W obronie poza bramką to praktycznie Szczęsny bezrobotny, chociaż jak zwykle na koniec odpuścili. Mączyński do zejścia przez kontuzje chyba najlepszy mecz w reprezentacji. Krychowiak dzisiaj jakieś trzy poziomy niżej.
                              "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
                                Rozumiem, że wyniki bronią Nawałkę i takie tam.... ale gdy w momencie największego rozluźnienia i dekoncentracji, rozmontował i tak już osłabiony brakiem Mączyńskiego środek pomocy i nawpuszczał napadziorów, to się szczerze zdziwiłem :/

A Zieliński co dziś rozrzucał pięknie podaniami to o hoho!
                                Do tego praktycznie każdy mecz za Nawałki po golu jest odpuszczanie. Wyniki wynikami ale oprócz tego, że robią je głównie indywidualności to na grę pomysłu nie widać.
                                Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

Pracuję...
                                X