Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reprezentacja

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• To się chwali! Ludovic Obraniak starannie przygotowuje się do debiutu w reprezentacji Polski, który ma nastąpić w meczu z Grecją 12 sierpnia. Jak informuje "Przegląd Sportowy" zawodnik OSC Lille na okrągło słucha w internecie polskiego hymnu. I to już od kilku dni.

Czy Obraniak zaśpiewa "Mazurka Dąbrowskiego" przed meczem z Grecją. Uczy się pilnie, więc jest na to szansa. Poważnie traktuje kraj, dla którego będzie grał, co wcale nie jest regułą.

"Ludo" nie może się już doczekać pierwszego meczu w polskiej kadrze. Co prawda odczuwa lekki ból w pachwiniue i dlatego trener Lille Rudy Garcia postanowił nie ryzykować jego zdrowia w rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej z serbskim FC Sevojno, ale nie powinno to zagrozić jego występowi przeciwko Grekom.

Obraniak wylatuje do Polski w poniedziałek rano. O godzinie 18 zaliczy pierwszy trening z kadrą Leo Beenhakkera.
    informacja niczym niews z pierwszej strony faktu czy SE ale cieszy fakt ze gosciu tak powaznie do tego podchodzi, szkoda ze naszej gwiazdeczce nigdy tak nie zalezalo. na pewno bede mu szczerze kibicował.
    O RETY! O RETY!

Komentarz

• Kolejny francuski piłkarz myśli o grze dla Polski
      Fakt/TN /06:58
      Występami w biało-czerwonych barwach zainteresowany jest francuski piłkarz z polskimi korzeniami - Timothee Kołodziejczak. Zawodnik Olympique Lyon to jeden z najzdolniejszych lewych obrońców w Europie - informuje "Fakt".
      Kołodziejczak oznajmia, że gra dla Polski to kusząca perspektywa. Jego dziadek jest Polakiem, a sam zawodnik stwierdza, że dzięki korzeniom poważnie rozważy ofertę gry dla naszej narodowej reprezentacji.

Zawodnik zdążył już zadebiutować w Ligue 1 i jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Francji. Pozyskać go chciał nawet swego czasu sam Sir Alex Ferguson. Timothee wybrał jednak ofertę z Lyonu.

http://sport.onet.pl/74327.6,1248706...wiadomosc.html
      Jeszcze tylko zrobić tak jak chce większość onetkomentonapierdalaczy na Ediego Andradinę, Hernaniego, Arboledę i wielki kambak Olisadebe
      Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• Zamieszczone przez Ciunek Zobacz posta
        Jeszcze tylko zrobić tak jak chce większość onetkomentonapierdalaczy na Ediego Andradinę, Hernaniego, Arboledę i wielki kambak Olisadebe
        Ja widzę ogromną różnicę w powołaniu zawodnika z polskimi korzeniami(exemplum Obraniak), w porównaniu do Olisadebe, Rogera.

Jeżeli inni zawodnicy typu Timothee Kołodziejczaka dostaną obywatelstwo drogą jaką musi pokonać szary obywatel(bez pomocy prezydenta) to ja jestem na TAK.

Komentarz

• A Ci dwaj nie mieli żadnych powołań do Francuskich młodzieżówek?
          +=

Komentarz

• Nawet jeżeli mieli to i tak niczego nie zmienia. Teraz jest jakiś taki przepis, że piłkarz może zmieniać reprezentację do któregoś tam roku życia (28?), jeżeli oczywiści wcześniej nie zagrał już w kadrze innego państwa w oficjalnym meczy o punkty.
            "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

Komentarz

• Nie o to mi chodziło.
              Wychodzę z założenia, że jeżeli ich nikt nie powoływał do młodzieżowej reprezentacji Francji to po prostu mają na nich wyjebane, a sami zainteresowani szukają sposobności do zrobienia większej karierki lub szumu wokół siebie.
              +=

Komentarz

• A jaką masz pewność, że przysłowiowy Kowalski nie idzie do kadry z tego samego powodu ?
                Szukanie dziury w całym według mnie.

Komentarz

• Wolę aby reprezentacja pozostała narodową, a nie zbiorem "obywateli" którzy dostali paszport po różnych perypetiach. Jak tak dalej będzie, to może kiedyś będziemy mieć biało-czerwonych takich, jakicj mają Francuzi tri colores - 11 murzynów. Jak dla mnie, to by już nie była by reprezentacja Polski tylko... kolesi z polskimi paszportami.

A co do Obraniaka trzeba mu poprostu dać czas. Napewno lepszy jest taki francuski Polak, niż ktoś kto całkiem wypadł sroce spod ogona, ale mam wątpliwości co do tego, czy się odnajdzie.
                  Ostatnio edytowany przez SPQR; [ARG:4 UNDEFINED].

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• - Jeśli wygramy trzy z czterech meczów, a do tego czwartego nie przegramy, to awansujemy - oto plan Leo Beenhakkera, który ma dać reprezentacji Polski upragniony awans do Mistrzostw Świata 2010 w RPA. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Holender zapewnia, że piłkarze nie złożą broni i będą walczyć do końca

Po nieudanym zgrupowaniu w RPA w szeregi reprezentacji Polski mogło wkraść się zwątpienie w pomyślne zakończenie eliminacji. Porażka z gospodarzem przyszłorocznego mundialu i remis z Irakiem nie napawają optymizmem przed meczami o punkty. Mimo tego trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker jest dobrej myśli.

- Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie awansować. Musimy tylko wygrać trzy z pozostałych do rozegrania czterech spotkań. Nie możemy pozwolić sobie na żadną przegraną.

Według selekcjonera paradoksalnie Polska znajduje się w idealnym dla niej położeniu. Piłkarze inaczej spisują się gdy to oni są faworytem spotkania, inaczej zaś gdy są w tarapatach, ciąży na nich presja, bądź grają z o wiele lepszym od siebie przeciwnikiem. Duch walki ujawnia się dopiero, gdy przychodzą kłopoty, a te mają zmobilizować Polaków do lepszej gry.

Jeśli chodzi o morale i poziom determinacji całej ekipy, jednego możemy być pewni - wysokiego współczynnika entuzjazmu, woli walki i zaangażowania na pewno nie straci jej szef, Beenhakker.

- Mój entuzjazm jest na odpowiednim poziomie. Wciąż jestem w pełni zaangażowany w pracę w Polsce. Mam te same ambicje i motywacje co na początku.

Selekcjoner w pełni wierzy w swoją drużynę. Uważa, że ma idealną mieszankę młodości z rutyną, każdy jest zawsze skoncentrowany na zgrupowaniach i podczas meczów. Jedyny problem może się ujawniać w mentalności jego podopiecznych. Tej, która według Beenhakkera cechuje wszystkich Polaków - pesymistyczne nastawienie do otaczających nas rzeczy.

- Wy Polacy macie tendencję do pesymizmu. Zawsze najpierw widzicie złe strony. Przyznam, że było miło uciec od tego na jakiś czas. To był jeden z powodów mojej decyzji, by spędzać więcej czasu poza Polską.
                    cytując klasyka - taki plan to ja mam zawsze

a tak serio to mam nadzieje ze to juz jego ostatnie chwile bo ile mozna sluchac tych jego "madrosci", w kazdym panstwie z normalnymi strukturami pilkarskimi zostałby dawno zwolniony ale oczywiscie nie u nas.
                    O RETY! O RETY!

Komentarz

• Kowalski to Kowalski. Natomiast spolszczony Kowalsky, który: "ja mieć dziadek Polak i ja kochać Polska" to nieco inna sprawa.

Olisadebe - Żona Polka = Polskie obywatelstwo. Poza tym łatwiej dostać się do lepszego klubu grając w reprezentacji kraju Europejskiego, niż biegać w bandzie 11 chłopa, których odróżniają numery na koszulce. Cel osiągnął, poszedł do Panathinaikosu i wbił ***** w Reprę. Gwiazdor.

Roger - 'Gwiazda' w krajowej skopanej szukająca dobrego zachodniego klubu. Legia szybko odpada w pucharach, a w Brazylii biega takich 50 jak on. Droga na zachód? Repra i Mistrzostwa Europy.

Teraz jakiś Obraniak i inny gość. Powstaje pytanie, czy ktoś ich powoływał do młodzieżówek, czy nie. Jak nie to pewnie będzie tak jak z Rogerskim i Olisadebowskim.
                      +=

Komentarz

• Nie zebym sie cieszył z Obraniaka i innych (zawsze blizej mu do Polski niz Rogerowi) ale taki Obraniak, ktory jakies tam szanse na chociaz ocieranie sie o kadre Francji miał by chcialby sie kosztem Francji wylansowac a naszej kadrze? nie sadze...

Akurat gdyby na to patrzyl to był wolalby byc w 40stce graczy z szansami na kadre Francji gdzie lans, potencjalnie zainteresowanie wiekszych klubow hajs duzo wiekszy niz to ze ma Polski paszport.
                        #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Komentarz

• Moim zdaniem Obraniak sobie już jakąś tam markę wyrobił i przynajmniej we Francji jest znany, w przeciwieństwie do Olisadebe i Rogera, którzy byli znani tylko u nas. Także ja tam go akurat nie podejrzewam o to że chce się on u nas wypromować, zwłaszcza że szanse na wyjazd na MŚ za rok mamy raczej niewielkie.
                          "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
                            Wolę aby reprezentacja pozostała narodową, a nie zbiorem "obywateli" którzy dostali paszport po różnych perypetiach. Jak tak dalej będzie, to może kiedyś będziemy mieć biało-czerwonych takich, jakich mają Francuzi tri colores - 11 murzynów. Jak dla mnie, to by już nie była by reprezentacja Polski tylko... kolesi z polskimi paszportami.

A mowia, ze niby globalne ocieplenie jest fikcja....
                            koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• wyjściowy skład Polski:

Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski, Roger, Euzebiusz Smolarek - Robert Lewandowski.

Komentarz

• Mnie osobiście dziwi brak w składzie Obraniaka kosztem Smolarka. Wiadomo, że ten drugi jest bez formy, obecnie jest również bez klubu, natomiast Obraniak gra regularnie w Lille i jest wiodącą postacią. Dziwna decyzja Leona, zresztą nie pierwsza i pewnie nie ostatnia.
                                "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

Komentarz

Pracuję...
                                X