Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rusza Liga...

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Rusza Liga...

... a z nią czas na przedsezonowe typy. Napiszcie kilka zdań o sile każdej z drużyn i o co wg. was w tym sezonie mogą osiągną.

Amica Wronki -

GKS Katowice -

Górnik Łęczna -

Górnik Polkowice -

Górnik Zabrze -

Groclin Grodzik Wlkp. -

Lech Poznań -

Odra Wodzisław -

Polonia Warszawa -

Świt Nowy Dwór Maz. -

Widzew Łódź -

Wisła Kraków -

Wisła Płock -
    Nieznani Sprawcy

Amica Wronki - poprzedni sezon nieudany. W tym roku wreszcie zrozumieli swój błąd i pozbyli się starych graczy. Ponadto dokupili Krzyszałowicza, a młodzież się rozkręci. Mimo wszystko poza możliwościami pierwszej 3. Powinni jednak grać w pucharach. 4 miejsce

GKS Katowice - rewelacja poprzedniego sezonu, nie może być nią wiecznie co z resztą było widać pod koniec sezonu. Transfery znacznie in minus. 6 miejsce

Górnik Łęczna - zdecydowanie najmocniejszy z beniaminków. Dokupił kilku dobrych, doświadczonych ligowców i w lidze powinien się utrzymać. 11 miejsce

Górnik Polkowice - skład nienajlepszy, ale solidnie, spokojnie i mądrze prowadzony może utrzymać się w lidze. 12 miejsce

Górnik Zabrze - ligowy przeciętniak. Transfery wychodzą na zero. 7 miejsce

Groclin Grodzik Wlkp. - skład (bardzo dobry) z poprzedniego sezonu nie zmieniony więc i pozycja ta sama. Do mistrza zabraknie... nazwy, kibiców, dużego stadionu i miasta. 2 miejsce

Lech Poznań - kilka ciekawych transferów, perspektywistyczny skład, w sam raz na środek tabeli... 8 miejsce

Odra Wodzisław - solidny zespół, niewiele różniący się pod względem poprzedniego sezonu, a więc i pozycja ta sama. 5 miejsce

Polonia Warszawa - najsłabsza drużyna ligi co widać chociażby po meczach Intertoto. W poprzedniej rundzie mimo ogromnych ubytków rewelacja. Tym razem ubytki są ponownie ogromne i już nią nie będzie. 14 miejsce

Świt Nowy Dwór Maz. - Zbyt mało czasu na zgranie nowej drużyny mimo kilku niezłych transferów. Wciąż niewyjaśniona sprawa ze stadionem i licencją. Zbyt duże zamieszanie co nie sprzyja dobrej grze. 13 miejsce

Widzew Łódź - skład wciąż dobry, ale jak zwykle wielki bałagan w klubie uniemożliwi lepszą grę. 10 miejsce

Wisła Kraków - zbyt duże osłabienia (Kosowski, Kuźba, Uche, Moskal, Hughes) i gra w pucharach zaszkodzi temu klubowi. 3 miejsce

Wisła Płock - wreszcie zaczęto sprowadzać Polaków zamiast obcokrajowców. Solidny skład, jednak na powalczenie o wyższe cele jeszcze w tym sezonie za wcześnie. 9 miejsce
    Nieznani Sprawcy

Komentarz

Amica Wronki - nie przepadam, nigdy nie przepadałem za tym klubem, ale w tym roku myślę, że będą walczyć o miejsca o puchary. 3 miejsce

GKS Katowice - kto wi czy nie będą wyżej od Legii - 5 miejsce

Górnik Łęczna - beniaminek, walka o przetrwanie, ale spadną - 13 miejsce

Górnik Polkowice - jedyny beniaminek co się utrzyma - 10 miejsce

Górnik Zabrze - raz wygrają, raz przegrają - ogólnie średniak - 7 miejsce

Groclin Grodzik Wlkp. - silni, po ubiegłym sezoniei wiedzą, że mogą wiele osiągnąć - 2 miejsce

Lech Poznań - niczego wielkiego nie spodziewam się po nich w tym sezonie - 9 miejsce to maksymum tego co osiągną

Legia Warszawa - wzmocniony (?) atak, a po za tym stara bajka - brak sponsora, kasy itd. Zieliński który nie chce być kapitanem 8- . Chyba będzie ciężko o puchary - 4 miejsce

Odra Wodzisław - w tym sezonie obniżą loty w porównaniu do ostatnich lat - 8 miejsce

Polonia Warszawa - chyba zlecą - 12 miejsce

Świt Nowy Dwór Maz. - o ile wogóle zagrają w I lidze to będzie to ostatni zespół w tabeli, ciekawe czy uda im się kogokolwiek pokonać - 14 miejsce

Widzew Łódź - powtórka z tego sezonu, walka o utrzymanie 11 miejsce

Wisła Płock - myślę, że to będzie solidny średniak, a kto wie czy nie powalczy o górę tabeli - 6 miejsce
      Jestem, a tak jakby mnie nie było...
      Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Komentarz

Unico, a czemu nie ma Wisły Kraków? Nie mieszczą się w 14, czy w ogóle szkoda o nich gadać?
        Nieznani Sprawcy

Komentarz

Zamieszczone przez Adiq
          Unico, a czemu nie ma Wisły Kraków? Nie mieszczą się w 14, czy w ogóle szkoda o nich gadać?
          Zobacz, którego miejsca brakuje w moim spisie :> i będziesz miał jasność

Komentarz

Zamieszczone przez Unico
            Zamieszczone przez Adiq
            Zobacz, którego miejsca brakuje w moim spisie :> i będziesz miał jasność
            Tak myślałem, że są gdzieś od 15 wzwyż.
            Nieznani Sprawcy

Komentarz

Coś za bardzo dzis nabijamy, dokonałem paru chirurgicznych cięć, i zaraz zrobię kolejne w paru innych tematach

Amica Wronki - będą lepsi niż w poprzednim sezonie. Mocny atak. 3-4 miejsce

GKS Katowice - 6 lokata; brak szczególnych transferów i Sznaucnera może im wyjść bokiem

Górnik Łęczna - dotelepią się. 11. miejsce

Górnik Polkowice - 14 . na koniec; niczego dobrego im nie wróżę

Górnik Zabrze - środek tabeli (9.?)

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - 1-3 ze wskazaniem na 2.

Lech Poznań - 7. lokata, chyba że Pala zrobi z nimi jakieś cuda, a razie jeszcze tego nie widać

Odra Wodzisław - 5 lokata? Zawsze robią coś z niczego.

Polonia Warszawa - 13. lokata; jęzeli w przerwie zimowej znajdą jakiegos lepszego bramkarza to może 2 lokaty wyżej

Świt Nowy Dwór Maz. - jesienią mur beton 14. Mają zawodników niezłych indywidualnie,a le są zwyczajnie niezgrani; teraz jeszcze dodatkowe przetasowania...Które notabene mogą wyjść im na dobre...Na koniec 10-12. miejsce.

Widzew Łódź - teoretycznie 12. lokata; w tym roku jest z nimi jeszcze gorzej niz poprzednio chyba...Jeżeli ciś się ruszy na lepsze to się utrzymają...(Chociaż AG i s-ka zrobią wszystko, żeby kolejny rok przezimować w ekstraklasie) Jeżeli nie...

Wisła Kraków - 1-3 duża niewiadoma, mogą się wzmocnić zimą, jeśli tak, to z dwójki nie wypadna.

Wisła Płock - Środeczek tabeli

Legia Warszawa - Jestem jednak optymistą
              podpis cyfrowy <--------
              ================
              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Amica Wronki - troszke moga namieszać (pierwsza 5)

GKS Katowice - nie powtórzą poprzedniego sezonu (poza czołówką środek tabeli)

Górnik Łęczna - tu raczej słabiutko (walka o utrzymanie)

Górnik Polkowice - patrz wyżej (walka o utrzymanie)

Górnik Zabrze - ciekawe wzmocnienia też mogą coś namieszać (w granicach 5 miejsca)

Groclin Grodzik Wlkp. - dla mnie murowany faworat na czołowke (pierwsza 5 )

Lech Poznań - heh tu jak zwykle ciezko moze miszcz mobilki Libor Pała coś zrobi (druga połowa tabeli raczej nie beda walczyc o utrzymanie)

Odra Wodzisław - nie powtorza poprzedniego sezonu (środek tabeli)

Polonia Warszawa - murowany kandydat do spadku (spadkowicz)

Świt Nowy Dwór Maz. - heh tu ciezko w tej chwili cos napisac zalezy kogo uda sie pozyskac ale i tak (walka o utrzymanie)

Widzew Łódź - szkoda mi ich kasy nie maja a taki klub nie powinien miec problemow ze sponsorami (walka ov utrzymanie)

Wisła Kraków - nadal dobry Team ale nie ten sam co rok temu (v-ce miszcz)

Wisła Płock - nowi piłkarze żenada ta sama (druga połowa tebeli)

Życze wszystkim kibicom aby moje typowania sie sprawdziły :>
                Niedowiarki, czcze umysły pełne są obawy,
                że na lewym brzegu Wisły nie ma juz Warszawy.

Że gdzie dawniej stały domy dziś porasta trawa...
                choć nie taka jak przed laty ale jest WARSZAWA

Komentarz

Amica Wronki - Myslę, że będą w czołówce. Miał odejść Dawidowski co byłoby dużym osłabieniem, ale został. Doszedł Kryszałowicz. Wiekszych osłabień zespołu nie było i bedą groźni dla każdego - 3 miejsce

GKS Katowice - Odszedł Sznaucner, został Kowalczyk. Co raz lepiej radzi sobie Fonfara więc obronę bedą mieli równie solidną. W ataku coraz skuteczniejszy Wróbel. Myślę, że będą prezentowac się podobnie jak w zeszłym sezonie ale szczęścia może byc już troszke mniej - 5 miejsce

Górnik Łęczna - wielka zagadka, typuję baraże

Górnik Polkowice - j.w

Górnik Zabrze - sporo zawodników odeszło, w tym zawsze skuteczny Kompała, solidny Kaczmarczyk i syn Frankensteina. Wielkich zakupów nie było. Plusy to Sikora i byc może Niżnik - miejsce w środku tabeli

Groclin Grodzik Wlkp. - Zero osłabień, zakup obrońcy z dobrego klubu. Będą walczyć o mistrza, chyba że trener wszystko sp..i - 2 miejsce

Lech Poznań - Skład niezły, ale jakoś im na boisku nie wychodzi wspólna gra. Środek tabeli

Odra Wodzisław - Wielka niewiadoma. Tak bardzo się nie osłabili. Trzon druzyny pozostał, ale wystarczy to do zajęcia 6 miejsca

Polonia Warszawa - Walka o wyjście ze strefy barażowej do ostatniej kolejki, czy z powodzeniem to się okaże :>

Świt Nowy Dwór Maz. - Spadną bez dwóch zdań.

Widzew Łódź - Spadek bądź baraże, przy takim burdelu nie może byc inaczej.

Wisła Kraków - Tyle kasy i praktycznie zero jakichkolwiek wzmocnień. Obrona w rozsypce, bez Głowackiego praktycznie nie istnieje. Ze skrzydeł to narazie zostało tylko lewe, a na jednym Wisła daleko nie pofrunie. Dużo szumu i tylko 4 miejsce, tak mi przykro :>

Wisła Płock - Ciekawa drużyna, może z innym prezesem graliby lepiej. Przyszedł Jabłoński, może wprowadzi tam troche normalności. 7-8 miejsce
                  Only You

Komentarz

Amica Wronki - Na puchary powinni się załapać, ale kto ich tam wie... 4 miejsce

GKS Katowice - nie powtórzą raczej wyników z tego sezonu - 6 miejsce

Górnik Łęczna - pierwszy z wielu beniaminków...i chyba najsilniejszy - 10 miejsce

Górnik Polkowice - pierwszy awans, pierwszy spadek - 13 miejsce

Górnik Zabrze - typowy zapychacz - 7 miejsce

Groclin Grodzik Wlkp. - kasa czyni mistrza. 1 miejsce.

Lech Poznań - spore ambicje...i na nich się kończy...chyba że wejdzie Kulczyk. Jeśli nie - 8 miejsce

Legia Warszawa - Tym razem puchary bedą. 3 miejsce.

Odra Wodzisław - słabszy sezon - 9 miejsce

Polonia Warszawa - będzie ciężko... - 12 miejsce

Świt Nowy Dwór Maz. - podobnie jak z Polkowicami...jeśli zagrają - 14 miejsce

Widzew Łódź - taniec na linie..znowu się uda... 11 miejsce :>

Wisła Płock - niespodzianka (?) - 5 miejsce

Wisła Kraków - zgodnie z prawem Tele-Foniki - czas na miejsce 2.
                    Za rok znowu majster.
                    Pro-Miś supporters front

Komentarz

Fajne są takie przedsezonowe typowanie, więc i ja się zabawię, ale chciałby rozbić tabelę na kilka kategorii: walka o mistrza, walka o puchary, obrona przed barażami, obrona przed spadkiem.

Walka o mistrza:
                      Legia - co się rozumie samo przez się chociaż nie ma jej w zestawieniu Mimo problemów finansowych, a może na przekór nim, poza tym nie jesteśmy obciążeni europucharami; Wisła - ma problemy kadrowe i wychowawcze, ale jak nie będzie walczyć o mistrza, to będzie to początek końca tej drużyny, jednak walczą w pucharach i na nich wydaje mi się będą starali się skupić (Kasa Misiu, kasa!); Groclin - z powodu braku doświadczenia z pucharów szybko odpadną, a że to mocna ekipa pozostanie im walka o pierwszą pozycję.

Walka o puchary:
                      Amica - nie wiem dlaczego, ale uważam że Kryszałowicz ich tam pociągnie; Katowice - trochę wzmocnień, więcej ubytków, ale mało jest zespołów z tak poukładaną grą, w pucharach maksymalnie 1-2 runda; Lech - widać konsekwentne działania klubu, więc mogą się włączyć do walki o puchary; Płock - w przeciwieństwie do poprzednika konsekwencji nie widać, ale trener to wszystko poukłada. chociaż nie w pucharach; Zabrze - klan Koźmińskich potrzebuje sukcesu, aby uwiarygodnić działanie w klubie, więc zrobią wszystko, aby być jak najbliżej pucharów; Odra - ten Wieczorek to jakiś szarlatan, czy cuś , bo z niczego zrobić coś to trzeba umieć, sen farciarza będzie trwał.

Obrona przed barażami, obrona przed spadkiem:
                      (obie kategorie razem, bo mało klubów już zostało )

Łęczna - jak co roku beniaminek ma najciężej, chociaż w tym przypadku uważam, że są silniejsi od Polkowic; Polkowice - ci też będą mieli nie lekko, tanio skóry nie sprzedadzą i licze, że w I kolejce obiorą punkty Wiśle! ; Polonia - podobno prowizorki są w naszym kraju najtrwalsze, ale liczę, że w kolejnym sezonie to wszystko wreszcie :* , szczególnie z powodu braku klasowych bramkarzy; Widzew - spadną, ale dla swojego dobra! Zawirowanie przedsezonowe pokazały jaki jest tam bałagan i chyba potrzeba wstrząsu w postaci II ligi, aby to oczyścić! Świt Nowy Dwór Maz. - jeśli dostaną licencję - mimo sympatii do NDM, prezent w postaci I ligi nie potrwa długo, chyba że zaciąg z Legii wzniesie się na wyżyny i pokaże, że niesłusznie w Legii ich odstawiano!

Uff! Skończyłem! Ciekawe kto będzie miał rację i będzie najbliżej rzeczywstych rozstrzygnięć? Może po sezonie wrócimy do tego tematu?!

Komentarz

1.LEGIA - będzie jak dwa lata temu(nikt na nas nie stawia a my hop siup i w czrwcu meldujemy sie na pierwszym miejscu
                        2.WISŁA-początkowe kłopoty spowodowane kontuzjami przyczynią się do straty kilku punktów których potem nie da się odrobić
                        3.DYSKOBOLIA - Drzymała buduje buduje ale trener jakiś nie halo i sięnie dogada z piłkarzami(patrz PP) i zaraz poleci.ale będzie już za późno
                        4.AMICA - Kryszałowicz zrobi swoje...
                        5.GÓRNIK - (zabrze oczywiście) Koźmińscy skołuja najemników z 4 ligi włoskiej i za rok zagrają w intertoto
                        6.GKS - będzie ciężko ale sobie poradzą
                        7.WISŁA - może wreszcie klub sponsorowany przez kilka milionów kierowców powalczy o Intertoto zamiast o utrzymanie
                        8.LECH - uważam że mimo gadki o Kulczyku to na razie nie stać ich na walkę o puchary
                        9.ODRA - spadek z dużej wysokości ich zaboli ale nie spadną aż do 2 ligi.
                        10.GÓRNIK POLKOWICE - pieniądze z zagłębia miedziowego wystarczą na utrzymanie pierwszej ligi a za rok to kto wie?
                        11.GÓRNIK ŁĘCZNA - kopalnia bogdanka i miejscowi dobrodzieje sypną kasą żeby mieć pierwszą ligę w regionie.
                        12.WIDZEW - nie wiem jakim cudem ale załapią się do baraży i zostaną w lidze i znowu będzie walka o licencje której...
                        13.POLONIA nie dostanie bo spadnie a za rok to już chyba będzie 3 liga
                        14.ŚWIT- gdyby ci młodzi Legioniści byli aż tacy dobrzy to by grali w Legii a nie w Świcie więc po roku w Nowym Dworze znów zawita druga liga.niestety.

Komentarz

No i kolejny sezon się skończył, więc czas na trochę wspomnień...

1. Wisła Kraków 26 65 73:30 <-- tu trafiłem
                          2. Legia Warszawa 26 60 56:19 <-- wyżej niż myślałem, ale to "wina" ITI (poz. 4)
                          3. Amica Wronki 26 48 47:25 <-- tu też trafiłem
                          4. Groclin Grodzisk 26 46 57:31 <-- chyba zbytnio zlekceważyli ligę :> (poz. 2)
                          5. Wisła Płock 26 38 41:39 <-- typowałem że będą o jedno miejsce niżej (poz. 6)
                          6. Lech Poznań 26 37 43:34 <--wg mnie największe zaskoczenie na plus piłkarsko (poz. 9)
                          7. Górnik Zabrze 26 33 26:33 <-- tu gdzie miał być
                          8. Górnik Łęczna 26 33 22:38 <-- powinien spaść, ale wywalczył niezłe miejsce(poz. 13)
                          9. Odra Wodzisław 26 28 27:40 <-- niewiele się pomyliłem, mieli być +1 (poz.
                          10. Dospel Katowice 26 26 20:42 <-- za to tu pomyliłem się dość ostro (poz. 5)
                          11. Polonia Warszawa 26 25 25:40 <-- a jednak uniknęli baraży (poz. 12)
                          12. Górnik Polkowice 26 23 17:37 <-- myślałem że będą lepsi od Łęcznej (poz. 10)
                          13. Świt Nowy Dwór 26 22 21:42 <-- stawiałem na ostatnie miejsce (poz. 14)
                          14. Widzew Łódź 26 19 25:50 <-- hmm (poz. 11)

Ogólnie końcowa tabela raczej nie jest jakąś wielką niespodzianką, no może po za tym, że nie spodziewałem się spuszczenia Widzewa w takim stylu i w taki sposób.

Komentarz

1. Wisła Kraków nie trafilam Mój typ 4 miejsce :>
                            2. Legia Warszawa - nie typowalam, bo nigdy tego nie robie w wypadku Legii, ale chyba wszyscy mamy odczucia, ze jest lepiej niz mialo byc i gorzej niz moglo byc
                            3. Amica Wronki - trafilam
                            4. Groclin Grodzisk - pomylka o dwa miejsca. Radolski jednak sp...l omylony:
                            5. Wisła Płock - zaskoczyli na +, bo typowalam dwie pozycje nizej.
                            6. Lech Poznań - i znowu strzal w dyche
                            7. Górnik Zabrze - typowalam srodek tabeli, wiec moge uznac za trafione
                            8. Górnik Łęczna - zaskoczenie na + glównie w rundzie jesiennej, dzieki niej zajeli takie miejsce, ja typowalam baraz
                            9. Odra Wodzisław - zaskoczenie na minus. Odejscie Górskiego i Nowackiego rozwalilo te druzyne. Jesienia bylo dobrze, wiosna tragedia. Typowalam 6 miejsce
                            10. Dospel Katowice - chyba moja nawieksza porazka tego typowania, pomylka o piec pozycji.
                            11. Polonia Warszawa - normalnie jestem jasnowidzem Szkoda tylko, ze final dl amnie niepomyslny
                            12. Górnik Polkowice - typowalam baraz i jest
                            13. Świt Nowy Dwór - i znowu trafilam... niestety
                            14. Widzew Łódź - tutaj ciezko bylo sie pomylic, no i sie nie pomylilam :/
                            Only You

Komentarz

Wisła Kraków - Hehehe Jak każdy mistrz Polski ogromnia osłabiona nie będzie mogła nawiązać rywalizacji z Legiunią a z Groclinem przegra na finiszu...Przykro mi

Wisła Kraków - Tyle kasy i praktycznie zero jakichkolwiek wzmocnień. Obrona w rozsypce, bez Głowackiego praktycznie nie istnieje. Ze skrzydeł to narazie zostało tylko lewe, a na jednym Wisła daleko nie pofrunie. Dużo szumu i tylko 4 miejsce, tak mi przykro
                              Mi również :>

Fajnie się teraz czyta taki temat

Komentarz

Pracuję...
                              X