Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PŚ w skokach narciarskich

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pierdoleni sędziowie. Jak zwykle wygrać musiał Austriak.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Mam wrażenie, że Stocha ewidentnie krzywdzą sędziowie. Nie ma bardzo co się doczepić do jego skoków pod względem stylu, a tu maksymalne noty to 18. Wczoraj przez to przegrał z Koflerem, a i dziś powinien mieć kilka punktów więcej po 1. serii.

Komentarz

• Wałki na notach to od wielu lat bolączka tej dyscypliny. No tu widać jak na dłoni, że dobre noty to w większości nazwisko+odległość. Wystarczy porównać sobie to co dostał Stoch i Neumayer. No po prostu żenada...
        Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Wielkie brawa dla sędziów, którzy znowu spierdolili cały konkurs. Co za idiotyczna decyzja, żeby pierwszej "10" obniżyć belkę?

Już o notach sędziów się nie wypowiadam szczególnie o tym Finie, który jak zawsze najniżej ocenia skoki Polaków. Stoch bez żadnego zachwiania, spokojny lot w pierwszej serii, ładnie zaznaczony telemark na ugiętych nogach dostaje noty od tego ch*ja po 18. Freund prawie się wypierdala, odjeżdża mu narta i dostaje po 19. Gdzie tu logika?
          Ostatnio edytowany przez Antares; 59608.
          "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• To akurat jeden z wielu powodów dla których przechodzę totalnie obojętnie obok skoków od paru dobrych lat. Albo federacja nastawia się na punkty, albo na odległość skoków, koniec końców i tak wałki wciąż są niezmienne.

Komentarz

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
              Wielkie brawa dla sędziów, którzy znowu spierdolili cały konkurs. Co za idiotyczna decyzja, żeby pierwszej "10" obniżyć belkę?
              Akurat nie zauważyłem aby przeszkodziło to Koflerowi i Schlierenzauerowi zająć pierwsze dwa miejsca w konkursie, więc przepraszam, komu spierdolili ten konkurs?
              Decyzja, jak decyzja, po skoku Wellingera istniało uzasadnione ryzyko, że np. ci dwaj w/w skoczą jeszcze dalej, co mogłoby ich narazić na niebezpieczeństwo.

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                Akurat nie zauważyłem aby przeszkodziło to Koflerowi i Schlierenzauerowi zająć pierwsze dwa miejsca w konkursie, więc przepraszam, komu spierdolili ten konkurs?
                Decyzja, jak decyzja, po skoku Wellingera istniało uzasadnione ryzyko, że np. ci dwaj w/w skoczą jeszcze dalej, co mogłoby ich narazić na niebezpieczeństwo.
                Te przeliczniki są ch*ja warte. Co z tego, że dostanie 3.3 punktu więcej za obniżoną belkę jak nie będzie miał takiej szybkości, nie nabierze odpowiedniej wysokości i skoczy parę metrów bliżej? Nie ma to jak stare zasady, zmieniasz belkę to zaczynasz konkurs od początku, żeby wszyscy mieli tak samo. Skaczesz najdalej? To wygrywasz, a nie komuś podwieje, skoczy najdalej i skończy w drugiej dziesiątce, bo mu masę punktów zabiorą, a więcej od tego ile skoczy zależy ile ci tam ten śmieszny przelicznik wyliczy. To był cały urok skoków, nieprzewidywalność natury.

Aa no i nowa zasada skoków jeśli jesteś Niemcem lub Austriakiem to automatycznie masz wyższe noty za styl. Oni chyba tych skoków nie oglądają, a noty wyświetlają za nazwisko.

Komentarz

• Cieszy mnie to, że nie interesuję się już tą dyscypliną wraz z końcem kariery Małysza. Ten nowy przelicznik to nic innego jak porażka.

Komentarz

• Ja nie jestem aż tak bardzo ''na nie'' w stosunku do tych przeliczników. Generalnie element przypadku jest i tu i tu, toteż od czasu do czasu każdemu noga się powinie ale czy to w nowej formule, czy to w starej i tak na ogół wygrywają najlepsi.

A noty sędziowskie... No niestety często bywają mocno niesprawiedliwe. Ciekawy byłby eksperyment z całkowitym ich wyłączeniem. Pewnie nierealne...

Komentarz

• Straszna chvjnia z tymi nowymi zasadami. Od dwóch czy trzech lat to już nie te same skoki, szkoda...
                      "Kto choć raz zaznał uczucia fanatyzmu wie, że pod tym pojęciem kryje się wszystko"

Komentarz

• Z dwojga złego wolę, żeby wynik konkursu został wypaczony przez wiatr niż przez pojebane regulaminy i niezrozumiałe noty sędziów.

Co do formy na TCS to według mnie przez nierówne skakanie Stocha ciężko zaliczyć do faworytów, aczkolwiek chciałbym się mylić

Komentarz

• No i Stoch po pierwszej serii w TCS jest 5.A i pozostali Polacy też przyzwoicie,co prawda trzecie dziesiątka ale zawsze coś

Komentarz

• Stoch to ma jakieś fatum z tymi wiatrami, skakał w najgorszych warunkach z całej czołowki. Znowu jest sytuacja, gdzie najlepsi mają ujemne punkty. Chyba jak na razie najbardziej loteryjny konkurs w sezonie.
                            Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Śmieszny ten przelicznik, a najśmieszniejsi sędziowie. Znowu ładne lądowanie Stocha noty po 18 i 17,5, boski Schlirenzaurek macha rękami przed lądowaniem jakby się topił, narta mu odjeżdża i noty oczywiście po 19 i 18.5. To jest chore. Tak samo jak i dawanie Bardalowi, lądującemu na dwie nogi po 18.

Komentarz

• Oceny sędziów niszczą ten sport. Nawet jakby jakiś no name trafił na dobre warunki i poleciał 140 metrów i zaliczył udane lądowanie to nie dostał by not wyższych niż 18 pkt. - bo nie ma nazwiska. to jest chore... sędzia z Austrii daje swoim rodakom noty po 19 pkt za słabe lądowanie a np. Norwegowi który mógłby mu zagrozić daje 17,5
                                Always look on the bright side of life!

Komentarz

Pracuję...
                                X