Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PŚ w skokach narciarskich

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• W sumie padło tu już dużo nazw, a nigdzie nie widzę Lahti, więc dorzucam od siebie

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

Moje ulubione to:

-Ruka - co prawda przeważnie piździ tam jak w kieleckim (choc 2 albo 3 sezony temu zdarzyly się warunki laboratoryjne) i konkursy ciągną się w nieskończoność, ale klimatyczne to miejsce - klimat podbiegunowy, Laponia, ciemno, dużo śniegu, mróz.
      O tym właśnie mówiłem, bardzo klimatyczna to skocznia:

Komentarz

• Nachalna propaganda sukcesu o cudownych siedmiomilowych butach, o tym jak nasi są super przygotowani do sezonu a nawet że dobrze się stało że Horngacher odszedł właśnie pękła z wielkim hukiem.
        Może wreszcie ktoś zrozumie że organizowanie PŚ w Polsce pod koniec listopada jest głupie.

Dolezal dowalił mocne treningi tuż przed startem sezonu więc forma Stocha, Kubackiego, Żyły i Wolnego nie jest zaskoczeniem. Prawdopodobnie za 1-2 tyg będzie wyglądało to lepiej. Martwi to co kolejny raz pokazuje "zaplecze" na własnej skoczni a zdaniem Tajnera kadra B zblizyła się poziomem do kadry A.

Komentarz

• O, wrócił największy znawca i malkontent skoków. Ty już po jednym loteryjnym weekendzie wiesz jak Polacy są przygotowani do sezonu..
          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
            O, wrÃłciÅ‚ najwiÄ™kszy znawca i malkontent skokÃłw. Ty juÅź po jednym loteryjnym weekendzie wiesz jak Polacy sÄ… przygotowani do sezonu..
            Serdecznie dziękuję za tak miłe i rzeczowe powitanie

Dobrze że z Żyła wszystko ok, bliskie spotkanie ze zmrożonym sztucznym śniegiem mogło skończyć się o wiele gorzej.

Teraz Ruka i Niżny Tagił czyli skocznie które średnio pasują naszym. Od Klingenthal liczę na seryjne miejsca w top 6.
            Kadra B ma 2 tyg na pozbieranie się przed rozpoczęciem COC.

Komentarz

• Nie dane mi było widzieć piątkowych kwalifikacji, sobotniej drużynówki a dzisiaj to tylko kilku skoczków widziałem więc ciężko się odnieść. Wiedziałem o pogodzie i warunkach a po czymś takim nie da się jakichś większych i głębszych wniosków wyciągnąć. Nie wiem tylko po co ta szydera?
              Ja tam wolę formę rosnącą niż by nasi mieli się wystrzelać na początku sezonu.

Komentarz

• Wyjaśni mi ktoś czemu Stefan Hula dostał dziś jakiś medal od Andrzeja Dudy ??
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Twardziel:

Puchar Świata 2019/20. Jest decyzja w sprawie startu Piotra Żyły w Ruce.

Piotr Żyła, który miał groźnie wyglądający upadek podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle, ostatecznie pojedzie z kadrą na kolejne zawody do Finlandii.

"W zawodach Pucharu Świata w Ruce wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula i Klemens Murańka" - poinformował oficjalnie PZN na swoim twitterowym koncie.
                  Trener Michal Doleżal decyzję ws. wyjazdu Żyły do Finlandii uzależniał od wyników badania tomografem, które reprezentant Polski przeszedł w szpitalu w Bielsku-Białej. W trakcie niedzielnego konkursu indywidualnego PŚ w Wiśle Piotr Żyła uderzył głową w zeskok i jego występ w Ruce stanął pod znakiem zapytania.

Tomografia komputerowa nie wykazała bowiem żadnych skutków ubocznych uderzenia w głowie 32-letniego skoczka.
                  https://sportowefakty.wp.pl/skoki-na...mpaign=WP-push

e:
                  Ostatnio edytowany przez Raczej; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Kamil na treningu 142 m.

Komentarz

• Trzeci wczoraj Kobayashi w dwóch skokach skoczył 23 metry bliżej od piątego Markenga. W pierwszym skoku z krótkiego rozbiegu osiągnął 133,5 m a wiatromierze wskazały że miał wiatr z tyłu co wydaje się być niemożliwe. Wiem że ma być sprawiedliwie ale przy tak zmiennym wietrze to pomiary zupełnie wypaczają rywalizację. Nasi słabo ale poczekajmy na konkursy w obiektywnych warunkach.

Komentarz

• Kadra B znowu kompromituje się w PK. Dwóch juniorów przesunęli do FC, którzy i tak klepią bule i nawet nie mamy 7, żeby wystawić w PK. W tym momencie poza 6tką z pierwszej kadry gdzie Stoch, Zyła i Hula są po 30tce, Kubacki w marcu dobije do tej granicy, a Kot do 29 lat, do tego Wolny to też nie jest młodzieniaszek, bo 95 rocznik to w Polsce powyżej 20 roku życia skaczą jeszcze wieczne talenty Murańka, Zniszczoł oraz Stękała. Reszta to bardzo przeciętni juniorzy i to też jest ich garstka.

Tajner swoimi rządami zaorał tę dyscyplinę.
                        "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Niestety początek sezonu wygląda przeciętnie.
                          Nie wiem co zrobiono z Wolnym ale jego prędkości są fatalne.
                          Strach się bać co wydarzy się przez weekend w Notodden i Ruka.

Komentarz

• No nie jest kolorowo. Na razie formy brak, trzeba czekać. Przydałby się spokojny co do warunków, równy dla wszystkich konkurs.
                            Niestety zapowiada się tak jak dotychczas:
                            Adam Bucholz
                            @Bucholz_Adam

Trening w #Klingenthal dopiero co się rozpoczął i już wiadomo, że sprawiedliwie nie będzie. Punkty za wiatr? Od -2,6 pkt. dla H.C. Choia do -21,8 pkt. dla C. Koziska

#skijumpingfamily #skokiTVP @Skijumpingpl
                            Tymczasem Ryou najlepszy dzisiaj w obu treningach.

Komentarz

• Kolejna kompromitacja, tym razem w FiS Cupie, nawet przesunięcie z kadry B tam najzdolniejszych juniorów, czyli Niżnika i Gruszki nie pomogło, bo nawet nie weszli do 30tki. Udało się to jednemu młodemu i zajął właśnie 30 miejsce... Całą resztę wyprzedziło m.in. 17 Norwegów... A nie było Słoweńców, Japończyków, Czechów, Finów.

Tajnera od lat interesuje tylko Kadra A, która jest coraz starsza. A zaplecza nie mamy żadnego.
                              Ostatnio edytowany przez Antares; [ARG:4 UNDEFINED].
                              "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
                                Kolejna kompromitacja, tym razem w FiS Cupie, nawet przesunięcie z kadry B tam najzdolniejszych juniorów, czyli Niżnika i Gruszki nie pomogło, bo nawet nie weszli do 30tki. Udało się to jednemu młodemu i zajął właśnie 30 miejsce... Całą resztę wyprzedziło m.in. 17 Norwegów... A nie było Słoweńców, Japończyków, Czechów, Finów.

Tajnera od lat interesuje tylko Kadra A, która jest coraz starsza. A zaplecza nie mamy żadnego.
                                Powiem więcej. On żył jedynie Adamem Małyszem albo bardziej na Małyszu. Później z nieba spadł mu Kamil Stoch i jakoś leci. Na dzisiaj też liczy, że po Kamilu ktoś wystrzeli i będzie seryjnie na podium. Gdy tak się dzieje to jest ogólna euforia, Kurzajewskie i reszta dworu w ekstazie i nikt nie patrzy na jakieś zaplecze. Analityczna sytuacja jak Boniek i Lewandowski oraz dziennikarscy klakierzy. Panika dopiero będzie gdy jednak po Kamilu nikogo nie będzie i nie będzie czym problemu zagłuszyć.

Komentarz

Pracuję...
                                X