Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lekkoatletyczne MŚ

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Lekkoatletyczne MŚ

Za chwilę startują lekkoatletyczne MŚ w Helsinkach.

W ekipie polskiej na medale można liczyć w zasadzie tylko w przypadku występów tyczkarek i może Anny Jesień. Każdy następny medal będzie niespodzianką.

Jak zwykle przed tego typu imprezą długa jest lista tych, którzy nie mogą wystartować:

Kilkoro czołowych lekkoatletów nie wystąpi w rozpoczynających się w sobotę w Helsinkach 10. Mistrzostwach Świata.

Christian Olsson (Szwecja), Koji Murofushi (Japonia), Jan Żelezny (Czechy), Hicham El Guerrouj (Maroko), Hezekiel Sepeng, Hestrie Storbeck-Cloete (oboje RPA), Swietłana Fieofanowa (Rosja), Kelly Holmes (W.Brytania), Marlene Ottey (Słowenia), Jana Pitman (Australia) - tych to wielce utytułowanych lekkoatletów zabraknie.

Christian Olsson - mistrz olimpijski i świata w trójskoku nie zdążył dojść do pełni dyspozycji po niedawnych operacjach kostki. Z urazami borykał się od igrzysk olimpijskich w Atenach. Po raz ostatni wystartował 18 września 2004 roku. Pierwszą operację przeszedł w marcu, następną pod koniec czerwca. Podczas zabiegów usunięto mu m.in. kawałek kości i wzmocniono uszkodzone ścięgna.

Koji Murofushi - mistrz olimpijski i wicemistrz świata z 2001 roku, brązowy medalista z 2003 roku w rzucie młotem, od czasu ateńskich igrzysk ma problemy z kręgosłupem.

Jan Żelezny - ośmiokrotny uczestnik konkursu rzutu oszczepem mistrzostw świata i zdobywca trzech złotych medali (1993, 1995, 2001), trzykrotny mistrz olimpijski (1992, 1996, 2000), rekordzista świata naderwał ścięgno Achillesa.

Hicham El Guerrouj - czterokrotny mistrz świata w biegu na 1500 m (1997, 1999, 2001, 2003), dwukrotny mistrz olimpijski na 1500 i 5000 m przybył wprawdzie do Helsinek, ale tylko po to żeby wspierać swoich kolegów z reprezentacji. Jak stwierdził, nie wystartuje w zawodach, gdyż nie osiągnął odpowiedniej formy.

Hezekiel Sepeng - wicemistrz olimpijski z Atlanty (1996) w biegu na 800 m miał pozytywny wynik testu antydopingowego. Grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja. Pierwsza próbka, którą pobrano 21 lutego w jego domu w Potschefstroon zawierała norandrosteron. Początkowo próbka B nie dawała wyniku rozstrzygającego. Dopiero w powtórnej analizie (14 lipca) moczu wykryto zabronioną substancję.

Hestrie Storbeck-Cloete - dwukrona wicemistrzyni olimpijska (2000 i 2004) i dwukrotna świata (2001 i 2003) w skoku wzwyż wciąż przeżywa niedonoszoną ciążę i na razie nie myśli o sporcie.

Swietłana Fieofanowa - wicemistrzyni olimpijska (2004), mistrzyni świata (2003), wicemistrzyni (2001) w skoku o tyczce za powód absencji podaje kontuzję. Nieoficjalnie wiadomo, że skłócona jest z wieloletnim trenerem Jewgienijem Bondarenko.

Kelly Holmes - podwójna mistrzyni olimpijska z Aten na 800 i 1500 m doznała kontuzji ścięgna Achillesa. Miała nadzieję na powrót na bieżnię w mityngu w Londynie 22 lipca, ale - jak powiedziała - poważne bieganie musi odłożyć na później.

Marlene Ottey - urodzona na Jamajce zdobywczyni 14 medali mistrzostw świata w siedmiu startach przechodzi rehabilitację po operacji uda.

Jana Pitman - mistrzyni świata w biegu przez płotki ma poważne problemy z kręgosłupem.

źródło: Onet.pl

Co do Żeleznego to myślaem, że on juz nie startuje
    0
    zero
    0%
    0
    1 - 5
    0%
    0
    5 - 10
    0%
    0
    Nie wiem, ale wygramy klasyfikację medalową
    0%
    0
    jedyne co w ostatnim półwieczu zrobiono dla dobra polskiej piłki to zbudowano 209

Jestem optymistką i myślę, że będzie tak około 5 medali

Komentarz

no ja stawiam z 6-8 medali

2 medale w skoku o tyczce
      1 Anna jesień
      1 Ziółkowski w rzucie młotem
      1 Skoloimowska w rzucei młotem ( licze ze oboje sie odrodzą )
      2 medale w sztafetach męskiej i żeńskiej
      ewentualnie jakas niespodzianka w pchnieciu kulą

edit: eda ja to dopiero jestem optymistą

Komentarz

Zamieszczone przez CyC(L)oNe

1 Anna jesień

I tak trzymać Jak dla mnie największe szanse na medale mamy w skoku o tyczce i rzucie młotem. Reszta też jest prawdopodobna, ale już mniej pewna. No i ciekawe ile złotych będzie

Komentarz

1 Anna jesień

pchnięcie kulą to naiwność a nie optymizm. reszta jest realna

Komentarz

Zamieszczone przez Mini

1 Anna jesień

pchnięcie kulą to naiwność a nie optymizm. reszta jest realna

dlaczego była chyba taka Sportsmenka Krystyna Zabadzka dobrze jej nawet szło chyba

Komentarz

Zabawska. Była. Tylko ze sie zbliza do 40-tki a na dodatek ma kontuzje i wogole w tym roku nie startuje

Realne szanse to Rogowska, Pyrek, Jesien oraz sztafeta 4x400m kobiet, o niespodzianki moga sie pokusic Skolimowska i Trywianska. Dla reszty celem (i sukcesem) bedzie awans do 8-ki.

Ja bede zadowolony z 2-3 medali. A jestem optymista..(np uwazałem ze plywacy przywioza 5 medali ;-))
              Kraków moim miastem, Wisła moim życiem!

Komentarz

Zabawska zawsze była w czołówce, ale medalu z MŚ to chyba nie przywiozła nigdy. Solidna, ale nic więcej.
                Co do złota, to obawiam się, że może go nie być w ogóle. Chyba, że młociarze może...
                jedyne co w ostatnim półwieczu zrobiono dla dobra polskiej piłki to zbudowano 209

Komentarz

Interia napisała:

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) uzyskał w eliminacjach pchnięcia kulą rezultat 20,12 m i awansował do wieczornego finału rozgrywanych w Helsinkach mistrzostw świata w lekkiej atletyce.
                  Będzie medal

Komentarz

Interia napisała:

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) uzyskał w eliminacjach pchnięcia kulą rezultat 20,12 m i awansował do wieczornego finału rozgrywanych w Helsinkach mistrzostw świata w lekkiej atletyce.
                    Będzie medal

Komentarz

eda nie ładnie tak nabijać a moje plany o medalu pchnieciu mogą się zrealizować :P wogóle dobry dzień dla polaków tylko szkoda kontuzji Ł.Chyły

Komentarz

No i medalu nie było...
                        Może Ziółkowski dziś...

Komentarz

Mamy brąz Ziółkowskiego

Komentarz

Właśnie, właśnie - zapomniałem.
                            Szkoda Janowskiej, na olimpiadzie dostała łokciem, teraz to...

Ja już liczę tylko jutro na tyczkarki.

Komentarz

Zamieszczone przez majas
                              Właśnie, właśnie - zapomniałem.
                              Szkoda Janowskiej, na olimpiadzie dostała łokciem, teraz to...

Ja już liczę tylko jutro na tyczkarki.
                              A widzisz dobrze, że Ci przypomniałam.
                              Myślę, że tyczkarką uda się conajmniej jeden medal zdobyć.

Komentarz

Pracuję...
                              X