Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olimpiada zimowa 2010 w Vancouver

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Olimpiada zimowa 2010 w Vancouver

  za wp.pl"
  "Eksplozja radości w Vancouver PAP 2003-07-02 (19:20)

  Prawdziwą eksplozją radości powitali Kanadyjczycy wiadomość przewodniczącego MKOl Jacques'a Rogge o przyznaniu Vancouver prawa organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2010 roku.

  Decyzję o tym, iż to Vancouver zorganizuje zimową olimpiadę w 2010 roku, podjęli w środę na sesji w Pradze członkowie MKOl. Kanadyjskie miasto w drugiej turze głosowania niewielką liczbą głosów pokonało południowokoreańskie Pyeongchang.

  Około 18 tysięcy Kanadyjczyków zebrało się na głównym stadionie Vancouver, gdzie zamontowano wielki telebim. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogli śledzić przebieg sesji MKOl z Pragi.

  Wielu zebranych na trybunach ubranych było w czerwone i białe barwy - kolory flagi państwowej. Niektórzy przyszli z wymalowanym na twarzy klonowym liściem - symbolem Kanady.

  Byli nawet tacy, którzy od wieczora poprzedniego dnia koczowali w pobliżu stadionu, by zająć najlepsze miejsca, w momencie otwarcia bram stadionu, czego dokonano wczesnym rankiem.

  O godzinie 8.45 rano czasu miejscowego na stadionie zapanowała prawdziwa euforia - wówczas to okazało się, że Vancouver wygrało wyścig o organizację zimowych igrzysk w 2010 roku. Kanadyjczycy powitali decyzję MKOl pokazem sztucznych ogni i prezentacją narodowych barw. Przez długie minuty nad głowami zabranych powiewały setki czerwono-białych flag z klonowym liściem."


  hehehe a pamietacie pomysl Zakopane 2006 :P
  ________________________________________

  _______________________________________
  mnie tu nie ma

 • #2
  Re: Olimpiada zimowa 2010 w Vancouver

  ...
  Ostatnio edytowany przez Adis; [ARG:4 UNDEFINED].

  Komentarz

  Pracuję...
  X