Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

W Rosji też moda...

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • W Rosji też moda...

  Rosyjski biznesmen kupił Chelsea Londyn

  Rosyjski biznesmen Roman Abramowicz przejął pakiet kontrolny akcji angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea Londyn. Kwota zakupu wyniosła 29,6 miliona funtów szterlingów (42,58 miliona euro).


  Na sprzedaż wszystkich swoich 50 milionów akcji zdecydował się prezydent londyńskiego klubu Ken Bates. Abramowicz kupił je za 14,5 miliona funtów szterlingów (25,17 miliona euro). Rosyjski biznesmen dokupił jeszcze prawie 35 milionów akcji od innych udziałowców Chelsea, dzięki czemu wszedł w posiadanie 50,09 procent wszystkich udziałów w klubie.

  36-letni Abramowicz jest jednym z najpotężniejszych magnatów naftowych w Rosji. Zasiada też w wyższej izbie rosyjskiego parlamentu.

  Kontrowersje wokół nowego właściciela Chelsea

  Były brytyjski minister sportu Tony Banks kwestionuje sprzedaż pakietu kontrolnego akcji londyńskiego klubu piłkarskiego Chelsea rosyjskiemu biznesmenowi Romanowi Abramowiczowi.


  Tony Banks, kibic Chelsea, domaga się od rządu brytyjskiego przyjrzenia się tej transakcji. "To człowiek, o którym nic nie wiemy" - mówi o Abramowiczu.

  Umowa została zawarta pomiędzy Abramowiczem a Kenem Batesem, prezesem klubu. Spółka Chelsea Village, dotychczasowy posiadacz pakietu kontrolnego akcji, zarobiła na tej transakcji prawie 60 milionów funtów (99,5 miliona dolarów).

  Banks chce być pewien, że rosyjski biznesmen jest odpowiednią osobą do przejęcia takiej drużyny jak Chelsea. Zamierza porozmawiać w tej sprawie z obecnym ministrem sportu Wielkiej Brytanii Richardem Cabornem.

  Bates jest jednak przekonany, że zawarcie tej umowy to świetny interes dla Chelsea Village, dla klubu i dla kibiców. Roman Abramowicz jest zachwycony transakcją, dzięki której wchodzi w posiadanie jednego z najlepszych klubów Europy.

  "Mamy środki i ambicję, aby z potencjałem tego wspaniałego klubu osiągnąć jeszcze więcej" - powiedział w swoim oświadczeniu.

  Abramowicz, z wykształcenia prawnik, jest głównym udziałowcem rosyjskiej firmy naftowej Sibneft. Od 1999 r. zasiada w rosyjskiej Dumie.

  Ken Bates zdecydował się na sprzedaż wszystkich swoich 50 milionów akcji. Abramowicz kupił je za 14,5 miliona funtów szterlingów (25,17 miliona euro). Rosyjski biznesmen dokupił jeszcze prawie 35 milionów akcji od innych udziałowców Chelsea, dzięki czemu wszedł w posiadanie 50,09 procent wszystkich udziałów w klubie.

  8-

 • #2
  8-
  http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=864
  "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

  Komentarz

  Pracuję...
  X