Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Antek dał się złapać i sypie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Antek dał się złapać i sypie

Ekstraklasa: Sędzia zatrzymany na gorącym uczynku

Dolnośląscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku I-ligowego sędziego piłkarskiego, który przyjął pieniądze w kwocie 100 tys. zł za "ustawienie" wyników meczów - poinformował PAP w niedzielę Ryszard Zaremba z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali też wspólnika sędziego, jednego z przewodniczących kolegiów sędziów.

"Postawiono im zarzuty, że w dniu 20 maja przyjęli korzyść majątkową w zamian za nieuczciwe zachowanie mogące mieć wpływ na wyniki zawodów piłkarskich o mistrzostwo I ligi piłki nożnej. Mężczyźni mieli wpłynąć na sędziów piłkarskich prowadzących bezpośrednio przebieg meczów, tak, aby wygrała określona drużyna" - mówił Zaremba.

Do zatrzymania sędziego doszło w sobotę na terenie jednej z miejscowości pod Kielcami. Policja nie podaje inicjałów zatrzymanych, według nieoficjalnych informacji ze środowisk sportowych, chodzi o sędziego Antoniego F.

Wcześniej policjanci ustalili, że chce on "ustawić" za pieniądze wyniki dwóch meczów piłki nożnej. Sędzia jako miejsce przekazania pieniędzy wyznaczył hotelowy parking. Potem jednak poinformował, że do przekazania gotówki ma dojść w ustronnym miejscu, na leśnej drodze.

"Tam doszło do kontrolowanego wręczenia pieniędzy przez policjantów nieuczciwemu sędziemu. Po otrzymaniu 100 tys. zł mężczyzna ukrył je w kole zapasowym swojego samochodu. Potem chciał odjechać. Został zatrzymany i przewieziony do Wrocławia" - mówił Zaremba.

W tym czasie inni funkcjonariusze zatrzymali wspólnika sędziego. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni działali wspólnie, mieli się podzielić pieniędzmi z łapówki.

Dolnośląscy policjanci prowadzą to śledztwo we współpracy z Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu.

Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej Janusz Hańderek powiedział PAP, że nie zna szczegółów zatrzymania, ale przyznał, że w sobotę rano policja pytała go o obsadę meczów piłkarskich na ten weekend.

"Obsada jest tajna i nie ujawniamy jej wcześniej. Policji oczywiście podałem, którzy sędziowie będą prowadzić mecze ligowe. Zapytałem też, czy mam się przygotować na wyznaczenie obsady rezerwowej. Po zapoznaniu się z listą sędziów policja stwierdziła, że mecze mogą się odbyć w zaplanowanej obsadzie. Zapewniono mnie zarazem, że PZPN zostanie wkrótce poinformowany o szczegółach tej sprawy" - powiedział.

Uprawnienia do sędziowania meczów I Ligi w tym sezonie ma 20 sędziów.
    Listkiewicz stwierdził, że w każdym środowisku wśród 10.000 uczciwych znajdzie się jedna czarna owca

Listkiewicz to niech lepiej przestanie jarać cygara, bo tytoń kręcony na udach Kubanek mu się na łeb rzuca najwidoczniej.
    Ja nie wiem ale oni tam wszyscy to żyją chyba we własnym „Śródziemiu” i we własnej drużynie PZPN’a.
    Teraz jeszcze Tomaszewskiego w swoje szeregi wcielił… Myślę, że Janek rozpierdoli ten burdel od środka bez skrupułów.

Komentarz

Listkowi zapewne chodzilo o to, ze ma 9.999 porzadnych sedziow, postepujacych wedlug ustalonych regul - tak jak Fujarczyk i jednego uczciwego frajera
      Kraków moim miastem, Wisła moim życiem!

Komentarz

Ja pierdziele ta nasza Polska Kopana była jest i będzie :/ skorumpowana
        Czarna e(L)ka w kółeczku się mieni.........

Komentarz

Kto dziś sedziuje?

Komentarz

Zamieszczone przez Michu
            Kto dziś sedziuje?
            Tajemnica Dowiesz sie jutro w wiadomosciach
            Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Komentarz

wreszcie ktoś kogoś na gorącym

mam nadzieję, że posypie się jak w Reichu
              "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Chodzi off korz o naszego ulubienca sedziego Fijarczyka. Ciekawe jakie dwa mecze mialy byc ustawione?!

Komentarz

tamtamtaram Fujara
                  tamtamtaram Fujara
                  tamtamtaram Fujara
                  ooooo Fujarrra

I już sobie nie pośpiewamy
                  Only You

Komentarz

ja mam tylko nadzieję, że F. dostanie koronnego i wsypie po kolei wszystkich. Dopiero będą jazdy jak się okaże, że np. Listkiewicz brał w łapska
                    Mortui sunt, ut liberi vivamus

Komentarz

Marian D. to chyba Dusza?

Afera Antoniego F.: Będą kolejne zatrzymania
                      Pierwszoligowy sędzia piłkarski Antoni F. i obserwator PZPN Marian D. mieli ustawić wynik meczu Cracovia - GKS Katowice. Policja zatrzymała arbitra, gdy chował do samochodu 100 tys. zł z zakupu kontrolowanego.

Ktoś wysoko postawiony w polskiej piłce sypie - dowiedzieliśmy się od wrocławskich policjantów, którzy prowadzą sprawę! Kilka tygodni temu zgłosił się do nich i zaczął opowiadać o przekrętach na ligowych boiskach. Opowieści tak ich zainspirowały, że zaplanowali prowokację. Zamienili się w wysłanników jednego z klubów pierwszoligowych, którzy chcą kupić mecz. Sędzia Antoni F. oraz obserwator Marian D. twierdzili, że są w stanie załatwić u arbitrów korzystny dla klubu wynik pojedynku. Z nieoficjalnych, ale bardzo wiarygodnych źródeł wiemy, że chodziło o sobotni mecz Cracovii z GKS-em Katowice. Panowie mieli zrobić wszystko, aby w tym pojedynku wygrał broniący się przed degradacją GKS. Stawka podobno standardowa w naszej lidze - 100 tys. zł.

Piątek, wczesnym wieczorem, stacja benzynowa w jednej z podkieleckich miejscowości, którą wyznaczył Antoni F.

- Sędzia wjechał swoim samochodem na stację, postał chwilę, ale był jakiś nieufny - opowiada Ryszard Zaręba, rzecznik dolnośląskiej policji.- Po chwili arbiter zadzwonił i powiedział, że woli spotkać się w bardziej ustronnym miejscu. Zaproponował leżący niedaleko niewielki zagajnik. Tam doszło do przekazania mu pieniędzy, które schowane były w papierowej torbie. Arbiter schował 100 tys. zł w zapasowym kole w bagażniku i chciał odjechać. Wówczas został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do aresztu we Wrocławiu. Był bardzo zaskoczony - opowiada Zaremba.

Policyjna akcja miała charakter specjalny. Druga grupa funkcjonariuszy równocześnie zatrzymała obserwatora PZPN Mariana D., który miał pomóc sędziemu tak wpłynąć na przebieg meczu, aby zakończył się wygraną Katowic.

Obserwator i sędzia siedzą we wrocławskim areszcie przy ulicy Podwale. Zostali zatrzymani w trybie szczególnym na 72 godziny, dziś sąd ma zdecydować o ich ewentualnym aresztowaniu. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań i aresztowań. - Zobaczymy, co się wydarzy po przesłuchaniach - zaznacza Ryszard Zaremba.

Jeden z policjantów chcący zachować anonimowość, powiedział nam: - Wiedza zdobyta przez policję i prokuraturę, dotycząca polskiej ligi jest porażająca. Cała ta afera korupcyjna może być początkiem końca obecnego układu piłkarskiego w Polsce. Nie mogę ujawnić żadnych konkretów, gdyż śledztwo jest w toku. Mogę jedynie powiedzieć, że mamy informacje dotyczące korupcji z tego roku i wcześniejszych sezonów.

Od roku prokuratura Wrocław Psie Pole prowadzi śledztwo dotyczące drugoligowych meczów z udziałem Polaru Wrocław i Zagłębia Lubin. Postawiono zarzuty pięciu zawodnikom.

źródło: Gazeta.pl
                      podpis cyfrowy <--------
                      ================
                      Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Fujarczyk podaj mydełko kolegom

ps.
                        Jakie nasze ta dziewczyna prowadziła-napewno PP z Zabrzem
                        Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

Listkiewicz, Ty też zacznij się pakować skoro Ci kolegów sadzają. :>

Komentarz

Zamieszczone przez yusta
                            tamtamtaram Fujara
                            tamtamtaram Fujara
                            tamtamtaram Fujara
                            ooooo Fujarrra

I już sobie nie pośpiewamy
                            tera bedzie
                            tamtatmataram Fujara
                            tamtamtataram Fujara
                            taaamtamtararam Fujaraa
                            POOZDROWIENIA DOO WIEEEZIEENIA