Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wspólny stadion Wisły i Cracovii

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wspólny stadion Wisły i Cracovii

Jak poinformował "Super Express", Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, wpadł na pomysł, by w Nowej Hucie wybudować stadion wzorowany na włoskim San Siro. Koszt to 60 mln złotych. Pojemność - 35 tysięcy. Ponadto hotel i restauracje.

"We wrześniu prezydent Majchrowski spotka się ze sponsorami, zespołem architektów oraz stronami zainteresowanymi występami na nowym obiekcie" - powiedział Stanisław Rachwał, radny Krakowa.

"Na nowym obiekcie będziemy organizować różne imprezy, koncerty. Być może będzie na nim występować Cracovia. Może skusi się nawet Wisła?. Mogliby go wynajmować" - dodał.

Całym pomysłem bardzo zaskoczona jest Tele-Fonika.

następny ****** u władzy który myśli że uzdrowi polski sport. :buhaha: :buhaha: :buhaha:

Napisali we wrześniu, ale nie napisali, którego roku
    Wisła nawet nie miałaby interesu, żeby przystępować do takiej imprezy...
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Taaa a pozatym to ciekaw jestem ile kosztowalo by Wisle/Cracovie wynajmowanie tej hali. Juz lepiej grac w gorszym miejscu, niz tracic bezsensownie kase na "alimenty" :P.

Komentarz

U nas w Warszawie taka wiadomość śmieszyła - nie oszukujmy sie - Polonistów od swięta mozna by było zobaczyc na naszym ''wspolnym ''stadionie ale...

w Krakowie panują zupełnie inne realia, tam wojna wewnatrz miejska jest widoczna na każdym kroku i osobnik który nie ma o tym pojecia napewno banalnymi pomysłami , idac na łatwizne nie rozwiarze problemów infrastruktury sportowej ,a wrecz takie działa przyniosą fatalne w skutkach zdarzenia...
        Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

Pomysł ciekawy (oczywiscie z punktu widzenia legionisty). Bo napewno stadion nie powstanie w miejscu obecnego Wisły. Cracovia też miała jakieś problemy z terenami. Ale to mówię widzianę z Mazowsza, bo jak napisał Kempes w Krakowie dochodzi na tle klubowych sympatii do niezłych tarć.
          Ale to wsumie sprawa krakowska i co ona mnie obchodzi (poza meczami w Krakowie...
          PS. Majchrowski nie wspomniał o Hutniku, a on przecież nie dawno grał w I i II lidze i zagrać może niedługo wyżej.
          Walczę o palmę pierwszeństwa w konkursie o Złotą Chochlę...

Komentarz

To jest pomysł który raczej tylko pomysłem zostanie.
            Jestem, a tak jakby mnie nie było...
            Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Komentarz

pfff, to juz jest nie wiadomo ktory pomysl dotyczacy projektu jakiegos stadionu. zaczeli by cos budowac a nie w kolko gadac o projektach...
              Legia Warszawa
              "...gdyby miłość była śmiercią, umarłabym by być z Tobą.."

Komentarz

http://www1.gazeta.pl/sport/1,35339,1546979.html

San Siro w Krakowie?

- Z Mediolanu przywiozłem plik dokumentów o stadionie San Siro. Chciałbym wykorzystać doświadczenie Interu i Milanu - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Waldemar Kordyl: Ponoć chce Pan zbudować stadion miejski Krakowie?

Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski: Na razie jest to gdybanie, mam nadzieję, że po wakacjach będzie już konkretny projekt. Z Mediolanu przywiozłem plik dokumentów o stadionie San Siro. Chciałbym wykorzystać doświadczenie Interu i Milanu, które zawiadują stadionem i płacą miastu za jego wynajem.

Kto to u nas sfinansuje i kiedy mogłaby ruszyć budowa?

- Kraków ma w swoim budżecie zaplanowane na ten cel 21 mln zł. Stadion kosztowałby minimum 60 mln zł. Będę rozmawiał z Totalizatorem Sportowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu oraz sponsorami prywatnymi. Może uda się wykorzystać unijne pieniądze. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, to budowa ruszyłaby w przyszłym roku.

Gdzie proponowałby Pan lokalizację?

- W Nowej Hucie lub na jej pograniczu. Z trzech powodów. Są tam wolne duże obszary, właścicielem terenów jest gmina, a przy dużym bezrobociu w Hucie można byłoby tam stworzyć miejsca pracy.

Kto miałby korzystać ze stadionu? Czy właściciel Wisły będzie chciał płacić za jego wynajem?

- Ze stadionu powinna korzystać Wisła, Cracovia i inne kluby, takie jak Hutnik, choćby na ich mecz miało przyjść dwa tysiące ludzi. Jeżeli Wisła nie zechce tam grać, to jej sprawa. Nie będę dostosowywał się do innych.

Utrzymanie obiektu będzie bardzo kosztowne.

- Dlatego trzeba stworzyć biznesplan, choćby po to, by określić pojemność stadionu. Na takim obiekcie można byłoby urządzać wielkie koncerty i najróżniejsze imprezy, które teraz robi się na Błoniach.
                Qrcze... on chyba na powżnie się zaangażował
                Wybory jakieś w Krakowie czy co... :> '8

A na poważnie to BARDZO bym chciał, żeby w Polsce było klika(naście) SanSiro i żeby miały trybuny pełne kibiców piłki nożnej...
                "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

Najlepiej niech jeszcze zrobią mecz pojednawczy na tym stadionie jak wybudują pomiędzy kibicami Wisly i Cracovii bez ochrony :buhaha:
                  Byłoby zajebiste "pojednanie" (stos trupów) :buhaha:

Komentarz

Zamieszczone przez GuTek

Żarty są, fajnie się dowcipkuje na ten temat, ale w Krakowie giną ludzie, tylko dlatego, że ubierają inne szaliki.
                    AQUI VA UN SOLDADO DE AMERICA.

Komentarz

Zamieszczone przez jaksa
                      Zamieszczone przez GuTek
                      Żarty są, fajnie się dowcipkuje na ten temat, ale w Krakowie giną ludzie, tylko dlatego, że ubierają inne szaliki.
                      GuTek... żart nie był na miescu...
                      To co się dzieje w Krakowie to smutne z punktu widzenia zarówno kibica, ultrasa, szalikowca, czy chuligana... takie moje zdanie.

Ale na ten temat można pogadać, np. tu...
                      http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=156
                      "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

Może powstać stadion miejski, jestem za (choć w to nie wierzę). Jeżeli tylko miasto będzie na niego stać i w przyszłości zarobi na siebie. Jak wszyscy wiemy stadionów u nas Polsce jest jak na lekarstwo. Kolejny, nowoczesny, zbudowany od nowa - byłoby fajnie.

A czy grałaby tam Wisła? hmm... nie wiem, czy to jest dobre z punktu widzenia klubu. Najlepiej mieć swój stadion zamiast ciągle wynajmować go od kogoś Dlatego liczę, że odpowiednie osoby dogadają się i zabiorą się za budowę na Reymonta.
                        Jestem, a tak jakby mnie nie było...
                        Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Komentarz

Wiadomość za SE, znaczy "bardzo rzetelne".
                          Jak byśmy policzyli ile stadionów w Polsce powstało na łamach prasy,to chyba każdy klub w I,II a może i III lidze dysponował co najmniej dwoma stadionami.W tym kraju dużo sie mówi a mało robi.Jedno co może przymusić do budowy lub remontów stadionów to zakaz gry w rozgrywkach UEF-y.Tylko pytanie kto za to zapłaci.

Komentarz

Według mnie jeszcze jednym z wazniejszych powodów z powodu którego ten stadion raczej nie dojdzie do skutków jest proporcja w finansach , rozmawiałem z pewnym obeznanym kibicem wisły mówił mniej wiecej tak że : Cupiał jest nawet skłonny zainwestowac w to ale napewno nie całosc , natomiast jesli Cracovia ma tam równiez grac to powinna wyłozyc połowe sumy na która ja nie stac
                            Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

E tam, nie sądze aby ten pomysł został zrealizowany.Jak słusznie zauważył Kempes, Cracovia musiałaby dać 50 % kosztów na budowę nowego stadionu, a ich na to nie stać.Sądze również, że dla Wisły bardziej opłacalne byłoby wybudowanie osobnego,własnego stadionu, za własne pieniądze.

Komentarz

Pracuję...
                              X