Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wspólny stadion Wisły i Cracovii

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • #16
  Zamieszczone przez Kempes
  Cupiał jest nawet skłonny zainwestowac w to ale napewno nie całosc , natomiast jesli Cracovia ma tam równiez grac to powinna wyłozyc połowe sumy na która ja nie stac
  hmmm....
  Kempes - jeśli Wisła mialaby dac połowę, Cracovia połowę, to stadion byłby Wisły i Cracovii, a nie miejski.
  Chodzi o to, że żaden klub w Krakowie nie zapłaci za to nawet zlotówki,
  całość ma kosztować grubo ponad 60mln zł - w kasie miejskiej jest 21mln - obiecanych Wiśle, ale dla dobra sportu w Krakowie można je przesunąć na inwestycje miejską.
  Powiedzmy, ze zostaje do skompletowania 45mln PLN.
  Z funduszy unijnych możemy uzyskać kwotę 25% wartości całości - liczmy 60/4 = 15mln zł.
  Pozostaje 30mln. Tu Majchrowski liczy na MEN, Totalizator i prywatnych inwestorów.
  Przy dobrej atmosferze jest to jak najbardziej realne.

  Cupiał może wyłożyć nawet i 20mln zł, ale nie jako Wisła Kraków SSA, tylko właśnie prywatny inwestor.
  Ale wiadomo, że nie wyłoży tego jako dobry wujek z USA. Tylko zapewne chciałby otrzymać za to, powiedzmy 10% przyszłych dochodów obiektu, ewentualnie część terenów do zagospodarowania.

  Ważne, ze jest pomysł, jest dobra wola, kilka firm jest zainteresowanych wejściem w tą inwestycje.

  No to tyle.
  Dziś mam imieniny, więc już raczej do jutra głosu w tej dyskusji nie zabiorę.
  AQUI VA UN SOLDADO DE AMERICA.

  Komentarz


  • #17
   no to się Cupiał może przejechac z tymi inwestycjami jeżeli miasto będzie tak współpracować jak w Szczecinie albo w takim tempie jak w Warszawie.

   Komentarz


   • #18
    jaksa zwarzywszy na małe info na ten temat zle sie ''wysłowiłem'' ale ogólnie własnie chodziło mi ze Cupiał w swietego mikusia sie bawić nie będzie ...

    wszystkie naj w imieniny ijok:
    Jesteś panem własnego losu.

    Komentarz


    • #19
     Zamieszczone przez Kempes
     [...] natomiast jesli Cracovia ma tam równiez grac to powinna wyłozyc połowe sumy na która ja nie stac
     Do końca nie wiem na co teraz stać Cracovię. Kto wie czy nie mają takiej kasy

     Tylko tak jak powiedzieł Jaksa to ma byc stadion miejski czyli budowany przez miasto, a nie przez poszczególne kluby.
     Jestem, a tak jakby mnie nie było...
     Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

     Komentarz


     • #20
      Heh...

      Stadion.. wspólny...

      Taaaa... Majchrowski jest prezydentem, który sprawia wrażenie oderwanego od rzeczywistości. Poza tym liczy, że obiecując wspólny stadion, SSA Wisła Kraków zapomni o obiecanych 21 mln złotych przeznaczonych na budowę WYŁĄCZNIE Wiślackiego stadionu. Budując wspólny stadion, te pieniądze stanowiłyby część budżetu... Poza tym Majcher to cwana bestia. Szachując pomysłem ze stadionem w Nowej Hucie daje znak władzom Wisły, że pieniążków nie dostaną. Co więcej... pieniążki zostaną w kasie miejskiej bo gdzie jak gdzie, ale u nas w Krakowie to każda bycza inwestycja realizowana jest w pocie czoła i kałuży moczu. I pod górę... no chyba, że dotyczy jakiegoś hipermarketu, gdzie łapówy biegają szybciej niż Ben Jonson na dopingu. I tym sposobem Majchrowski przejdzie do historii Krakowa jako ten prezydent, który nie pozwolił utopić 21 mln złociszy na "beleco". Ja to już nowego stadionu na bank nie doczekam... może moje dziecię...
      Niezłomny Związek wolnych republik
      Zespoliła na wieki Wielka Rosja
      Powstały w walce z woli ludu
      Jedyny, potężny Związek Radziecki

      Komentarz


      • #21
       Zamieszczone przez Menel
       Heh...

       Ja to już nowego stadionu na bank nie doczekam... może moje dziecię...
       Bo za dużo pijesz Menelu jeden
       Trzustka trzaśnie jak nic...

       A stadion? Who knows...
       Dobrze będzie jeśli będzie, a jeśli nie będzie, to też gorzej niż jest nie będzie '8
       Pro-Miś supporters front

       Komentarz


       • #22
        Arena Kraków

        Z inicjatywy prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego spotkali się w czwartek prezesi Wisły i Cracovii, aby omówić koncepcję budowy nowego i nowoczesnego stadionu sportowego. Zagraniczni inwestorzy są gotowi podjąć się tego zadania. Najpierw jednak trzeba rozwiązać wszelkie sprawy własnościowe terenów, na których ma stanąć Arena Kraków.
        "Ustaliliśmy, że stadion powstanie w Cichym Kąciku w okolicy Parku Jordana i Błoń na terenach Tele-Foniki, miejskiej spółki sportowej Cracovia, skarbu państwa i gminy Kraków - powiedział po spotkaniu na konferencji prasowej Jacek Majchrowski. - Zainteresowane strony są gotowe zawrzeć spółkę, która będzie współwłaścicielem Arena Kraków. Najpierw jednak muszą rozwiązać sprawy własnościowe, by nowo powstała spółka mogła przejąć te tereny".

        Kraków nie ma stadionu z prawdziwego zadarzenia. Obiekty Wisły oraz Cracovii są przestarzałe i nie spełniją wymogów międzynarodowych, a wkrótce nie będą spełniać także wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Obydwa kluby chcą remontować swe obiekty, ale sprawy właśnościowe terenów, na których one leżą, są skomplikowane. Cracovii i Wiśle brakuje także pieniędzy na gruntowną modernizację stadionów.

        "Arena Kraków będzie służyć nie tylko klubom sportowym, ale także wszystkim mieszkańcom miasta - zapewnia Jacek Majchrowski. - Zostanie zadaszona, więc będzie tu można organizować koncerty oraz inne imprezy kulturalne. Wokół stadionu powstanie sieć sklepów, restauracji oraz klubów fitness. Arena mogłaby pomieścić około trzydzieści tysięcy widzów. Jest kilku inwestorów, którzy gotowi są rozpocząć budowę. Jeśli do wiosny przeszłego roku uda nam się rozwiązać sprawy własnościowe, to w półtora roku później Arena Kraków będzie gotowa".

        Prezydent Krakowa na razie nie chce ujawnić, którzy inwestorzy są gotowi podjąć się budowy stadionu i kto będzie to przedsiewzięcie finansował. To zresztą nie pierwsza koncepcja budowy sportowej areny w Krakowie. Może ta nareszcie się uda.

        Jacek Majchrowski podkreślił, że miasto będzie pomagać finansowo Wiśle i Cracovii w przystosowaniu ich stadionów piłkarskich do wymogów licencyjnych PZPN, które będą obowiązywać od przyszłego sezonu. Na obiekcie wiślaków trzeba zadaszyć trubunę główną. A na stadionie Cracovii konieczne stanie się zainstalowanie sztucznego oświetlenia.

        Warto dodać, że Arena Kraków ma powstać w sąsiedztwie stadionu Wisły i stadionu Cracovii.

        PAP
        "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

        Komentarz


        • #23
         O to to to... niedawno spotkalem sie z kumplem i gadalismy, ze warto poleciec do Indii i pojezdzic tam rowerami, dojechac do slynnej Karakorum Highway i zakonczyc przygode w Chinach ... tylko, ze ***** super expres tego nie opisal

         Komentarz


         • #24
          Zamieszczone przez onet.pl

          Dziennik Polski/MS/27 listopada 2003 08:29

          Stadion w Krakowie: Arena albo Matrix

          Na wiosnę planuje się wbicie łopaty pod nowoczesny stadion w Krakowie – informuje „Dziennik Polski”.

          Na wiosnę przyszłego roku prezydent miasta Krakowa zapowiada wbicie łopaty pod nowoczesny stadion nazywany Areną, który planuje się wybudować na terenach przy al. 3 Maja. Nieco wcześniej, bo jeszcze pod koniec tego roku ma dojść do przekazania lodowiska przy ul. Siedleckiego KS Cracovii.

          Prezydencki pomysł wzbudził wiele kontrowersji wśród radnych miasta uczestniczących we wczorajszym posiedzeniu Komisji Sportu i Turystyki Rady m. Krakowa. Niektórzy z nich zarzucali prezydentowi, że ustalenia związane z planowaną inwestycją odbywały się bez udziału przedstawicieli samorządu.

          - To jest na razie koncepcja. Prowadzimy rozmowy z różnymi inwestorami, chcemy rozpoznać ich możliwości. Konkretne ustalenia będą zapadać w obecności radnych miasta. Później możemy rozpisać konkurs na budowę stadionu, który mógłby być otwarty na 100-lecie Cracovii i Wisły. Wszyscy wykonawcy zainteresowani realizacją inwestycji przewidują, że potrwa ona ok. 18 miesięcy - powiedział prezydent Jacek Majchrowski, dodając, że obecnie pod budowę tego typu obiektu w Wydziale Architektury UMK przygotowywane są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu.

          Przedstawiciele komisji pytali prezydenta, czy teren przy al. 3 Maja jest odpowiedni dla tego typu obiektu. Niektórzy radni mieli obawy, że proponowane miejsce nie spełni wymagań komunikacyjnych i parkingowych. - Nie twórzmy kolejnego odcinka Matrix. Proponowana inwestycja może spowodować paraliż komunikacyjny w tym rejonie - mówił radny Ireneusz Raś. Sugerował on również, że krakowskie kluby będą chciały grać na własnych obiektach, a nie na Arenie, za korzystanie z której będzie trzeba płacić operatorowi.

          Zapewne kluby kibiców będą robić wszystko, żeby nie grać na nowym stadionie. Ale czy mają rządzić nami kluby kibiców? - pytał prezydent. Nie obawiał się on również paraliżu komunikacyjnego w związku z imprezami organizowanymi na Arenie. - Na Błoniach odbywały się uroczystości gromadzące ponad milion osób i jakoś sobie z nimi radzono - stwierdził prezydent.

          Więcej w "Dzienniku Polskim"

          Komentarz


          • #25
           mi się wydaje ze ten pomysł nie jest zbyt realny, działacze Wisły i Cracovi nie pozwolał zeby powastał jeden wspolny stadion bo wiadomo ze kibice obu druzyn się poprostu nie nawidza i nie raz pewnie przy wspolnym pomysle mogło by dojsc do walk! my to nie Włosi ze po meczu rozejdziemy sie spokojnie do domu, tylko unas nie którzy szukaja wrazeni! wiec wspolny stadion w Krakowie chyba jest nie realny......
           Walczyć Trenować Warszawa musi Panować !

           Komentarz


           • #26
            Kamyk przeczytaj post, czy dwa wyżej...
            Jest tam wyraźnie napisane, że prezesi obu klubów sie spotkali (i o ile mnie pamięć nie myli to nie raz...) i popieraja te działania :>
            "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

            Komentarz

            Pracuję...
            X