Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Narciarstwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Narciarstwo

To w założeniu temat zbiorczy o tej wspaniałej, acz nie tak popularnej jak skoki, dyscyplinie , chyba że wydarzy się coś szczególnego, co będzie zasługiwało na oddzielne potraktowanie.
    Tak. Dzisiaj zaczął się w końcu sezon, zawodami w Kontiolahti (sprint kobiet i mężczyzn). Startują też oczywiście Polacy. Nie potwierdziły się niestety informacje o powrocie do kadry W. Kozuba i Anny Stery, niemniej w zawodach drużynowych, które odbędą się w ten weekend wystawimy drużynę i tak.
    http://www.biathlonworld.com/eng/news/default.htm - bardzo dobre miejsce do śledzenia wyników na żywo (trzeba kliknąć LIVE RESULT).

A sezon zaczął się doskonałym szóstym miejscem Magdy Gwizdoń w sprincie. Magda bezbłędnie strzelała (impossible 8- ) i nieźle biegła co razem dało bardzo dobry wynik. Nie dostosowały się do niej pozostałe koleżanki, do 60 (i tym samym do biegu na dochodzenie ) weszła tylko (na 50. miejscu, z 2 pudłami) Magdalena Grzywa.

1 32 BAILLY Sandrine FRA 0 1 1 25:25.9
    2 7 POIREE Liv Grete NOR 1 1 2 +9.8
    3 11 DISL Uschi GER 0 2 2 +13.8
    4 36 LIU Xianying CHN 0 0 0 +18.9
    5 22 WILHELM Kati GER 1 1 2 +33.7
    6 29 GWIZDOŃ Magdalena POL 0 0 0 +37.7
    7 12 APEL Katrin GER 1 1 2 +38.3
    8 35 NIOGRET Corinne FRA 0 0 0 +49.6
    30 65 EIKELAND Liv Kjersti NOR 0 2 2 +2:10.9
    --------
    50 53 GRZYWA Magdalena POL 0 2 2 +2:57.3

60 71 ZIKOUNKOVA Ksenia BLR 1 2 3 +3:55.7
    -------
    64 84 PONIKWIA Katarzyna POL 0 1 1 +4:03.6
    72 68 PALKA Krystyna POL 2 3 5 +4:39.5

startowało 87 zawodniczek
    Palka na dobre weszła do kadry dopiero w tym sezonie, ale na pierwszy rzut oka widać że biega o klasę lepiej od Ponikwi, ale 50% skuteczność to w sprincie tragedia i nie daje szans na jakikolwiek przyzwoity rezultat

Jeszcze dzisiaj o 12.15 zobaczymy w akcji mężczyzn - nasi w składzie:
    Tomasz Sikora (9. zawodnik ostatniego PŚ; nr 32, start 12.31), Wiesław Ziemianin (nr 21start 12.25), Ryszard Szary (nr.50; start o 12.40) i Grzegorz Bodziana (nr 77, start o 12.53). Na żywo w Eurosporcie i w niemieckiej TV publicznej.

UPDATE:
    Sikora -z 2 pudłami - zajął ostatecznie 19. miejsce i jako jedyny zakwalifikował się do biegu na dochodzenie; 61. Ziemianin, 94. Szary, 95. Bodziana
    Bieg ukończyło 97 zawodników
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Ja lubie sobie na to popatrzeć a najciekawsze są pojedynki strzeleckie ja np gościu ma sporo przewagi na ostatniej rundzie i zapieptrza 2 runtki karne
    http://free4web.pl/3/0,85693,default...E5079368F79CD8 -->zapraszam

Komentarz

Wole Triathlon... dla mnie ta dyscyplina to prawdziwe "mission impossible".
      Jedynie na rowerze przejade ich dystans o biegu i plywaniu nie ma mowy... tzn plywanie ostatecznie ale po tym jeszcze jezdzic i o zgrozo biegac?!

Komentarz

Adams a jest zimowa wersja triathlonu?

Komentarz

Biathlon jest dla mnie najciekawszą dyscypliną zimową. Aż się dziwię, że C+ nie wykupiła do PŚ z biathlonu praw telewizyjnych. Nie ma nic praktycznie do pokazania poza NBA dwa razy na tydzień, a to naprawde ciekawa dyscyplina, a Sikora należy do szerokiej czołówki. Więc mógłby też być motorem napędowym niczym A. Małysz.

Ale nasi TVspece penwnie sie dyscypliną jakąkolwiek zainteresują dopiero, gdy jakiś nasz zawodnik stanie się gwiazdą. A szkoda. Mogłaby byc podwójna korzyść - wsparcie dla zawodników (skoo pokazywani w polskiej TV to i reklamodawcy by się pewnie znaleźli), tym samym rozwój dyscypliny i większe prawdopodobieństwo, że doczekamy się mistrza. A wtedy zainteresowanie znów wzrośnie....

Swoją misję od lat spełniają Niemcy - ARD i ZDF pokazuje wszystkie zimowe zawody sportowe, a dopiero od neidawna skokami narciarskimi zainteresowała sie RTL, żeby na nich zbierać kasę. Żeby tak TVP coś zrobiło dla kibica. bo tez neiprawdą jest, że TVP wylansowała MAłysza. Przyczepili się do chłopaka, gdy ten zaczął na powrót wygrywać, a tak mieli wszystko w dupie.
          koko koko Skorza spoko...

Komentarz

Zamieszczone przez Nova
            Adams a jest zimowa wersja triathlonu?
            A wiesz, ze nie wiem? Przewiduje, ze nie ma.

Komentarz

A gdyby do kombinacji norweskiej dodać jazdę figurową na łyżwach? :buhaha:

Komentarz

Biathlon ciekawy? To juz wole ta zimowa wersje buli, jak to sie zwie bo zapomnialem...?

Komentarz

Curling!!Ogladam to!!Super jest

Komentarz

Zamieszczone przez Nova

oo wlasnie Na Pyrke mozna liczyc

Komentarz

Biathlon jest zajebisty Staram się oglądać wszystkie zawody w miarę możłiwości. Ole Einar jest niesamowity W biegu bije innych na głowę.Ogólnie Sikora czasem się przebudzi ale nie może ustabilizować swej formy.Szkoda bo oglądało by się jeszcze ciekawiej. Lubię jak Niemcy przegrywają w tej konkurencji. Ogólnie biathlon lubię naprawdę oglądać i innym tęz polecam
                      Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Komentarz

Uważam biathlona za znacznie ciekawszy od wszystkich konkurencji alpejskich i norweskich.

W przypadku skoków czeka się przez godzinę, po to, żeby wreszcie przez minutę skakal ten jeden i 5 minut najgroźneijsi konkurenci.

Podobnie w zjazdach, slalomach itp.

W biegach od poczatku wiadomo, kto jest mocny i może z czołówki ktoś opadnie z sił. Ale generalnie się to nie zdaża. Ktoś, kto wypracuje sobie dwie minuty przewagi to z pewnością ich w ciagu ostatnich 5 kilometrów nie straci.

W biathlonie jedynie okazać się może, że ten, kto prowadził przez cały czas, na ostatnim strzelaniu nagle traci mase czasu.

Innym jeszcze elementem sprawiającym, że ta dyscyplina jest ciekawa, jest fakt, że konkurencja jest bardzo mocna. Ścisła czołówka to 2 zawodników (Bjoerndalen, Poiree), ale kandydatów do podium w każdym wyścigu jest conajmniej 30, wśród nich mistrz świata z 1995 roku - Tomasz Sikora

Komentarz

Adams, a jakie sa odlegóści w triatlonie?
                          "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Zamieszczone przez Nova
                            Dla mnie nudne straszliwie, ale jakieś dwa lata temu kombinowałam sobie, że jakby gdzies blisko stworzyli sekcję to bym się zapisała, pojechała na olimpiadę, zdobyła medal i miałabym emeryturkę solidną

Co do biathlonu to czasami lubię pooglądac, ale tylko ze względu na wystepujących Polaków. Generalnie jakoś mnie ten sport nie kręci, a najbardziej interesujący dla mnie był bieg na bodajże 50 km (może krócej, już nie pamiętam, w każdym razie bez strzelania) na olimpiadzie w Nagano. W środku nocy płakałam ze śmiechu, aż przyleciał mój dziadek z drugiego pokoju, żeby mnie uciszyć. W połowie biegu realizatorzy skupili się na reprezentantach: Mongolii i jakimś z Afryki . Chłopaki mieli niezły problem, bo po drodze była mała górka
                            W tym biegu startował też Ziemianin (chyba) i komentator (A.Szulc) stwierdził, że kibice w Mongolii i gdzies w Afryce mogą się cieszyć bo tak długo pokazują ich reprezentantów, a nasz nawet w lesie im nie mignął '8
                            Only You

Komentarz

Zamieszczone przez Kawa
                              Adams, a jakie sa odlegóści w triatlonie?
                              Triathlon "letni":
                              plywanie - 3,2km
                              rower - 180km
                              bieg - 42,195 (maratonski dystans)

Triathlon "olimpijski":
                              plywanie - 1,8km
                              rower - 40km
                              bieg - 10km

Najlepsi sa Ironmani ale nie pamietam jaki oni maja dystans.. chyba ciutke lepszy od "letniego", badz "letni".

Komentarz

Pracuję...
                              X