Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niższe ligii (od B-klasy do II ligii)

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Finalfour się zakonczyło z grupy warszawskiej do 4 ligi awansują RKS Okęcie, Sparta Jazgarzew, Escola Varsovia i Marcovia Marki.
  O awans o 3 ligę w barażu powalczy Drukarz Warszawa prowadzony przez Tomka Sokołowskiego z Błonianką Błonie.
  04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

  Komentarz


  • Strażacy zalali IV-ligowy klub. Minister sportu pomoże

   Straż pożarna zalała boisko RKS-owi Okęcie wypompowując wodę po ulewie. - Mam w klubie 220 zawodników. Co im powiem? - rozkłada ręce prezes IV-ligowca. Pomoc deklaruje minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.


   Mateusz Skwierawski23 Czerwca 2020, 12:09


   Poniedziałkowa ulewa skończyła się fatalnie dla Okęcia Warszawa. Klub, który awansował w tym sezonie do IV ligi, został w całości zalany. Nie tylko przez deszcz. Strażacy wypompowali wodę na boiska RKS-u z pobliskich garażów i ulic. A klub był niedawno remontowany. - Malowaliśmy go w środku, wymieniliśmy podłogi. Na wiosnę murawa przeszła gruntowną renowację. Teraz na boisku jest bagno, trawa nie nadaje się do niczego. Mam w klubie 220 zawodników: seniorów, grupy młodzieżowe. Co im powiem? - opowiada nam prezes Okęcia, Stanisław Gajlewicz.


   Wypompowana woda utrzymuje się w tunelu budynku i na dwóch boiskach. Na bocznej murawie stoi półtora metra wody, na głównej - pół metra. Prezes Okęcia relacjonuje, jak doszło do zalania. - Najpierw przyjechała straż pożarna. Zobaczyli, że woda jest na ulicy, nikomu nie zagraża i pojechali dalej. Później zjawili się panowie z OSP z Wesołej. Na bocznym boisku było już trochę wody, może tym się zasugerowali i zaczęli wypompowywać tam resztę - mówi prezes Okęcia.

   - Rozumiem, że strażacy są od tego, by pomagać. Bardzo ich za to szanuję, ale gdyby woda była przy ulicy Łazienkowskiej, to raczej nikt by jej nie przelewał na stadion Legii - obrazuje.

   Burmistrz interweniuje

   Interweniujący strażacy tłumaczyli, dlaczego zdecydowali się na taki krok. Słyszymy to na filmiku opublikowanym na facebooku Okęcia.

   - Uznaliśmy, że należy usunąć wodę z posesji na teren otwarty - tłumaczy jeden ze strażaków. - Przelewała się ciurkiem przez ulicę. W pierwszej kolejności staramy się ratować ludziom mienie. Budynki są zagrożone, od zalania mogą się zawalić. Ilość wody, którą wypompowaliśmy na teren klubu, porównując ile jej było na ulicy, to może 1 procent - komentował pracownik Ochotniczej Straży Pożarnej z Wesołej.

   Rzecznik dzielnicy Włochy komentuje. - To niefortunne zdarzenie, które utrudniło funkcjonowanie klubu. Nie chcę wchodzić w kompetencje straży pożarnej, ale wierzę, że strażacy musieli zważyć dwie kwestie: ratować dobytek mieszkańców albo boisko - komentuje Piotr Daniluk.

   Rzecznik informuje nas, że dzielnica wyszła z inicjatywą pomocy RKS-owi Okęcie. - Aby klub mógł dalej funkcjonować zwróciliśmy się o pomoc do innych dzielnic. Do Bemowa o możliwość udostępnienia boisk Świtu Warszawa i w Jelonkach - opowiada Daniluk. - Okęcie będzie mogło tymczasowo kontynuować tam funkcjonowanie pierwszej drużyny i zespołów młodzieżowych, trenować i rozgrywać mecze. Poprosiliśmy również o pomoc OSIR-u przy Obrońców Tobruku oraz dzielnicę Bielany o udostępnienie boisk przy szkole. A także klub Przyszłość Włochy - komentuje rzecznik dzielnicy Włochy.

   Pomoc od minister sportu

   Nie wiadomo jeszcze, czy Okęcie otrzyma wsparcie finansowe od dzielnicy Włochy. Pomoc zadeklarowała już minister sportu. "Drogie Okęcie. Prośba o kontakt w sprawie spotkania. Jesteśmy gotowi do pomocy!" - napisała na twitterze Danuta Dmowska-Andrzejuk.
   Gajlewicz dziękuje za wsparcie - Miło, że sprawą zajęła się nawet pani minister. Dziękuję też burmistrzowi, że z własnej inicjatywy wyszedł z pomocą i zaproponował nam korzystanie z innych boisk nieodpłatnie. Ulica Radarowa wymaga porządnej kontroli. Przy intensywnych deszczach sytuacja się powtarza. Boję się kolejnych opadów - kończy prezes RKS-u Okęcie.
   https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...68&src01=d3f2c

   Komentarz


   • Już odpompowali wodę.
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

    Komentarz


    • Zawsze pod górkę. Najpierw sprawa terenów teraz to.
     04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

     Komentarz


     • Hat trick Wolsztyńskiego w meczu Polkowic z Widzewem.
      Na próżno.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

      Komentarz


      • Tylko Hamburg ich przebija.
       #teamVuko (zanim to było modne)

       Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

       Komentarz


       • No szkoda, że pozostałe ekipy z czołówki taki wyścig żółwi uskuteczniają .
        Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

        Komentarz


        • Według internetów Ojrzyński negocjuje przejęcie Widzewa.
         Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

         Komentarz


         • Widzew wpierdol w Siedlcach i w końcu spada na 2 miejsce, o punkt za Katowicami, z którymi zaraz gra.
          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

          Komentarz


          • Patrząc na to jak nasi piłkarze wychodzą ob*rani wydygani to nie ma się czego śmiać.
           Mioduski ,Vukovic OUT !

           Komentarz


           • No nie mają lekko Widzewiacy w II lidze

            Działacze klubu z Prezesem Bońkiem na czele dawno temu policzyli zyski z "kapitału".
            Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


            • W Szczecinie Marciniak uznał gola mimo faulu gracza Pogoni, a później podyktował karnego dla Pogoni, gdzie nie było faulu. Jednym słowem - wypaczył wynik.

             Komentarz


             • ogólnie ta 2 liga to jest prze udana, między 15stym miejscem czyli spadkowym, a 6stym dającym prawo gry w barażach o awans jest 4 pkt przewagi
              LEGIA TO MY
              Freedom for Mary Wagner!!!

              Komentarz


              • Widzew dostaje w pizdę 1-0 z Resovia, Resovia wychodzi z kontrą, z bramki wychodzi Pawłowski, przed polem karnym dotyka ręką ale piłka trafia do gościa z Resovii, który ma pustą bramkę. Co robi sędzia? Przerywa akcję i gwiżdże wolnego. Skurwysynom nie po raz pierwszy w taki sposób pomaga PZPN...
               Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

               Komentarz


               • Dobry mecz Radomiaka na zapleczu i po bramce byłych legionistów: Makowski i Mikita.
                A Melanż Trwa...

                Komentarz

                Pracuję...
                X