Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szukam, Sprzedam, Zamienię, Reklama, Pomocy!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez kubrick Zobacz posta
    Szanowni we wrześniu 2022 roku planuję wybrać się pierwszy raz w Bieszczady. Oczywiście głównie interesuje mnie chodzenie po szlakach. Polecicie jakiś nocleg? Polańczyk czy może coś bliżej bezpośrednio Tarnicy? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo w temacie Bieszczad jestem zupełnie zielony...
    Nie no, jak chcesz po szlakach pochodzić, to zdecydowanie trzeba jechać dalej niż Polańczyk - tak moim zdaniem (bo okolice Soliny to bardziej emerycka rekreacja niż chodzenie po górach). Ja podczas dwóch wypraw nocowałem w Wołosatem - super baza na okoliczne szlaki. Tylko tam nocowaliśmy w prywatnych "kwaterach" - pokoje do wynajęcia (bez tv, własnej łazienki itp.). A jak byliśmy relatywnie niedawno (ze 3 lata temu), nocowaliśmy w Stuposianach w "Nad Wołosatką". Miła właścicielka, fajny teren i ładna kuchnia, łazienka w pokoju. Jak na potrzeby "łażenia po górach" to w zupełności ok. Ale tylko jak będziesz autem, bo do szlaków dość daleko, więc trzeba dojeżdżać.
    Nie polecam hotelu (o ile ma jeszcze takie miano) PTTK w Ustrzykach Górnych - PRL wiecznie żywy.
    Jeśli byś był z dziećmi albo szukał innych (nie-górskich) atrakcji, to mogę parę podpowiedzieć.
    Z gastronomii dla mnie punkt obowiązkowy to karczma w Mucznem - ale nie wiem czy przetrwali pandemię.
    Ogólnie wrzesień to najlepszy czas na Bieszczady - życzyć tylko ładnej pogody!

Komentarz

• sprzedam 8t.węgla
      mozliwośc ogarniecia kolejnych 8-16t.
      zainteresowanych prosze na priv

Komentarz

• Nie przypuszczałem że koszmar z lat szkolnych czyli fizyka odwróci tak szybko - już w 7 klasie podstawówki syna mam problem (temat dot. Prawa Archimedesa)
        Problem oczywiście do rozwiązania „na już”
        Zadanie 5 - która odpowiedz prawidłowa (najprawdopodobniej „C”) i co ważniejsze: dlaczego?
        Ktoś pomoże?
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• księciuniu
          Skoro boja się unosi na powierzchni to siła wyporu jaka na nią działa, równoważy jej ciężar. Fw = Fc. I to jest pierwsza część odpowiedzi - jaka jest siła wyporu.
          Siła wyporu w momencie pływania wynika z tej części objętości boi, która jest zanurzona.
          Przekształcamy równanie Fw=Fc ---> d*g*Vzan = m*g ---> Vzan = m/d
          Masę boi można obliczyć bo wiemy jaki wywiera ciężar: m = Fc/g
          d to gęstość wody.
          Całkowicie zanurzona boja powoduje wypór Fw=50N. Z wzoru na siłę wyporu wyliczasz V czyli objętość boi. V=Fw/(d*g)
          To jak będzie zanurzona to stosunek objętości zanurzonej do jej całkowitej objętości: Vzan/V

E: w sumie można prościej
          1. sytuacja to boja całkowicie zanurzona, przekształcając wzór na wypór: Vc=Fw1/(d*g)
          2. sytuacja to boja zanurzona obj. Vzan -> Vzan = Fw2/(d*g)
          Vzan/Vc --> Fw2/Fw1. Fw1 znamy z zadania, a Fw2, jak napisałem wyżej - jest równy ciężarowi, skoro boja pływa.
          Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• bloniaq Wielkie dzięki,
            tę pierwszą część o sile wyporu ogarnąłem sam; tę drugą, liczbową, zrozumiałem z Twojej drugiej, prostszej opcji (ja sam robiłem błędne założenie, że po tym wypłyneciu ciężar boi się zmienia, gdy ona się częściowo wynurzy i przez to brakowało mi danych )
            Zobaczymy na ile syn załapał, bo przysypiał gdy tłumaczyłem, a jutro ma sprawdzian (a przyszedł po pomoc dziś pod wieczór ).

Dobrze wiedzieć na przyszłość, że na forumce jest również Einstein/Archimedes

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Nie rozpędzałbym się z tymi nazwiskami, ale oczywiście, jeśli będę w stanie to chętnie pomogę
              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Uff jak dobrze, że ten level czeka mnie dopiero za jakieś 10 lat

Komentarz

• Za dziesięć lat będzie wystarczyło,żeby dziecko wskazało kolorową boję na obrazku.
                  "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Dobrze wiedzieć na przyszłość, że na forumce jest również Einstein/Archimedes
                    bloniaq jak widać zadanie z fizyki rozwiążę, rozprawkę napiszę Człowiek wykształcony
                    349meczów*
                    71 goli*
                    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• ...i jeszcze dużo piwa umiem wypić.
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                        ...i jeszcze dużo piwa umiem wypić.
                        Tak myślałem, jak czytałem Twoją odpowiedź z fizyki
                        349meczów*
                        71 goli*
                        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                          ...i jeszcze dużo piwa umiem wypić.
                          Dobrze wiedzieć - gdybym potrzebował pomocy...

Komentarz

Pracuję...
                          X