Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chrzciny/bierzmowanie.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Chrzciny/bierzmowanie.

No temat dziwny, wiem Ktoś się trochę orientuje w temacie bierzmowania. Mam być ojcem chrzestnym w lutym/marcu i nie bierzmowania nie mam. Da się to jakoś załatwić? Bo chyba przy tym biskup musi być czy ktoś tam inny ważny. I przeważnie bierzmowania to chyba w maju jakoś są, a to już dla mnie za późno by było.

Zamieszczone przez piotrekp Zobacz posta
    No temat dziwny, wiem Ktoś się trochę orientuje w temacie bierzmowania. Mam być ojcem chrzestnym w lutym/marcu i nie bierzmowania nie mam. Da się to jakoś załatwić? Bo chyba przy tym biskup musi być czy ktoś tam inny ważny. I przeważnie bierzmowania to chyba w maju jakoś są, a to już dla mnie za późno by było.
    http://www.archidiecezja.warszawa.pl...bierzmowanied/
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Jaco, dzięki wielkie. Słyszałem o bierzmowaniu dorosłych, ale zawsze myślałem, że to się odbywa w tym samym czasie co te "normalne". Temat zamknięty.

Komentarz

do chrztu bierzmowanie nie jest nieodzowne - w sensie,ze nikt Ci nie sprawdza kwitów

z punktu widzenia wiary oczywiscie powinieneś je mieć.
        ...ta ziemia do Polski należy
        choć Polska daleko jest stąd,
        bo wolność krzyżami się mierzy
        historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

ja to osobiście "przespałem" kwestie bierzmowania i kiedy miałem zostać ojcem chrzestnym, okazało się jednak, że jakiś papier jest konieczny. W moim przypadku wystarczyło zaświadczenie, z parafii w którym stwierdzono, że jestem osobą wierzącą (coś tam niby księdzu, który mi to wystawiał nie pasowało, ale plecy w postaci znajomości z proboszczem zrobiły swoje)
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Zamieszczone przez mort Zobacz posta
            do chrztu bierzmowanie nie jest nieodzowne - w sensie,ze nikt Ci nie sprawdza kwitów
            niby tak, ale jak trafisz na jakiegos księdza, który się uprze, to nie ma że boli... a tacy niestety się zdarzają

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

Komentarz

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              W moim przypadku wystarczyło zaświadczenie, z parafii w którym stwierdzono, że jestem osobą wierzącą
              Że co? Po czym to stwierdzili, bo nie za bardzo rozumiem?
              Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

Komentarz

a to już musisz iść do swojego księdza proboszcza, żeby dowiedzieć się skąd mają to info (w moim przypadku na pewno pomogło, że znam proboszcza od kilkunastu lat)...ja żeby coś takiego otrzymać musiałem jeszcze dodatkowo podpisać jakieś zobowiązanie o tym, że zrobię bierzmowanie...tak na logikę, to chyba właśnie po to ksiądz chodzi z Kolendą, żeby niejako ogarnąć swoich parafian i zorientować się kto, co i jak
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  po to ksiądz chodzi z Kolendą,

w Sejmie sie poznali?

PS. Potrzebne jest wyłącznie zaświadczenie z parafii - w 90% nic nie sprawdzają, w 10% zerkną do ksiąg czy przyjmujesz kolędę
                  ...ta ziemia do Polski należy
                  choć Polska daleko jest stąd,
                  bo wolność krzyżami się mierzy
                  historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Zamieszczone przez mort Zobacz posta

w Sejmie sie poznali?
                    kolenda

mam już chyba na dzisiaj dosyć

a Ciebie mort uprzejmie proszę byś przestał mnie na każdym kroku poprawiać
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

ja brałem ślub i zostałem ojcem chrzestnym bez bierzmowania.

Komentarz

Oto przepis jak dostac zaswiadczenie że mozesz podawac do chrztu,sprawdzone
                        Wysyłasz do ksiedza osobe ktorą zna ,no taka co to się choć trochę udziela,przyjmuje po kolędzie itp.
                        Osoba ta idzie i przedstawia wersje że: potrzebuje zaświadczenie dla kuzyna,który to obecnie przebywa na "długim urlopie",a bedzie podawał do chrztu w najbliższa sobote i dostaje przepustke tylko na te chrzciny nie będzie miał kiedy osobiscie załatwic zaświadczenia.
                        Ksiadz powinien sie przyjąć,pozostaje aspekt moralny,ale potem zawsze ta osoba moze iść i się wyspowiadać temu księdzu.....powodzenia

Komentarz

wyjątkowo nie będę kombinował. chrzciny nie będą w Warszawie, więc kto wie co tamten ksiądz będzie chciał, a jak jest okazja to się zbierzmuje w końcu

Komentarz

Pracuję...
                          X