Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szukam, Sprzedam, Zamienię, Reklama, Pomocy!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Od 31 dnia zwolnienia zaczyna płacić ZUS.
    Źle powiedziałeś, bo tak nie jest.

Zamieszczone przez Koko Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie zwolnienia lekarskiego, bo od ponad 10lat nie byłem i się pogubiłem. Jak firma zatrudnia poniżej 20 osób (w zeszłym roku było podobnie), to pieniądze wypłaca mi ZUS czy pracodawca?? Znajoma księgowa mówi mi, że ZUS ale w internecie nigdzie takiej informacji znaleźć nie mogę.
    jeżeli pracodawca na listopad poprzedniego roku miał ponad 20 osób zatrudnionych (objętych ubezpieczeniem chorobowym) to płaci on zasiłek od 34 dnia choroby w danym roku kalendarzowym. Składki, które płaci firma są pomniejszane o kwotę tego zasiłku - dlatego mówi się skrótem że ZUS płaci ale pieniądze fizycznie wypłaca pracodawca.

Jeżeli zatrudnionych jest mniej niż 20 osób wtedy zasiłek fizycznie wypłaca ZUS i wypłata wpada z reguły 30 dnia licząc od dnia otrzymania przez ZUS L4 i dokumentu ZUS Z-3, który wystawia pracodawca

Pierwsze 33 dni L4 na dany rok kalendarzowy wypłaca pracodawca niezależnie od wielkości.
    Ostatnio edytowany przez Czaruś; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Przecież to samo mu napisałem bo zapytał precyzyjnie o pracodawcę poniżej 20 zatrudnionych. Od 31 dnia płaci ZUS, o tym przypadku, że jest to jeśli to pierwsze zwolnienie w roku kalendarzowym to 34 dni to pierwsze słyszę.

Komentarz

• Małe Post Scriptum.
        Jeżeli pracownik ukończył 50 lat, ZUS przejmuje wypłatę po 14 dniach zwolnienia.
        You'll take my life but I'll take yours too
        You'll fire your musket but I'll run you through
        So when you're waiting for the next attack
        You'd better stand there's no turning back.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
          Przecież to samo mu napisałem bo zapytał precyzyjnie o pracodawcę poniżej 20 zatrudnionych. Od 31 dnia płaci ZUS, o tym przypadku, że jest to jeśli to pierwsze zwolnienie w roku kalendarzowym to 34 dni to pierwsze słyszę.
          no, źle mu napisałeś. ZUS płaci od 34 dnia.

ja na początku się zakręciłem i opisałem przypadek powyżej 20 osób, a późnej poniżej. Pierwsze 33 dni zwolnienia w danym roku ZAWSZE płaci pracodawca (przy pracowniku "młodym"). Ponieważ pierwsze 33 dni (w najprostszym przypadku) jest wynagrodzeniem chorobowym, a zasiłek dopiero zaczyna się od 34 dnia (u osoby mającej poniżej 50 lat, bo u osoby powyżej 50 roku życia wynagrodzenie chorobowe to 14 dni). ZUS wysyła pieniądze z reguły 30 dnia od dnia otrzymania dokumentów, ale to jest tylko czas w jakim realizują przelew a nie czas zasiłku

Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
          Małe Post Scriptum.
          Jeżeli pracownik ukończył 50 lat, ZUS przejmuje wypłatę po 14 dniach zwolnienia.
          zgadza się, uściślając 50 lat musi skończyć w poprzednim roku kalendarzowym i wtedy ZUS przejmuje wypłatę od 15 dnia L4.
          Ostatnio edytowany przez Czaruś; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Net Zobacz posta
            Gdzie w Warszawie znajdę stacjonarny sklep z akcesoriami do pielęgnacji butów, najlepiej jakby sprzedawca był jeszcze ogarnięty w temacie doczyszczania i mógłby polecić sprawdzone produkty.
            Polecam akcesoria do pielęgnacji obuwia Sneakers ER:

https://ultrastreet.com.pl/kategoria...i/sneakers-er/

UltraStreet Fan Page
            www.ultrastreet.com.pl

Komentarz

• https://www.olx.pl/oferta/the-north-...7-IDzxv47.html

Można też się dogadać ze mną na priv.
              www.facebook.com/Saska.L.Kepa

Komentarz

• Witam

Potrzebuje kogoś z UPC

Komentarz

• Sprzedam za przysłowia stówkę ( oryginalna cena Ok. 140 zł) 12 kg worek karmy Brita Care dla Juniora o smaku jagnięciny i ryżu dla ras dużych (25-40 kg). Kupiłem większa ilość a niestety pies nie toleruje jagnięciny wiec mam na zbyciu.

Komentarz

• Czy jest u nas na forum ktoś z Orange? Chodzi o kwestię przedłużenia umowy.

Ponadto, mam zniżkę 25% na ciuchy Nike Running/Training. Jak ktoś jeszcze zainteresowany to priv.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                      Sprzedam za przysłowia stówkę ( oryginalna cena Ok. 140 zł) 12 kg worek karmy Brita Care dla Juniora o smaku jagnięciny i ryżu dla ras dużych (25-40 kg). Kupiłem większa ilość a niestety pies nie toleruje jagnięciny wiec mam na zbyciu.
                      https://pl.wiktionary.org/wiki/Kateg...ie_przysłowia

Masz więcej Oddaj do schroniska
                      Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Komentarz

• Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
                        Czy jest u nas na forum ktoś z Orange? Chodzi o kwestię przedłużenia umowy.

Ponadto, mam zniżkę 25% na ciuchy Nike Running/Training. Jak ktoś jeszcze zainteresowany to priv.
                        Jak masz firmę to wal.na priv a przeniose Cię do Play
                        349meczów*
                        71 goli*
                        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Sprzedam bluzę w rozmiarze XL.
                          Z oryginalnymi metkami, kupiona w kwietniu na klubowej wyprzedaży rzeczy adidasa -50 %

https://sklep.legia.com/outlet/bq277...e-jkt-rozm.xs/

Komentarz

• Serwus. Sprzedam pierwsze 17 numerów zina Droga Legionisty. 80zł za całość plus przesyłka, w Warszawie odbiór osobisty.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

• Prośba o pomoc - gdzie w Warszawie mogę kupić piwo Gingers? Było do tej pory w Tesco, ale z racji zmian, które zachodzą w tej sieci już zniknęło z półek.

Komentarz

• Siemanko , Pytanie na szybko gdzie od ręki kupie race , jak cos ktos to priv

Komentarz

Pracuję...
                                X