Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kościół, religia, wiara

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kościół, religia, wiara

Był dziś u mnie ksiądz po kolędzie. Wyszedł 10 minut temu. Wizyta duszpasterska trwała... 2,5 godziny
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Był dziś u mnie ksiądz po kolędzie. Wyszedł 10 minut temu. Wizyta duszpasterska trwała... 2,5 godziny
    Fajnego masz księdza. Też kiedyś takiego miałem, zawsze się lubiło jego wizyty, jak byłem dzieciakiem, to nawet w szachy ze mną grał. Teraz ta wizyta duszpasterska mija się z jakimkolwiek celem, przebieraniec wpada, zabiera kopertę i wypada. Cóż, są księża i księża.

Komentarz

Wiadoma rzecz, że każdy ksiądz jest inny. Ten mój jest właśnie taki, że nawet tak długa wizyta sie ani troche nie dłuży. Bodaj rok temu oglądał z nami podczas kolędy cały (!) mecz polskiej kadry w ręczną (chyba z Duńczykami lub Niemcami) Dodatkowo nadaje politycznie na tych samych falach co ja, więc i jest o czy pogadać
      Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
      - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
      Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

A inni ludzie czekają na księdza Sam 2 lata temu czekałem od 16 do 22.

Komentarz

Zamieszczone przez Buzz Zobacz posta
          A inni ludzie czekają na księdza Sam 2 lata temu czekałem od 16 do 22.
          Ja to mam uraz do księży. Nie raz u spowiedzi na słuchałam się kazań, wręcz nawet opie...dolu. Pouczać co dobre a co złe to oni pierwsi są a sami mają nie jedno na sumieniu. Pedofile! Kolęda sprawdza się może w mniejszych miejscowościach. Bardziej prawdopodobne, że Cię zapamięta. W wiekszych miastach to dla nich tylko co roczny rytuał. Tak jak dla rolnika sianokosy tak dla księdza kolęda. Siano trzeba zebrać!

Komentarz

Zamieszczone przez LWMonika Zobacz posta
            Pedofile!
            A takie twierdzenie to w GW się przeczytało, usłyszało w TVN czy jeszcze z jakichś innych źródeł?

Komentarz

Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
              A takie twierdzenie to w GW się przeczytało, usłyszało w TVN czy jeszcze z jakichś innych źródeł?
              Zdecydowanie z innych źródeł u mnie w parafii był taki jeden co bardzo "lubił"
              dzieci.

Komentarz

I rozumiem że w związku z tym że jest jeden, dwóch, czy nawet dziesięciu na 50 tysięcy księży to każdy z nas jest dilerem, mordercą lub też w najlepszym wypadku po prostu ******** bez wykształcenia?
                ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
                Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
                O dziecko polskie, za Twojego dziada,
                Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
                O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
                I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
                Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
                Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Komentarz

Skoro jesteśmy w temacie księży, w mojej parafii był świetny. Grał w reprezentacji księży w piłkę nożną i umiał dotrzeć do młodych ludzi. Jak do spowiedzi to tylko do niego a i na kolędzie zawsze było o czym porozmawiać. Niestety, zginął tragicznie w górach.
                  ... - wiadomość o wypadku.

Komentarz

Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
                    I rozumiem że w związku z tym że jest jeden, dwóch, czy nawet dziesięciu na 50 tysięcy księży to każdy z nas jest dilerem, mordercą lub też w najlepszym wypadku po prostu ******** bez wykształcenia?
                    Oczywiście, że nie, ale zauważ, że z takimi i innymi sytuacjami (dziecko z gospodynią itp.) spotykamy się coraz częściej. Chodzi mi o to żeby nie pouczali ludzi jeżeli sami święci nie są, bo wtedy to jest jedno wielkie zakłamanie. Zwłaszcza Ci co najwięcej krzyczą mają najwięcej na sumieniu. Są takie rzeczy, które można by było zmienić np. mogliby zawierać związki małżeńskie wtedy rozwiązałoby to sprawy "nielegalnych" dzieci

Komentarz

Oczywiście, że nie, ale zauważ, że z takimi i innymi sytuacjami (dziecko z gospodynią itp.) spotykamy się coraz częściej. Chodzi mi o to żeby nie pouczali ludzi jeżeli sami święci nie są, bo wtedy to jest jedno wielkie zakłamanie. Zwłaszcza Ci co najwięcej krzyczą mają najwięcej na sumieniu. Są takie rzeczy, które można by było zmienić np. mogliby zawierać związki małżeńskie wtedy rozwiązałoby to sprawy "nielegalnych" dzieci
                      Większych głupot dawno nie czytałem .

Do jakich źródeł sięgałaś to pisząc ?

Fakt , Nie , czy może Wyborcza ?

Komentarz

Oczywiście, że nie, ale zauważ, że z takimi i innymi sytuacjami (dziecko z gospodynią itp.) spotykamy się coraz częściej. Chodzi mi o to żeby nie pouczali ludzi jeżeli sami święci nie są, bo wtedy to jest jedno wielkie zakłamanie.
                        Sędziowie w sądach nie mają prawa pouczać cię o tym, że kradzież jest zła, bo pewnie ktoś tam przyjął jakieś korzyści za korzystny wyrok czy coś ukradł- nie wiem czy świadomie (pewnie nie), ale przedstawiasz dokładnie takie rozumowanie.

Zwłaszcza Ci co najwięcej krzyczą mają najwięcej na sumieniu. Są takie rzeczy, które można by było zmienić np. mogliby zawierać związki małżeńskie wtedy rozwiązałoby to sprawy "nielegalnych" dzieci
                        Jeśli czujesz się ekspertką w dziedzinie teologii, napisz książkę/artykuł na ten temat i przedstaw swoje racje zainteresowanym, a może ich przekonasz. Jeśli nie masz o tej dziedzinie wiedzy pojęcia, to nie podejmuj tematu.

Komentarz

Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
                          Sędziowie w sądach nie mają prawa pouczać cię o tym, że kradzież jest zła, bo pewnie ktoś tam przyjął jakieś korzyści za korzystny wyrok czy coś ukradł- nie wiem czy świadomie (pewnie nie), ale przedstawiasz dokładnie takie rozumowanie.

Jeśli czujesz się ekspertką w dziedzinie teologii, napisz książkę/artykuł na ten temat i przedstaw swoje racje zainteresowanym, a może ich przekonasz. Jeśli nie masz o tej dziedzinie wiedzy pojęcia, to nie podejmuj tematu.
                          Nie czuję się ekspertką. Piszę tylko to co widzę i co mnie wku...wia. Chyba każdy ma prawo wyrazić to co czuje i myśli. Jeżeli nie trafiłam jeszcze na takiego prawdziwego księdza z powołania to mogę mieć o nich złe zdanie. Czy posiadanie własnego zdania już jest zabronione?

Komentarz

Nie pouczaj nas co do stosunku do księży, bo znam kobietę która kradła w sklepie więc nie chcę słyszeć kobiet mówiących o moralności. Czujesz?
                            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                            -------------
                            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                              Nie pouczaj nas co do stosunku do księży, bo znam kobietę która kradła w sklepie więc nie chcę słyszeć kobiet mówiących o moralności. Czujesz?
                              A ja słyszałem że się puszczają nawet co oświadczam

Komentarz

Pracuję...
                              X