Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budowlanka, remonty itp.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Na grzyba to tak naprawdę są dwie opcje które gwarantują, że będzie dobrze. ozonowanie i pryskanie mieszkania środkiem grzybobójczym, bo tylko w ten sposób możemy być pewni, że pozbędziemy się wszystkich ognisk pasożyta, albo przeprowadzka do innego mieszkania, ale też umówmy się, że to jest raczej opcja ostateczna. Przynajmniej w Krakowie w starych kamienicach jest dosyć ciężko pozbyć się grzybów.
    transport mebli

Komentarz

• Spróbujcie maczetami.
      W tym macie wysoką skuteczność.
      "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Chyba temat najbardziej zbliżony do mojego pytania.

Czy jest na forum osoba, która na co dzień zajmuje się montażem urządzeń klimatyzacji lub zna taką? Mam pytanie odnośnie uprawnień F-Gaz. Czy osoba, która jest zielona w tym temacie poradzi sobie na takim szkoleniu, praktycznie bez żadnego doświadczenia?
        "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
        Wiedźmin

Komentarz

• Zależy jaki dom stawiasz. Jeżeli zgodny z wymaganiami warunków technicznych na 2021 rok dot. przegród budowlanych (wsp. przenikania ciepła) to rekuperacja ma sens - nie po to pakujesz kasę w droższą, szeroko pojętą, izolację cieplną, żeby ciepło z domu wypuścić wentylacją grawitacyjną. W wentylację grawitacyjną to raczej za dużo nie "inwestujesz"
          Jak więcej pytań to piv.

Komentarz

• Generalnie rekuperacja, domy inteligentne, kolektory słoneczne, pompy ciepła etc. żeby były całościowo skuteczne wymagają moim zdaniem spełnienia trzech podstawowych warunków:
            1. Odpowiedni fundament - najczęściej stosuje się płytę fundamentową
            2. Bez odpowiedniego wysuszenia gruntu, a także bez wyniesienia domu w górę trudno będzie uzyskać odpowiednie parametry
            3. Kwestia nasłonecznienia i doświetlania - działka zalesiona, czy bez odpowiedniej ilości dni słonecznych niestety to będzie zmarnowanie kasy

Komentarz

• Nie robiłem badań czy jakiś obliczeń, ale przy rekuperacji weź pod uwagę zużycie prądu i możliwy hałas samego urządzenia. Wiem że można wygłuszyć pomieszczenie, w którym jest baza lub np zainstalować na strychu, ale mimo wszystko trzeba mieć to na uwadze. I nie pamiętam jak to dokładnie było z wietrzeniem pomieszczeń przy rekuperacji, że nie zaleca się otwierania okien bo wtedy rekuperacja jest nieefektywna. Być może to bzdury, ale takie tematy pojawiają się przy okazji takiej inwestycji.
              Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Panowie,
                ale wiecie, że koleś, któremu tak ochoczo radzicie przez dwa lata napisał 17 postów, wszystkie coś polecające lub dotyczące jakichś porad? Dzisiaj pytał o leczenie bruksizmu botoksem, zelowanie butów i rekuperację
                Informacje o rekuperacji pewnie tak czy siak przydadzą się w tym temacie dla potomności, ale co z tym botoksem i bruksizmem?
                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Coś w tym jest, pewnie zaraz pojawią się oferty montażu rekuperacji
                  Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                    [FONT=Calibri]
                    Informacje o rekuperacji pewnie tak czy siak przydadzą się w tym temacie dla potomności, ale co z tym botoksem i bruksizmem?
                    Ponoć najskuteczniejsza metoda, chyba 6 zabiegów, które trochę kosztują (obiła mi się o uszy kwota ~800zł), ale słyszałem, że 100% skuteczności.
                    Mioduski won
                    Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Wybaczcie jeśli nie ten temat.
                      Czy płynny smar XMS Fakro będzie się nadawał do okien poddaszowych ftp również fakro? Na stronie producenta w opisie nie ma tego rodzaju okna wymienionego. A może ktoś mógłby polecić jakiś inny smar do zawiasów w tego rodzaju oknach?

Komentarz

• Panowie znacie jakąś firmę, która zrobi antresolę w mieszkaniu? Bo szukam w necie i szukam, i znalazłem tylko jedną, tak jakby zmonopolizowali rynek w Warszawie i okolicach
                        "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Poleci ktoś wiertarkę ,użytkowanie do celów domowych (drewno ,beton) max do 250 PLN.
                          Najlepiej z alledrogo.
                          "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
                            Poleci ktoś wiertarkę ,użytkowanie do celów domowych (drewno ,beton) max do 250 PLN.
                            Najlepiej z alledrogo.
                            Do drewna to wystarczy wkrętarka nawet, z betonem to już się robi problem. Jak chcesz mieć pewność, że się wwiercisz, to za 250 takiej nie kupisz. W tym budżecie może np coś z Graphite kupić.
                            "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Nie do końca się zgodzę. Kupiłem do celów domowych Celmę w Leroy za ok 160zł na promocji. Daje radę ze wszystkim, miałem problem jedynie jak trafiłem na zbrojenia nad oknem, kupiłem dobre, mocne wiertło i poszło bez problemu. Wydaje mi się, że jak na warunki domowe to w zupełości wystarcza. Miałem wcześniej sprzęt Hilti za 600zł i fakt, różnica była kolosalna. Jednak w warunkach domowych i jedna i druga się sprawdzi, więc chyba szkoda pieniędzy. Lepiej chyba dobre wiertła dokupić.
                              Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

• A ja polecę coś z Ryobi. Naprawdę fajne narzędzia. Np. RYOBI RPD800-K
                                Pamiętaj, że jeśli chcesz wiercić w wielkiej płycie to najlepiej jakby to był młotek SDS+ a nie zwykła wiertarka udarowa.
                                Ale jak masz 2 otwory rocznie zrobić to i tym dasz radę.
                                Tylko wiertło nie z marketu tylko z normalnego sklepu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Komentarz

Pracuję...
                                X