Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budowlanka, remonty itp.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pany miał ktoś może taką sytuację?: przychodzi sobie do domu rutynowo kominiarz, ogląda przewody (wszystko git) i na odchodne rzuca że trochę małe otwory w drzwiach od łazienki. Po tygodniu przychodzi pismo z administracji, że albo zwiększe otwory w drzwiach (czytaj kupie nowe drzwi) albo sprawa zostanie zgłoszona do inspektora nadzoru budowlanego. Pytanie jest proste: czy takie zgłoszenie może wiązać się z jakimikolwiek konsekwencjami czy też można z czystym sumienie sprawę olać? (wymagana średnica to 0,022m^2 a jest 0,008m^2)

Komentarz

• Całkowicie prawidłowa decyzja, jestem administratorem i musiałeś czymś podpaść kominiarzowi. Napisz do administracji pismo, że zwiększyłeś otwory w drzwiach i już. Za rok przy następnej wizycie bądź miły dla kominiarza ;-)

Komentarz

• jeśli jest na forumce osoba zajmująca się odbiorami technicznymi lokali, lub jeśli ktoś ma kontakt do takiej zaufanej osoby to proszę o priv...
        #MuremZaBonusem

Komentarz

• Witam,
          mam mieszkanie na parterze bloku. Pod mieszkaniem jest piwnica, która nie jest ogrzewana.
          W związku z tym szczególnie zimą daje się odczuć bardzo zimną podłogę.
          W grę wchodzą jedynie możliwości docieplenia i zredukowania uczucia zimna od wewnątrz.
          Podłoga to aktualnie panele drewniane.

Chciałbym zwiększyć komfort przebywania w mieszkaniu w chłodne dni.
          W związku z tym mam pytanie, czy dobrym rozwiązaniem byłaby wymiana drewnianych paneli na panele korkowe?
          Czy pod nie należy dodatkowo coś położyć? Czy jest sens pod panele korkowy kłaść dodatkowo np. podkład korkowy?
          Jakiej grubości panele korkowe dałyby odczuwalny efekt?

Do tego rozważam docieplenie dywanów /zajmują ok. 60-70% podłogi/ od spodu Pianomatem 10mm.

Myślę też o tym, aby na ścianę sąsiadującą z klatką schodową położyć tapetę styropianową. Czy da to jakiś efekt w kwestii izolacji termicznej?
          Nie wiem jak wygląda w tym wypadku kwestia związana z powstawaniem wilgoci.

Będę wdzięczny za każdą konstruktywną radę i uwagę.

Komentarz

• Oczywiście każda warstwa dodatkowa coś tam pomoże, ale nie spodziewałbym się cudów, dodatkowo jest kwestia wilgoci która przenika z piwnicy, a zatrzymana będzie np pianką.
            Lepiej byłoby pogadać ze wspólnotą/spółdzielnia żeby docieplić stop piwnicy styropianem albo wełną, pytanie tylko czy wysokość pomieszczeń na to pozwoli. U mnie w bloku jest takie rozwiązanie i nieźle się to sprawdza (mieszkam nad garażem).
            Ostatnio edytowany przez Kawa; [ARG:4 UNDEFINED].
            "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• dokładnie. Nie baw się w podłogę - tylko zajmij od razu stropem.
              bałagan i porządek to tylko liczby...

Komentarz

• Tu już nawet 5cm izolacji powinno rozwiązać problem, a i raczej wyjdzie taniej niż wymiana paneli z kładzeniem drogiego korka.

Komentarz

• Dzięki za radę.

Kontaktowałem się ze Spółdzielnią i okazuje się, że tam jednak jest garaż /przejąłem po kimś mieszkanie i jeszcze nie do końca wiedziałem/. Jutro obczaję kto jest właścicielem miejsca garażowego, nad którym jest moje mieszkanie.
                  Jak uzyskam jego zgodę to ocieplę strop garażu. Mam nadzieję, że nie jest to żaden złośliwy emeryt i 0,7 w podziękowaniu mu wystarczy

Gdyby ktoś znał godną polecenia firmę, która zajmuje się tego typu rzeczami i do reszty nie zbankrutuję dzięki niej to mam prośbę o kontakt na priv.

Przy temperaturze ok. -5 na zewnątrz i braku grzania przez 2-3 dni w jednym pokoju było 17 stopni, a w drugim 15.7 /jest znacznie chłodniejszy - przy nagrzaniu do 19 stopni po 1,5 h jest około 17, w cieplejszym trzyma wtedy ok. 18/.
                  Słyszałem już poradę, że przydałby się styropian o grubości 15 cm, ale nie wiem czy to nie przegięcie.
                  Ostatnio edytowany przez Mu(L)timaster; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• 15 cm to się robi na elewacji zewnętrznej gdzie temperatury spadają do ujemnych wartości, w garażu raczej poniżej 0 nie powinno spaść.
                    Co do firmy to wystaw zlecenie na oferii, powinieneś kogoś taniej ogarnąć.

Komentarz

• Panowie, gdzie najlepiej uderzać po umywalki, krany, stelaże, wanny, miski do WC - mam na myśli wybór i ceny. Owszem, internet jest, ale zobaczyć na żywo, dotknąć, porozmawiać, ponegocjować cenę by się przydało. Pomijam Castoramę czy Leroy Merlin.

Komentarz

• Jak możesz to daj z 10 cm styropianu. Właściciela garażu ucieszy pewnie jakiś kolor na kleju do siatki ( może to być zwykła farba elewacyjna ) koszt robocizny z matexem circa 60-70 zł

fumen: http://www.cristopol.com.pl/
                        Ostatnio edytowany przez meraś; [ARG:4 UNDEFINED].
                        bałagan i porządek to tylko liczby...

Komentarz

• Zamieszczone przez fumen Zobacz posta
                          Panowie, gdzie najlepiej uderzać po umywalki, krany, stelaże, wanny, miski do WC - mam na myśli wybór i ceny. Owszem, internet jest, ale zobaczyć na żywo, dotknąć, porozmawiać, ponegocjować cenę by się przydało. Pomijam Castoramę czy Leroy Merlin.
                          Ja ostatnio kupowałem płytki do łazienek i kuchni w TTW HOME na Jerozolimskich, ale nie wiem jak z tego typu sprzętem. Pozostaje jeszcze Bartycka.

Komentarz

• Zamieszczone przez invictus Zobacz posta
                            Ja ostatnio kupowałem płytki do łazienek i kuchni w TTW HOME na Jerozolimskich, ale nie wiem jak z tego typu sprzętem. Pozostaje jeszcze Bartycka.
                            Dzięki Panowie za info. Patrząc po liście producentów, to Cristopol wydaje się mieć dość spory i sensowny wybór.
                            TTW już wstępnie obadane.

Komentarz

• Multimaster, dawno budowany był Twój blok?

Komentarz

• Bodajże 1998 lub 1999. Z tego co się dowiedziałem właśnie są w trakcie docieplania stropu garażu 10 cm warstwą wełny mineralnej, bo dostali taki nakaz po jakiejś ekspertyzie.
                                Także może nie będzie najgorzej i po prostu na panele położę wykładzinę dywanową, żeby zmniejszyć odczucie chłodu od nich.

Komentarz

Pracuję...
                                X