Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mieszkania

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Wspólnota mieszkaniowa, do której należę otrzymała informację z Urzędu Dzielnicy o opóźnieniu wysyłki związanym z jakimiś systemowymi zmianami na początku lutego (u nas te pisma wpadają zwykle do końca stycznia, kwiecień-maj to już ponaglenia).
    Ja dzwoniłem do swojego UD i taką informację mi przekazano.

Zostaw komentarz:

• Foxx
    odpowiedział(a)
    Wspólnota mieszkaniowa, do której należę otrzymała informację z Urzędu Dzielnicy o opóźnieniu wysyłki związanym z jakimiś systemowymi zmianami na początku lutego (u nas te pisma wpadają zwykle do końca stycznia, kwiecień-maj to już ponaglenia).

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    No właśnie. I mnie z reguły już pismo było, a w tym roku cisza.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Decyzja prezydenta Warszawy w związku z pandemią koronawirusa wysyłanie informacji o wysokości podatku od nieruchomości zostały wstrzymane do odwołania.

Zostaw komentarz:

• Tomi
    odpowiedział(a)
    No właśnie. I mnie z reguły już pismo było, a w tym roku cisza.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Czu juz ktoś otrzymał zawiadomienie o wysokości podatku od nieruchomości ?

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Dzięki.
    Szawar, a w zeszłym roku uiszczałeś opłatę, bo ja sobie darowałem po tel. do KOWRU w marcu 2019, powiedzieli żeby poczekać na zaświadczenie bo tak wpłacę wyliczoną kwotę, a w przypadku wpłaty z góry potem będą musieli zwracać na konto i mają przez to więcej roboty.

Napisałem maila, może odpowiedzą
    Tak zapłaciłem.
    Jeśli sa jakies nadpłaty, to na tym wniosku wpisuje numer konta, na który mają zrobić zwrot.

Zostaw komentarz:

• Tomi
    odpowiedział(a)
    Dzięki.
    Szawar, a w zeszłym roku uiszczałeś opłatę, bo ja sobie darowałem po tel. do KOWRU w marcu 2019, powiedzieli żeby poczekać na zaświadczenie bo tak wpłacę wyliczoną kwotę, a w przypadku wpłaty z góry potem będą musieli zwracać na konto i mają przez to więcej roboty.

Napisałem maila, może odpowiedzą

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Właśnie, dostał ktoś z Was już te zaświadczenia?

Ja akurat mam mieszkanie na gruntach należących do Skarbu Państwa, więc czekam na zaświadczenie z KOWRu. Do tej pory go nie przysłali...a dzwoniąc na numery które mam podane nikt nie odpowiada...
    Dostałem, w moim przypadku zaswiadczenie przysłała Agencja Mienia Wojskowego.
    Na podstawie tego zaswiadczenia wypełnia się wniosek o chęci przekształcenia i wyliczenia jednorazowej opłaty z tytułu tego przekształcenia.
    Na adres korespondencyjny przysłali informacje o wyliczeniu tej kwoty. Po jej opłaceniu przesyłaja kolejne zaswiadczenie o uregulowaniu płatności.
    Następnie wraz z wnioskiem o wypis z Księgi Wieczystej i z potwierdzeniem uregulowania zapłaty kierujemy sie do Sądy w celu wypisu z Księgi Wieczystej i jak wspomniałem tam trzeba zapłacic 250 zł. I tyle.

Zostaw komentarz:

• Tomi
    odpowiedział(a)
    Właśnie, dostał ktoś z Was już te zaświadczenia?

Ja akurat mam mieszkanie na gruntach należących do Skarbu Państwa, więc czekam na zaświadczenie z KOWRu. Do tej pory go nie przysłali...a dzwoniąc na numery które mam podane nikt nie odpowiada...

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez pijak Zobacz posta
    Szawar - czy podatek od użytkowania wieczystego to jest to samo co podatek od nieruchomosci?
    W czynszu place dotychczas za to drugie i wynosi ok 0.13 zl za metr. Czyli wg wzoru co podales to mialbym do zaplaty zamiast circa 1000 zl to 2% tej sumy? Pomijajac koszt notariusza i zalozenia KW...

Co zrobic jesli nie dostalem jeszcze zadnego pisma ws przeksztalcenia - a terminy podobno na zglaszanie sie mijaly 31 stycznia? Rozumiem ze to raczej polecony list a nie luzne pismo do skrzynki powinno przyjsc...?
    To dwa osobne podatki. Nawet po przekształceniu na własność z użytkowania wieczystego, nie jesteśmy zwolnieni od płacenia podatku od nieruchomości raz do roku.
    "Podstawą opodatkowania gruntów podatkiem od nieruchomości jest bowiem ich powierzchnia, która po przekształceniu pozostaje przecież taka sama. Inny jest jedynie tytuł prawny władania nią"

Przeliczenie dotyczy podatku od użytkownia wieczystego, a nie podatku od nieruchomości.
    Jesli nie dostałes pisma w sprawie przekształcenia:

Jak uzyskać potwierdzenie, że prawo użytkowania wieczystego uległo przekształceniu?

Dany organ działając w oparciu o przepisy ustawy, wydaje zaświadczenia - na właściciela ujawnionego w księdze wieczystej - potwierdzające przekształcenie. Zaświadczenia zostają doręczone dotychczasowym użytkownikom wieczystym na adresy wskazane w ewidencji gruntów i budynków lub inne adresy, na które przed dniem przekształcenia doręczano korespondencję dotyczącą użytkowania wieczystego.

Należy tez pamiętac, ze po zapłaceniu jednorazowej opłaty z tytułu przekształcenia na własności, trzeba udać się do Sądu celem wypisania z Księgi Wieczystej, taka przyjemność kosztuje 250 zł płatne tylko gotówką w kasie Sądu.

Zostaw komentarz:

• pijak
    odpowiedział(a)
    Szawar - czy podatek od użytkowania wieczystego to jest to samo co podatek od nieruchomosci?
    W czynszu place dotychczas za to drugie i wynosi ok 0.13 zl za metr. Czyli wg wzoru co podales to mialbym do zaplaty zamiast circa 1000 zl to 2% tej sumy? Pomijajac koszt notariusza i zalozenia KW...

Co zrobic jesli nie dostalem jeszcze zadnego pisma ws przeksztalcenia - a terminy podobno na zglaszanie sie mijaly 31 stycznia? Rozumiem ze to raczej polecony list a nie luzne pismo do skrzynki powinno przyjsc...?

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
    Pewnie masz racje. A jak wyliczyc kwote tych oplat do przeksztalcen - UM twierdzi ze dopoki nie przeniose wlasnosci gruntu na siebie to nie moga tego policzyc. Wiec moze sie okazac, ze to kosztuje np 10 tys zl - a wtedy to pierdziele taki interes;D
    Ktos sie orientuje?
    Kwota roczna podatku od użytkownia wieczystego * 20 lat podzielona o bonifikatę 98% = jednorazowa opłata za przekształcenie własnościowe.

Zostaw komentarz:

• bkt
    odpowiedział(a)
    Pewnie masz racje. A jak wyliczyc kwote tych oplat do przeksztalcen - UM twierdzi ze dopoki nie przeniose wlasnosci gruntu na siebie to nie moga tego policzyc. Wiec moze sie okazac, ze to kosztuje np 10 tys zl - a wtedy to pierdziele taki interes;D
    Ktos sie orientuje?

Zostaw komentarz:

• księciuniu
    odpowiedział(a)
    Ja tylko chciałem pokazać, że oprócz samej zasady, że lepiej być właścicielem niż nim nie być (użytkowanie wieczyste, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu) mogą być z tego korzyści finansowe (a przynajmniej "niestraty").

Zostaw komentarz:

• bkt
    odpowiedział(a)
    Ja mialem mieszkanie jako wlasnosciowe, bez gruntu pod blokiem. Moze cos namieszalem. To co piszesz, to zmiana uzytkowania wieczystego we wlasnosc - to w moim przypadku, jak rozumiem tez mialo miejsce, tak?
    Zatem, dlaczego spoldzielnia kieruje mnie do Notariusza i musze wywalic na to 2 klocki?
    Inna sprawa, jak spoldzielani wylicza, ze od marca do konca roku mam im "zwrocic" prawie 200 pln? Dalej, skoro do konca roku mam to oplacone przez spoldzielnie, co teraz bede im zwracal - urzad miasta powinien mi policzyc znizke 60 czy 50% w przyszlym roku?

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X