Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mieszkania

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

my kupowaliśmy przez Metrohouse, nawkurwiałem się przez kilka miesięcy, a i tak chłopaczyna robił za nas połowę roboty, potrafił przyjeżdżać do nas o 22-23 żebyśmy podpisali dokumenty, bo "jak państwo dzisiaj nie podpiszą to sprawa dalej się przeciągnie i będzie trzeba czekać", nie ma co ukrywać, jest trochę pierdolenia się z tymi papierami...tak, więc jak chcesz oszczędzić sobie nerwów to bierze chałupę przez pośrednika...
    #MuremZaBonusem

Komentarz

No to widzę, że gość z Metro robił wam do tego kredyt, oczywiście wygodniej (ale niekoniecznie najkorzystniej) to zrobić przez pośrednika, ale nie demonizujmy tej ilości papierów.
      "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
        Powiedz deweloperowi, żeby Ci dał z 5 tysi rabatu bo inaczej kupisz przez Homa i zapłaci im więcej prowizji.
        Podpytywałem o to już i niestety cena jest taka samo, choć trochę dziwne, bo pośrednikowi developer przecież płaci jeszcze prowizję.

A tak BTW, to jakie formalności za nas pośrednik tutaj załatwia?
        Legia
        wszystko co mamy to te trybuny szare...

Komentarz

W przypadku mieszkania od developera raczej żadne, chyba że korzystasz przy okazji z doradcy kredytowego w HM.

Warto zobaczyć, czy owego mieszkania w swojej ofercie nie ma konkurencja wtedy jest szansa na jakiś upust, albo garaż/komórkę w obniżonej cenie.

Komentarz

Podepnę się do wątku. Chciałbym wynająć dom najlepiej okolice lewobrzeżnej Warszawy. 3-4 pokoje, garaż, piwnica/warsztat, ogródek co z grillem można się rozstawić i wypocząć po robocie. Komunikacja miejska/podmiejska na plus.

Komentarz

Zamieszczone przez Mistarz Zobacz posta
              Podepnę się do wątku. Chciałbym wynająć dom najlepiej okolice lewobrzeżnej Warszawy. 3-4 pokoje, garaż, piwnica/warsztat, ogródek co z grillem można się rozstawić i wypocząć po robocie. Komunikacja miejska/podmiejska na plus.
              a koniecznie musi być lewobrzeżna?

Komentarz

Zamieszczone przez (L)ukasz Zobacz posta
                a koniecznie musi być lewobrzeżna?
                Jak jest super połączenie z Okęciem to nie.

Komentarz

Kupowałem w 2012 z rynku wtórnego i w mojej opinii bardzo dobra tansakcje. Bez pier..lenia zbednych papierów tylko bank notariusz dziękuję.
                  Miesiąc temu kupiłem z drugą połówką dom pod Warszawą przez pośrednika i była to droga przez mękę, oczywiście też rynek wtórny. Mogę dać namiary na dobrego doradce kredytowego niezwiązanego z bankami, także pomaga w tym gdzie faktycznie jest najtaniej a nie tak jak pośrednicy tam gdzie mają umowę podpisaną. Oba kredyty brane u niego plus do tego paru znajomych wszyscy happy.

Jeśli chodzi o inwestycje to sporo buduję się na Woli, obok mnie Strus stawia blok na Radziwiu, a znajomi z poprzedniej ich inwestycji są zadowoelni, podobnie jak nowe bloki przy Obozowej - Młyny Królewskie czy coś takiego.

Komentarz

a jakie dzielnice polecacie do mieszkania? Na razie wynajmuje, ale tez myślę nad kupnem..?

Komentarz

Zamieszczone przez Miki8989 Zobacz posta
                      a jakie dzielnice polecacie do mieszkania? Na razie wynajmuje, ale tez myślę nad kupnem..?
                      Trochę głupie to pytanie
                      Bo de facto wszystko sprowadza się do Twoich oczekiwań, a przede wszystkim $.
                      Dla mnie optymalny jest Wilanów, który na chwile obecną jest mocno konkurencyjny cenowo.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Zamieszczone przez Mistarz Zobacz posta
                        Polecam Rembertów. Mega przyjemne miejsce do mieszkania, ale dojazdy potrafią dobić

Komentarz

Cześć! Nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku, a jeszcze nie mogę założyć nowego Macie może rekuperator w domach? Jestem ciekawa czy można to w mieszkaniu zamontować czy to tylko do domu się nadaje?

Komentarz

Generalnie temat zakupu mieszkania to temat rzeka. Wymienię to na co należy zwrócić bezwzględnie uwagę:

1. Grunt. Czy jest we własności czy użytkowanie wieczyste. Rzecz jasna lepiej jak jest we własności. Użytkowanie wieczyste (nawet jeśli rozbije się je na wiele lokali na daną działkę) lubi raz do roku mocno szarpnąć, szczególnie garaż.

2. Miejsce. Wiadomo, że coraz z tym trudniej w rynku pierwotnym ale warto zwrócić uwagę czy jest jakakolwiek szansa,że działka obok zamieni się w śmierdzący supermarket albo drogę ekspresową.

3. Deweloper. Najlepiej sprawdzić z jakimi generalnymi podpisują umowy. Są na rynku firmy, które powinny zapaść się ze wstydu pod ziemię. Dużą wagę mają inspektorzy z ramienia Dewelopera bo to oni pilnują GW przed powieszeniem wszystkiego na sznurtku.

4. Cena. Tutaj, podobnie jak z zakupem auta aby trafić prawdziwą okazję trzeba urodzić się w czepku. Na cenę mieszkania wpływa około 25 czynników (tak wycenia deweloper). Za fajny rozkład, w fajnym położeniu trzeba swoje zapłacić. W Warszawie ceny dobrych mieszkań to patologia ale trzeba to przełknąć.

5. Generalnie jak rusza inwestycja wieloetapowa to najlepiej kupować w I etapie. Dlaczego ? Bo to wizytówka całej inwestycji i jest duża szansa, że się postarają aby pokazać reszcie jak to oni budują

6. Komunikacja. Tutaj w pierwotnym powinno kupować się na kilka lat w przód. To znaczy czy jest szansa na metro w okolicy za 5,6 lat np ? Warto pomyśleć również, że dzieciaki dorosną i będą musiały jeździć do szkół itp. Znam parę osiedli na Białołęce, że po zmroku jest ciemno jak .... bardzo ciemno a dzieciaki muszą drałować

Ogólnie można pisać i pisać. Nie wspomniałem nic o standardzie wykończenia (okna, drzwi, rozłożenie niskich prądów w pokojach, grubość ścian itd. itp.)
                            http://www.sppw1944.org

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Komentarz

Tak z ciekawości zapytam - rozpisałeś się tak sam z siebie (nie mówię, że to źle i na pewno się komuś przyda) czy w odpowiedzi na post Aureliusza sprzed 6 lat?
                              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Lekarz polecił dużo mówić, pisać, uzewnętrzniać się i będzie lepiej ....

Kierwa, nie ogarnąłem, że to ma już tyle lat Ale może komuś pomoże akurat teraz. Rynek żyje, tyle opcji, jak żyć, tyle dylematów, ludzie błądzą jak dzieci we mgle
                                http://www.sppw1944.org

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Komentarz

Pracuję...
                                X