Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Inwestowanie - Giełda, Forex, Fundusze

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
    tak na marginesie, to kiedyś był temat giełda / inwestycje.
    sam chyba zakładałem

Komentarz

dobrze panowie, to ja mam prośbę gdzie włożyć na lokatę nie dużą sumę (1.000-1.500), może być na rok bo mi się nie spieszy z wydatkami. Chodzi o to żeby się nie przetraciło, a jeszcze troszeczkę zarobiło. Co polecacie?

Komentarz

Zamieszczone przez Grejfrut Zobacz posta
        dobrze panowie, to ja mam prośbę gdzie włożyć na lokatę nie dużą sumę (1.000-1.500), może być na rok bo mi się nie spieszy z wydatkami. Chodzi o to żeby się nie przetraciło, a jeszcze troszeczkę zarobiło. Co polecacie?
        Najlepiej oprocentowane jest Konto Mocno Oszczedajace w Polbanku - 5.5% lub Swobodna Lokata w Kredyt Banku - 5,3. Oba z dzienna kapitalizacja odsetek.
        04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta
          dlatego prowadzmy ten watek dla kazdego, dla mniej obeznanych bedziemy proponowac lokaty, konta oszczednosciowe itd, a dla kumatych spoleczki na bananie ;p czy inne instrumenty...warto zauwazyc ze za kilka dni debiutuja ETFy

Co za sens Twoim zdaniem ma ETF na WIG20 ? Nie lepiej samemu zbudować portfel ze spółek Wig20? Tak jestem sceptycznie nastawiony
          http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Dobra, to powiedzcie giełdowe kozaki jaki los wróżycie Tauronowi. Ja na razie trzymam, bo fajnie rośnie, chociaż na początku mocno wątpiłem ale ogólnie z jakąkolwiek analizą nie ma to nic wspólnego.
            "Za plecy patrzę non stop, marzę mocno,
            żeby móc znów się cofnąć na Łazienkowską,
            w środek meczu, nasze twarze mokną,
            nieważne, że marznę, daję ponieść się emocjom"

Komentarz

Zamiast wróżby proponuję scenariusz tego co ja bym zrobił gdybym miał Taurona od debiutu Skoro rośnie to bym trzymał, mając stop lossa założonego (np poniżej ostatniej konsolki, więc jakieś 5,50 ale to tylko luzny przykład). Jeżeli w dalszym ciągu by rosło to bym stopa sukcesywnie podciągał. Jeżeli by spadło w okolicy to ucieszyłbym się z tych paru procent które zarobiłem i poszukał innej okazji.

Btw. W Taurona nie wejdę, mam tam jakieś zasady i "magiczne" wskazniki i Tauron w obecnej chwili nie jest dla mnie. Nie znaczy to, że nie będzie rósł. Po prostu nie złamię swoich zasad

EDYTA: Czy ktoś zna sposób w jaki można zainwestować w egzotyczniejsze waluty ? Np Forinta Węgierskiego ? Najchętniej nie chciałbym mieć tych walut fizycznie więc kantor odpada (prowizja też jest jakaś mega moim zdaniem). Jakiś spokojny produkt, oddający ruch walut. Na Forex nie mam nerw
              Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                Co za sens Twoim zdaniem ma ETF na WIG20 ? Nie lepiej samemu zbudować portfel ze spółek Wig20? Tak jestem sceptycznie nastawiony
                etfy nie dialaja tylko na akcjach, ale i na kontraktach np. wiec jak leci wig to zarabiaja na krotkich.. wiec ryzyko masz mniejsze.

Komentarz

Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta
                  etfy nie dialaja tylko na akcjach, ale i na kontraktach np. wiec jak leci wig to zarabiaja na krotkich.. wiec ryzyko masz mniejsze.
                  Oka, w ten sposób ma to sens i można rozważyć. Masz może linki do jakichś wyników historycznych z USA ? Nie chce mi się szukać, a może przypadkiem masz pod ręką Jak nie to poszukam w wolnej chwili i tu wrzucę

Komentarz

Ja często odwiedzam ten blog: http://appfunds.blogspot.com/
                    I gdziekolwiek los mnie zaprowadzi,
                    zawsze wrócę Warszawo do Ciebie,
                    kiedy zegar życia się zatrzyma,
                    spocząć pragnę tu - pod Twoim niebem.

Komentarz

A ja chyba zwrócę uwagę mocniej na kurs dolara

Ostatnimi czasy spada i po cichu liczę, że jakoś w czasie średnioterminowym zrobi się dobra promocja aby kupować.

Nastepnie wrzucić na odnawialną lokate miesięczną 0.5% (może 0.5% to nie ale 0.2% już tak :P ) i czekać aż znowu urośnie do 3.80 PLN.

Sprzedać.

i w ten sposób 70% w pół roku zarabiamy
                      i są wakacje w Chile !
                      Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
                      #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Komentarz

Ty zobaczysz dolara po 3.80

Komentarz

zobacze i **** :napinka:

Nie no serio po 1.90 i 3.80 nie zobacze ale po 2.20 i 3.40 już pewnie tak.

Prosta matematyka i prosty excel i wiesz ile jesteś do przodu.

Komentarz

Biorąc pod uwagę aktualną politykę pieniężną w USA polegającą na tym, że komuś się chyba zaciął guzik "drukuj" w ichniejszej mennicy, to śmiem tweirdzić że prędko po 3.20 nie zobaczysz.

Komentarz

Tak jest to jeden z powodów dla jakich mogę nie zobaczyć ale racjonalnie rzecz biorąc nie widzę opcji żeby na dłuższą metę bylibyśmy świadkami tak dolara po ~ 2.50 (+/- 30gr).

Przy obecnych cenach lokat. (pomijając giełdę) to zarobek 30%- 40% w mniej niż rok to uważam bardzo dobry zarobek.

A jeśli będzie okazja kupowania dolców po 2.20-2.30 to ja jestem w tym. Nawet jeśli będę "musiał" je sprzedać po 3.00 zł to i tak będę zachwycony.

Ps. przypominam czas czerwca - lipca 2008 roku. Niby środek kryzysu niby było wiadomo, że dolar urośnie.
                              Nie wiem tylko czy teraz sytuacja się nie powtórzy.

troche ryzyk fizyk, no ale kto nie ryzykuje nie pije szampana
                              Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                                troche ryzyk fizyk, no ale kto nie ryzykuje nie pije szampana
                                za robotę się weź, a nie na fart liczysz!

Komentarz

Pracuję...
                                X