Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Inwestowanie - Giełda, Forex, Fundusze

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Inwestowanie - Giełda, Forex, Fundusze

nie znalazlem takiego tematu a to moj maly konik wiec chcialbym zebysmy podyskutowali.

Krotko. Jak, gdzie i ile mozna zrobic zeby zarobic.

Zapraszam do dyskusji biednych, srednich i bogatych. WSZYSCY moga zarabiac, a tu postaramy sie podpwiedziec jak.

Moje podpwiedzi:

Giełda dla kumatych. Polecam IDMSA, MCI i GANTa. Pierwsza wlasnie opylila akcje ze skupu inwestorowi finansowemu, zaraz bedzie info o kupnie banku plus IPO Electusa i IDEA TFI. Ciekawy wrzesien.
    MCI, wreszcie ABC Data sie ruszyla wiec zaksieguja sporo cachu w 3 kwartale, spolka dobrze zarzadzana, bogata. Ciagle tania w porownaniu do konkurencji.
    GANT - najtanszy z developerow, zaczeli budowe w Warszawie, idzie podobno sprzedaz super.

Dla poczatkujacych W polbanku Kowalczykowa reklamuje konto oszczednosciowe, 5,5% w skali roku, odesetki kapitalizowane codziennie. Mozna otworzyc 3 rachunki po 17l kazdy. C\hyba najlepsza teraz oferta.

Dla pocztkujacych z gielda informacja, ona sama w listopadzie wejdzie na rynek, bedzie mozna przyciac pare zlotyc ...

widze ze nikt nie podejmuje tematu.. a szkoda, dzieki moim weekendowym propozycja mozna bylo zarobic 10% w jeden dzien dzieki IDMSA Szczegoly tutaj POLECAM trzymanie dalej lub zakupy, jeszcze bedzie szansa wiekszego zarobku...

Komentarz

w temacie "gdzie konto?" czasem pojawiały się tematy inwestycyjne.
      myślisz, że debiut GPW na... GPW to niezła okazja? ja szczerze sam przymierzałem się do bawienia w kontrakty terminowe i forex, ale nie mam funduszy by się "bawić"...
      "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
      hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Komentarz

Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta

Dla poczatkujacych W polbanku Kowalczykowa reklamuje konto oszczednosciowe, 5,5% w skali roku, odesetki kapitalizowane codziennie. Mozna otworzyc 3 rachunki po 17l kazdy. C\hyba najlepsza teraz oferta.

Dla pocztkujacych z gielda informacja, ona sama w listopadzie wejdzie na rynek, bedzie mozna przyciac pare zlotyc ...
        Zakladanie konta oszczednosciowego w Polbanku jest dosc ryzykowne zwazywszy na fakt ze nie korzysta on z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lepiej skorzystac chyba z konta Osczednosciowego w Kredyt Banku - Swobodna Lokata, który przewiduje 5,3% ( przy wkladzie do 14,9 tys) w skali roku, odsetki sa kapitalizowane codziennie. Mozna zalozyc tylko jedno konto. Zawarcie konta nie jest rownoznaczne w koniecznoscia prowadzenia rachunku bankowego w tym banku.
        04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

Jak do tej pory Polbank nie padł to już raczej nie padnie, a ten świetny Kredyt Bank ma jeden z gorszych portfeli kredytowych na rynku
          "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

tak na marginesie, to kiedyś był temat giełda / inwestycje.
            Mortui sunt, ut liberi vivamus

Komentarz

Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
              Jak do tej pory Polbank nie padł to już raczej nie padnie, a ten świetny Kredyt Bank ma jeden z gorszych portfeli kredytowych na rynku
              Mimo wszystko w Polbanku nie zostawił bym pieniedzy. Nie warto ryzykowac dla kilku dziesiatych procenta. Co do kredytu, temat jest o inwestowaniu, jesli ktos chce zalokowac kase, to nie bedzie brał kredytu.
              04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

w Polbanku kasy strzeze grecki odpowiednik naszego BFG wiec raczej bylbym spokojny. Zreszta juz zlozyli papiery w Polsce o licencje, nie beda dzialali jako polski oddzial tylko polski bank.

w Polbanku dobre jest t ze mozna zalozyc kilka kont, max 17k, czyli 2,33 zlotego wpada codziennie z odsetek.

Co do GPW na GPW. roznie moze byc. napewno beda go skupowaly roznej masci TFI, emerytalne, banki, i inne instytucje finansowe. W koncu chca miec wplyw na cos dzieki czemu zyja. Dwa, ze GPW to dojna krowa, zawsze przynosi zyski czy to hossa czy bessa, prowizje od transakcji trzeba placic.
                Nie wiem tylko czy da zarobic na szybko, bardziej widze ja jak Tauron, ktory po 2 miecha dopiero rusza.

Komentarz

Zamieszczone przez Bugi B. Zobacz posta
                  kontrakty terminowe i forex, ale nie mam funduszy by się "bawić"...
                  nie radze sie bawic, juz lepiej wsadzic kase w fundusze czy gielde niz kontrakty. Trzeba miec kupeeeee czasu zeby powyciagac pieniadze z kontrkatow czy forex. ale zyski (straty) tez ponadprzecietne.

Komentarz

nie znalazlem takiego tematu a to moj maly konik wiec chcialbym zebysmy podyskutowali.

Krotko. Jak, gdzie i ile mozna zrobic zeby zarobic.

Zapraszam do dyskusji biednych, srednich i bogatych. WSZYSCY moga zarabiac, a tu postaramy sie podpwiedziec jak.

Moje podpwiedzi:

Giełda dla kumatych. Polecam IDMSA, MCI i GANTa. Pierwsza wlasnie opylila akcje ze skupu inwestorowi finansowemu, zaraz bedzie info o kupnie banku plus IPO Electusa i IDEA TFI. Ciekawy wrzesien.
                    MCI, wreszcie ABC Data sie ruszyla wiec zaksieguja sporo cachu w 3 kwartale, spolka dobrze zarzadzana, bogata. Ciagle tania w porownaniu do konkurencji.
                    GANT - najtanszy z developerow, zaczeli budowe w Warszawie, idzie podobno sprzedaz super.

No nie, skoro i tutaj zawitała giełda to za pare miechów koniec hossany
                    Zastanawiałem się już od jakiegoś czasu czy nie wycofać części kaski z giełdy. Dzięki Piknik, za kolejny impuls do tego
                    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                      Zastanawiałem się już od jakiegoś czasu czy nie wycofać części kaski z giełdy. Dzięki Piknik, za kolejny impuls do tego
                      spokojnie, ja nie jestem naganiaczem, ani baba z warzywniaka co kupuje akcje bo kupuje sasiadka.
                      Watek jest po to zeby pomoc ludziom jakos swoja kase pomnazac. Gielda jest jednym z przykladow. Poczatkujacym z kasa polecam lokaty, konta oszcz i fundy.
                      Skoro sie znasz to tez mozesz dorzucic swoje trzy grosze ..

Komentarz

spokojnie, ja nie jestem naganiaczem, ani baba z warzywniaka co kupuje akcje bo kupuje sasiadka.
                        Watek jest po to zeby pomoc ludziom jakos swoja kase pomnazac. Gielda jest jednym z przykladow. Poczatkujacym z kasa polecam lokaty, konta oszcz i fundy.
                        Skoro sie znasz to tez mozesz dorzucic swoje trzy grosze ..

Spoko to była taka mała prowokacja

Co do moich sposobów pomnażania gotówki to w zasadzie korzystam/korzystałem z 3 narzędzi - giełda, waluty, konto oszczędnościowe (każde w innym momencie, rzadko kiedy 3 naraz). Przy takich mocnych ruchach jakie miały miejsce od dwóch lat (najpierw dolar, następnie giełda, ostatnio na dolarze też złapałem parę procent), nietrudno było pomnożyć gotówkę, tak więc to żadna wykładnia tego czy się znam czy też nie. Obawiam się z jednej strony spadków, z drugiej strony chciałbym parę miesięcy trendu horyzontalnego.

Od 2 miesiący przemeblowuje swój portfel akcji, wchodzę w kilka spółek w podobnej sytuacji jak IDMSA, wychodzę z innych ( myślałem nad tą spółką ale zdecydowałem się na inne oby nie mniej profitowe,). Pozostawiłem sobie jedynie jedną która doświadczyła mocnych wzrostów od 2009 - jest to Auxilium, na której przebywam od przedziału 3,5-3,9 i traktuje to jako inwestycja na lata, mam nadzieję iż zarząd mnie nie zawiedzie

Moja prywatna rada dla przypadkowej osoby? Jeśli np, chcesz zainwestować gotówkę w jedną spółkę nie rób tego w jednym zleceniu. Wchodz po mału np przez parę miesięcy obserwując sytuację przez ten czas(uważaj na prowizję, więc dobrze to policz jakimi pakietami kupować).
                        http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                          Impulsów jest wiele i ja na też liczę na tąpniecie, bo będzie oznaczało to oznaczało za jakiś czas sezon zakupów

WIG20 praktycznie podwoił już liczbę punktów, z 1372 pkt. do poziomu ok. 2600 pkt. więc przy obecnym trendzie bocznym średnioterminowym może nastąpić za jakiś czas jedno wielkie bum. Wchodzenie teraz na giełdę dla kogoś kto ma nikłe pojęcie o zarządzaniu portfelem to jest najgorsza rzecz jaką może zrobić. Lepiej niech kupi sobie za tą kasę jaką rolną działeczkę, albo zostawi kasę na lokacie.

Komentarz

dlatego prowadzmy ten watek dla kazdego, dla mniej obeznanych bedziemy proponowac lokaty, konta oszczednosciowe itd, a dla kumatych spoleczki na bananie ;p czy inne instrumenty...warto zauwazyc ze za kilka dni debiutuja ETFy

Komentarz

Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
                              Mimo wszystko w Polbanku nie zostawił bym pieniedzy. Nie warto ryzykowac dla kilku dziesiatych procenta. Co do kredytu, temat jest o inwestowaniu, jesli ktos chce zalokowac kase, to nie bedzie brał kredytu.
                              Jeśli przytaczasz Polbank jako niestabilny bank to ja Ci pokazuje, że w Kredyt Banku też może nie być tak różowo, a taka sytuacja nie martwi raczej kredytobiorców, a depozytariuszy.
                              "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Pracuję...
                              X