Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Film Anity Gargas bardzo dobry, jednak mną również mocno wstrząsnął artykuł porównujący śledztwo smoleńskie i inne przeprowadzane po katastrofach lotniczych. Wstrząsnął w tym sensie, że uświadomiłem sobie, że być może przez te wszystkie zaniedbania nigdy nie dowiemy się co tam naprawdę się stało... Nie jestem w stanie tego wszystkiego pojąć zwłaszcza, że w tych wszystkich wymienionych wypadkach ginęli zwykli obywatele, a śledztwa były setki razy bardziej profesjonalne i ustalenia nieporównywalnie szersze. Natomiast tutaj mamy sprawę bez precedensu - ginie głowa dużego państwa i zdrowy rozsądek podpowiada, że trzeba przeprowadzić co najmniej porównywalne dochodzenia, a nawet, że powinno być dużo rozleglejsze, a tymczasem otrzymujemy jakiś paszkwil od Millera, który teraz zajmuje się zamykaniem stadionów w Krakowie.
    Krew człowieka zalewa jak widzi Kopacz podlizującą się bezczelnie Putinowi, czy Seremeta łgającego w żywe oczy.

Komentarz

• przez te wszystkie zaniedbania nigdy nie dowiemy się co tam naprawdę się stało
      czytałem do tego momentu

jeżeli tam wypowiada się profesor, który mówi mniej więcej( nie nawidzę tego zwrotu) w ten sposób: " w tej chwili nauka daję nam możliwości zbadania czy ramzes 3 umarł na nerki czy na zwyrodnienie kręgosłupa z bólu" i nie jest jedynym, tylko jest ich setka,

a rząd pseudo polski wmawia mi, że zdaliśmy ezamin przy jak byk niespójnych wyjaśnieniach dwóch komisji państwowych i jąkaniu prokuratorów to byłbym spokojny kwestia czasu i pierdolnie coś, nie ma siły

Komentarz

• Dlatego też napisałem, że być może. Pisałem to przede wszystkim mając w głowie nieodpowiednie zabezpieczenie dowodów tuż po katastrofie (wrak, miejsce wypadku, ciała), które są jednymi z najważniejszych.
        Również z wytęsknieniem oczekuję momentu, aż ta lawina kłamstw zwali się rządzącym prosto na ryj.
        Swoją drogą na przykładzie konferencji naukowców widać możliwości manipulacyjne mediów. Taka ilość wybitnych uczonych, naprawdę znających się na rzeczy organizuje spotkanie, którego jednak nie ma w mediach, czyli tylko zainteresowani o nim wiedzą - dla reszty nie istniało - w tym także dla kłamiącego w żywe oczy w tej sprawie Tuska, który ostatnio powiedział, że o żadnym takim spotkaniu nie słyszał.

Komentarz

• Zamieszczone przez sergiusz Zobacz posta
          Dlatego też napisałem, że być może. Pisałem to przede wszystkim mając w głowie nieodpowiednie zabezpieczenie dowodów tuż po katastrofie (wrak, miejsce wypadku, ciała), które są jednymi z najważniejszych.
          Również z wytęsknieniem oczekuję momentu, aż ta lawina kłamstw zwali się rządzącym prosto na ryj.
          Swoją drogą na przykładzie konferencji naukowców widać możliwości manipulacyjne mediów. Taka ilość wybitnych uczonych, naprawdę znających się na rzeczy organizuje spotkanie, którego jednak nie ma w mediach, czyli tylko zainteresowani o nim wiedzą - dla reszty nie istniało - w tym także dla kłamiącego w żywe oczy w tej sprawie Tuska, który ostatnio powiedział, że o żadnym takim spotkaniu nie słyszał.
          Przeczytaj temat od początku, ponieważ to "wszystko już było", jak mawiał stary żyd, Ben Akiba.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Już kończę temat, uznajcie to jako odświeżenie w związku z filmem w którym to wszystko się pojawia

Komentarz

• Zamieszczone przez sergiusz Zobacz posta
              Już kończę temat, uznajcie to jako odświeżenie w związku z filmem w którym to wszystko się pojawia
              Nie chodzi o to, żebyś kończył temat, tylko abyś wniósł coś nowego do dyskusji. Śmiało.

Ot, tak do dyskusji, jeśli ktoś się poczuwa:

http://niezalezna.pl/37439-smolensk-...-o-katastrofie
              Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Anita Gargas w Radiu Wnet - "Anatomia Upadku"

http://www.youtube.com/watch?v=Gekuk...layer_embedded
                Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
                Pada decyzja: Wracamy!
                Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mazi Zobacz posta
                  W ramach ciekawostki:
                  w niedzielę - 27.I.2013 o godz.21 w ramach cyklu programów "Katastrofa w przestworzach" na National Geographic Channel będzie światowa premiera odcinka dot. katastrofy smoleńskiej.
                  http://www.blogpress.pl/node/15588
                  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• nie wiem jak Wy , ale ja po obejrzeniu tego filmu przez kilka minut zastanawiałem się kim muszą być ludzie do tej pory kłamiący w tej sprawie...czarno na białym, "jak chłopu na rowie", dowody poparte faktami, a i tak nasze dzieci za kilka czy kilkanaście lat przeczytają w podręczniku do historii, że: wina leży po stronie pilota będącego pod wpływem alkoholu...czas umierać...
                    #MuremZaBonusem

Komentarz

• A propos alkoholu... W filmie bardzo nie podobały mi się te wstawki z ruskimi pijaczkami. W dokumencie aspirującym do bycia poważnym coś takiego nie powinno mieć miejsca. To niepoważne i - moim zdaniem - szkodzi całemu obrazowi. Tym bardziej, że przecież niczego nie wnosi do meritum.
                      Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

Komentarz

• Film widziałem wczoraj. Mam teraz cel.Przekazywać go ludziom w pracy aby jak największa liczba osób go zobaczyła.
                        349meczów*
                        71 goli*
                        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• VANAHAIM72 - Miałem podobne wrażenie.

Komentarz

• dziwny wewnętrzny głos podpowiada mi, że za chwilę to nawet nie będzie kogo przesłuchać, bo jeden wpadnie pod swój autobus, drugi rozpieprzy się podczas jazdy na motorze, a trzeci będzie miał "nieszczęśliwy wypadek w pracy"...
                            http://niezalezna.pl/37476-nieprzesl...wie-katastrofy

Trzech bohaterów „Anatomii upadku”, świadków ostatnich sekund lotu Tu-154M nr 101, twierdzi, że nie byli przesłuchiwani ani przez polską, ani przez rosyjską prokuraturę – mówi autorka filmu Anita Gargas.

Kierowca autobusu, motocyklista oraz pracownik pobliskiego zakładu byli świadkami ostatnich sekund tragicznego lotu rządowego tupolewa. Ich zeznania są sprzeczne z tym, co znalazło się w raportach MAK‑u i Millera.

Nikołaj Szewczenko, kierowca autobusu z Pieczerska do Smoleńska, mówi, że widział samolot, który przelatuje nad szosą. Według oficjalnych wersji to właśnie nad drogą tupolew miał lecieć odwrócony podwoziem do góry, po wykonaniu półbeczki. – Szedł bardzo nisko. Myślałem, że spadnie na drogę. Ale miał pozycję taką, jak się podchodzi do lądowania, brzuchem w dół. Zrozumieliście jak? Kołami w dół – mówi Szewczenko zdumionym dziennikarzom.

– Rozmawialiśmy przynajmniej z trzema świadkami ostatnich sekund lotu tupolewa, którzy twierdzą, że nie byli przesłuchiwani ani przez polską, ani przez rosyjską prokuraturę – mówi autorka filmu „Anatomia upadku”, dziennikarka „Gazety Polskiej” Anita Gargas.

Prokuratorzy wojskowi nie chcą ujawnić, czy rozmawiali z bohaterami filmu. – Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie dysponuje protokołami przesłuchania ponad 1000 świadków. Jednocześnie nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych ani informacji na temat treści ich zeznań – mówi rzecznik prasowy kpt. Marcin Maksjan.

Na pytanie, czy śledczy zapoznali się już z filmem „Anatomia upadku”, kapitan potwierdza, że otrzymali już jego egzemplarz oraz wniosek o załączenie materiału jako dowodu. Nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie.
                            #MuremZaBonusem

Komentarz

• Dobrze, że ktoś to napisał, bo strach było się wychylić po ochach nad filmem Gargas. Dla mnie przeciętny, w sumie niewiele nowości, ale jeśli argumentem mają być zeznania podchmielonych żulików, czy wyraźnie "skuszonego" kierowcy autobusu, który wyglądał na chcącego potwierdzenia czy aby na pewno dobrze powiedział, mam obiekcje nad wiarygodnością jego wersji, jeśli nawet sama teza o samolocie lecących prawidłowo jest słuszna. Sk*rwysyństwo rządu jest znane wszystkim którzy interesują się tematem i są po dobrej stronie barykady, ale na cholerę próba uwiarygadniania ustaleń ustami miejscowej meneli, która brzmi jednak mało wiarygodnie.
                              Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

Komentarz

• "Rok 1863"

22.01.2013 wtorek o 21:45 w TVP HISTORIA film o Powstaniu Styczniowym

Premiera: "Katastrofa w przestworzach: Śmierć prezydenta"

27.I.2013 w niedziele o 21:00 w National Geographic Channel światowa premiera odcinka dotyczącego katastrofy smoleńskiej
                                Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie.

Komentarz

Pracuję...
                                X