Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • A ja mam pytanie : Ilu Grasiów posiada III RP ?

  Jeden Graś chadza o 1.30 na nocne pogaduchy z Hajdarowiczem ...
  a drugi Graś w programie Polityka przy kawie o godz.7.40 twierdzi,że dowiedział się o sprawie z gazety porannej i nic wcześniej nie wiedział...

  To jakaś epidemia, bo podobnie miał Komorowski z orędziem zanim doszło do katastrofy w Smoleńsku ( do tej pory są w necie zapisy orędzia z godziny chyba +/- 5.30, nie mówiąc już o wizji, że "może Prezydent ( śp.LK ) gdzieś poleci i problemy się same rozwiążą" na kilka miesięcy przed tragedią.
  Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
  Konfucjusz

  Komentarz


  • Co do programu Pospieszalskiego o którym pisał Casual - jak ktoś nie widział - naprawdę warto. Ciekawa dyskusja. Nie jestem, tak jak midzi, fanem Pospieszalskiego ale w tym wypadku sporo ciekawych wątków zostało poruszonych.

   A co do Grasia to też od razu przypomniałem sobie po konferencji, że w dniu publikacji twierdził, że nic nie wiedział. Szybko się wydało. Zdaje się, że ciąg dalszy ciekawych info nastąpi już niebawem.

   m.in. Stankiewicz coś wspominał o obszernym wywiadzie z Seremetem...
   Ostatnio edytowany przez padre; [ARG:4 UNDEFINED].
   Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

   Komentarz


   • Zamieszczone przez padre Zobacz posta
    m.in. Stankiewicz coś wspominał o obszernym wywiadzie z Seremetem...
    zapowiedział, że będzie w poniedziałkowym "wproście"
    "Jestem skazany na ten klub jak skazani na shawshank,
    skazany na żyletę, tylko tam czuję emocje"

    Komentarz


    • o palikota spuścili ze smyczy

     Komentarz


     • Zamieszczone przez legart Zobacz posta
      o palikota spuścili ze smyczy
      co znowu ten śmieć powiedział?
      "Jestem skazany na ten klub jak skazani na shawshank,
      skazany na żyletę, tylko tam czuję emocje"

      Komentarz


      • Że Kaczyński to agent rosyjski... a przy okazji mówił też, że wysadziłby pomnik Dmowskiego oraz że pokryłby koszty kradzieży (?) tego pomnika....
       Poległym chwała, wolność żywym!

       Komentarz


       • Że Jarek to ruski agent.

        Masz na wszelkich wp.pl itp. jako news nr 1.

        A tutaj fragment wczorajszego "Bliżej", który nie zmieścił się w programie i nie został wczoraj wemitowany:
        I gratis:        Ostatnio edytowany przez casual; [ARG:4 UNDEFINED].
        Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
        - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
        Zapamiętał.

        Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

        Komentarz


        • Hazardzista powiedział

         - To była pijacka wyprawa. Lech Kaczyński pił do późna w nocy, gdyby nie pił, to by się nie spóźnili pół godziny. Następnego dnia wylądowaliby, bo nie byłoby wcześniej mgły. Leczyli kaca na pokładzie samolotu - powiedział w Radiu ZET Janusz Palikot i dodał, że Jarosławowi Kaczyńskiemu za jego wypowiedzi w sprawie katastrofy smoleńskiej należy się więzienie.

         - Prokurator generalny nie wszczął postępowania przeciwko Kaczyńskiemu, Hofmanowi i Macierewiczowi, którzy powiedzieli, że mają dowody i sformułowali tezę, że premier i ministrowie są zamachowcami. Oskarżono premiera rządu o zabójstwo - mówił wyraźnie wzburzony Palikot.

         - Kaczyński jest obiektywnie agentem rosyjskim, niezależnie od tego, jakie ma przekonania. Doszło do nadużycia ze strony Kaczyńskiego, który grał trupami. Część rodzin smoleńskich też. Jedna strona codziennie powtarza, że był zamach - mówił.

         - Proponuję, żeby prokurator aresztował Kaczyńskiego i skończył kompletną bezkarność w tej sprawie - powiedział Palikot i dodał, że winić za to trzeba komisję Millera i za jej brak odwagi w mówieniu o tym, jak było. - Teraz sami nie mając wrogów, w końcu się pokłócimy i szlag trafi to państwo i społeczeństwo - powiedział na zakończenie.
         W Sejmie dodał, że PIS to partia faszyzująca, a Gracz podbił stawkę do 400 miliardów

         Premier powiedział, ze Polska ma szansę osiągnąć sukces w zakresie unijnego budżetu na kolejnych siedem lat, począwszy od 2014 roku. - Mówimy o stawce wynoszącej 400 miliardów złotych. To wielkie pieniądze, które może dostać Polska. Już w tej chwili dzięki pieniądzom z Unii mamy poczucie wielkiego skoku cywilizacyjnego – powiedział Donald Tusk. "To jest nie tylko 300 mld złotych, o które staramy się zgodnie z naszą deklaracją, ale kiedy liczymy łącznie te możliwe środki, o jakie Polska stara się w ramach projektu wieloletnich ram finansowych, możemy dzisiaj odpowiedzialnie powiedzieć, że ta stawka wynosi więcej niż 300 mld, sięga 400 mld zł" - powiedział Tusk, przedstawiając w piątek w Sejmie informację o polityce europejskiej.
         Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
         Pada decyzja: Wracamy!
         Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

         Komentarz


         • Tomasz Wróblewski:

          http://www.youtube.com/watch?v=Amw46...layer_embedded
          Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
          Pada decyzja: Wracamy!
          Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

          Komentarz


          • Bardzo dobra riposta na bzdety Brzezińskiego

           Jacek Świat pisze do Brzezińskiego

           .............
           Ja, skromny poseł RP, oświadczam, że profesor Zbigniew Brzeziński, fetowany i odznaczany, utytułowany i uszanowany swoją wypowiedzią przekroczył wszelkie granice głupoty, a co gorsze - granice zbydlęcenia!
           całość :
           http://niezalezna.pl/34639-jacek-swi...-brzezinskiego

           ----------
           ----------
           pośrednio dotyczy tematu...więc polecam :
           z dzisiaj :
           Aresztowania w Gruzji
           http://niezalezna.pl/34642-aresztowania-w-gruzji

           oraz odrobina historii ( niedawnej ) ściśle wiążącej się z tematem

           Film o ataku rosji na Gruzję w 2008 roku. Zauważcie jak niemcy kłamią w tej sprawie! Film dopiero po 3 latach od premiery! z polskim lektorem. Tylko ciekawe jak długo?. Polecam:

           Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; [ARG:4 UNDEFINED].
           Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
           Konfucjusz

           Komentarz


           • Poznań: brytyjski artysta przygotował biało-czerwoną rzeźbę w kształcie fragmentu samolotu. Władze lotniska w antysmoleńskiej histerii kazały mu przemalować na biało-niebiesko!            O tym, że nasze władze zwalczają każdy ślad pamięci o tragedii smoleńskiej, który zwalczyć mogą - wiemy od dawna.

            Pamiętamy zbieranie kwiatów, gaszenie zniczy przez Straż Miejską stolicy, wyrzucanie wieńców, karanie nauczycieli, którzy wykazali się odwagą, zwalczanie pomników i pomniczków.

            Teraz przekraczamy jednak kolejną granicę. Symboliczną. Wracamy głęboko do przeszłości.

            Oto świeżutki przykład z Poznania.

            Otóż dziś odsłonięto tam rzeźbę brytyjskiego artysty Nick'a Hornby'ego, zatytułowaną: "Stary Kształt - Nowa Brutalność". Rzeźba, jak widzimy, przedstawia fragment samolotu, swego rodzaju pierścień, w biało-niebieskich barwach. Odsłonięto ją dziś w samo południe.            I jaki problem? Otóż taki, że zarówno projekt artysty, jak i rzeźba już wykonana, przedstawiała pierścień w kolorach białym i czerwonym!            Rzeźbę przygotowano w ramach poznańskiej impresy MEDIATIONS BIENNALE. Jak czytamy na stronie wydarzenia:

            To już czwarte mediacje, a trzecie w konwencji wydarzenia odbywającego się cyklicznie co 2 lata w Poznaniu pod nazwą MEDIATIONS BIENNALE. Samo określenie Mediacje/Mediations zostało użyte pierwszy raz już w 1999 roku w kontekście tytułu wystawy, zorganizowanej w Centrum Sztuki Współczesnej Inner Spaces w Poznaniu. MEDIATIONS BIENNALE jest zatem kontynuacją międzynarodowego Festiwalu Inner Spaces, zainicjowanego w 1993 roku.

            MEDIATIONS BIENNALE, ewoluuje jako wydarzenie artystyczne i przedsięwzięcie organizacyjne - zyskuje ono charakter badawczy, porzucając formę jedynie ilustrującą. (...)

            Trzecia edycja MEDIATIONS BIENNALE zatytułowana THE UNKNOWN - NIEPOJMOWALNE odbędzie się w Poznaniu i będzie trwać od 14 września do 14 października 2012 roku. Nad programem wystaw czuwać będzie czworo kuratorów (Denise Carvalho, Friedhelm Mennekes, Fumio Nanjo, Tomasz Wendland oraz gościnnie Drorit Gur Arie, Rita Varga). Prace wypełnią kilka poznańskich przestrzeni wystawienniczych, w tym: Centrum Kultury ZAMEK, Muzeum Narodowe, Starą Synagogę, Muzeum Archidiecezjalne, Ośrodek Kultury Chrześcjańskiej oraz otwartą przestrzeń publiczną miasta Poznania. Warto podkreślić, że Mediations Biennale 2012 ma wyjątkowo synergiczny charakter - oprócz ekspozycji głównych, odbędzie się szereg wystaw równoległych. Z kolei, Konferencji Polska Biennale towarzyszyć będą prezentacje w ponad 40 galeriach w całej Polsce. W wystawach głównych weźmie udział 80 artystów, natomiast łącznie we wszystkich ośrodkach około 150. Nad sprawnym przebiegiem realizacji koncepcyjnych Mediations Biennale 2012 czuwa powołana w tym celu Fundacja Mediations Biennale.

            MEDIATIONS BIENNALE oferuje miastu Poznań platformę dialogu, będąc równocześnie inicjatorem i partnerem wielu międzynarodowych wydarzeń na świecie m.in: w Belgii, Chinach, Indonezji, Japonii, Korei, Niemczech, Polsce, Słowacji, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Urugwaju i USA. W marcu 2012 roku Mediations Biennale zainicjowało wystawę na targach sztuki Scope w Nowym Jorku i w czerwcu na Manifesta w Hasselt w Belgii.


            Umieszczenie na poznańskim lotnisku rzeźby w kształcie fragmentu samolotu jest więc jednym z kilku przedsięwzięć w ramach odbywającej się co dwa lata imprezy o nazwie Mediations Biennale.

            Jak ustaliliśmy, organizator tej imprezy, pan Tomasz Wendland, zwrócił się do Nicka Hornby'ego, młodziutkiego rzeźbiarza angielskiego, z ofertą zainstalowania jego rzeźby w ramach biennale. Ten przysłał ok. 20 propozycji, spośród których Wendlad wybrał rzeźbę w kształcie fragmentu samolotu. Można się tylko domyślać czym
            ewentualnie się kierował.

            NAJWAŻNIEJSZE, że po zainstalowaniu rzeźby władze lotniska - jak wszystko w Polsce przynajmniej pośrednio związane z Platformą Obywatelską - zdecydowały się na jej przemalowanie, czyli usunięcie barw biało-czerwonych, na co artysta wyraził zgodę.

            W trakcie rozmów podczas otwarcia autor rzeźby wyjaśniał, że tworząc ją nie znał w ogóle kontekstu, więc nie tworzył jej z zamysłem upamiętnienia katastrofy smoleńskiej. Gdy się o tym kontekście dowiedział, uznał, że barwy powinny być zachowane i za tym optował. Jednak uległ prośbom władz poznańskiego lotniska.

            Klimat jak za głębokiej komuny. Nie wystarczy składać władzy hołdy. Teraz trzeba także patrzeć, czy niekorzystna prognoza pogody nie sąsiaduje z przemówieniem I sekretarza...

            źródło :http://wpolityce.pl/wydarzenia/40348...ialo-niebiesko
            Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
            Konfucjusz

            Komentarz


            • "Do niefortunnego przejęzyczenia doszło podczas rozmowy szefa resortu spraw zagranicznych z dziennikarzem Jackiem Żakowskim w radiu TOK FM. - Po zamachu wydawało się, że będziemy mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich. Że na tej tragedii, na tym wspólnym przeżyciu będzie można budować jakieś pozytywne odruchy. No, ostatnio trudno by było znaleźć potwierdzenie w tych relacjach. Chociażby sprawa wraku - stwierdził Żakowski.'

             "Na co bez zająknięcia odpowiedział Sikorski. - Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte. Przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane... - w tym momencie Sikorskiemu zabrakło puenty. Ale z pomocą przyszedł mu Żakowski. - Dobrą wolą - dopowiedział za ministra. - Takie mam wrażenie - skwitował Sikorski. "

             wp.pl

             "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
             Ojczyzna nam umiera
             Gniją w celach koledzy..."

             Leszek Szaruga

             Komentarz


             • Zamieszczone przez operion Zobacz posta
              "Do niefortunnego przejęzyczenia doszło podczas rozmowy szefa resortu spraw zagranicznych z dziennikarzem Jackiem Żakowskim w radiu TOK FM. - Po zamachu wydawało się, że będziemy mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich. Że na tej tragedii, na tym wspólnym przeżyciu będzie można budować jakieś pozytywne odruchy. No, ostatnio trudno by było znaleźć potwierdzenie w tych relacjach. Chociażby sprawa wraku - stwierdził Żakowski.'

              "Na co bez zająknięcia odpowiedział Sikorski. - Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte. Przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane... - w tym momencie Sikorskiemu zabrakło puenty. Ale z pomocą przyszedł mu Żakowski. - Dobrą wolą - dopowiedział za ministra. - Takie mam wrażenie - skwitował Sikorski. "

              wp.pl


              pełniejsza/cała wersja :              Żakowski i Sikorski: to był zamach

              Czyżby szef polskiego MSZ Radosław Sikorski przyznał iż w Smoleńsku doszło do zamachu? W rozmowie radiowej z Jackiem Żakowskim polityk PO powiedział że „władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte”.

              Sikorski z Żakowskim rozmawiali w piątek w programie porannym Radia TOK FM. Stwierdzenie, iż w Smoleńsku doszło do zamachu padło najpierw z ust dziennikarza.

              J. Żakowski: Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich. Że na tej tragedii, na tym wspólnym przeżyciu będzie można budować jakieś pozytywne odruchy… No, ostatnio trudno by było znaleźć potwierdzenie w tych relacjach, chociażby sprawa wraku.

              R. Sikorski: Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane…

              J. Żakowski: Dobrą wolą

              Obaj chyba sami nie zauważyli, co powiedzieli…
              http://niezalezna.pl/34749-zakowski-...ski-byl-zamach
              Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; [ARG:4 UNDEFINED].
              Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
              Konfucjusz

              Komentarz


              • Zwracaj uwagę co jest dwa posty wyżej.

               Komentarz


               • TYLKO U NAS. Tłumaczenie artykułu z tygodnika "Die Welt". Kolejna niemiecka gazeta zastanawia się, czy Lech Kaczyński mógł paść ofiarą zamachu

                http://wpolityce.pl/wydarzenia/40484...ofiara-zamachu                Prof. Krasnodębski: "artykuł o Smoleńsku w Die Welt i sposób jego wyeksponowania pokazują, że bariera milczenia pęka"

                http://wpolityce.pl/wydarzenia/40492...milczenia-peka
                Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; [ARG:4 UNDEFINED].
                Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
                Konfucjusz

                Komentarz

                Pracuję...
                X