Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Ponieważ główny wątek dotyczy Smoleńska, wrzucam tu:

  Kamiński: Byliśmy przekonani, że nastąpił przełom w smoleńskim śledztwie

  Konrad Piasecki: Panie pośle, kto dopuścił się morderstwa smoleńskiego?

  Mariusz Kamiński: - Na pewno trzeba badać dalej tę sprawę.

  Trzeba badać, kto się dopuścił. Rozumiem, że już nie trzeba badać, czy już było morderstwo i czy był zamach, bo to już wiecie.

  - Trzeba badać wszystkie wersje cały czas. Byliśmy przekonani kilka dni temu, że nastąpił w śledztwie przełom. Mieliśmy prawo to przypuszczać. Proszę zwrócić uwagę, że po powrocie naszych ekspertów ze Smoleńska, prokurator generalny Seremet spotkał się specjalnie z premierem rządu, żeby przedstawić mu ustalenia w tej sprawie. To jest sytuacja oczywiście nadzwyczajna. Ja zakładam jednak, że niezależny prokurator nie spotyka się na co dzień z premierem, żeby omawiać z nim śledztwo. Ale wydarzyło się coś tak istotnego, że uznał, że musi spotkać się z premierem.

  Ale to, że pan mówi, że byliście przekonani, ma oznaczać, że już dzisiaj nie jesteście przekonani, że doszło do przełomu?

  - Właśnie, odpowiedź na to pytanie jest kluczowa. Czy rzeczywiście jest przełom w śledztwie, czy nie.

  A pan wie, że jest przełom, bo prezes wie?

  - Moim zdaniem może być przełom w śledztwie.

  Ale nie musi.

  - Ale prokuratura nie chce tego potwierdzić. Ja uważam, że uczciwy komunikat prokuratury po tych ustaleniach, których dokonali nasi eksperci, powinien być taki - wykryto wysokoenergetyczne cząstki, które wskazują na to, że mogły być tam materiały wybuchowe.

  No i komunikat prokuratury jest taki, że wykryto wysokoenergetyczne cząstki, ale to nie jest trotyl. Albo nie wiemy, póki co, czy to jest trotyl.

  - Proszę zwrócić uwagę, że dzień przed publikacją redaktor naczelny spotkał się w tej sprawie z prokuratorem generalnym Seremetem. W wyniku tej rozmowy uznał, a jest to człowiek doświadczony i człowiek inteligentny, uznał, że uzyskał potwierdzenie dla tezy, która miała być postawiona w artykule. Doszło również do tajemniczego spotkania. Uważam, że opinia publiczna ma obowiązek dowiedzieć się o jego przebiegu. Wydawcy i właściciela "Rzeczpospolitej", pana Hajdarowicza, z panem Pawłem Grasiem.

  A skąd wiecie o tym spotkaniu?

  - Informacja na ten temat jest informacją powszechnie dostępną. My złożyliśmy również interpelację w tej sprawie.

  Czy uważa pan, że Hajdarowicz dowiedział się czegoś od Grasia, czy wręcz przeciwnie - Graś wyprowadził Hajdarowicza z błędu?

  - To świadczy o tym, że wbrew temu, co teraz sugeruje, wiedział, jakie treści ukażą się następnego dnia w "Rzeczpospolitej". I w wyniku spotkania z Pawłem Grasiem nie zablokował tej publikacji.

  Co do tego spotkania to nie wiem skąd pan ma taką pewność, bo mam wrażenie, że żaden z dwójki panów nie potwierdził.

  - Ale uczestniczyła trzecia osoba w tym spotkaniu pan Wróblewski, redaktor naczelny. I mam nadzieję, że pan Wróblewski przerwie milczenie na temat tego, a w tej sprawie złożyliśmy oficjalną interpelację do premiera rządu na temat okoliczności spotkania i przebiegu spotkania. Ale to świadczy również o tym, że rząd był uprzedzony o tej publikacji, prokuratura była uprzedzona o tej publikacji i przez szereg, szereg godzin nie zrobiono nic.

  Jakby rząd zaczął blokowac taką publikację, to by dopiero był pan pierwszym, który zakrzyknąłby: skandal.

  - Oczywiście, obowiązkiem rządu i prokuratury było wydanie natychmiast, z samego rana, komunikatu w tej sprawie. A czekano szereg, szereg godzin. Proszę sobie przypomnieć jakie były pierwsze reakcje.

  Uważa pan, że sprowokowano prezesa PiS-u do tej reakcji?

  - To nie jest kwestia prowokowania prezesa PiS-u. Jakie były pierwsze reakcje polityków? Jednym z pierwszych występujących tego dnia w jednej z audycji porannych był Janusz Palikot, który zarządał dymisji rządu.

  Janusz Palikot co drugi dzień rząda dymisji rządu a co drugi dymisji prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

  - Nie, w tej sprawie ufamy publikacji "Rzeczpospolitej", którą traktowaliśmy jako przełom w śledztwie. Doszło do manipulowania opinią publiczną.

  Czy jest tak, że dzisiaj dla Prawa i Sprawiedliwości morderstwo smoleńskie pozostaje hipotezą, czy już tezą którą uznajecie za potwierdzoną?

  - Nie ma oficjalnego stanowiska Prawa i Sprawiedliwości.

  Ale jest chyba jakieś stanowisko partii, prezesa partii?

  - Trwa śledztwo z jednej strony, bardzo źle prowadzone, jesteśmy niezykle krytyczni. Z drugiej strony trwają prace zespołu smoleńskiego.

  Czyli, rozumiem powie pan dzisiaj, że prezes się trochę pospieszył z tym oskarżeniem?

  - Ja nie mogę tak powiedzieć.

  Bo nie wypada panu tak powiedzieć o prezesie?

  - Nie, nie.

  Chociaż pan tak sądzi.

  - Ja uważam, że Jarosław Kaczyński ma moralne prawo, uważam, że ma moralne prawo...

  ...do czego?

  - Moralne prawo stawiać pewne kwestie bardzo ostro. Nie dlatego, że jest liderem opozycji, jest osobą, która straciła najbliższych. Straciła brata, bratową, szereg przyjaciół i współpracowników. I ma moralne prawo stawiać twardo pewne tezy.

  Bardzo wiele osób w tej katastrofie straciło bliskich, straciło przyjacół. Nie jest tak, że każdy może mówić ty jestes mordercą, ty jesteś zamachowcem, ja to wszystko wiem.

  - Uważam, że rodziny ofiar mają moralne prawo, a niektóre z nich uważają to także za swój obowiązek stawianie twardo tych kwestii. Jeśli są wątpliwości, jeśli wersja o zamachu jest wersją uprawnioną to trzeba to twardo stawiać.

  A jest wersją uprawnioną?

  - Szereg elementów wskazuje na to, że możemy o tym mówić w sposób całkowicie racjonalny. Nie jest to spiskowa teoria.

  Nie, nie. Ale prezes nie mówi, że jest to hipoteza. Prezes mówi wiem, że żamordowano tam 96 osób.

  - Ja uważam, że ta wersja musi być traktowana nie jako wersja, jako teoria spiskowa, ale jako wersja równouprawniona.

  Ale to może powiedzieć jest jedną z hipotez to, że był zamach, a nie powiedzieć, zamordowano tam prezydenta.

  - Panie redaktorze. Mam, dosyć działania prokutratury w ten sposób jak działa prokuratura. Na początku tego roku, szereg miesięcy temu rozmawialiśmy na Komisji Sprawiedliwości z prokuratorem Seremetem, którzy obiecał, złożył publiczną deklarację, że co miesiąc opinia publiczna będzie informowana przez prokuraturę o kolejnych postępach w śledztwie.

  Informuje, przychodzi do studiów telewizyjnych, radiowych i informuje.

  - Nie ma nic. Żadnych informacji. Miesiąc temu jedyną informację jaka po powrocie ze Smoleńska przekazał prokurator Seremet to była jego wizyta u Donalda Tuska, gdzie uznał, że to, co ustalili eksperci, o tym musi natychmiast poinformować premiera.

  Panie pośle, panie pośle, nie boi się pan, że po tym feralnym wtorku, miesiące budowy PiS-u, merytorycznego, spokojnego poszły w niebyt?

  - Nie obawiam się.

  Premier Gliński skarży się, że zburzyliście jego koncepcję.

  - Nie, nie skarży się..

  Mówił to w tym studiu. Jego koncepcja merytorycznej dyskusji została zburzona.

  - Tak, ja słuchałem wywiadu z profesorem Glińskim i profesor Gliński powiedział, że atmosfera w tym momencie stała się tak gorąca i tak napięta, że rzeczywiście niektóre sprawy merytoryczne zostają chwilowo przesłonięte, ale ta sprawa jest również jedną z istotnych spraw pokazujących w jakim stanie jest nasze państwo, jak funkcjonuje prokuratura, jak funkcjonuje rząd.

  Teraz odchodząc od zamachu i Smoleńska. "Hasło marszu "Odzyskajmy Polskę" potraktujmy dosłownie szykujmy się na przewrót i zamieszki w tym dniu, a w ich konsekwencji na zajęcie budynków rządowych nie ma już odwrotu", pisze jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości, aż tak jest?

  - Nie, no, oczywiście ten radny twierdzi, że to był żart. Natomiast ponieważ sprawa nie jest dla nas do końca jasna, czy to jest jego tłumaczenie czy nie. Wczoraj podjęliśmy decyzję o zawieszeni w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości, zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

  Tego radnego?

  - Tak.

  Bo nie szykujecie się na listopadowy zamach stanu?

  - Nie, nie szykujemy się na listopadowy zamach stanu, wręcz przeciwnie oczekujemy, że odbędzie się szereg patriotycznych uroczystości w wielu z nich będą brali udział członkowie PiS-u. My również jak kierownictwo PiS-u będziemy brali udział podczas uroczystości na Wawelu.

  Wy w Krakowie, a w Warszawie politycy PiS-u przejdą, jak rozumiem w tym marszu nie prezydenckim, bo ten rozumiem bojkotujecie?

  - To nie jest kwestia bojkotu..

  Ale po prostu nie będzie was tam.

  - Uważamy, że jest szereg uroczystości. W Warszawie będzie marsz obywatelski organizowany przez Społeczny Komitet.

  Z Janem Kobylańskim między innymi. A ta obecność Kobylańskiego nie przeszkadza posłom PiS-u?

  - Moim zdaniem to jest bardzo nie dobra rzecz. Uważam, że...

  Powinni wystąpić z tego Komitetu?

  - Organizatorzy nie powinni zapraszać tak kontrowersyjnych osób, które dzielą Polaków. To był ewidentny błąd. To jest jakby kwestia nie PiS-u, ale komitetu organizacyjnego, który z Prawem i Sprawiedliwością ma niewiele wspólnego.

  Na koniec pytanie od słuchaczy. Pan Jacek pyta "czy czuje się pan politykiem?"

  - Czy czuję się politykiem? Pełnię funkcję polityczną, natomiast przede wszystkim czuję się obywatelem zaangażowanym w sprawy państwa.

  Bo pan Piotr z kolei pyta, "czy można być politykiem, potem apolitycznym szefem CBA, znów politykiem i kolejny raz apolitycznym szefem CBA"?

  - Wszystko jest polityczne można powiedzieć. Tak, można pełnić bezstronnie funkcję szefa CBA mając pewne poglądy polityczne. Ja starałem się tą funkcję tak wykonywać...

  Rozumiem, że obowiązuje to wszystkich szefów CBA, przeszłych, przyszłych i teraźniejszych.

  - Tak jest, tak jest. Ważne, żeby pewne funkcje wypełniać w sposób bezstronny.
  http://fakty.interia.pl/polska/news/...om-w,1860627,3
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Pełnomocnik Kaczyńskiego wystąpił do Seremeta o odebranie śledztwa ws. Smoleńska prokuraturze wojskowej

   http://wpolityce.pl/wydarzenia/40178...urze-wojskowej
   ------------

   Bardzo ciekawe !!!
   POLECAM :

   Trotyl na wraku tupolewa - kulisy powstania artykułu i nowe fakty
   http://wpolityce.pl/artykuly/40190-t...u-i-nowe-fakty
   Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; 50289.
   Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
   Konfucjusz

   Komentarz


   • Paweł Graś wiedział o artykule o trotylu na wraku tupolewa [krótko]

    Rzecznik rządu Paweł Graś potwierdził podczas konferencji prasowej, że rozmawiał z Grzegorzem Hajdarowiczem o publikacji "Rzeczpospolitej" dotyczącej trotylu na wraku Tupolewa.

    – Grzegorz Hajdarowicz poinformował mnie, że w przygotowaniu jest taki tekst – powiedział podczas konferencji prasowej Paweł Graś. –Poinformował mnie, że rzekomo ta teza [o trotylu na wraku tupolewa - red.] jest udokumentowana w prokuraturze.

    Graś zapewnił też, że nigdy nie spotykał się z byłym już redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej" Tomaszem Wróblewskim. – Z redaktorem Wróblewskim nie rozmawiałem chyba nigdy ani tego, ani innego dnia.

    O tym, że mógł wiedzieć o publikacji "Rzeczpospolitej" poinformował dziś rano na antenie RMF FM Mariusz Kamiński, były szef CBA.

    Dziennikarze podczas konferencji prasowej pytali premiera, kiedy spotykał się z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem (on także miał wiedzieć o publikacji tekstu o trotylu). Premier unikał odpowiedzi, po czym zakończył konferencję.
    Od syfilisa

    Rzecznik rządu Paweł Graś został dziś zapytany podczas konferencji prasowej o swoją rozmowę z Grzegorzem Hajdarowiczem, właścicielem "Rzeczpospolitej", tuż przed publikacją artykułu "Trotyl na wraku tupolewa".

    Graś stwierdził, że został o szykowanej publikacji poinformowany:

    "W dniu słynnej publikacji w +Rzeczpospolitej+, gdzieś o godzinie 1.30 w nocy, więc na kilka godzin przed publikacją, pan Grzegorz Hajdarowicz poinformował mnie, że ukaże się rano wydanie >>Rzeczpospolitej<<, w którym jest artykuł, w którym zawarta jest teza, że na miejscu katastrofy znaleziono, wykryto ślady materiałów wybuchowych, że mieli tego dokonać polscy eksperci, że rzekomo ta teza potwierdzona jest również przez prokuraturę" - powiedział Graś na konferencji prasowej..

    Jak twierdzi w rozmowie z Dziennikiem.pl Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Rz" odwołany po publikacji artykułu, sprawy nie da się zamknąć określeniem "poinformował":

    Z tego, co mówił prezes Hajdarowicz, to on się spotkał w środku nocy z Pawłem Grasiem - powiedział Wróblewski w rozmowie z dziennik.pl.

    Wróblewski informuje, że sam w spotkaniu nie brał udziału.

    Według naszych informacji - do spotkania doszło w domu Grzegorza Hajdarowicza.

    Paweł Graś dodał, że z redaktorem naczelnym "Rz" Tomaszem Wróblewskim nie rozmawiał "chyba nigdy ani tego ani żadnego innego dnia".

    O tym, że przed opublikowaniem przez "Rzeczpospolitą" tekstu o trotylu we wraku tupolewa, Graś miał się spotkał z Hajdarowiczem i Wróblewskim mówił w radiu RMF FM były szef CBA, obecnie poseł Pi Mariusz Kamiński. We wtorek poseł PiS Marcin Mastalerek skierował do rzecznika rządu interpelację poselską, w której pyta go, czy w okresie bezpośrednio poprzedzającym opublikowanie artykułu spotkał się Hajdarowiczem i Wróblewskim.
    http://wpolityce.pl/wydarzenia/40195...-w-srodku-nocy
    Ostatnio edytowany przez Pan Kamil; 1600.
    Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
    quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Kamiński
     To świadczy o tym, że wbrew temu, co teraz sugeruje, wiedział, jakie treści ukażą się następnego dnia w "Rzeczpospolitej". I w wyniku spotkania z Pawłem Grasiem nie zablokował tej publikacji.
     To chyba mamy jasność, że służby..
     "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

     Komentarz


     • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opa...wiadomosc.html

      Prokurator generalny Andrzej Seremet powiedział, że przyjmie zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, na którym miałby przedstawić informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej. - Jeśli dożyję do 19 grudnia, to postaram się w tym spotkaniu uczestniczyć - powiedział Seremet dziennikarzom.
      Coż to się stało? Przecież do niedawna jeszcze w nic nie wierzył.

      Zamieszczone przez czerwiec
      Monika Olejnik: : Panie prokuratorze wczoraj został przesłuchany prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w związku z tym, że powiedział, że zna krótką listę, na której są osoby zagrożone i co z tego przesłuchania wynika?

      Andrzej Seremet: : Poinformowano mnie, że pan premier Kaczyński zeznał, że ma wiadomości od pani Staniszkis, że według jej przekonania, według jej wiedzy, istnieje grupa osób, które w związku z tym, że mają olbrzymią wiedzę o działalności tajnych służb i jednocześnie są krytykami obecnego rządzącego układu, mogą być narażeni na rozmaite szykany ze strony organów ścigania. Nie było mowy, w tej relacji premiera Kaczyńskiego, nie było mowy o tym, że to zagrożenie ma mieć postać fizycznego zagrożenia.
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

      "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

      Komentarz


      • Przypominka- za pół godziny na TVP INFO ciekawie zapowiadający się program J. Pospieszalskiego z udziałem m.in. Cezarego Gmyza.
       Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
       - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
       Zapamiętał.

       Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

       Komentarz


       • Dzięki za przypomnienie ....za kilka minut oglądamy !!

        Komentarz


        • W mojej ocenie bardzo interesujący i ważny odcinek "Bliżej". Jak będzie w sieci to warto aby tu się znalazł link- dawno nie widziałem tak ciekawej, wielowątkowej debaty w tej sprawie.
         Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
         - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
         Zapamiętał.

         Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

         Komentarz


         • Bardzo ciekawa dyskusja na naprawdę wysokim poziomie (merytorycznym oraz kultury).

          Jedna rzecz - momentami argumenty Stankiewicza trafiały do mnie bardziej niż bujanie w obłokach Karnowskiego
          Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
          quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

          Komentarz


          • Pełna zgoda. Nie przepadam za Pospieszalskim, ale dziś naprawdę dał się wypowiedzieć zaproszonym gościom i dzięki temu mieliśmy sensowną dyskusję. Dodatkowo klasa zaproszonych gości nie sprowadziła tego odcinka do wielkiej kłótni.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Pan Kamil Zobacz posta
            Jedna rzecz - momentami argumenty Stankiewicza trafiały do mnie bardziej niż bujanie w obłokach Karnowskiego
            Jestem bardzo ciekaw tego poniedziałkowego wywiadu z Seremetem.

            Stankiewicz niestety (tak mi się wydaje) słusznie podał prawidłowy lead artykułu o materiałach wybuchowych po którym zdecydowana gorąca piłka byłaby po stronie prokuratury

            No i zastanawiająca jest informacja, że Jarek wiedział przed Zespołem, że prokuratura zaprzeczy..
            Jesteś panem własnego losu.

            Komentarz


            • Mnie najbardziej przekonał Gmyz, a jeszcze bardziej przekonała mnie mowa ciała matoła na dzisiejszej konferencji prasowej. Zwróćcie uwagę na jego ręce, kiedy Graś się tłumaczy z nocnych kontaktów z Hajdarowiczem. On już wie, że to koniec.
             Bóg z Nami, choj z Nimi.
             Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

             Komentarz


             • Jest ta konferencja na necie gdzies ?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Dzihadowiec Zobacz posta
               Jest ta konferencja na necie gdzies ?
               Proszę, sorry za link:
               http://www.tvn24.pl/gras-przyznaje-h...,287559,s.html
               Bóg z Nami, choj z Nimi.
               Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

               Komentarz


               • Dziekuje

                Komentarz

                Pracuję...
                X