Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Ten felieton Ziemkiewicza wrzucony wyżej to zdecydowanie najmądrzejszy tekst jaki czytałem w sprawie Smoleńska od samego początku. Podpisuję się pod każdym słowem.
  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

  Komentarz


  • Nawet zombie Mazowiecki(nazwisko przybrane) przemówił.

   Felieton Ziemkiewicza bardzo dobry.Niestety lwia część komentarzy pod tekstem przeraża.3/4 nie czytało samego felietonu i bredzi.Perły przed wieprze.
   Ostatnio edytowany przez ; 6953.

   Komentarz


   • Informacyjnie.

    Pogrzeb Śp.Chorążego Remigiusza Musia odbędzie się 6 listopada o godzine 11:00 w kościele Matki Boskiej Różańcowej w Piasecznie.

    Komentarz


    • Polecam:

     http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2658

     Szanowni Państwo!

     I znowu potężni szermierze skrzyżowali szpady, a właściwie nie tyle szpady, bo szpady uchodzą za broń dżentelmenów, co raczej szpadryny, które z upodobaniem używane są przez łobuzerię. Mam oczywiście na myśli okupujące nasz nieszczęśliwy kraj bezpieczniackie bandy z komunistycznym rodowodem, to znaczy - bandę wojskową i bandę tak zwaną cywilną, wywodzącą się z dawnej Służby Bezpieczeństwa. Walczą one o lepszy dostęp do żłobu, bo wiadomo, że kto taki lepszy dostęp uzyska, ten będzie mógł więcej się nakraść, a jak się więcej nakradnie, to pozakłada więcej starych rodzin, dając w ten sposób początek nowej arystokracji tornistrowo-pałkarskiej.

     Wydawało się do niedawna, że banda wojskowa bierze górę. Świadczyło za tym zarówno zatrzymanie w listopadzie ubiegłego roku generała Gromosława Czempińskiego, utrata życia „bez udziału osób trzecich” generała Sławomira Petelickiego w czerwcu tego roku, jak i niedawny zgon - również „bez udziału osób trzecich” - chorążego Remigiusza Musia, który miał nieszczęście zeznać, że słyszał, jakoby wieża kontrolna pozwoliła pilotom prezydenckiego samolotu zejść do wysokości 50 metrów. Wiadomo było, że w sytuacji jaskrawej sprzeczności tych zeznań w ustaleniami rosyjskiego MAK-u, które własnymi słowami następnie podała do wierzenia komisja pod przewodnictwem ministra Jerzego Millera, chorąży Muś prędzej czy później może dojść do wniosku, że jedyne, co mu wypada uczynić, to przenieść się na tamten świat - oczywiście „bez udziału osób trzecich” - bo jakże by inaczej?

     Więc kiedy wydawało się, że banda wojskowej bezpieki wszystko już kontroluje - niczym grom z jasnego nieba gruchnęła wieść, że we wraku samolotu odnaleziono ślady trotylu i nitrogliceryny. Tak w każdym razie napisała „Rzeczpospolita”, dając do zrozumienia, że jednym ze źródeł tej informacji był Prokurator Generalny. Natychmiast niezależna Prokuratura Wojskowa zdementowała te informacje na konferencji prasowej. Trudno taki brak koordynacji zrozumieć, chyba, że odwołamy się do teorii spiskowej. Jak wiadomo, głosi ona, że jedni państwowi dygnitarze podlegają jednej bezpieczniackiej bandzie - tej, która wystrugała ich z banana - a znowu inni - bandzie drugiej. Nietrudno się domyślić, że rewelacje o śladach trotylu we wraku samolotu - między innymi, na 30 fotelach - uderzają w watahę wojskową, bo to ona była szczególnie zainteresowana przejęciem „Aneksu” do „Raportu o rozwiązaniu Wojskowych Służb Informacyjnych”, w którym podobno były różne informacje, które, zwłaszcza w roku wyborów prezydenckich, mogły okazać się kłopotliwe. Dopiero na tym tle można w pełni docenić wagę i smakowitość deklaracji pana generała Marka Dukaczewskiego, że po wyborczym zwycięstwie Bronisława Komorowskiego otworzy sobie szampana. Taka ostentacyjna wskazówka na faworyta dla całej agentury pokazuje, że ta sprawa rzeczywiście mogła być uważana za najwyższy priorytet.

     Warto jednak zauważyć, że chociaż Prokuratura Wojskowa rewelacje o trotylu zdementowała, to jednak nie zdementowała ich ostatecznie. Pan pułkownik Szeląg zauważył bowiem, że śladów materiałów wybuchowych „nie stwierdzono”, ale jednocześnie poinformował, że badania „kilkuset próbek” nadal „trwają”. Zatem jeśli „nie stwierdzono”, to znaczy, że nie stwierdzono dotychczas, ale w przyszłości - kto wie? Na gruncie teorii spiskowej wygląda to jak poważne ostrzeżenie pod adresem pana premiera Tuska, że jeśli nie będzie grzeczny, to w przyszłości mogą go czekać różne niespodzianki.

     Na razie jednak jest rozkaz, żeby rewelacjom o śladach trotylu we wraku samolotu dawać zdecydowany odpór. Nic zatem dziwnego, że funkcjonariusze poprzebierani za dziennikarzy niezależnych mediów, jeden przez drugiego potępiają, wyśmiewają, natrząsają się, albo naukowo uzasadniają, że żadnego trotylu we wraku samolotu być nie mogło. W sukurs funkcjonariuszom pospieszył pan poseł Ryszard Kalisz, na poczekaniu prokurując teorię chemiczną, że trotyl i gliceryna wzajemnie się „znoszą”. Chyba przeciwnie, chyba chodziło o to, że się nie znoszą i to do tego stopnia, że w obecności, a nawet w pobliżu nitrogliceryny trotyl nie chce wybuchać, żeby tam nie wiem co - podobnie jak nitrogliceryna. Ale „kiedy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody mają myszy na statku”, więc i pan poseł Kalisz w pospiechu mógł posłużyć się skrótem myślowym.

     Na koniec głos zabrał pan premier Tusk, oskarżając prezesa Kaczyńskiego, że „niszczy państwo”. Obawiam się, że pan premier Tusk się myli. Państwo jest skutecznie niszczone przez okupujące je bezpieczniackie watahy, które sprawiają, że do żadnego organu państwowego, z prezydentem i rządem na czele, nie można już mieć zaufania.

     Mówił Stanisław Michalkiewicz
     From flood into the fire
     One thousand voices sing
     We're in this together
     For whatever fate may bring

     Komentarz


     • Tekstu na forum chyba nie było, bardzo warto się zapoznać:

      http://nowe-peryferie.pl/index.php/2012/11/smolensk-k/
      Ostatnio edytowany przez casual; 7669.
      Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
      - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
      Zapamiętał.

      Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

      Komentarz


      • nie wiem czy to jest na miejscu ale pozwolę sobie wrzucić takie oto porównanie jeśli jest coś nie hallo to proszę o admina o usunięcie

       http://bebzol.com/pl/Tupolew-vs-awionetka.93979.html
       WWP ' 04

       Komentarz


       • Ciekawe i warte zastanowienia :


        Smoleńsk - wypowiedź ambasadora Rosji
        Przeglądam komentarze i informacje o tym, co dzieje się w przestrzeni medialnej i zauważyłem, że jeden, moim zdaniem istotny wywiad nie został właściwie wyeksponowany. Mowa tu o wywiadzie przeprowadzonym przez Barbarę Włodarczyk z ambasadorem Federacji Rosyjskiej Alexandrem Alekseevem, który emitowany był na TVP Polonia, przedwczoraj około południa.

        W wywiadzie tym ambasador wyraźnie odniósł się do ostatnich wydarzeń w sprawie Smoleńska i nazwał „spekulacjami” wszystkie niezależne opinie i badania dotyczące przyczyn tragedii. Podkreślił również, że wszystko co dotyczy wyjaśnienia przyczyn „katastrofy” zostało już praktycznie zrobione i tylko kwestia czasu jest uciszenie takich „spekulacyjnych” i „spiskowych teorii”.

        Ponadto ambasador FR bardzo jasno odpowiedział na pytanie dotyczące powrotu wraku Tupolewa. I ta wypowiedź stanowi o tym, że wszelkie inne wypowiedzi, w szczególności polskiej prokuratury należy przyjmować jako z góry fałszywe – jeżeli jest w nich zapewnienie o badaniu szczątków w Polsce, lub otrzymaniu jakichkolwiek oryginalnych materiałów śledztwa rosyjskiego.

        Wypowiedź ambasadora brzmi następująco (podaję z pamięci, bo nie zdążyłem wszystkiego nagrać) :

        Nie ma mowy o przekazaniu jakichkolwiek dowodów rzeczowych z Rosji, dopóki nie zakończy się rosyjskie śledztwo. Do tego czasu śledczy rosyjscy mogą nimi dysponować. Dotyczy to przede wszystkim szczątków samolotu, a także rejestratorów.

        W jaki więc sposób polscy biegli mieliby zbadać te szczątki na obecność materiałów wybuchowych w Polsce ?

        Po wypowiedzi ambasadora można uznać, że pobrane przez polskich pirotechników próbki, „zabezpieczone” w Rosji są wbrew temu co twierdzi polska prokuratura, dostępne rosyjskim śledczym i nie może być mowy o tym, że ich opakowanie i opieczętowanie przez stronę polską ma służyć temu aby Rosjanie się do nich „nie dobrali”.

        Ponadto, rozpoczęcie ewentualnych badań w Polsce, może się odbyć dopiero po zakończeniu śledztwa rosyjskiego. Czyżby pół roku, o którym to czasie mówił prok. Szeląg, jest terminem jego zakończenia ?
        źródło :http://niepoprawni.pl/blog/6041/smol...basadora-rosji
        Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; 50289.
        Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
        Konfucjusz

        Komentarz


        • cytat :

         " Podkreślił również, że wszystko co dotyczy wyjaśnienia przyczyn „katastrofy” zostało już praktycznie zrobione i tylko kwestia czasu jest uciszenie takich „spekulacyjnych” i „spiskowych teorii”. "

         ciekawe metody mają na eliminację wszystkiego co jest nie zgodne z tokiem myślenia władzy..co kraj to obyczaj
         WWP ' 04

         Komentarz


         • Szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz zarzucił płk. Ireneuszowi Szelągowi, szefowi Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, że na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej przekazywał informacje "mogące wprowadzić zaniepokojenie opinii publicznej, informacje nieprecyzyjne, nietrafne i nieprawdziwe".

          W związku z tym, Klub Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka w sprawie wyjaśnień Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie na temat ewentualnej obecności materiałów wybuchowych we wraku Tu-154M. Posiedzenie komisji sprawiedliwości miałoby mieć związek z wyjaśnieniami WPO w Warszawie po publikacji dziennika "Rzeczpospolita", który podał, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny. Na specjalnej konferencji prasowej zaprzeczył temu płk Ireneusz Szeląg, szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
          http://wpolityce.pl/wydarzenia/39971...nitrogliceryny
          Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
          Pada decyzja: Wracamy!
          Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

          Komentarz


          • Czarnecki yy to znaczy Hajdarowicz zwolnił Gmyza..

           Komentarz


           • Pewnie koniecznie chcieli poznać źródła informacji. No to się szykują kolejne ruchy redakcyjne...
            "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

            Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

            Komentarz


            • Oprócz Cezarego Gmyza pracę stracili naczelny "Rzeczpospolitej", jeden jego zastępca i szef działu krajowego
             http://wpolityce.pl/wydarzenia/39983...ialu-krajowego

             W kontekście powyższego,że Andrzej Talaga......... zostanie awansowany na miejsce Tomasza Wróblewskiego, .......... jak rozumieć poniższą w linku wypowiedź Talagi:
             ????

             Andrzej Talaga: Ślady materiałów wybuchowych na tupolewie
             http://www.tv.rp.pl/artykul/873487,9...e--wideo-.html


             ?????????
             Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; 50289.
             Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
             Konfucjusz

             Komentarz


             • http://static.presspublica.pl/red/rp...iadczenie2.jpg

              http://static.presspublica.pl/red/rp...iadczenie3.jpg

              Hajdarowicz i spółka oczekiwali, że Gmyz ujawni przed nimi to co ma. Byłby skończonym idiotą gdyby to zrobił.

              Bielecki to jest gość, wywalił Lisowi prosto w oczy co myśli o jego okładkach i tekstach.
              Ostatnio edytowany przez Pan Kamil; 1600.
              Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
              quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Pan Kamil Zobacz posta
               http://static.presspublica.pl/red/rp...iadczenie2.jpg

               http://static.presspublica.pl/red/rp...iadczenie3.jpg

               Hajdarowicz i spółka oczekiwali, że Gmyz ujawni przed nimi to co ma. Byłby skończonym idiotą gdyby to zrobił.

               Bielecki to jest gość, wywalił Lisowi prosto w oczy co myśli o jego okładkach i tekstach.
               W drugim linku- pod treścią, brakuje tylko piosenki z "Misia" w wykonaniu Hajdarowicza do POpaprańców...łubu dubu,łubu dubu........to ja oddany wam hajduPOrowicz"
               Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
               Konfucjusz

               Komentarz


               • Lis: "Panowie - wytłumaczcie mi, jak ja z perspektywy bezstronnego widza..."
                Bielecki "No niech pan się nie podszywa"

                Ostatnio edytowany przez Pan Kamil; 1600.
                Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
                quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

                Komentarz

                Pracuję...
                X