Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Jeśli chodzi o "Rz" to razem z nią był sprzedawany film "Solidarni 2010" Jana Pospieszalskiego i Ewy Stankiewicz(z tego co pamiętam Polsat i TVN nie zgodził się na reklamę tego filmu w TV), oraz rok po tragedii była dwuczęściowa seria "Lista pasażerów". Zaś deprecjonowanie osiągnięć "Uważam Rze" w sprawie "walki o Smoleńsk" graniczy ze śmiesznością.
    Dokładnie się z Tobą zgadzam. Nie rozumiem zaczepki Saiewicza Rz i Uważam Rze. Jest dużo innych środowisk które palcem nie tknęły przy organizacji imprez a najgłośniej krzyczą krytykując każde niedociągnicie.
    Dalej stoję na stanowisku, że Sakiewicz poczuł w sobie szmoc i będzie wykonywał dziwne ruchy.

Ed. To, że się przejechał po Mazrku to akurat słusznie.
    Midzi - pisałem to samo wczoraj. Chyba już mu się znudziła rola. Czas pobłyszczeć na salonach.
    Ostatnio edytowany przez gizo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zgoda z Peace. Chociaż określenie "graniczy" jest zbyt łaskawe.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jest (krótka) odpowiedź RAZa na tekst Mazurka:

PS. (Do Roberta Mazurka). W miejscu pamięci symboliczne szubienice dla zdrajców nie są stosowne. W miejscu, gdzie walczy się o prawdę i ukaranie winnych wielkiej podłości − jak najbardziej. Widać inaczej już rozumiemy sens pewnych publicznych wystąpień.
        http://www.rp.pl/artykul/9158,860186...-znam.html?p=1

Komentarz

• Zamieszczone przez Sakiewicz Zobacz posta
          Ale drugie stwierdzenie autora, że była to impreza reklamująca „Gazetę Polską”, też raczej wynika z jego nieobecności. Przedstawiciele „Gazety Polskiej” występowali w minutowych wejściach, zapowiadając wyprodukowane przez nas filmy oraz wystawę „Prawda i pamięć”.
          A ja nie do końca się zgodzę. Przedstawiciele GP nie tylko występowali przy zapowiadaniu filmów. Były też i przemowy nie tylko dotyczące filmów. Do tego podziękowania i ukłony m.in od Jarosława Kaczyńskiego w stronę Sakiewicza i pozostałych dziennikarzy GP można ( w zależności od interpretacji) podciągnąć jako reklamę GP. Podobnie jak i pochwalne peany na temat prawdomówności GP i artykułów tam zamieszczanych. Do tego rozdawanie numerów GP i GPC. To tylko kwestia ustalenia co rozumiemy pod pojęciem reklamy. Bo pojecie to można dosyć szeroko definiować.
          Zamieszczone przez Sakiewicz Zobacz posta
          Najcięższy argument publicysty „Rzeczpospolitej”, że obchody 10 kwietnia to polityczny wiec, trafia do mnie tak samo jak oskarżenia o zajmowanie się polityką przy czczeniu ofiar Katynia. Co szkodzi Mazurkowi i jego redakcyjnym kolegom, by przekonali np. PJN, z którym tak długo sympatyzowali, by włączył się do organizacji obchodów. Wtedy byłoby naprawdę pluralistycznie, a nawet PJN byłby uprzywilejowany, gdyż cała partia zmieściłaby się na scenie. Strzelanie do dziesiątków tysięcy ludzi propagandą polegającą na wyłapywaniu kilku niezręcznych haseł na transparentach wśród setek jak najbardziej słusznych albo wytykaniu potknięć początkującego konferansjera, który rzeczywiście chyba pod wpływem emocji zaczął śpiewać „100 lat”, to zabieg godny „Gazety Wyborczej”.
          W zeszłym roku organizatorem rocznicy pod pałacem też był PiS z GP (tu mogę się mylić jak by coś to poprawcie mnie) i jakoś wszystko zagrało. Nikt nie dzielił na lepszych i gorszych poległych, nikomu się nigdzie nie spieszyło, konferansjer nie był początkujący. A emocje też były i to nie małe. Można? Jak się chce to można.
          Co do PJN spotkali się na Wawelu przy sarkofagu Pary Prezydenckiej i uczcili rocznicę na swój sposób. Czy musieli być obecni pod Pałacem?
          Teraz odnośnie kilku niezręcznych haseł na transparentach wśród setek najbardziej słusznych- tak to już jest że media podchwycą zawsze to co jest "sensacyjne". Bo to chwyt socjotechniczny. Pokazać jednego oszołoma a potem tłum który go otacza. I odbiór przeciętnego Kowalskiego będzie prosty- tam był nie jeden oszołom wśród tysięcy ludzi tylko tłum oszołomów. A jeśli takich transparentów jest kilka, kilkanaście, jeśli oglądasz na wizji jak oszołomy ściągają z rampy dziennikarza nadającego na żywo wśród rechotu i pokrzykiwań tumu, to siedząc sobie wygodnie w fotelu kilkaset kilometrów od miejsca gdzie się to odbywa, popijając herbatkę co sobie pomyślisz o tym wszystkim? OSZOŁOMY. A jakże bliskie i znajome jest takie naświetlanie problemów nam kibolom.
          Ostatnio edytowany przez StMo; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Lecz przysięgaliśmy na orła i na krzyż,
          na dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy,
          na czystą biel i na gorącą czerwień krwi,
          na wolność żywym i na wieczną chwałę zmarłych"

"Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
          Niż mamy klęcząc na kolanach żyć."

Komentarz

• A propos dziennikarzy. To co permanentnie opluwani, wyszydzani przez nich ludzie mają cały czas nadstawiać drugi policzek, aby jak to powiedział jeden z przedmówców nie powielać stereotypów? Moim zdaniem całkiem sprawiedliwie zostali potraktowani, no może zbyt lightowo.
            Bóg z Nami, choj z Nimi.
            Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

• Zobaczie, jak to wygląda, gdy w materiale brak treści przemówień i fetowania tylko "swoich". To jest potencjał, o który chodzi.

Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Zobaczie, jak to wygląda, gdy w materiale brak treści przemówień i fetowania tylko "swoich". To jest potencjał, o który chodzi.

Foxx - ca va bien?. Ty tak naprawdę?.
                Kim są "swoi", możesz mi to rozkminić?
                Jeśli są "swoi" to musz też być "obcy" - zaliczasz się do nich?.

Masakra.

Komentarz

• Wróć do relacji StMo, skoro nie dociera. Nie zamierzam po raz kolejny pisać tego samego.

Komentarz

Zobaczie, jak to wygląda, gdy w materiale brak treści przemówień i fetowania tylko "swoich". To jest potencjał, o który chodzi.
                    Filmik robi wrażenie.
                    Niestety za rok, dwa nie będzie to już tak wyglądać jeśli gro powie sobie dość lub ograniczy się do zapalenia w ciszy zniczy na Powązkach. Z różnych przyczyn.

Obym się myliła.
                    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

Wróć do relacji StMo, skoro nie dociera. Nie zamierzam po raz kolejny pisać tego samego.
                      Foxx - zgodnie z Twoją wolą wraca do StMo.
                      Mam jednak prośbę do Ciebie - Ja coś napiszę, ty to przeczytasz i następnie przekażesz StMo-wi werbalnie - OK?

StMo - wkleiłem artykuł autorstawa pewnego pana. Prawda?
                      - link był poniżej - Prawda?
                      - bez komentarz z mojej strony - prawda?
                      - Ty to wklejasz jako moje cytaty!!!!!! Prawda? - jeśli tak, to czy oprócz zachwtu nad własną (twoją) twórczością artystyczną, na cośkolwiek zwracasz uwagę?
                      Czytając twoje dzieła mam wrażenie, że dyskutuję z praktykującym asystenetem nowomianowanego dyrektora w skupie makulatury.
                      Foxx- do czego mam wrócić?. Do postu Twego idola w którym beszczelnie cytuje artkuł i wkleja to jako moje?.
                      Czy może do jego wcześniejszych przemyślen?. Jeśli tak, to sorry, zbyt wiele czasu zajełoby mi rozkminianie, co autor miał na myśli. To nie dla mnie.

Komentarz

• Nie chcę bronić Sakiewicza, ale jego konflikt z Lisickim to długa historia...

http://wiadomosci.wp.pl/title,Ulansk...wiadomosc.html
                        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                          Foxx- do czego mam wrócić?. Do postu Twego idola w którym beszczelnie cytuje artkuł i wkleja to jako moje?.
                          Oczywiście nie wziąłeś pod uwagę specyfiki automatycznego zamieszczania cytatów na forumce (przy wielokrotnych, "wycina" jeden poziom), od razu zakładając wersję o "ataku"? (na Twoją kluczową w wirtualnym świecie postać). Jesteś na forum rok, powinno wystarczyć, by ogarnąć co kto sobą reprezentuje - a więc, m.in., co jest w jego stylu, a co nie jest.

Czy może do jego wcześniejszych przemyślen?. Jeśli tak, to sorry, zbyt wiele czasu zajełoby mi rozkminianie, co autor miał na myśli. To nie dla mnie.
                          No, widzę, że nie dla Ciebie. Skoro nie odróżniasz relacji od innych wątków dyskusji, ani nie rozumiesz pisanego wprost sprawozdania, zawierającego zniesmaczenie dzieleniem ofiar na "swoje" i "nieswoje". Zdarza się. Nie uzasadnia to motywów z "idolowaniem" i wrzutów ad personam w powyższym stylu. Takiej żeny w tematach okołopolitycznych nie było tutaj od dobrych kilku lat.

Zamieszczone przez StMo Zobacz posta
                          Też uważam że Mazurek ma dużo racji w tym co napisał. A przyczepić się można tylko do niuansów- i to drobnych. Uczestniczyłem, widziałem i odebrałem niemal wszystko tak jak i on. Przed rocznicą miałem mocne postanowienie że odpuszczam wszelkie "oficjałki" i pojawię się tylko na chwilę by zapalić znicz pod Pałacem Prezydenckim i na Powązkach Wojskowych. Zmieniłem zdanie pod wpływem namowy znajomych i żałuję bardzo. Byłem i nadal jestem mocno zniesmaczony tym wszystkim. A wielu znajomych którzy brali udział w tych uroczystościach ma podobne do moich odczucia. Tak więc nie jest to tylko moje widzimisię. Mało tego ciężko jest posądzić znajomych o to że nagle zaczęli sympatyzować z PO czy chcą osiągnąć jakieś inne korzyści.
                          Zamieszczone przez StMo Zobacz posta
                          (...) Do tego podziękowania i ukłony m.in od Jarosława Kaczyńskiego w stronę Sakiewicza i pozostałych dziennikarzy GP można (w zależności od interpretacji) podciągnąć jako reklamę GP. Podobnie jak i pochwalne peany na temat prawdomówności GP i artykułów tam zamieszczanych. Do tego rozdawanie numerów GP i GPC. To tylko kwestia ustalenia co rozumiemy pod pojęciem reklamy. Bo pojecie to można dosyć szeroko definiować.

W zeszłym roku organizatorem rocznicy pod pałacem też był PiS z GP (tu mogę się mylić jak by coś to poprawcie mnie) i jakoś wszystko zagrało. Nikt nie dzielił na lepszych i gorszych poległych, nikomu się nigdzie nie spieszyło, konferansjer nie był początkujący. A emocje też były i to nie małe. Można? Jak się chce to można.(...)
                          Na wypadek dalszych problemów z rozkminianiem "co kto miał na myśli", wyboldowałem i podkreśliłem fragmenty, do których nawiązywałem pisząc o "fetowaniu tylko swoich".
                          Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                            Nie chcę bronić Sakiewicza, ale jego konflikt z Lisickim to długa historia...

http://wiadomosci.wp.pl/title,Ulansk...wiadomosc.html
                            Komentowaliśmy to obszernie, gdy przygotowywano do odpalenia "U Rze". Przełomem dla tego środowiska - właściwie jego centrowej częśći: Lisicki, Karnowscy, Szułdrzyński był raport MAK i reakcja Tuska. Co do wiarygodności "śledztw" G.P., lemingi im wypominają do dzisiaj. Takich rzeczy się nie robi. A jeżeli już, w niczym to nie usprawiedliwia ataków na bardziej profesjonalną konkurencję.

Sakiewicza i Klicha bagno smoleńskie

Od wczoraj pół Polski domaga się przeprosin od Edmunda Klicha, premiera i prezydenta za szarganie dobrego imienia generała Błasika. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Girzyński już wyszedł przed szereg i zaczął w mediach przepraszać za błędy państwa polskiego. Mniejsza z tym czy ma do tego prawo, czy chce zbić na tym jakiś swój kapitał polityczny, żeby choć na chwilę zaistnieć w mediach. Jednak nie na pośle szkolonym w Toruniu ma się skupić ta krótka notka. Celem tej notki jest pokazanie ewidentnego podobieństwa w materii przeprosin, których w żałosny sposób dokonał redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz oraz akredytowany przy MAK pułkownik Edmund Klich.

Sprawa jest o tle kuriozalna, ponieważ obaj Panowie mówią dokładnie to samo. Zarówno Tomasz Sakiewicz w sprawie funkcjonariusza BOR podporucznika Jacka Surówki, jak i pułkownik Edmund Klich w sprawie generała Andrzeja Błasika. Pozwolę sobie zacytować co napisał na blogu szef Gazety Polskiej 19.10.2010 roku odnośnie tragicznie zmarłego "borowika".

Popełniliśmy błąd, podając nazwisko tego oficera, za co serdecznie przepraszam jego żonę...

Jeżeli ktoś zwrócił uwagę to to samo mówi pułkownik Edmund Klich. Akredytowany przy MAK powiedział, że popełnił błąd i może przeprosić żonę generała za ujawnienie nazwiska, który rzekomo przebywał w kokpicie i wywierał naciski na pilotów TU-154 podczas feralnego lotu. Nie wiem czemu płk. Klich ujawnił nazwisko generała, ale chyba wszyscy wiemy czemu Tomasz Sakiewicz ujawnił nazwisko podporucznika. Edmund Klich tłumaczy się tym, że w programie Morozowskiego i Sekielskiego był dociskany przez prowadzących i pękł. Przez kogo był dociskany Tomasz Sakiewicz, że puścił do obiegu medialnego plotkę o telefonie z miejsca katastrofy jaki miał wykonać funkcjonariusz BOR do żony? Odpowiedź jest tylko jedna. Gazeta Polska i Tomasz Sakiewicz była/był dociśnięta/y ewentualnymi profitami, jakie Jego gazeta mogła mieć z tej sensacji o charakterze finansowej nekrofilii.

Nie można oprzeć się wrażeniu, że Panowie odbierają na tych samych falach w tym żałosnym korowodzie plotek, po których w sposób arcy-kompromitujący zabierają się do przepraszania. W tych sprawach jesteście ulepieni z tej samej nędznej i tandetnej gliny. Jestem pewien, że historia Wam tego nie zapomni. Jesteście Panowie obaj tacy sami i możecie sobie podać rękę oraz pójść razem na dobry obiad lub na piwo i zameldować sobie wykonanie zadania. Tym sposobem możecie zasypać pierwszy rów jaki Was dzieli.
                            http://lubczasopismo.salon24.pl/lbea...gno-smolenskie

Komentarz

• Gizo wkleiłeś artykuł pewnego Pana i ja odpowiadam Tobie i pewnemu Panu. Prawda?
                              Polecam naukę czytania ze zrozumieniem i najlepiej wpis po wpisie. A nie tylko czytanie swoich wypocin.
                              To jest Forum i każdy może mieć własne zdanie. Prawda? I niekoniecznie muszę się zgadzać z Twoim tokiem rozumowania i z Twoją oceną sytuacji. Prawda?
                              Chcesz dyskutować to trzymaj pewien poziom. Widać zabrakło argumentów skoro zabrałeś się za obrażanie. To tyle z mojej strony. Nie mam ochoty kopać się z koniem.

Edid: Gizo żebyś nie rozpaczał zmieniłem źródła cytatów.
                              Ostatnio edytowany przez StMo; [ARG:4 UNDEFINED].
                              "Lecz przysięgaliśmy na orła i na krzyż,
                              na dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy,
                              na czystą biel i na gorącą czerwień krwi,
                              na wolność żywym i na wieczną chwałę zmarłych"

"Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
                              Niż mamy klęcząc na kolanach żyć."

Komentarz

• Tak, tak, Mazurek pójdzie do wprost/wyborczej. Wielki salonowiec, bo odważył się nie zgodzić z linią pis/gp, ogarnijcie się.
                                Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
                                quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

Pracuję...
                                X