Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
  Z gazety gdzie reklam praktycznie nie ma to faktycznie w **** kasy idzie wydoić.
  wystarczy wbić się do sejmu i to staje się celem dla wszystkich
  Czas kończyć z baranami na forumce

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
   wystarczy wbić się do sejmu i to staje się celem dla wszystkich
   Z etatowych dziennikarzy GP do sejmu nie kandydował nikt.
   Bóg z Nami, choj z Nimi.
   Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

   Komentarz


   • Foxx – a skąd u Ciebie ta pewność, że ruchy PiS-u są zgodne z linią Sakiewicza?.
    Mogę się mylić, ale obserwując od dłuższego czasu poczynania środowiska G.P. i samego Sakiewicza odnoszę nieodparte wrażenie, że sukcesywnie przekształca się on w lidera ruchu - czytaj polityka.
    Obym się mylił, ale coś czuje, że Sakiewicz niebawem nas zaskoczy i wspólnie z niektórymi komentatorami życia politycznego utworzą ruch, który namaszczony przez Rydzyka ruszy w bój o miejsca w sejmie i senacie.
    Nie bez przyczyny w piątek pod pałac udał się z Pl. Trzech Krzyży. Dla mnie było to bardzo wymowne.

    Komentarz


    • Jarzman co ty tak tej "gazetki" sie uczepiłeś
     ja mówię o tzw"środowisku" a nie o redakcji gp
     choć nie wykluczone że w najbliższych wyborach jednak wystartują
     ps:
     sama gp
     działa tak jak jej wygodnie i już sama nie wie komu rowa lizać ze tak powiem obrazowo
     Czas kończyć z baranami na forumce

     Komentarz


     • Uchwała Sejmu, choć nie ma mocy wiążącej, jest w stosunkach międzynarodowych niezwykle znacząca. Prawo międzynarodowe rządzi się swoimi zasadami, takie oświadczenie państwa jednoznacznie wyraża jego wolę. Rosja musiałaby się do niego odnieść, inaczej naraziła by się na śmieszność na międzynarodowej arenie.
      Generalnie wczoraj wszyscy oburzali się na zachowanie Rosjan, a dziś okazuje się, że jednak nie było ono znów takie niestosowne i po co od razu jakaś uchwała. Poprawność polityczna daje się we znaki.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
       Rosja musiałaby się do niego odnieść, inaczej naraziła by się na śmieszność na międzynarodowej arenie.
       .
       pewny jesteś tego, że musi się odnieść ?
       Czas kończyć z baranami na forumce

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
        Uchwała Sejmu, choć nie ma mocy wiążącej, jest w stosunkach międzynarodowych niezwykle znacząca. Prawo międzynarodowe rządzi się swoimi zasadami, takie oświadczenie państwa jednoznacznie wyraża jego wolę. Rosja musiałaby się do niego odnieść, inaczej naraziła by się na śmieszność na międzynarodowej arenie.
        Myślisz, że jak umyli wrak Tupolewa, to też myśleli, że mogą się narazić na śmieszność na międzynarodowej arenie? Naprawdę sądzisz, że ta uchwała mogłaby zmusić do czegokolwiek Rosjan?
        „Przechodniu, pochyl czoło, wstrzymaj krok na chwilę
        Tu każda grudka ziemi krwią męczeńską broczy
        Tu jest Służewiec, to są nasze Termopile
        Tu leżą ci, którzy chcieli bój do końca toczyć (...)"


        Komentarz


        • Panowie tutaj powinnismy zadac sobie pytanie czy kiedykolwiek po '45 Polska byla traktowana powaznie...?

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
          Uchwała Sejmu, choć nie ma mocy wiążącej, jest w stosunkach międzynarodowych niezwykle znacząca. Prawo międzynarodowe rządzi się swoimi zasadami, takie oświadczenie państwa jednoznacznie wyraża jego wolę. Rosja musiałaby się do niego odnieść, inaczej naraziła by się na śmieszność na międzynarodowej arenie.
          Generalnie wczoraj wszyscy oburzali się na zachowanie Rosjan, a dziś okazuje się, że jednak nie było ono znów takie niestosowne i po co od razu jakaś uchwała. Poprawność polityczna daje się we znaki.
          Właśnie dlatego ta uchwała miała spore znaczenie. Przypomnijcie sobie niedawne oburzenie w Turcji po przyjęciu uchwały w izbie niższej francuskiego parlamentu nt. rzezi Ormian. Po zachowaniu Tuska i spółki jasno widać że za wszelką cenę nie chcą w żaden sposób się narazić Rosji, bo jak to powiedział towarisz Bolek "Ja to się dziwię że Putin się jeszcze nie wkurzył". Trochę to frustrujące bo widać jak szybko weszliśmy w rolę podnóżnika dla Rosji i Niemiec, no ale cóż ważne że nie rządzi nami mały kartofel, nie mający konta w banku, bez żony za to z kotem, HURA HURA HURA!

          Komentarz


          • Nie chodzi tu o umycie czy nie umycie, tylko o to, że Polska, jako podmiot stosunków międzynarodowych, wyraża swoją wolę, która jest dla Rosji ewidentnie niekorzystna. Nieodniesinie się do uchwały polskiego Sejmu, nieważne czy pozytywnie czy negatywnie, oznaczałoby przyjęcie interpretacji faktów narzucanych przez Polskę,czyli najogólniej rzec ujmując przyznanie Polsce racji. Prestiż ma w prawie międzynarodowym większe znaczenie niż jakikolwiek obowiązek. Z drugiej strony, jeżeli odpowiedź byłaby nie po naszej myśli, znaczyłoby to dla podmiotów trzecich, że jednak Moskwa coś w tym śledztwie mataczy. Przestraszyli się Putina i uchwała nie przeszła.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
            Panowie tutaj powinnismy zadac sobie pytanie czy kiedykolwiek po '45 Polska byla traktowana powaznie...?
            Śmiem twierdzić że w latach przynajmniej 2005-2010 nasza pozycja zaskakująco wzrosła dzięki bliskim kontaktom z państwami Europy Środkowo-Wschodniej, głównie dzięki ś.p. Lechowi Kaczyńskiemu. Po wojnie w Gruzji ambasador USA w Polsce, przesłał depeszę do Waszyngtonu że Polska zajęła silne przywództwo w regionie co było dla nich zaskoczeniem, więc uważam że jak na nasze skromne możliwości to byliśmy wtedy traktowani w miarę poważnie a nie pomiatani jak gówno.

            Komentarz


            • Dodałbym do tego jeszcze rewolucję na Ukrainie, choć nasze zaangażowanie tam nie przekuło się w żaden sposób na polepszenie relacji z Ukrainą, a biorąc pod uwagę obecną gloryfikację bandytów z UPA, stało się wręcz odwrotnie.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
              Esk - no właśnie zaczyna być krucho z tą alternatywą, co boli ale taka jest prawda
              Zamieszczone przez VANAHAIM72 Zobacz posta
              Jeśli chodzi o wybór partii politycznej to ja takiej nie widzę, ale już wybór konkretnego kandydata na liście a nie zakreślanie "jedynki" jest jakąś tam alternatywą. Np w czasie ostatnich wyborów jeden z moich "ulubieńców" (K. Karski) pożegnał się Sejmem za co świadomym wyborcom cześć i chwała :radzi:
              Może i tak, choć skreślenie "ogonów" ( nie ma się pewności jak rozłożą się glosy ) zazwyczaj daje efekt glosowania na jedynkę.

              Natomiast moje pytanie dotyczyło bardziej partii oraz, bo od niego i jego przemówienia zaczęła się ta dyskusja, Jarosława.
              Jednakże...
              Mimo tego, że momentami jego przemówienie pod Pałacem przypominało wstęp do kampanii wyborczej, za dużo polityki za mało wspomnień ( kibicowanie "anty" nie "pro" ), mimo zachowania, jednostronności i panegiryków środowiska Gazety Polskiej, mimo głupich i populistycznych często ruchów PiS na razie nie widzę innej alternatywy.

              Tak samo nie powiem sobie dość i nadal będę przychodziła 10.04 na Krakowskie Przedmieście. Bo podobnie jak Casual dostrzegam i odczuwam tam coś więcej niż tylko wiec wyborczy. Mam poczucie przynależności do wspólnoty Polski Walczącej i poczucie obowiązku.
              Bardzo plastycznym przykładem obrazującym to co tam się odbywało, była mala scenka, której byłam świadkiem. Starszy pan, widząc, że komuś upadła mała biało-czerwona nalepka z symbolem Polski Walczącej, schylił się i bardzo pieczołowicie ją podnosił z ziemi. Mimo trudności. Myślę, że nie tylko ze względów szacunku dla historii ale również tego co symbolizuje teraz.

              Czy przez to, że paru młodzików z GP robiło sobie zdjęcia na fb pod więzieniem na Rakowieckiej a niebrzydka pani ( swoją droga zabrzmiało to jak zarzut ) wygłosiła infantylne przemówienie mam więcej tam nie przychodzić ?
              Przecież i podczas Marszu 1.03 dla Żołnierzy Wyklętych w tym samym miejscu padły okrzyki PDW, które mi się nie podobały. Które w tym czasie nie były potrzebne. Ale to nie powód aby zaprzestać uczestnictwa i zakończyć dobre tradycje rozpowszechniać

              Inaczej rządzący i nie tylko poczują, że wszystko jest w porządku.
              A przecież nie jest.
              Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
               Foxx – a skąd u Ciebie ta pewność, że ruchy PiS-u są zgodne z linią Sakiewicza?.
               Stąd, że np. rok temu uroczystości 10.04. organizowali ludzie z kancelarii Lecha Kaczyńskiego, jeszcze wtedy poza PiS-em, a w tym w zasadzie "G.P." & PiS - zmiany w retoryce totalne, pełne upartyjnienie - co tu już parokrotnie padło. Generalnie linię Sakiewicza postrzegam jako eksploatowanie wątku Smoleńska na maksa i to się dzisiaj dzieje w wykonaniu PiS. Wcześniej, powiedzmy do jesieni 2011, była równowaga między innymi wątkami (gospodarka, polityka zagraniczna) a katastrofą. Oczywiście media głównego nurtu skupiały się na tych ostatnich. Dzisiaj już nie muszą, szopkami 10.04. i dzisiejszą PiS dało im paliwa conajmniej do końca wakacji. Przy czym - nie było opcji, by jakiś konkret z tej uchwały wyszedł (arytmetyka sejmowa).

               Jest to zupełnie inny PiS, niż przed rokiem.


               PS Jerzman, pytałeś o listy wyborcze - wpisz "Anita Czerwińska" w google'a

               PS 2 Esk - ale dalej będziemy dobre tradycje rozpowszechniać bez związku z polityczną "bieżączką"
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Przy czym - nie było opcji, by jakiś konkret z tej uchwały wyszedł (arytmetyka sejmowa).
                Na tej zasadzie to powinno w ogóle nie być opozycji. Bo po co(arytmetyka sejmowa)?
                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

                "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

                Komentarz

                Pracuję...
                X