Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• słownikowo to nie wydaje mnie się, żeby był większym oszołomem niż chociażby Ty :P

oszołom
    1. pot. «człowiek ślepo podporządkowany jakiejś idei i wierzący w nią bezgranicznie»
    2. pot. «ktoś zachowujący się nienormalnie»

1 - dotyczy chyba każdego Legionisty zaangażowanego w życie kibicowskie
    Ja osobiście częściej spotykałem się ze stwierdzeniem, że Rydzyk ma więcej ze sprawnego menadżera (wręcz koniunkturalisty), niż z jakiegoś fanatyka
    2 - społecznie to nienormalne, jest kupowanie książek, nie mówiąc już o szybkiej jeździe samochodem, czy tam o jeżdżeniu na wyjazdy. Nie mam jakiejkolwiek podstawy, żeby twierdzić, iż w sensie medycznym TRydzyk jest nienormalny.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Może załóżcie sobie wątek pt Ojciec Dyrektor i tam się spierajcie czy jest cacy czy be?
      "Lecz przysięgaliśmy na orła i na krzyż,
      na dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy,
      na czystą biel i na gorącą czerwień krwi,
      na wolność żywym i na wieczną chwałę zmarłych"

"Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
      Niż mamy klęcząc na kolanach żyć."

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

ps. i nie bierz sobie tak personalnie tego patriotyzmu bo nie znam Cie wiec nie moglbym braku go Tobie zarzucic
        udało ci się to już zrobić
        ale udaję, że tego nie widziałem choć bardzo mnie to wkur.wiło tyle w temacie kto i dlaczego jest lub nie jest patriota
        Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
          Czyli uważasz, że Rydzyk stoi na drodze do zwycięstwa PIS-u?
          Oj tam, Rydzyk jest tylko jednym z elementów. Na drodze do zwycięstwa główną przeszkodą dla Jarka jest raczej on sam

Abstrahując od dyskusji na temat rozkładu sił w elektoracie, chodziło mi raczej o symbolikę. Rydzyk wymieniony w pierwszym rzędzie, przed Sakiewiczem. W takim dniu. Grubo.

Porównanie do Palikota w obecnej sytuacji nietrafione, gdyż Palikot ma własną partię. Jeśli ktoś pod wpływem jego działań zagłosuje przeciwko niemu, to swobodnie może zagłosować na PO. W przypadku PiS podobnego mechanizmu nie ma.

Swoją szosą, to po co PO ma zabiegać o głosy "palikociarni"? Oni mają już swoją partię i swojego lidera. Jedyne co powinna robić PO ( i robi) to kreować się na umiarkowany głos rozsądku pomiędzy skrajnościami. ( czyli pomiędzy aborcją dla każdego, małżeństwami homosiów a zdradzeniem o świcie, okrzykami "Antoni, Antoni!" po drugiej stronie - co nie jest specjalnie trudne). Zupełnie nie przejmując się merytorycznymi zarzutami dotyczącymi stanu państwa.
          Same emocje - to wystarczy.

Ponadto masz jakieś badania które wskazują, że odcięcie się od wyborców RM przełożyło by się na poszerzenie elektoratu wyborczego?.
          Nie mam, poza tym to jest nierealne, za bardzo już w tym kierunku poszli.

Idealnym rozwiązaniem byłby wyczyszczony z ziobrystów i wpływów Rydzyka PiS, nieafiszujący się z poparciem między innymi Ojca Dyrektora i 7-8% Solidarna Polska z poparciem betonu = jedyna szansa na koalicję i przejęcie władzy (obecnie nierealne). W tej chwili mamy cały czas, pisząc po ziemkiewiczowsku, obstawianie jednego numerka na loterii i zapatrzenie się w opcję totalnego zwycięstwa w wersji węgierskiej, kompletnie ignorując fakt, że Orban nawet jeśli nie był w koalicji wyborczej to i tak procentowo wygrywał wybory ( lepsza pozycja startowa). No i miał swoją telewizję.

To jakby się potoczył ten sojusz później, to już inna historia
          Ostatnio edytowany przez Slyboots; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Dobra to pokaż mi partię ,która się zbierze tak szybko?
            Palikot zbiera swoich od grudnia na 1 maja ,dlaczego nie robił swojego marszu w lutym np.?Podczas gdy Pis w tydzień na 13.12. zebrał ponad 8tysięcy!
            SLD? tych SBolów,UBolów zeszło już z tego świata.
            PJN ,SP,KNP no proszę was,zachowajmy powagę dyskusji
            Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• A tymczasem przed dzisiejszym meczem Legii:

Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
              Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Premier Donald Tusk i p.o. prezydent Bronisław Komorowski od pierwszych dni po smoleńskiej katastrofie byli informowani o tym, co się dzieje na smoleńskim lotnisku. Wiedzieli, w jaki sposób Rosjanie potraktowali ciała ofiar, wiedzieli, że jest niszczony wrak Tu-154M, wiedzieli, że będący na lotnisku w momencie tragedii świadkowie słyszeli eksplozje.

Wiedza ta była dostępna także m.in. szefowi MSZ-etu Radosławowi Sikorskiemu, szefowi MON-u Bogdanowi Klichowi i szefowi MSWiA Jerzemu Millerowi.

REKLAMA Czytaj dalej

Rano 10 kwietnia 2010 r. oficerowie BOR-u, którzy przyjechali na smoleńskie lotnisko z Katynia, zrobili zdjęcia i filmy szczątków Tu-154M oraz ciał ofiar. Materiały te zostały później przekazane pocztą specjalną do Polski i zostały zakwalifikowane jako ściśle tajne.

Także po katastrofie nasze służby dokumentowały to, co się dzieje na miejscu i z wrakiem tupolewa, który był niszczony przez rosyjskie służby – działania Rosjan na smoleńskim lotnisku zostały sfilmowane, a materiały trafiły do Polski.

Donald Tusk jako zwierzchnik służb specjalnych był na bieżąco informowany o tych ustaleniach, które poczynili w Rosji podlegli mu funkcjonariusze polskich służb. Biuro Ochrony Rządu, które podlega ministrowi spraw wewnętrznych, przekazywało raporty Jerzemu Millerowi, a służby dyplomatyczne o sytuacji w Smoleńsku informowały na bieżąco Radosława Sikorskiego. Szczegółowe informacje na ten temat trafiały do Bronisława Komorowskiego jako p.o. zwierzchnik sił zbrojnych.

Przedstawiciele polskich służb specjalnych byli obecni w Smoleńsku i w Moskwie przez pierwsze tygodnie po katastrofie, także na nocnej naradzie przeprowadzonej w nocy z 10 na 11 kwietnia w Smoleńsku. Prowadził ją przewodniczący Komitetu Śledczego przy Prokuraturze Generalnej Federacji Rosyjskiej gen. Aleksander Bastrykin. Jako goście w naradzie udział wzięli prokurator Ireneusz Szeląg oraz szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej Krzysztof Parulski, który zgodził się, by polscy prokuratorzy nie uczestniczyli w sekcjach zwłok ofiar katastrofy.

Polski rząd nie podjął żadnych działań, by badaniem katastrofy zajęli się międzynarodowi eksperci.

– Trzeba również przypomnieć, że premier oraz zespół rządowy ds. zbadania katastrofy mieli wgląd w raport płk. Mirosława Milanowskiego, który jednoznacznie wskazuje stronę rosyjską jako winną smoleńskiej tragedii. Rząd postanowił tę sprawę ukryć – to wskazuje, że Donald Tusk współdziała w ukrywaniu dowodów tej zbrodni. Zdecydowane stanowisko rządu pozwoliłoby na wyjaśnienie wszystkich okoliczności oraz na potwierdzenie tez naukowców, którzy przeprowadzili badania na zlecenie zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn smoleńskiej katastrofy – mówi nam Antoni Macierewicz (PiS), przewodniczący zespołu.

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• Nóz w kieszeni mi się otwiera, gdy czytam co wypisuje tvn-owski celebryta Wojewódzki. Coraz bardziej pragnie czymś zabłysnąć i jara się każdą głupotą, którą powie lub napisze. Komentarze pod jego wpisami to też wysyp idiotyzmu i całkowitej bezczelności. Jeszcze jedna osoba dobija wpisem: "Cóż poradzić? Taki mamy naród." (coś w tym stylu). Szkoda słów... Je*ani nowocześni "patrioci"...

Komentarz

• Zamieszczone przez LiTAK Zobacz posta
                    http://fakty.interia.pl/raport/lech-...umieni,1782955

Rosjanie ... umyli wrak Tupolewa, aby się dobrze na fociach prezentował

Czy ktoś jeszcze wątpi w profesjonalizm i dobrą wolę rosyjskich śledczych?
                    Można się pobawić w porównanie zdjęć. Mnie na pierwszy rzut oka zadziwia idealna kondycja szyb w oknach.

http://www.mediarp.pl/polityka/gdzie...9796,1104.html

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
                      A tymczasem przed dzisiejszym meczem Legii:

szkoda tylko, że nie weszła, i że na samym meczu w żaden inny sposób nie zaakcentowano rocznicy
                      „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• Smoleńsk cała prawda, zamach

http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                        http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• 22.30 tvp info BLIŻEJ temat Smoleńsk !
                          Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• http://www.rp.pl/artykul/9157,859082...palac.html?p=1

Mazurek o rocznicy i ciężko (przynajmniej w części) nie przyznać mu racji.
                            Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
                            quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
                              Obecnych na Marszu Pamięci forumowiczów proszę po powrocie o relacje.
                              Dopiero wróciłem do domu

W zeszłym roku nie byłem, ale opisy z tego forum zmobilizowały do podróży. Marsz Pamięci coś niezapomnianego.

Na drugi dzień przez mecz trochę ograniczony czas. Przypadkiem znalazłem księgarnię GP, usiadłem na chwilę poczytać gazety i przejrzeć książki. Po chwili wszedł Węgier. Szukał albumu przedwojennej Warszawy to zaoferowałem pomoc w znalezieniu. Znając tylko lokalizację empiku

Po drodze na Krakowskie zapytałem kogoś o księgarnię to ucieszył się na barwy Legii w klapie mojego znajomego (węgierskie) i zaprosił na mecz wieczorem. Hehe, byłem, jeśli był to forumowicz to pozdrawiam

Na album w końcu się żaden nie zdecydował, ale spędziliśmy kilka godzin rozmawiając na różne tematy polityczno-historyczne. Wielki przyjaciel naszego kraju. Mówił po polsku, w młodości przyjeżdżał tu wielokrotnie stopem.

Bardzo pozytywna niespodzianka w Warszawie. Polak Węgier dwa bratanki!

Komentarz

• Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
                                22.30 tvp info BLIŻEJ temat Smoleńsk !
                                Podbijam, start dosłownie za chwilę.
                                Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                                - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                                Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

Pracuję...
                                X