Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Za mało radykalny by się gdziekolwiek przebić. Margines. Świetny, ale margines.
    Jakoś tutaj się przebił(sam go wrzuciłem) i zebrał od wszystkich forumiaków pozytywne recenzje, więc nie jątrz po raz kolejny. Zamiast tego możesz 'zalajkować na facebooku'(ja to zrobiłem), bądź porozsyłać znajomym, będzie z tego większy pożytek. No chyba, że tylko prztyczki, nie wiadomo po co, są twoim jedynym celem.

Komentarz

• Zamieszczone przez capital Zobacz posta
      Po prostu o biurokracji, płacach, cenie benzyny można pisać w temacie "polityka", tutaj wolałbym czytać o obchodach rocznicy tragedii, w których, z różnych powodów, nie uczestniczę.
      Zaraz zaraz sugerujesz że temat "polityka" nie ma powiązania z MORDEM w Smoleńsku ??

Komentarz

• Zamieszczone przez dkm1941bismarck Zobacz posta
        Dochodzę do wniosku że medialna ofensywa przeciwko marszom PiS-u to akcja bezsilności
        Gwoli ścisłości- żadne marsze PiSu. Marsze organizowane co miesiąc są marszami środowisk patriotycznych. To, ze część tych środowisk sympatyzuje z PiSem (lub ma takie czy inne nadzieje związane z tą partią) nie zmienia faktu, że to nie PiS organizuje te marsze.

To retoryka wiodących mediów- obchody nieoficjalne, na Krakowskim Przedmieściu, to obchody PiSu i jego sympatyków. I nikogo innego. Tak głosiły dziś przez cały dzień wszystkie czołowe telewizje. Bzdura- znam wielu takich, co z PiSem za wiele wspólnego nie mają, a po prostu przyszli w to miejsce oddać cześć ofiarom katastrofy. Zresztą organizatorzy nie byli z PiSu- głównym organizatorem było środowisko Gazety Polskiej, otwarcie sympatyzujące z PiSem, no ale przecież nie działające w ramach tej partii.

Wracajac do uroczystości- zdaniem mojego informatora, wieloletniego uczestnika wszelkiej maści patriotycznych "zbiegowisk" oraz kibica Legii, na wieczornym Marszu Pamięci istne tłumy- jego zdaniem nawet więcej ludzi niż w zeszłym roku (!), co bardzo cieszy.

I na koniec, z kronikarskiego obowiązku: Wisła Kraków na meczu z Ruchem wywiesza dziś sporych rozmiarów transparent "10.04.2010- PAMIĘTAMY" (niezle widoczny w TV).
        Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
        - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
        Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Świetny pomysł ,aby rozdawać GPC dzisiaj ludziom. I te tłumy na msze ,oj Urban z Adamem chyba nie zasną dzisiaj.
          Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• casual - Ty to wiesz, ja to wiem...problemem jest masa bezmózgich "wyborców"...w odbycie mam każdego co powie/napisze że wersja przedstawiona przez służalcze media dot. mordu Smoleńskiego go zadowala...po ponad 2-óch latach NIC nie jest jasne...poległ sztab WP, Polska elita z Prezydentem Najjaśniejszej na czele i kuzwa ruski nakryli Nas czapką...

księciuniu - "luksus WŁASNEGO zdania" xD

Komentarz

• byłem, nie żałuję.Dopóki będziemy tam trwali, dopóty możemy mieć nadzieję na rzetelne ekspertyzy dotyczące tego tragicznego zdarzenia.

Cieszy spora liczba osób w wieku <30
              OFMC

Komentarz

• Zamieszczone przez Mr Kev Zobacz posta
                Sory za offtopa, ale gdzieś muszę to napisać...

Człowieka kurwica bierze, rozrywa i nie wiem co jeszcze, jak ogląda te reżimowe stacje..... no rzesz ku*rwa mać!!

Ja wiem, że wszyscy o tym wiemy, ale jeżeli ja już nie wytrzymuję, niespodziewanie spokojny człowiek, to chyba świat się wywrócił do góry nogami. Wszędzie trąbią tylko o tym że Jarek powiedział że ofiary katastrofy zostały zdradzone. Oczywiście zamiast przedstawić całe zdanie(kontekst), że niezależnie od tego co wykaże śledztwo to za zdradę można uznać to że oddano śledztwo kacapom, obrażano generałów, pilotów itp, to jawnie wciskają ludziom do głów że on mówi o zamachu Rosjan - redaktorka przed chwilą powiedziała w ogóle coś w stylu:
                "Prezes Kaczyński powiedział iż zostały one (ofiary) zdradzone o świcie, co w domyśle miało znaczyć że otwarcie już twierdzi że pasażerowie lotu do Smoleńska zginęli w zamachu zorganizowanym przez Rosjan."
                I pomijam to co wie, i co sądzi sam Jarosław - chodzi o samą rzetelność... no rzesz *****. I nie ważne czy tvn czy polsat - jeden ch*uj.
                No nie wiem. Słowa Kaczyńskiego można interpretować dwojako. Szczerze mówiąc wczoraj pod Pałacem Twoja interpretacja nie przyszła mi do głowy. Też zrozumiałam, iż Jarosław ma już pewność, że katastrofa Tupolewa nie była dziełem wypadku. Zwłaszcza w kontekście wcześniejszej piosenki Pietrzaka - 10 kwietnia roku 10.

Nie oglądałam relacji w mediach. Z zasady nie oglądam ale byłam pewna, że tak będzie to wyglądało.
                Zwłaszcza, że w przemówieniu było mało o tych co zginęli a dużo o sile, jednym sprawnym ramieniu i jedności - czytaj " Jarosław chce przejąć władzę siłą ".

Dodatkowo było kilka niuansów, które nie przypadły mi do gustu.
                Na przykład " Sto lat" po przemówieniu. To wiec wyborczy Jarosława czy spotkanie oddające cześć pamięci tym co zginęli na posterunku ?
                Apel Poległych. Jaki był cel w tym, że na początku ( po Parze Prezydenckiej ) ukazały się pewne nazwiska ze zdjęciami a dopiero potem inni, alfabetycznie ?
                W świat poszła informacja, że uczczono najpierw tych z PiS. Choć nie do końca tak było.

Natomiast zgadzam się z Jastrzębiem. Powinniśmy tam trwać.
                Czuło się wczoraj atmosferę i Duch, który w Narodzie nie zginął.

Nie byłam na Marszu o 19. Dla mnie najbardziej wzniosłym momentem było odśpiewanie " Żeby Polska była Polską ".
                Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jastrząb Zobacz posta

Cieszy spora liczba osób w wieku <30
                  To prawda. Fajnie prezentowała się grupa bardzo młodych dziewczyn maszerujących Krakowskim Przedmieściem i krzyczących "lepiej być moherem niż Tuska frajerem"
                  Generalnie zaskoczony jestem frekwencją. Wieczorny przemarsz z zamkowego pod pałac robił wrażenie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                    Dodatkowo było kilka niuansów, które nie przypadły mi do gustu.
                    Na przykład " Sto lat" po przemówieniu. To wiec wyborczy Jarosława czy spotkanie oddające cześć pamięci tym co zginęli na posterunku ?
                    Apel Poległych. Jaki był cel w tym, że na początku ( po Parze Prezydenckiej ) ukazały się pewne nazwiska ze zdjęciami a dopiero potem inni, alfabetycznie ?
                    W świat poszła informacja, że uczczono najpierw tych z PiS. Choć nie do końca tak było.
                    .
                    + samo przemówienie Kaczyńskiego- tragedia

Sory Rocznice- rocznicami ale pewne sprawy rozgrywa się inaczej
                    a nie zasada- My wiemy a was walimy w ryja
                    bo tak to zaczynają być jak ten oszołom z torunia- nie do przejedzenia
                    Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
                      + samo przemówienie Kaczyńskiego- tragedia

Sory Rocznice- rocznicami ale pewne sprawy rozgrywa się inaczej
                      a nie zasada- My wiemy a was walimy w ryja
                      bo tak to zaczynają być jak ten oszołom z torunia- nie do przejedzenia
                      Chyba sobie żarty robisz?
                      Zaczynają być jak ten oszołom z Torunia?.
                      To kim są dziennikarze z Tok FM, Gugała, Olejnikowa i całe te lewackie towarzystwo. Tam walą w ryja wszystkich "idących pod prąd". Demagogią i chamstwem pobili Rydzyka już dawno.
                      To dla ciebie jest zjadalne?
                      Ja osobiście mam dość tej poprawności politycznej wg. Michnika. Jeśli tylko Kaczyński ma ważyć słowa i przemilczać te wszystkie kłamstwa i machloje przy śledztwie to ja za takie coś dziękuję.
                      Czas zacząć nazywać rzeczy po imieniu a przemówienie Kaczyńskiego było dla mnie zbyt delikatne.

Komentarz

• zarty skończyły sie po Nocnej Zmianie
                        a co do oszołoma z torunia to tak jest on dla mnie oszołomem i człowiekiem który powinien być izolowany

co do przemówienia Kaczyńskiego- to pomylił wiec polityczny z czasem zadumy nad śmiercia brata, szkoda czasami trzeba pokazać klasę - jemu kolejny raz tego zabrakło

Komentarz

• Też osobiście czuję się rozczarowany i zniesmaczony wydarzeniami z Krakowskiego Przedmieścia.
                          Apel Pamięci rano to było dno. Rozumiem że jednych się lubiło bardziej innych mniej, a organizatorzy są pro PiS. Ale w obliczu takiej tragedii jak katastrofa i śmierć tylu ludzi wszyscy powinni być jednakowo traktowani. A w czasie tego apelu wyraźnie dało się odczuć że są równi i równiejsi. Jednych wspominano ze zdjęciem i należnymi tytułami ( ewidentny dobór z klucza PiS i proPiS) a przy innych nazwiskach pogrupowanych i wyświetlanych po cztery na telebimie lektor czasem nie dawał rady przeczytać wszystkiego. Gdzieś się spieszono? Naprawdę można było się wspiąć ponad podziały i pokazać szlachetność. Tym bardziej że prezes tak ochoczo tego dnia odwoływał się do zdania "Zło dobrem zwyciężaj"
                          To co cieszyło moje oko to ilość ludzi i zróżnicowanie wiekowe. To był ten plus. Podobnie jak występ Jana Pietrzaka, czy też możliwość zobaczenia dwóch wystaw plenerowych.
                          Oba przemarsze i wystąpienie JK ( byłem w czasie tego pierwszego, wieczorny odpuściłem) to zwykła polityczna hucpa. Przykro to pisać ale zebraliśmy się na Krakowskim Przedmieściu w innym celu. Zebraliśmy się tam by uczcić pamięć ofiar katastrofy. A wyszedł z tego wiec wyborczy. Normalny, ordynarny wiec, z wodzirejem jak za dawnych dobrych czasów PRL. Zabrakło tylko pytania "Pomożecie?"- i skandowania "Pomożemy!!!"
                          "Lecz przysięgaliśmy na orła i na krzyż,
                          na dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy,
                          na czystą biel i na gorącą czerwień krwi,
                          na wolność żywym i na wieczną chwałę zmarłych"

"Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
                          Niż mamy klęcząc na kolanach żyć."

Komentarz

zarty skończyły sie po Nocnej Zmianie
                            a co do oszołoma z torunia to tak jest on dla mnie oszołomem i człowiekiem który powinien być izolowany

co do przemówienia Kaczyńskiego- to pomylił wiec polityczny z czasem zadumy nad śmiercia brata, szkoda czasami trzeba pokazać klasę - jemu kolejny raz tego zabrakło
                            Ja spędziłem wczoraj tam cały dzień i nie odebrałem tego jako tylko i wyłącznie wiec polityczny. Był czas na zadumę, były msze, było też przemówienie które w mojej ocenie mieściło się w ramach celu wczorajszego spotkania.
                            Jeśli patrzysz tylko przez pryzmat jednego przemówienia to pewnie masz takie wrażenie i niech tak zostanie.

Komentarz

• gizo przeczytaj co napisał StMo a potem zaczynaj pouczać - będzie wtedy fajnie a nie mało fajnie

Komentarz

zarty skończyły sie po Nocnej Zmianie

coz takie czasy ze "oszolomy" maja w sobie wiecej patriotyzmu niz "artysci"

Komentarz

Pracuję...
                                X