Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez StMo Zobacz posta
  Spoter_spoterów ja to wiem, i Ty to wiesz. I wiedzą o tym ludzie, zainteresowani tematem. Takich kwiatków można wymienić kilka, kilkadziesiąt, kilkaset. Począwszy od uwierzenia sowietom w jawność i transparentność śledztwa i zabezpieczenia wraku i miejsca wypadku, a kończąc na ostatnich rewelacjach związanych z ekshumacjami. Z kłamstwem jest tak że wcześniej czy później okaże się że ktoś mijał się z prawdą. Ja do dziś m.in pamiętam słowa Kopacz która twierdziła że brała udział zarówno ona jak i nasi patomorfolodzy w sekcjach zwłok i że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Zwłoki są przebadane, ruscy godnie powsadzali je do trumien itp, itd. Zobaczymy czy przyzna się do kłamstwa i odszczeka teraz te słowa? Wątpie. I tak jak pisałem wyżej zbyt wiele jest niedomówień, niedociągnięć, kłamstw, zaniechań itp itd. A to wszystko zaczyna już wypływać. I teraz trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość. Wszystkiego nie dadzą już rady zamieść pod dywan. A właśnie myk z niedopuszczeniem tej medycznej sławy do badań jest kolejnym przykładem na to że jednak się czegoś boją. Skoro typ się sam zgłosił ( czy został wynajęty, mniejsza o większość) z chęcią pomocy, to tak czy siak wyniki badań do niego dotrą, nie dziś to jutro, za tydzień za miesiąc. Poczekajmy.
  Dokładnie tak. Musimy czekać, żeby prawda wyszła na jaw nie dzięki śledztwu, tylko mimo niego - dzięki osobom i środowiskom niezależnym od organów ścigania i aktualnej władzy wykonawczej.
  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

  WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

  Komentarz


  • Brudne gumowe rękawice, zwoje gazy i waty - oto co patolodzy znaleźli w ciele Przemysława Gosiewskiego (46 l.). Ale odkryli jeszcze coś - nie wszystkie organy, które biegli wyjęli do badań w czasie sekcji, należały do posła PiS. Dlatego - jak dowiedział się Fakt - zlecono już nadzwyczajne badania DNA wszystkich narządów.

   Podczas standardowo wykonywanej sekcji zwłok medycy powinni wyjąć wszystkie organy ze zwłok, sprawdzić je, a następnie z powrotem zaszyć w ciele, zapełniając ubytki (bo fragmenty narządów zostają w laboratorium) gazą. Zwłoki Przemysława Gosiewskiego – zdaniem naszych biegłych obecnych przy badaniach ekshumowanego ciała – nie zostały potraktowane zgodnie z procedurą i szacunkiem.

   – Rzeczywiście podczas sekcji znaleziono pewne przedmioty, które tam się nie powinny znaleźć – powiedział na antenie RMF FM mecenas Rafał Rogalski (36 l.). – Waty i gazy używa się tych materiałów to nadania ciału po sekcji kształtu jak najbardziej zbliżonego do normalnego. Ale nigdy nie wrzuca się tego byle jak – tłumaczy Faktowi jeden z lekarzy sądowych. – A zaszycie rękawic świadczy o skandalicznym postępowaniu Rosjan – komentuje informacje Faktu.
   – Doszło do znieważenia zwłok i uchybienia czci i godności – potwierdza w rozmowie z Faktem Rogalski, który był obecny przy otwarciu trumny posła. Ciało Przemysława Gosiewskiego znajdowało się w foliowym worku, obok – przy brzegu trumny leżały wnętrzności. Patolodzy znaleźli ponoć dwie wątroby. Stąd zlecenie badań DNA wszystkich narządów. – Biegli przeprowadzą takie badania – mówi Faktowi Rogalski.

   – To ponadstandardowe badania, wykonuje się je bardzo rzadko. Testy DNA mają dać odpowiedź na pytanie o tożsamość wszystkich szczątków ofiary – wyjaśnia nam prof. Bronisław Młodziejowski (64 l.), wybitny ekspert medycyny sądowej i kryminalistyki.
   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • pójdzie w świat

    Discovery pokaże film o katastrofie smoleńskiej. Przyczyna tragedii: błąd pilota

    Jeden z odcinków kanadyjskiego serialu dokumentalnego "Mayday", emitowanego w Polsce m.in. w Discovery Channel i National Geographic Channel pod tytułem "Katastrofy w przestworzach" i "Podniebny terror", poświęcony będzie katastrofie w Smoleńsku.

    Jak informuje "Gazeta Polska codziennie", zapowiedź tego odcinka pt. "Following orders" (Wykonując rozkazy) jako przyczynę katastrofy określa "CFIT, błąd pilota". Skrót CFIT (Controlled flight into terrain - kontrolowany lot ku ziemi) oznacza sytuację, w której pilot leci zgodnie z planem, lecz na skutek złych warunków atmosferycznych zderzy sprawną pod względem technicznym maszynę z przeszkodą naziemną.

    Wygląda na to, że twórcy scenariusza wzięli pod uwagę wyłącznie raport MAK-u, a obie przyczyny katastrofy wydają się być wzięte z konferencji Tatiany Anodiny - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie"

    Gazecie nie udało się skontaktować z producentami filmu.

    Według raportu MAK obecność dowódcy Sił Powietrznych gen. Andrzeja Błasika w kabinie pilotów Tu-154M była dowodem na wywieranie na nich bezpośredniej presji psychicznej. Błasik był bezpośrednim przełożonym 36. specpułku i to on odpowiadał za wyszkolenie i przygotowanie pilotów oraz składał prezydentowi meldunki o sytuacji w locie. On tak naprawdę, podając informacje o wysokości, brał udział w sterowaniu samolotem - zaznaczali.
    Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

    Komentarz


    • Zamieszczone przez voytek Zobacz posta
     pójdzie w świat
     Ciekawe jak to będzie zrobione. Akurat ta seria słynie z poważnego podejścia do tematu. Zawsze są wypowiedzi ekspertów itd. więc może być postawione jakieś "ale".


     UB, SB, FB - co następne?

     Komentarz


     • Sir

      Among the episodes of the season 12 of your "Mayday" documentary series, to be shown on National Geographic Channel, you list episode 10: 'Following Orders' about the fatal crash of a Polish Air Force Tupolev 154 M in Smolensk in April 2010 in which all 96 passengers including Polish President and his wife perished.
      The title 'Following Orders', and the information that a pilot's error will be presented as the cause of the crash, suggests that your film might be based on a version of events presented a year ago by the Russian Air Accidents Commission MAK. Therefore I would like to ask you to answer the following questions:

      Is that correct that 'Following Orders' will be based on the Russian report and that it will definitely present a pilot's error as the cause of the crash?


      If it is so, please answer the following questions:

      Are you aware of huge political controversies concerning the chain of events, the investigation and above all the Russian report itself including its hypothesis about a pilot's error?
      Are you aware of the fact that the Russian report was to a great extend contradicted by the Polish government report which, among other things, quoted the order of the captain of the aircraft, recorded by the flight recorder, to cease the landing procedure? These words were omitted by the Russian report.
      Are you aware that the Russian report totally neglected the very questionable behaviour of the team at the airport including the air controllers?
      Are you aware that the Polish special investigative committee presented to the public a recording of the conversations at the tower in Smolensk which showed an utter chaos and proved that the Polish pilots had been purposefully misinformed about the situation at the airport and about the course of the aircraft?
      Are you aware that in the past few months new facts were revealed which totally discredit the Russian report, e.g. analysis of the situation after the crash confirmed that General Andrzej Błasik, Polish Airforce Chief, was not present in the cockpit, contrary to what the Russian report said, at the moment of the crash? This is an official statement of the Polish military prosecutors team.
      Are you aware of the fact that the Polish investigation is still going on and far from finished?
      Are you aware of the fact that, due to the wreck having been detained by the Russians, Polish prosecutors and experts have not been able to thoroughly examine it to corroborate or falsify the Russian version of the events?
      Are you aware of the fact that there is actually no definitive version of the events and the hypothesis of the pilot's error is far from proved?

      I'm looking forward to your answering my questions.

      Best regards

      Łukasz Warzecha
      Senior Commentator
      "Fakt" daily
      Poland
      http://wpolityce.pl/wydarzenia/25506...jskie-klamstwa

      Komentarz


      • W Smoleńsku część osób powinna przeżyć

       Obrażenia ofiar nie przypominają skutków zwykłej katastrofy lotniczej – mówi w rozmowie z Dorotą Kanią i Aleksandrą Rybińską prof. Michael Baden, światowej sławy patolog.

       Czy widział Pan Profesor zdjęcia katastrofy smoleńskiej?

       Tak, widziałem wiele zdjęć z tej katastrofy, ale nie wszystkie.

       Do jakich wniosków doszedł Pan po ich obejrzeniu?

       Miejsce wypadku zostało bardzo szybko sprzątnięte, zanim można było wyciągnąć jakiekolwiek sensowne wnioski i przeprowadzić dokładne śledztwo. Inaczej niż np. w przypadku zamachów z 11 września w USA. Uczestniczyłem w badaniu ciał ofiar ataków na World Trade Centre w Nowym Jorku w 2001 r. To był zamach terrorystyczny i miejsce zamachu zostało posprzątane dopiero po zakończeniu śledztwa.

       A co pomyślał Pan, widząc zdjęcia ofiar?

       Obrażenia ofiar nie przypominają skutków zwykłej katastrofy lotniczej, a przy upadku z tak małej wysokości część ofiar powinna przeżyć. Samolot roztrzaskał się na bardzo dużej powierzchni i ciała oraz części samolotu były porozrzucane po tym terenie i rozdarte na drobne kawałki.

       W takim przypadku potrzeba wiele czasu, by wszystko pozbierać i stwierdzić, co do czego należy, no i móc zidentyfikować ofiary. Nie poświęcono temu tyle czasu.Badał Pan ofiary katastrof lotniczych?

       Badałem wypadki lotnicze w USA, głównie w latach 60. i 70., kiedy niestety było dużo takich katastrof. Między innymi. w Nowym Jorku i New Jersey. W wielu przypadkach byłem główną osobą odpowiedzialną za śledztwo.

       Czy wśród tych wypadków lotniczych były zamachy terrorystyczne?


       Było tak w jednym przypadku, kiedy bomba pod siedzeniem jednego z pasażerów samolotu wybuchła i doprowadziła do katastrofy. Nie był to tak do końca zamach terrorystyczny, bo chodziło tym razem o oszustwo ubezpieczeniowe, ale zasada jest podobna.

       Czy uczestniczył Pan Profesor w badaniach ciał ofiar, które zginęły na skutek zamachu?

       Byłem w Iraku, by zbadać ofiary zamachów, m.in. bombowych.

       Co mogą wykazać badania zwłok teraz, po ekshumacji, po dwóch latach?


       Możemy stwierdzić tożsamość ofiar, czyli sprawdzić, czy identyfikacja odbyła się poprawnie, czy nie popełniono błędu. Być pewnym, że wszystkie części ciała zostały przypisane właściwym osobom. To można bez problemu zrobić dwa lata po katastrofie.
       źródło Gazeta Polska
       http://www.gazetapolska.pl/16438-w-s...owinna-przezyc
       "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
       Ojczyzna nam umiera
       Gniją w celach koledzy..."

       Leszek Szaruga

       Komentarz


       • Smoleńsk: były dwie eksplozje
        Przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwie eksplozje, które nastąpiły przed zetknięciem Tu-154 z ziemią - stwierdził amerykański naukowiec, dr Kazimierz Nowaczyk, podczas wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

        http://niezalezna.pl/25927-smolensk-byly-dwie-eksplozje

        Komentarz


        • Zamieszczone przez casual Zobacz posta
         Szczegółowy plan obchodów będzie niedługo m.in. na niezalezna.pl.
         http://niezalezna.pl/25909-obchody-i...ii-smolenskiej

         http://niezalezna.pl/25992-9-kwietni...yjska-ambasade
         Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
         Pada decyzja: Wracamy!
         Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

         Komentarz


         • Warto:

          http://vod.gazetapolska.pl/?utm_sour...m_campaign=vod

          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • Gdzieś na necie pewnie już jest wczorajsze "Bliżej" J. Pospieszalskiego. Odcinek w całości poświęcony Smoleńskowi, polecam.
           Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
           - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
           Zapamiętał.

           Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

           Komentarz


           • Do jakich wniosków doszedł Pan po ich obejrzeniu?

            Miejsce wypadku zostało bardzo szybko sprzątnięte, zanim można było wyciągnąć jakiekolwiek sensowne wnioski i przeprowadzić dokładne śledztwo. Inaczej niż np. w przypadku zamachów z 11 września w USA. Uczestniczyłem w badaniu ciał ofiar ataków na World Trade Centre w Nowym Jorku w 2001 r. To był zamach terrorystyczny i miejsce zamachu zostało posprzątane dopiero po zakończeniu śledztwa.
            Ja nie wierzę i to nie jest całkowita prawda, a reszta wypowiedzi jest ok.
            Jeśli nie rozumiesz co ja piszę, to znaczy że jestem osobą niesłysząca dlatego mam problem z gramatyki. Legionista

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Kioteras76 Zobacz posta
             Ja nie wierzę i to nie jest całkowita prawda, a reszta wypowiedzi jest ok.
             Nie wierzysz, że atak na WTC to był zamach terrorystyczny?
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • A rozwiniesz tą swoją mądrą myśl, kolego Kioteras76?
              Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
              Zapamiętał.

              Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

              Komentarz


              • 11 Września to kłamstwo, jakie zafundowały władze USA swoim obywatelom.
               Tu dwa filmy, ale tego wyszło dużo więcej...

               http://www.youtube.com/watch?v=OYcXccuw3_k

               http://www.youtube.com/watch?v=Fxvzkv2g83M
               Ten zaczyna się jakoś od 35 minuty jak dobrze pamiętam.


               Poza tym panowie, gdzie się podział samolot po "uderzeniu" w Pentagon, została dziurka jak po uderzeniu awionetki a nie potężnego kolosa z tysiącami litrów paliwa w zbiornikach. Poszukajcie zdjęć z tego "uderzenia"
               Poza tym wielu strażaków czy też policjantów, którzy pomagali w ewakuacji, wielokrotnie powtarzało, że słyszało eksplozje na górnych piętrach.
               Kolejna sprawa to tak piekne "złożenie" (zawalenie) się obu wież.
               I masa róznych większych bądź mniejszych szczegółów, polecam oba filmy.

               Aha, i taka ciekawostka, w Afganistanie znajdują się największe na świecie plantacje maku, podpowiem tylko, że z maku robi się opium, a wszystko pod kontrolą Wojsk Amerykańskich...
               "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
               Wiedźmin

               Komentarz


               • Wiadomo, Zeitgest mega wiarygodny.

                Nie rozumiem co tak wielu ludzi widzi w tej lewackiej propagandzie. Przecież to trzy główne filary ich retoryki: atak na religię, na amerykański imperializm i na krwiożerczych kapitalistów.

                Żeby samemu się przekonać jaki to stek bzdur wystarczy posprawdzać w google ich brednie na temat religii starożytnych bóstw i rzekomego podobieństwa do chrześcijaństwa.

                http://antyzeitgeist.weebly.com/

                Komentarz

                Pracuję...
                X