Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez legart Zobacz posta
  jeszcze jeden taki wpis w tym temacie i ban
  za co niby przepraszam? wszystko w tym temacie to przypuszczenia i wróżenie z fusów "specjalistów" od wszystkiego. Ja też mogę przypuszczać co się stało.

  Nie znam sie na lotnictwie, więc technicznych błedów czy awarii nie przypuszczam bo sie na tym nie znam.

  Komentarz


  • istnieje pewna teoria, że twoje zęby zostały też zestrzelone, ale nie przez ruski samolot, tylko przez wujowskiego ******
   Lieber tot als rot!!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
    za co niby przepraszam? wszystko w tym temacie to przypuszczenia i wróżenie z fusów "specjalistów" od wszystkiego. Ja też mogę przypuszczać co się stało.

    Nie znam sie na lotnictwie, więc technicznych błedów czy awarii nie przypuszczam bo sie na tym nie znam.
    Czyli na ruskich zamachach się znasz skoro na ich temat przypuszczasz. To Ty to jakaś "grubsza" osoba jesteś... Może serio, sam Slawomiru Nowaku. Na niewiści PiSu też się znasz bo o niej przypuszczasz. Nie mówiąc już o psychologii, psychologa Klicha bo o tym też przypuszczałeś. Ostro.

    Btw Przypuszczenia w tym temacie są w oparciu o fakty. Faktem jest, że elektryka padła, zarówno podstawowa jak i awaryjna gdy samolot oficjalnie nie pieprznął jeszcze o ziemie. Ja przypuszczam awarię, Ty ruskie zestrzelenie. Co kto lubi.
    Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
     za co niby przepraszam? wszystko w tym temacie to przypuszczenia i wróżenie z fusów "specjalistów" od wszystkiego. Ja też mogę przypuszczać co się stało.

     Nie znam sie na lotnictwie, więc technicznych błedów czy awarii nie przypuszczam bo sie na tym nie znam.
     bo nie lubie jak ktoś ma radochę z narodowej tragedii....

     Komentarz


     • Mayday Ty tez powinieneś oględniej wyrażać swoje poglądy i nie dawać się sprowokować przynajmniej w tym temacie. Skoro musicie se wrzucać to przynajmniej róbcie w Polityce...

      Komentarz


      • Generał ostro krytykuje rząd: to oni są winni katastrofy

       - Po raporcie Millera spodziewam się dymisji premiera Donalda Tuska - powiedział w wywiadzie dla Onet.pl gen. Sławomir Petelicki. - Za katastrofę smoleńską odpowiedzialni są głównie ministrowie Bogdan Klich i szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. Błędem premiera było, że nie zdymisjonował ich zaraz po katastrofie - dodał były szef jednostki specjalnej GROM.

       Z generałem Sławomirem Petelickim organizatorem i dwukrotnym dowódcą Jednostki Wojskowej GROM - rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

       - Jacek Nizinkiewicz: Jest Pan zwolennikiem PiS?

       - Gen. Sławomir Petelicki
       : A skąd! Nie popieram PiS. Chyba tylko pani redaktor Monia Olejnik uważa mnie za zwolennika partii Jarosława Kaczyńskiego, co publicznie stwierdziła jakiś czas temu w Radiu ZET i nie miała mnie jeszcze okazji za to przeprosić.

       - Zwolennikiem rządu Donalda Tuska również Pan nie jest?

       - Byłem zwolennikiem PO i rządu Donalda Tuska. Dzisiaj należę do powiększającego się grona zawiedzionych przez ten rząd, ale to nie musi oznaczać, że sympatyzuję z największą partią opozycyjną. Nie sympatyzuję ani z Tuskiem, ani z Kaczyńskim.

       - Ale jeszcze niedawno PO była Panu bliska?

       - PO była mi bardzo bliska. Najbardziej z PO popierałem Pawła Grasia. Kilka lat temu ukazał się we "Wprost" artykuł o dzisiejszym rzeczniku rządu, gdzie w rubryce mistrzowie - w tym przypadku Grasia - padło moje nazwisko. Później Paweł Graś przysłał mi sms-a, że jest z tego dumny. Zachowałem sobie tego sms-a. Na pamiątkę.

       - Dlaczego przestał Pan wspierać Platformę?

       - Nie mogę wspierać rządu, który mnie oszukuje.

       - W czym Pana oszukał rząd Tuska?

       - Nie może być tak, że w wolnej Polsce zamiast wojska z prawdziwego zdarzenia do jakiego byłem przyzwyczajony w GROMIE jest armia piarowców, którzy podpowiadają rządowi jak ma okłamywać społeczeństwo.

       - A opozycja przedstawia społeczeństwu prawdy objawione?

       - Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk - Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.

       - Czyli wojna polsko-polska jest na rękę i PiS i PO?

       - Tak, ale nie mówi się w ogóle w Polsce prawdy na temat stanu państwa. Będę mówił na temat tych spraw, na których się znam. Z wojskowego punku widzenia mogę powiedzieć, że jesteśmy jedynym krajem, w którym w dwóch identycznych katastrofach samolotów wojskowych najpierw straciliśmy prawie całe dowództwo lotnictwa, a następnie całe dowództwo sił zbrojnych z ich zwierzchnikiem prezydentem RP na czele. Tylu polskich generałów ilu zginęło za rządu Donalda Tuska i kadencji Bogdana Klicha jako szefa MON, nie zginęło podczas II wojny światowej.

       Po dwóch wielkich katastrofach lotniczych usłyszałem z ust Bogdana Klicha, że państwo polskie zdało egzamin, a procedury stosowane w wojsku są tak znakomite, że on się nimi podzieli z innymi resortami. Szef MON chwalił się po śmierci jednych z najlepszych generałów jakie miało całe NATO, a którzy zginęli w katastrofie CASY i Tu-154M, że ich zastępcy bardzo płynnie przejęli obowiązki.

       - Przecież doszło do płynnego przejęcia obowiązków generalskich.

       - Bogdan Klich opowiada kłamstwo za kłamstwem. Państwo nie zdało egzaminu, a w wojsku dzieje się źle. Do Klicha wrócę za chwilę, bo nie on jedyny okłamuje Polaków. Minister Jerzy Miller wmawiał całej Polsce, że samolot, którym leciał prezydent Lech Kaczyński z delegacją, był samolotem cywilnym. Wszyscy wiedzą, że to był samolot wojskowy z wojskową załogą. Kolejną osobą z rządu Donalda Tuska okłamującą społeczeństwo był sam premier Donald Tusk, który wmawiał wszystkim, że nie było innego wyjścia jak oddać Rosjanom całe śledztwo. A przecież Polska od 11 lat była w NATO i od 1993 r. mieliśmy z Rosją umowę o wspólnym badaniu katastrof wojskowych! Wyliczanie kłamstw, półprawd i pozorowanych działań rządu Tuska zajęłoby mi cały wywiad, który musiałby być jeszcze dłuższy od tych, które Pan przeprowadza.

       - Po raporcie Millera spodziewa się pan dymisji szefa MON?

       - Po raporcie Millera spodziewam się dymisji premiera Donalda Tuska.

       - Pan żartuje?

       - Jeśli raport Millera będzie rzetelny, to pokaże to, co pokazał raport sejmowej komisji ds. wyjaśnienia śmierci Krzysztofa Olewnika. Raport Millera pokaże, że struktury państwa polskiego nie działają, a stan państwa jest zły. Sprawa zabójstwa K. Olewnika i katastrofy smoleńskiej są do siebie o tyle podobne, że przy sprawie K. Olewnika nie można było wyjaśnić głównego sprawstwa, bo doszło w więzieniu do dziwnych, niewyjaśnionych samobójstw trzech sprawców, przez co nie doszło do wyjaśnienia śmierci K. Olewnika.

       A sprawy katastrofy smoleńskiej nie można wyjaśnić, bo Polska nie otrzymała wraku samolotu, oryginałów czarnych skrzynek, nie mogliśmy zbadać terenu katastrofy, ani zwłok. Po katastrofie CASY Bogdan Klich powinien był wyciągnąć daleko idące wnioski, żeby nie doszło do katastrofy smoleńskiej. Za katastrofę smoleńską odpowiedzialni są głównie ministrowie Bohdan Klich i szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. Błędem premiera było, że nie zdymisjonował ich zaraz po katastrofie.

       - I za to Donald Tusk powinien się podać do dymisji?

       - Nie tylko za to. Największym błędem premiera Tuska było oddanie śledztwa dotyczącego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej Rosjanom. Premier RP okazał tak daleko posunięty serwilizm, że Rosjanie przestali nas szanować. Słabych się nie szanuje. Po to Polacy chcieli wstąpić do NATO, żeby poczuć się silnie i bezpiecznie. Tuskowi nie można wierzyć, bo miał zdymisjonować ministra Aleksandra Grada za stocznie - nie dotrzymał słowa, miał zdymisjonować Cezarego Grabarczyka za drogi i kolej - nie zdymisjonował, powiedział że odwoła Pawła Grasia po aferze hazardowej - Graś wciąż jest rzecznikiem rządu.

       Oprócz tego premier nie reaguje kiedy Tomasz Arabski blokuje prace nad raportem NIK-u. Kolejną porażką na konto premiera było zwolnienie szefa rządowego zespołu antykryzysowego dr Przemysława Guły, z którym odeszło dziesięciu innych specjalistów. Powódź zaczęła w piątek, a komunikat dotarł do rządu w poniedziałek wieczorem. Zdziesiątkowany sztab mówił jeszcze w sobotę, że nic się nie stało
       .

       Współczuję premierowi, bo pozbył się samych najlepszych i zostawił sobie potakiwaczy, lizusów i kreatywnych księgowych. Piarowcy Tuska nie zdają sobie sprawy, że biorą udział w oszukiwaniu społeczeństwa. "Ciemny lud wszystkiego nie kupi". Zbuntowała się "Solidarność", która jak podają niektóre źródła, w liczbie 80 tys. osób pokojowo demonstrowała w Warszawie. A jedynym cudem Tuska jest zjednoczenie zwalczających się wzajemnie kibiców. Szkoda tylko, że przeciwko sobie. Również niezależni prezydenci większych miast podjęli inicjatywę "Obywatele do Senatu".

       - Wie Pan, że nawoływanie premiera Tuska do dymisji swojej, lub najbliższych współpracowników jak np. Pawła Grasia, to głos wołającego na puszczy?

       - Ja nie nawołuję Tuska do dymisji. W mojej opinii swoimi działaniami, a raczej zaniechaniami, premier Tusk zasłużył na dymisję. Jednak nie mam złudzeń trójkąt Tusk-Graś-Janicki są nieusuwalni. Szef rządu, rzecznik rządu i generał BOR, to osoby nie do ruszenia. Niech dziennikarze sprawdzą dlaczego ten trójkąt jest taki mocny. Jeśli chodzi zaś o samego szefa MSWiA, którego wcześniej szanowałem, to z przykrością muszę stwierdzić, że Jerzy Miller stracił mój cały szacunek, kiedy wystąpił o drugą gwiazdkę generalską dla gen. Janickiego, który nie wysłał ekipy na lotnisko Siewiernyj i zgodził się wysłać do Smoleńska najważniejsze osoby jednym samolotem, bez sprawdzenia lotniska. Podobno Janicki był najsłabszym ogniwem trójkąta Tusk-Graś-Janicki i kiedy zaczął się łamać awansowano go.

       - Skąd wiedza na temat trójkąta Tusk-Janicki-Graś? Kolejna Pańska sensacja po słynnym sms-ie posłów PO?

       - Jak ktoś nie chce, to niech mi nie wierzy. A tym, którzy podważają moją wiarygodność polecam książkę Michała Komara "GROM. Siła i honor".

       - Jakich jeszcze dymisji się Pan spodziewa?

       - Nie sądzę, żeby premier Tusk był tak honorowy, żeby samemu poddać się do dymisji, ale może zmusić Bogdana Klicha do dymisji po to, żeby pokazać jaki jest sprawiedliwy.

       Koniec części pierwszej.

       Rozmawiał: Jacek Nizinkiewicz
       http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiadomosc.html

       To chyba tyle z mojej strony na dzisiaj w temacie.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Jak na razie raport zdaje się być obiektywny. Ciekawostka, na początku kilkukrotnie wskazano winę Rosjan:
        10.17 - Komisja Millera: Kierownik kontroli lotów podawał błędne dane polskim pilotom.

        10.15 - Komisja Millera: Szereg niedociągnięć wśród pracy obsługi na lotnisku w Smoleńsku.

        10.12 - Komisja Millera: System światłe na lotnisku w Smoleńsku był niesprawny i niekompletny.
        potem zaczęli mówić o polskich niedociągnięciach.
        Zgadnijcie na co zwrócił uwagę TVN24 na pasku

        Ładnie opisali stan lotniska, szczególnie kwestie zadrzewienia ładnie wypunktowali. Już słyszę Miecugowa mówiącego "to tym bardziej nie powinni lądować"

        Komisja nie stwierdziła nacisków na załogę w celu wymuszenia lądowania
        Paru osobom w tym kraju zawalił się właśnie świat...
        Ostatnio edytowany przez daimler; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


        • Do kogo się zwracasz w ten sposób?
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Juz do nikogo, Magiczna 7 własnie pożegnała się z forum gdyz nie zastosowała się do mojego ostrzeżenia....

          Komentarz


          • EDIT: przegapiłem jakiś istotny post?

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            Do kogo się zwracasz w ten sposób?
            jak widać do nikogo* bo post poleciał. widać są tutaj równi i równiejsi.

            * nikt to Ci to wyśmiewają mnie od POpaprańców, lemingów ...

            Komentarz


            • Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
             No przecież nie do Ciebie. Chyba powinieneś wiedzieć kto od roku lansował tezę o "presji na załogę ze strony prezydenta i Błasika"?
             Dauimler to nie Ciebie Foxx się pytał, w międzyczasie skasowałem obraźliwego wpisa Magicznej 7

             Komentarz


             • skumałem z opóźnionym zapłonem

              Komentarz


              • Brzmi to rozsądnie i obiektywnie - mówię to z perspektywy osoby mającej niewielkie pojęcie na temat lotnictwa (interesuję się tym od tragedii Smoleńskiej).

               Ciekawe jak się mają informację o niemożliwości odejścia w automacie na lotnisku bez ILS do instrukcji Tu-154, która podobno takowego manewru nie zakazuje (pojawiały się takie informacje swego czasu).

               Wypisałem sobie najważniejsze przyczyny:

               - system świetlny niesprawny i niekompletny
               - załoga nie lądowała, a wykonywała tylko podejście próbne które nie zagrażało bezpieczeństwu i jest dozwolone przepisami
               - błędne komendy kontrolerów
               - nie było możliwości odejścia w automacie (ponieważ w Smoleńsku nie było ILS)
               - korzystano z wysokościomierza radiowego, zamiast wysokościomierza barycznego
               - zbyt dużo obowiązków spoczywało na pierwszym pilocie

               Jest oczywiście również szereg innych przyczyn, ale te chyba są kluczowe.


               EDIT:

               "Dysponent nie podjął decyzji o lotnisku zapasowym tym samym uniemożliwił załodze odejście na lepsze lotnisko" bez takich politycznych tekstów nie mogło się obyć panie Miller?
               Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
               quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                potem zaczęli mówić o polskich niedociągnięciach.
                Zgadnijcie na co zwrócił uwagę TVN24 na pasku
                Za to GóWienko krzykliwy news o błędzie pilota przy katastrofie... Airbusa w 2009 roku Akurat w tym momencie to jest news dnia.

                Komentarz

                Pracuję...
                X