Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zacytuje kolege z pracy,leminga zacietrzewionego ,zaczynajacego przeglądać na oczy,po przemówieniach środowych Tuska.
    "Wiesz co jak go tak słuchałem ,to wydawało mi się to wszystko całkiem składne i trzymające sie kupy,tylko co z tego jak wstałem rano i mnie dupa bolała"

Komentarz

• Tu jest pies pogrzebany. Ilu jest takich którzy staną przed lustrem i powiedzą głośno że dupsko ich boli, ilu jest takich którzy zauważą że napluto im w twarz, a ilu mimo tego że dupsko boli, a ślina spływa po twarzy stwierdzą "nic to".
      "Lecz przysięgaliśmy na orła i na krzyż,
      na dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy,
      na czystą biel i na gorącą czerwień krwi,
      na wolność żywym i na wieczną chwałę zmarłych"

"Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
      Niż mamy klęcząc na kolanach żyć."

Komentarz

• Nie wiem przypadkiem czy katastrofa nie jest postrzegana poniekąd jako katastrofa PIS-owska zamiast narodowej. Gdyż ten zły wizerunek PIS-u kreowany w mediach jest jakby "nakładany" na to co stało się w Smoleńsku a przez to wykorzystywany do akcji typu: Prezydent kazał lądować, rząd zrobił wszystko co mógł aby sprawę wyjaśnić ale JK jak zwykle sabotażuje prawdę itp.

Wiadomo, że łatwiej jest łaknąć coś co można podpiąć pod długoletnią krytykę w mediach PIS-u (nie wchodzę tutaj w temat jej zasadności bo to nie jest tu teraz ważne) niż przyjąć, że akurat teraz PIS ma rację domagając się wyjaśnień tej katastrofy i zarzucając Tuskowi olanie sprawy wagi narodowej.

Nie wiem czy tak rzeczywiście jest, po prostu odnoszę takie wrażenie.
        http://www.sppw1944.org

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Komentarz

• Tak wygląda dezinformacja, czarno na białym, Wyborcza w akcji.

http://wpolityce.pl/view/6344/Dwa_du...o_to_robi.html

Jak można manipulować informacją? Budować fałszywe przekazy? Bronić do upadłego upadłej tezy Palikota o rzekomych naciskach śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego na pilotów Tupolewa lecącego do Smoleńska?Na przykład tak:

Oto dwa duże, bogate dzienniki opisują tego samego dnia (czwartek, 20 stycznia 2011 r.) tę samą sprawę - polską odpowiedź na raport MAK, odpowiedź zwracającą uwagę na to co działo się na "wieży" lotniska w Smoleńsku.

Przytaczają też fragmenty stenogramów z 10 kwietnia. W tym zapis sytuacji w kabinie pilotów z godziny 8.36-8.37.

Wyborcza robi to tak:

Ktoś w kokpicie: wkurzy się, jeśli jeszcze [niezrozumiałe]

To cytat pochodzący z wersji rosyjskiej stenogramu, z wrzuconym przez Rosjan fragmentem sugerującym presję ze strony prezydenta Kaczyńskiego. Dziś wiemy, że polscy eksperci słowa te odczytali zupełnie inaczej.

"Rzeczpospolita" robi to więc tak:

(wersja MAK): Wkurzy się jeśli jeszcze (niezr.). Jedna minuta od pasa.

(wersja komisji Millera): Powiedz, że jeszcze jedna mila od pasa została.

Prawda, że inaczej? A po co to wszystko? Żeby uzasadnić tezę tekstu GW:

Załoga Tu-154 czekała do ostatniej chwili na decyzję prezydenta (..). Wynika ze słów na pokładzie tupolewa odczytanych przez polskich specjalistów.

Cóż, ze słów odczytanych przez polskich specjalistów wynika coś zupełnie innego, ale o tym akurat napisała tylko "Rzeczpospolita".

Komentarz

• Zamieszczone przez hummel155 Zobacz posta
            Kolego Nazgul idąc Twoim tropem myślenia " Jest drobna różnica - za PiS samoloty nie spadały. A piloci jakoś nie byli "niedoszkoleni"" To ja moge powiedzieć za rządów PO nie ma seks-afer i przysłowiowych gwoździ do trumny
            Khem khem...

http://forum.legialive.pl/showpost.p...ostcount=23733
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez StMo Zobacz posta
              Tu jest pies pogrzebany. Ilu jest takich którzy staną przed lustrem i powiedzą głośno że dupsko ich boli, ilu jest takich którzy zauważą że napluto im w twarz, a ilu mimo tego że dupsko boli, a ślina spływa po twarzy stwierdzą "nic to".
              Ja sobie na spokojnie śledzę w telewizji i internecie całą tą sytuacje, czekam na wynik końcowy i bieg wydarzeń, ale co mają wnieść takie komentarze ? Chcesz prawić morały tutaj ? Rozumiem, że tobie napluto w twarz i powinien czuć się tak każdy Polak i nikt nie powinien powiedzieć "nic to" tylko produkować się bezcelowo w internecie ? Jedyne na co cię stać to napisanie kilku postów i tym się bronisz ?
              Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez Ltks Zobacz posta
                Ja sobie na spokojnie śledzę w telewizji i internecie całą tą sytuacje, czekam na wynik końcowy i bieg wydarzeń, ale co mają wnieść takie komentarze ? Chcesz prawić morały tutaj ? Rozumiem, że tobie napluto w twarz i powinien czuć się tak każdy Polak i nikt nie powinien powiedzieć "nic to" tylko produkować się bezcelowo w internecie ? Jedyne na co cię stać to napisanie kilku postów i tym się bronisz ?
                Akurat o koledze StMo nie mozna powiedzieć że tylko bezcelowo produkuje się w neciku, a wręcz przeciwnie....

Komentarz

• Ltks - czy mi się wydaje, czy zniknął post, który napisałeś chwilę wcześniej?

I druga sprawa - skąd możesz wiedzieć na co stać StMo ?! Oceniasz to po jego paru ostatnich wpisach na forum?
                  "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Komentarz

• Zamieszczone przez MAYDAY Zobacz posta
                    Ltks czytając twoje posty jestem w szoku że 20 latek może być tak głupi niestety utwierdza mnie to w przekonaniu że dzisiejsza młodzież to banda cykorów i bezmózgich lemingów nastawionych na konsumpcyjny styl życia co tam honor, co tam godność lepiej siedzieć cicho bo jeszcze ruskich wkurzymy i nam dadzą popalić. Normalnie ręce opadają , można powiedzieć taki premier jacy wyborcy

a tu jeszcze coś z dedykacją dla rudego zdrajcy
                    http://smolensk-2010.pl/2011-01-20-d...yszczanie.html
                    A ty kto filozof czy dziennikarz ? Postawiłeś w tym samym szeregu cykorów i debili Rozumiem że wg ciebie odważni to ci mądrzy ? No to ci powiem znaną od dawna prawdę że między odwagą a głupotą jest cienka linia ale ty jeszcze nie wiesz gdzie jest jej granica.

Możesz napisać coś o mnie, o moim stylu życia, o moich wartościach wnioskując po paru postach w których napisałem że nie chciałbym wojny z Ruskimi. (nie mowie by miała być, wszystko czysto teoretycznie) Mędrku z kosmosu.
                    Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• No cholera, jak są tu ludzie którzy mogą mieć wpływ większy niż napisanie paru postów i wywieszenia transparentu nie na dłużnej niż 10 sekund to zwracam honor.

A co w takim razie czynicie w kierunku "walki o prawdę" ?

Tak zniknął mój post.
                      Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• A mógłbyś od razu napisać jak do tego doszło - ty go usunąłeś?
                        Jeśli tak, to dalczego?
                        "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Komentarz

• wiesz Ltks wojna nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem ale ja jak i wielu Polaków nie boimy się wojny z ruskimi i możesz mi wierzyć lub nie ale ja i moi znajomi chwycili by za broń by bronić swojej ojczyzny, ty pewnie palił byś wrotki do angoli lub usa bo przecież nie będziesz umierał za polityków taka jest między nami różnica że ja zostałem wychowany w duchu Patriotycznym ty niestety uważasz że patriotyzm jest mało trendy, niestety ludzie w dzisiejszych czasach honor maja w dupie i patrzą tylko na to by im sie żyło wygodnie. wiecej z tobą nie dyskutuje bo niema to sensu twoje pokolenie jak dla mnie w większość jest już stracone

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                          http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• Czy Tusk wywierał nacisk na pilotów w trakcie lotu 9 marca 2008?

9 marzec 2008
                            Premier Donald Tusk realizując obietnicę wyborczą udaję się z wizytą do USA na pokładzie rejsowego Boeinga LOT-u.

W trakcie lotu do siedziby nowojorskiego biura przewoźnika dzwoni telefon z informacją o podłożonej na pokładzie bombie. Domniemany terrorysta podaje się za członka Al-Kaidy i twierdzi, że na pokładzie znajduję się 11-funtowy ładunek.
                            Samolot Premiera kontynuje lot i ląduję na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Do akcji wkraczają amerykańscy agenci Secret Service. Ładunek nie zostaje znaleziony. (1)
                            13 marca 2008
                            "Dziennik" informuję, że incydent z bombą zmusza rząd do zmiany strategii korzystania z samolotów rejsowych. Od tej chwili loty będą m.in utajnione. Przy okazji pojawia się informacja, która umyka uwadze opinii publicznej:

Jak ustalił DZIENNIK, tylko dzięki osobistej decyzji premiera, który o sprawie dowiedział się już w czasie lotu, samolot wylądował zgodnie z planem w Nowym Jorku.(2)
                            Pod artykułem z "Dziennika" podpisali się panowie Radosław Gruca i Radosław Korzycki.
                            12 sierpnia 2008
                            Lot rządowego Tu-154 do Gruzji. Na pokładzie Prezydent Lech Kaczyński, przywódcy Litwy, Łotwy i Estonii. W Symferopolu do samolotu dosiada się prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

W trakcie podróży następuje zmiana pierwotnych planów podróży - zamiast do miejscowości Ganca, Prezydent sonduje możliwość lotu do Tbilisi (dobywa się to na płycie lotniska). Pilot odmawia lotu na zagrożony konfliktem obiekt i ląduje na pierwotnym lotnisku.
                            Wydarzenie przechodzi do historii jako tzw. incydent gruziński i jest wyciągane jako potwierdzenie tezy, że śp. Lech Kaczyński mógł naciskać na pilotów Tu-154, aby ci wylądowali 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.
                            W przeciwieństwie do epizodu z Prezydentem Kaczyńskim, ten z Premierem Tuskiem jest mało znany. Jeżeli wierzyć jednak dziennikarzom "Dziennika" bardziej niepokojące rzeczy mogły mieć miejsce także na pokładzie rejsowego Boeinga LOT-u w dniu 9 marca 2008 roku.
                            Skoro gazeta piszę, że cyt.: tylko dzięki osobistej decyzji Premiera, samolot wylądował zgodnie z planem w Nowym Jorku rodzi się pytania czy przypadkiem załoga maszyny nie chciała lądować awaryjnie (podjęła decyzję o powrocie do Warszawy?), a dzięki jakiejś interwencji jednego z pasażerów (Premiera Donalda Tuska?), plany te zostały zmienione i maszyna kontynuowała lot.
                            Przerwanie lotu z powodu alarmu bombowego jest procedurą spotykaną w praktyce działania lotnictwa cywilnego. Kilka przykładów poniżej:
                            - 14 luty 2005 - samolot lecący z Warszawy do Rzeszowa został zawrócony na warszawskie lotnisko Okęcie z powodu informacji o ładunku wybuchowym, który miał się znajdować na jego pokładzie (6)
                            - 9 marzec 2009 - samolot wykonujący lot z Afganistanu do Chin, zawraca na lotnisko macierzyste, po otrzymaniu informacji, że na pokładzie maszyny znajduję się ładunek wybuchowy (4)
                            - 11 lipca 2010 - samolot linii Air France lecący z Rio de Janeiro do Paryża lądował awaryjnie w nocy z soboty na niedzielę w północno-wschodniej Brazylii po fałszywej informacji, że na pokładzie jest ładunek wybuchowy (5)

Pytanie:
                            na czym polegała "osobista decyzja Premiera Donald Tuska" (źródło: "Dziennik" z dnia 13 marca 2008 roku) na to, że samolot rejsowy linii lotniczych LOT, wykonujący w dniu 9 marca 2008 roku lot Warszawa - Nowy Jork wylądował o czasie na lotnisku JFK pomimo alarmu polegającego na podejrzeniu obecności bomby na pokładzie maszyny?

Na stronach KPRM ani w prasie nie znalazłem żadnego oficjalnego dementi tej informacji, którą podał "Dziennik' w dniu 13 marca 2008 roku.
                            http://niepoprawni.pl/blog/3114/czy-...u-9-marca-2008
                            "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

wiesz Ltks wojna nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem ale ja jak i wielu Polaków nie boimy się wojny z ruskimi i możesz mi wierzyć lub nie ale ja i moi znajomi chwycili by za broń by bronić swojej ojczyzny, ty pewnie palił byś wrotki do angoli lub usa bo przecież nie będziesz umierał za polityków taka jest między nami różnica że ja zostałem wychowany w duchu Patriotycznym ty niestety uważasz że patriotyzm jest mało trendy, niestety ludzie w dzisiejszych czasach honor maja w dupie i patrzą tylko na to by im sie żyło wygodnie. wiecej z tobą nie dyskutuje bo niema to sensu twoje pokolenie jak dla mnie w większość jest już stracone
                              Jeśli faktycznie był jakikolwiek zamach czy interes Rosji w śmierci naszego prezydenta to bym nie uciekał z kraju i nie ma znaczenia tutaj mój styl życia ,ale tak jak napisałem, na razie wszyscy są w gorącej wodzie kompani i chcą już teraz wszystko mieć jak na tacy.

Zobacz ile czasu minęło od ujawnienia prawdy o Katyniu i zostały wyciągnięte z tego jakieś wnioski ? Konsekwencje ? Skąd możesz wiedzieć, że i to śledztwo i ta tragedia nie będzie się ciągnęła tyle czasu.

Gówno jest obecnie wiadome, w gazetach dochodzi do manipulacji słowem, w internecie nagle obudziła się fala ekspertów i każdy wieży temu któremu bliżej jest do swojego zdania.

W jednym się zgadzam, łatwiej jest rozmawiać z ludźmi którzy mają takie samo zdanie, ale wtedy dyskusja jest pozbawiona raczej jakiekolwiek satysfakcji.
                              Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

wiesz Ltks wojna nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem ale ja jak i wielu Polaków nie boimy się wojny z ruskimi i możesz mi wierzyć lub nie ale ja i moi znajomi chwycili by za broń by bronić swojej ojczyzny, ty pewnie palił byś wrotki do angoli lub usa bo przecież nie będziesz umierał za polityków taka jest między nami różnica że ja zostałem wychowany w duchu Patriotycznym ty niestety uważasz że patriotyzm jest mało trendy, niestety ludzie w dzisiejszych czasach honor maja w dupie i patrzą tylko na to by im sie żyło wygodnie. wiecej z tobą nie dyskutuje bo niema to sensu twoje pokolenie jak dla mnie w większość jest już stracone
                                Byłaby to postawa jak najbardziej godna pochwały i szacunku, jednak wstrzymałbym się z takimi deklaracjami. Mogłoby się bowiem tak skończyć, że ci którzy teraz zapowiadają gotowość do bitki z najeźdźcą, pierwsi uciekaliby za granicę.
                                Jak powiedział stary góral
                                będzie Polska aż po Ural
                                za Uralem będą Chiny
                                was nie będzie skur.wysyny!

Komentarz

Pracuję...
                                X