Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

no na własną rękę ... ale to chyba niemały wydatek .. ?

Komentarz

Zamieszczone przez westmikel94 Zobacz posta
      no na własną rękę ... ale to chyba niemały wydatek .. ?
      Jak pójdziesz prywatnie to musisz zapłacić, ale jak Ci lekarz rodzinny da skierowanie ( a chyba z tym nie powinno być problemów ) to Ci za darmo zrobią.

Ja Ci tak profilaktycznie piszę, że lepiej zrobić badania, ale jak jesteś pewien, że jesteś zdrowy i nie masz problemów z sercem to nie rób tych badań.

Komentarz

nie no .. wcześniej .. tzn dokładnie we wrześniu miałem robione ekg, krew, mocz i wyszło ok .. tylko te badania robili mi w klubie lekkoatletycznym .. lekarz był na miejscu wszystko ok, za free ..
        ale chyba zrobię sobie prywatnie .. tak czy tak z dzisiejszą służbą zdrowia to nawet rodzinnemu trzeba dać kopertę ... chyba nie tylko ja takiego lekarza mam ..

Komentarz

Bez badań raczej Cię nie dopuszczą do gry w lidze, w sparingach jest to chyba zależne od Twojego trenera. Badania są ważne pół roku. W różnych klubach akceptowane są róże badania np. w Polfie T. nie wymagano ode mnie specjalistycznych badań w robionych w klinice medycyny sportowej, a w Marymoncie już tak. Można wykonać bezpłatnie np. na Wawelskiej albo Alei Wyzwolenia jak się wcześniej umówisz.
          Bo jeśli po Nich nic,
          to co po nas zostanie...?

Komentarz

Dobra, to jeszcze dla małolata radę poproszę.
            Od dobrych dwóch lat ciągnie się za mną zapalenie w okolicach łopatki - jak nie dopilnuję, wyskoczę mokry po basenie na zimno, albo podczas grania w nogę mnie przewieje, to nie ma bata - tydzien bólu przy każdym poruszeniu.
            Proponujcie babcine nalewki, smarowidła końskie, pasztety z kota, cudowne medialiony i magiczne zaklęcia, cokolwiek, byle przestało napieprzać. Na wszystko się godzę.

Komentarz

Jak to jest przy złamaniach? Można od czasu do czasu jakieś piwko/winko zrobić?
              Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
              Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
              Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Komentarz

Zamieszczone przez Cielo Zobacz posta
                Jak to jest przy złamaniach? Można od czasu do czasu jakieś piwko/winko zrobić?
                a bierzesz leki ?
                04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
                  a bierzesz leki ?
                  Czasem ketonal jak coś zaboli
                  Słyszałem tylko, że jak się pije podczas złamań to dużo wolniej się zrasta itp.
                  Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Komentarz

Zamieszczone przez Cielo Zobacz posta
                    Czasem ketonal jak coś zaboli
                    Słyszałem tylko, że jak się pije podczas złamań to dużo wolniej się zrasta itp.
                    Ok , ale nie na pusty zołądek.

Nie jestem lekarzem, ale powinienes zapytac fachowca w dziedzinie, która Cie dotyczy. Wydaje mi sie, ze symbolicznie jak sie napijesz nic nie powinno sie wydarzyc.

To ja tez sie podzele moim urazem.

8 lutego na treningu piłki, dostałem podanie w kierunku bramki przeciwnika. Pilka leciała na róg, ale próbowałem ja zatrzymac. Pilka nie wyjechała poza pole gry, ale ja juz tak. Jeszcze nie upadajac na murawę, usłyszałm dwa gruchniecia w kolanie. Nastepnego dnia udałem sie na konsultacje ortopedyczna, na której lekarz stwierdzil uszkodzenie łąkotki i konieczny jest zabieg operacyjny. Na atroskopii wyszło, ze ACL ( wiązadło przednie krzyżowe) zostało rozerwane na strzepy, tylne mocne nadciągnięte, a łakotka cała, lecz widoczne były delikatne odpryski. Obecnie przechodze rehabilitacje po operacji, w celu usprawnienia ruchu i wzmocnienie mięsnia czworogłowego i stawu kolanowego. Po rehabilitacji mam nastepna konsultacje, na której mam nadzieje zostanie wyznaczony termin rekonstrukcji wiązadła. Wg opini lekarza przerwa w grze potrwa co najmniej rok. Jednak powrót do ewentualnej gry, to prawdziwe wyzwanie. człowiek psychicznie bedzie bał sie wsadzic noge, zrobic sprint. A noozka chodziła jak szybkie kolanko jak u Messiego.
                    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

To już jak taki zacny temat wyszedł na wierzch to i ja się podzielę swoją podwójną ,,kontuzją''. Grając w młodzikach mając bodajże 12 lat, na pełnym biegu zawadziłem o własne nogi, upadając chciałem podeprzeć się rękoma niestety lewa ręka upadła strasznie feralnie łamiąc się w łokci czego skutki odczuwam praktycznie do dzisiaj... Leżąc w szpitalu z w/w ręką na drugi dzień dostałem duszności, co się okazało wykryto astmę (zawsze miałem problemy alergiczne wcześniej). Moja kariera szybko się skończyła przepisane sterydowe leki rozszerzające płuca i oskrzela i zakaz gry wyczynowej w piłkę. Mój płacz pamiętam do dzisiaj a wtedy jeszcze nie wiedziałem, że w taki sposób mogłem zrobić karierę w biegach narciarskich A co do leków nie dziwię się że ta Bjergen wygrywa, dusząc się po aplikacji takiego środka człowiek od razu odczuwa ulgę i oddycha swobodniej...

Komentarz

Zamieszczone przez Łukaszzzz Zobacz posta
                        A co do leków nie dziwię się że ta Bjergen wygrywa, dusząc się po aplikacji takiego środka człowiek od razu odczuwa ulgę i oddycha swobodniej...
                        Nie tylko leki, ona ma jaja

Komentarz

A właśnie po tych sterydowych na astmę szybko się tyje jej się mięśni narobiło a mi kur** wszystko w brzuch poszło

Komentarz

Może inhalowałeś się puszką browca, a nie lekami na astmę

Komentarz

Nie wiem czy mam się cieszyć, czy nie - diagnoza klasterowy ból głowy
                              plusy - już myślałem, że to jakieś poważniejsze jazdy ( w sensie guz czy inne coś)
                              minus - nieuleczalne ku..stwo i potrafi doprowadzić człowieka do totalnej załamki

wiem też jedno - w moim przypadku na pewno wyzwalaczem ataków jest alko ( nawet je..ana czekoladka z likierem)
                              A nad tym wszystkim: nad nami, ziemią i chmurami, po północnej stronie
                              nieba pędził dziwny Wielki Wóz... królowała, wspaniała, jedyna, zaczarowana
                              Wielka Niedźwiedzica.

Komentarz

Zamieszczone przez Nicpoń Zobacz posta
                                minus - nieuleczalne ku..stwo i potrafi doprowadzić człowieka do totalnej załamki
                                Jest uleczalne, oczywiście lekarz powie że nie, bo nie ma na to pigułki, ale mam nawet w najbliższej rodzinie przypadek, który pokazuje, że się da. Tylko oznacza to niestety ścisłą dietę niskowęglowodanową. Trzeba wyrzucić chleb, makarony, chipsy, alkohol, koniec jedzenia w Macu itp. Można za to jeść tłuste mięsa, warzywa. Gdybyś się zdecydował i był konsekwentny to możliwe, że nie tylko pozbył byś się bólu, ale alko nie pite zbyt często nie byłoby wyzwalaczem.

Komentarz

Pracuję...
                                X