Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Oooo a ja właśnie szukałem podobnego tematu. Pasuje.

Szukam ortopedy - magika od stawu kolanowego, specjalizującego się w łękotkach.
    Poczytałem trochę o tym Osteonie ale tam głównie wiązadełka :/
    Temat bardzo poważny a 2 ortopedów z prowincji (chociaż lepsza może byłaby nazwa "znachorów") wydało całkowicie sprzeczne do siebie diagnozy!!
    Jak coś to podbijajcie śmiało z info.
    Z góry dzięki.
    " Ojczyzny nie zabiorą Ci nigdy jeśli nosisz ją w swoim sercu "

Komentarz

• [QUOTE=midzi;1128012]Poważniejsze tematy medyczne omawiacie, ale zapytam o mój łokieć. Od 2-3 tygodni pobolewa, raz mocniej, a raz mniej. Na USG nic nie wyszło, ale ból jest na tyle mocny przy ćwiczeniach, że jedynie na pół gwizdka jestem w stanie wyrobić. Trochę ten ból promieniuje tak jakby ciągnęło w tricepsie. Podczas spania muszę trzymać rękę wzdłuż tułowia, bo inaczej pobolewa.

Łokieć tenisisty ? Poczytaj i zobacz czy pasuje. Mi pomogło Voltaren ale to rzadkość. O ćwiczeniu zapomnij, zdrowie najwazniejsze.
      I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
        Prawdziwa zabawa to sie zaczyna podczas rehabilitacji po operacji.
        Powiedz mi Szawar, czy normalnie mam kłaść ColdPacka na ten opatrunek i szwy ? Czy gdzieś nad tymi szwami i kolanem go kłaść ? Zapomniałem się o to zapytać lekarza... No i jak wygląda mycie tej nogi ? Bo dziś wchodziłem do wanny z nogą w górze bo nie wiedziałem czy myć mogę to kolano.

Kowallu - szukaj na Lindleya, chyba najlepsza ortopedia w Warszawie. Szpital co prawda wygląda jak chyba każdy w Warszawie, to samo rejestracja itp. no ale ortopedia chyba najlepsza. Leżałem w pokoju z 3 gośćmi, mi i jednemu młodemu chłopakowi robili ACL, a dwóm (inny lekarz) łękotki, wszystko dobrze i sprawnie. Obaj wyszli 2 dni po za biegu o kulach, ale bez grymasu bólu. Wszystko raczej elegancko a jeden miał już wcześniej robione tam kolano, tyle że druga noga no i polecał, mówił, że kilka dni po zabiegu, jeździł już samochodem.
        Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Neg

Szwu nie można "moczyć". Szwy miałem zabandażowane, na to ręcznik (nie za gruby) i zimny okład. Kładź gdzie masz napuchnięte plus obolałe miejsca. Co 2 dni odkażaj miejsce gdzie masz szwy. Spryskuj np. tym http://www.apo-discounter.pl/octenis...an-p-2152.html poczekaj chwile aż lekko wyschnie, gazik i zaklej plastrem żeby się trzymało.
          Ostatnio edytowany przez Sosen; 493.

Komentarz

• Ja właśnie zdjąłem bandaż i mam zaklejone plastrem bo lepiej mi się chodzi bez bandaża, mniej mnie uciska, mniejszy ból, w sumie nie jest źle, w każdym bądź razie, z bandażem było marnie. Właśnie dziś zakupiłem sobie coś takiego do przemywania ran co podałeś, wielkie dzięki za wskazówki !
            Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Jeszcze mam pytanie, co myślicie o tym by wzmacniać drugie kolano by nie było zbyt przeciążone: http://allegro.pl/orteza-kolana-wzmo...894515332.html

Mam dokładnie też taką ortezę kupiłem z myślą o przyszłości i zastanawiam się czy nie przyda mi się to teraz tak profilaktycznie, czy to tylko pogorszy stan kolana ? Sosen jakoś wzmacniałeś drugie kolano ?
              Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Nic nie robiłem, żadnych ortez nie zakładałem. Po tych 4 miesiącach wygląda nawet lepiej niż wcześniej

Starałem się w miarę "normalnie" chodzić. Mimo ortezy i okresu po operacji stawałem na operowaną nogę, lekko ją obciążając. Biodro trochę mnie nak.rwiało ale już jest ok. Do tego lekki ból w górnej części łydki ale obecnie co raz rzadziej się pojawia.
                Ostatnio edytowany przez Sosen; 493.

Komentarz

• Zamieszczone przez Sosen Zobacz posta
                  Nic nie robiłem, żadnych ortez nie zakładałem. Po tych 4 miesiącach wygląda nawet lepiej niż wcześniej
                  Heh no u mnie jest to samo, lewa noga wygląda lepiej niż wcześniej no ale nad prawą mogę tylko rozpaczać i nie mogę się doczekać jak wrócę na siłownie czy na rower, chociaż ciężko będzie tę różnice chyba zniwelować.

Ja operowaną nogę od razu stawiałem pierwszego dnia jak zacząłem chodzić, lekarz od razu kazał mi ją lekko obciążać i przede wszystkim stawiać na ziemi.

Zresztą co lekarz to inne zdanie.
                  W dniu zakładania ortezy na nogę, przyszła do mnie chyba rehabilitantka, w każdym razie jakaś kobietka i zakładała mi orteze, oczywiście zaczęła mi mówić, że orteza jest źle dobrana a dobierała mi ją babka w szpitalu w sklepie rehabilitacyjnym która dobiera każdemu ortezy... no ale ****. Jak z nią wstałem o kulach to prawię się zesrałem bo źle ją usztywniła i mi zjechała od razu orteza minimalnie na dół ciągnąc szwy no ból jak *********, ale myślałem, że tak musi być, przeszedłem się z nią po korytarzu i mówiła bym nie stawał na operowaną nogę.
                  Następnego dnia przyszedł do mnie lekarz który mnie operował (Ambroziak), mówił, że orteza ma być dobrze zaciśnięta i od razu mam stawać nogą na podłodze...

Dziś o kulach już dobrze mi się chodzi, naprawdę nie odczuwam wielkiego bólu, może jakiś minimalny, nie mogę doczekać się rehabilitacji mimo iż wiem, że początki będą cholernie ciężkie

Dziś schładzałem nogę tak jak mówiłeś Sosen, najpierw ręcznik a mam takie w miarę cienkie, które nie powodują, że noga jest mokra, ale przechodzi dobrze zimno. Z dnia na dzień jest coraz lepiej, nie odczuwam dziś praktycznie żadnego bólu poza lekkim cały czas w plecach, chociaż nie staram się szarżować i chodzić jeszcze o jednej kuli czy bez nich.
                  Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Bracia- potrzebuje pomocy, a właściwie odpowiedzi w temacie medycyny i byłbym wdzięczny jakby ktoś odpowiedział.
                    Chodzi o rozcięcie łba.Właściwie nieduże, na głębokość ok.1 mm.Nie jechałem na zszywanie, bo uważam, że nie było potrzeby się pierdo*ić.Wziąłem natomiast plastry na zamykanie ran "Steri-Strip" (podobne co stosuje się u bokserów ).Pytanie mam takie czy rzeczywiście skóra się dobrze zrasta i ile mniej więcej trzeba czekać na całkowite zagojenie? Pozdro i z góry dzięki za odpowiedź.

Komentarz

• Dopadło i mnie,więc za wszelkie sugestie z góry dziękuje.
                      Ostatnio chyba zbytnio przytyrałem na siłowni (progresja jest,to kontuzje kurva od razu). Mianowicie bolą mnie plecy w dolnej ich części, czyli tzw. lędźwie.Jeżeli zna ktoś jakieś dobre ćwiczenia które wyeliminują ten ból, rozgrzeją lepiej tą partię mięśni przed treningiem, będę wdzięczny. Od razu przyda się info o ewentualnej maści do tego typu przypadków. W necie tego pełno, a że nigdy nie miałem z plecami problemów, przyda się dobra rada

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
                        Powiedz mi Szawar, czy normalnie mam kłaść ColdPacka na ten opatrunek i szwy ? Czy gdzieś nad tymi szwami i kolanem go kłaść ? Zapomniałem się o to zapytać lekarza... No i jak wygląda mycie tej nogi ? Bo dziś wchodziłem do wanny z nogą w górze bo nie wiedziałem czy myć mogę to kolano.
                        Nie wiem czy aktualne, ale Sosen napisał ksiązkowo.
                        Rane myj tym Ocatniseptem, scieraj delikatnym gazikiem.
                        Noge mozesz myc z tego żółtego ustrojstwa, ale staraj sie, by zwykla woda nie miała kontaktu z rana.
                        Jak masz pytania to śmiało na priv.
                        04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• A robisz ćwiczenia na dolne partie pleców przy każdym treningu?

Komentarz

• Zamieszczone przez Kubal Zobacz posta
                            Dopadło i mnie,więc za wszelkie sugestie z góry dziękuje.
                            Ostatnio chyba zbytnio przytyrałem na siłowni (progresja jest,to kontuzje kurva od razu). Mianowicie bolą mnie plecy w dolnej ich części, czyli tzw. lędźwie.Jeżeli zna ktoś jakieś dobre ćwiczenia które wyeliminują ten ból, rozgrzeją lepiej tą partię mięśni przed treningiem, będę wdzięczny. Od razu przyda się info o ewentualnej maści do tego typu przypadków. W necie tego pełno, a że nigdy nie miałem z plecami problemów, przyda się dobra rada
                            Kiedyś przy takiej dolegliwości pomagało mi 10-15 minutowe rozciąganie dolnej partii pleców przez leżenie na brzuchu i ściąganie rękami stóp do pleców (mam nadzieje, że zrozumiale wytłumaczyłem). Raz obie nogi, raz jedna.

Komentarz

• Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
                              Kiedyś przy takiej dolegliwości pomagało mi 10-15 minutowe rozciąganie dolnej partii pleców przez leżenie na brzuchu i ściąganie rękami stóp do pleców (mam nadzieje, że zrozumiale wytłumaczyłem). Raz obie nogi, raz jedna.
                              Ogolnie kregosłup napierdala ze względu na skrzywienia. Najlepsze ćwieczenia to te, które sa przeciwienstwem naturalnej krzywej postawy.
                              Np lezeniena brzuchu i podnoszenie tułowia i nóg do góry.
                              04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Zrób na start RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego (50-60 zł), aby dowiedzieć się, czy możesz robić przysiady etc. Lepiej wiedzieć czy coś dolega niż się porządnie kontuzjować robiąc ćwiczenia, których nie powinno się robić. Jak zaczniesz czuć prąd w ręce, albo w nodze, albo zaczną drętwieć nogi to z automatu rezonans.

Komentarz

Pracuję...
                                X