Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Starzejesz się
    Warsaw FanaticS

Komentarz

• Kręgosłup, Panie kręgosłup.

Komentarz

• Zamieszczone przez Człenio Zobacz posta
        Ja się z czymś takim borykam bardzo często , czasami "atak" jest tak silny że zabiera mnie pogotowie na zastrzyki rozkurczowe. Przyczyny są różne , najczęściej jakieś zwyrodnienie , ucisk lub skurcz mięśni ( mnie to wykańcza) .
        Najbardziej sprawdzony ( przynajmniej u mnie) sposób ,to zaraz po takim skurczu , położyć się na podłodze a nogi położyć na krześle ( całe łydki leżą na krześle, uda prostopadle do podłogi) i poleżeć nawet do godziny , powinno odpuścić. Jak często Ci się to zdarza to lepiej to zbadać ( prześwietlenie i rezonans ), lekarz zalecił mi jakies ćwiczenia wzmacniające tę partię krympla i muszę powiedzieć że od dłuższego czasu ataki są rzadsze i słabsze. Czasem wystarczy źle się schylić i człowiek załatwiony na parę dni.
        Tyle że u mnie nie ma czegoś takiego jak ataki, ból jest cały czas od 3 dni nasila się tylko w czasie gwałtownych ruchów itp. wtedy czuję kłucie w udach a czasem i w łydkach. Nigdy nie miałem żadnych problemów z kręgosłupem.
        Wielcy Fanatycy Stolicy

Komentarz

• Hmm a może to przepuklina kręgosłupa

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Jakub Zobacz posta
            Tyle że u mnie nie ma czegoś takiego jak ataki, ból jest cały czas od 3 dni nasila się tylko w czasie gwałtownych ruchów itp. wtedy czuję kłucie w udach a czasem i w łydkach. Nigdy nie miałem żadnych problemów z kręgosłupem.
            Jak czujesz kłucie w innych częściach ciała , to może być jakiś ucisk na nerwy ( np dysk ) .
            Z krymplem nie ma żartów , lepiej to zbadaj . Idz do lekarza rodzinnego ( czy jakiegoś innego) po skierowanie , podjedz do szpitala na ostry dyżur ( najlepiej na Lindleya ) i zrób prześwietlenie i badania . Jak poczujesz drętwienie palców lub kończyn to natychmiast do szpitala

ZDRÓWKA !!!
            ..."Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
            Nowa się Polska - zwycięska - narodzi
            I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić,
            Czerwony władco rozbestwionej siły."

"Czerwona zaraza" - Józef Szczepański "Ziutek"

Komentarz

miał ktoś kiedyś taką sytuację ?
              Prze ok. 10 min byłem w pozycji "kucającej" po czym nagle wstałem i w plecy (mniej, więcej wysokość lędźwi), wszedł dziwny kujący ból. Już tak 3 dzień się to ciągnie, ani siedzieć ani chodzić a jak leżeć to w jednej pozycji bez ruchu. Wkur*ia to strasznie i jest uciążliwe. Lekarz rodzinny powiedział że nie wie co to może być i wypisał mi skierowanie do specjalisty a najbliższe wolne terminy są za 3 tygodnie Jeżeli ktoś miał takie kure*two to poproszę o priv
              Siema, zmagam się z czymś podobnym od kilku miesięcy. Możesz mieć wypuklinę lub przepuklinę międzykręgową. Idź do lekarza ogólnego po skierowanie do neurologa, tam mu przedstaw co i jak, powinien dać skierowanie na rezonans/tomograf i pokierować dalej, ale to może trochę potrwać. Natomiast jeśli masz trochę $ odłożonych to mogę podać Ci namiary do fizjoterapeuty, który mnie składa. Jak coś to priv po więcej szczegółów

Komentarz

• Dzięki wszystkim za pomoc, nie jest tak źle jak myślałem A po tej sytuacji jedyne co mogę śmiało stwierdzić, że NFZ to Dzi*ka a tok myślenia niektórych osób w polskiej służbie zdrowa jest tragiczny
                Wielcy Fanatycy Stolicy

Komentarz

Dzięki wszystkim za pomoc, nie jest tak źle jak myślałem A po tej sytuacji jedyne co mogę śmiało stwierdzić, że NFZ to Dzi*ka a tok myślenia niektórych osób w polskiej służbie zdrowa jest tragiczny
                  Ja niestety, teraz co dziennie muszę się widywać z pracownikami NFZ. Ich podejście do pacjenta, jak bym tylko tam przeszkadzał, najlepiej jak bym przeprosiły że przyszedłem. Niestety, przed moim zabiegiem nie załatwiłem nic, ale to nic normalnie przez NFZ tylko prywatnie...a składki trzeba płacić.

Komentarz

• Minęło 24h od zabiegu. Ból jest nie-do-opisania. Ketonal nie pomaga, tramal działa troche ale dodatkowo mnie usypia.

Nie strasze, każdy zapewne reaguje na ból inaczej i ma inną tolerancje. Myślałem, że mam większą...
                    Ostatnio edytowany przez Sosen; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Sosen Zobacz posta
                      Minęło 24h od zabiegu. Ból jest nie-do-opisania. Ketonal nie pomaga, tramal działa troche ale dodatkowo mnie usypia.

Nie strasze, każdy zapewne reaguje na ból inaczej i ma inną tolerancje. Myślałem, że mam większą...
                      Mimo tego bólu powinienes od razu wzmacniac mięsnie czworogłowe. Wyprostowana noga i staraj sie dociskac mięsnie. Na poczatku dosłownie pare powtórzen, co jakis czas.
                      Juz teraz proponuje zaopatrzyć sie w niezbędne przyrządy typu piłka, guma do rozciagania, jeżyk itp.
                      04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Mam zestaw 3 ćwiczeń, które stopniowo mam wykonywać. Byłem dziś u lekarza od reha po skierowanie na ćwiczenia. Mam się nie stresować. Pierwszy tydzień wszystko jest opuchnięte, trudno coś zrobić. Mam oczywiście napinać mieśnie i próbować zginać kolano.
                        Druga noc nie przespana przez ten ból pierd..ony.

Komentarz

• Zamieszczone przez Sosen Zobacz posta
                          Mam zestaw 3 ćwiczeń, które stopniowo mam wykonywać. Byłem dziś u lekarza od reha po skierowanie na ćwiczenia. Mam się nie stresować. Pierwszy tydzień wszystko jest opuchnięte, trudno coś zrobić. Mam oczywiście napinać mieśnie i próbować zginać kolano.
                          Druga noc nie przespana przez ten ból pierd..ony.
                          Zginać kolano na tym etapie to hardcore. Pamietaj o cold packach, za kazdym razem schładzaj kolano, a szczegolnie po ćwiczeniach.
                          04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Podbijam temat

Trochę juz się dowiedziałem, ale nie zaszkodzi spytać
                            Czy chirurgowi twarzowemu dać się pokroić na Lindleya czy lepiej poszukać innej miejscówki?
                            Ktoś miał jakieś przeżycia?
                            ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
                            Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
                            O dziecko polskie, za Twojego dziada,
                            Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
                            O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
                            I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
                            Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
                            Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Komentarz

• Kierwasz twarz... No i dopadło i mnie , uziemiony w gipsie u hitlerów

I to jeszcze zaraz przed dugim weekendem

"..W faktach, na Wiertniczej wyleciał majk pułapka"

http://www.youtube.com/watch?v=NpVmTkVk1Ow

Komentarz

• Jeszcze dostałem na odchodne strzykaweczki z jakimiś strzałami z przykazem, że mam się tym sam kłuć.. I tu pojawia się moje pytanie, chociaż może lepiej zapytać w 'siłowni' - panie Premierze, jak się kłuć?

"..W faktach, na Wiertniczej wyleciał majk pułapka"

http://www.youtube.com/watch?v=NpVmTkVk1Ow

Komentarz

Pracuję...
                                X