Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomoc prawna

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Delikatnie ruszyłem ten temat w wątku samochodowym. Ogólnie sytuacja jest taka, że jak cokolwiek przechodzi przez sąd to z mandatu zamienia się w grzywnę. A grzywnę już trzeba zapłacić bo robi się z tego jakiś cyrk.

Komentarz

Warszafiak : Nic nie przeoczyłem. Mi od lat US bez ostrzeżeń blokuje konto. Raz mi wysłali pismo tego typu. Kilka lat temu. Obecnie jestem informowany i za 2 dni mam blokadę na daną sumę. Wracając do mojego pytania. Zgodnie z ostatnim orzeczeniem TK, to co zrobiła SG w Tarczynie jest niezgodne z prawem. Teoretycznie te 500 jest do odzyskania. Pytanie czy da się to zrobić za pomocą jednego pisma?

Komentarz

To jest w ogole skandal, zeby dostawac mandaty za nieprzyznanie wieksze niz by sie dostalo gdybys sie przyznal, nie rozumiem tego i nie traktuje jak szanse. Rownie dobrze mozna by pijanego kierowce puscic jak zaplaci 5k wiecej.

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

Wszystkie sprawy, które przechodzą przez sąd grodzki, o ile nie zostaną zapłacone dobrowolnie, są egzekwowane przez komornika sądowego. Więc, ostrożnie z takimi sprawami, bo z mandatu za 100 pln, może się zrobić i 800 złotych(jeśli doliczymy opłatę bankową za realizację zajęcia komorniczego, VW Bank pobiera za to drobne 300 pln). Wszystkie podpisane przez nas mandaty trafiają do Urzędu Skarbowego|(wyjątek stanowią mandaty od straży miejskiej, Miasto Warszawa posiada własną egzekucję). Organ egzekucyjny pobiera 6 do 11% kosztów egzekucyjnych, niestety ustawodawca nie przewidział egzekucji na telefon, więc U.S nie ma obowiązku informowania o wpływie sprawy przed podjęciem czynności egzekucyjnych, istnieje domniemanie, że podpisując mandat zostaliśmy zobligowani do zapłaty w terminie 7 dni, a potem jesteśmy gotowi poddać się egzekucji. Wierzytelność z tytułu mandatów przedawnia się z mocy prawa po 3 latach od daty zdarzenia. Moja rada, płacić jak tylko mamy możliwość. Coraz więcej państwo ma narzędzi aby ściągnąć od nas te należności i jeśli prowadzimy życie na legalu to prędzej czy później trafimy w łapy organu egzekucyjnego.
          Bóg z Nami, choj z Nimi.
          Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

@Karakan: Inaczej. Gdybyś mandat nałożony przez straż gminną przyjął i zapłacił to biorąc pod uwagę wyrok TK można by było te hajsy od nich wyszarpać. I też nie byłoby to takie proste.
            Natomiast w sytuacji gdy zostałeś ukarany grzywną, czyli jednak chyba przez sąd, to by odzyskać zapłacone pieniądze należałoby na drodze sadowej dochodzić kasacji poprzedniego wyroku powołując się na orzeczenie TK. Tak ja to rozkminiam.

W środę znów dostałem flashem po oczach ;/ ale tym razem nie rzucam tego wezwania w kąt tylko od razu coś z tym robię bo z mandatem można jeszcze powalczyć a z wyrokami Sądu przez wielkie S już może być trudniej.

Co do blokowania konta. Konto którego numer został wpisany w formularz przy zakładaniu działalności gospodarczej blokują skurwysynki od ręki.

Komentarz

To nawet pisma o tym, że sprawa się odbyła się nie dostaje?

Komentarz

Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                sprawa nieco inna,ale: kumpel po MN pod źródłem nie przyjął dwóch mandatów za damski ****, łącznie 1000 pln i jakiś czas temu przyszło mu pismo, że odbyła się sprawa w trybie zaocznym i dostał grzywnę łącznie 1250...

Państwo prawa

Komentarz

Dwa nieodebrane awiza i uznają za dostarczone.

Napisałeś, że jest to grzywna to najpierw ustal to dokładnie. Od grzywien jest sąd, od mandatów chuje w mundurach. W banku przez telefon mogą nie chcieć wszystkiego powiedzieć ale uzyskaj numer zajęcia i wszystkie szczególny tego dotyczące. Z tymi danymi US i będziesz wiedział z czym masz odczynienia, bo być może tytułem zajęcia nie jest grzywna a niezapłacony mandat. W sumie tak to wygląda, pięć paczek plus 30zł jakiś kosztów, sąd dorzuciłby więcej. Jeśli tylko mandat to może można z tym jakoś powalczyć.

Problemem jest to, że masz zablokowane konto więc jak nie zapłacisz nie będziesz miał dostępu własnej skarbonki. Teraz opcje są dwie: płacisz i próbujesz się odwoływać powołując na TK, może się udać i może się też nie udać. Albo jeśli na koncie masz mniej niż 10k PLN, co jest kwota wolną od zajęcia, zamykasz konto, wypłacasz gotówkę w całości i chwilowo jesteś 5 stów do przodu.

Komentarz

Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
                    Wszystkie sprawy, które przechodzą przez sąd grodzki, o ile nie zostaną zapłacone dobrowolnie, są egzekwowane przez komornika sądowego. Więc, ostrożnie z takimi sprawami, bo z mandatu za 100 pln, może się zrobić i 800 złotych(jeśli doliczymy opłatę bankową za realizację zajęcia komorniczego, VW Bank pobiera za to drobne 300 pln). Wszystkie podpisane przez nas mandaty trafiają do Urzędu Skarbowego|(wyjątek stanowią mandaty od straży miejskiej, Miasto Warszawa posiada własną egzekucję). Organ egzekucyjny pobiera 6 do 11% kosztów egzekucyjnych, niestety ustawodawca nie przewidział egzekucji na telefon, więc U.S nie ma obowiązku informowania o wpływie sprawy przed podjęciem czynności egzekucyjnych, istnieje domniemanie, że podpisując mandat zostaliśmy zobligowani do zapłaty w terminie 7 dni, a potem jesteśmy gotowi poddać się egzekucji. Wierzytelność z tytułu mandatów przedawnia się z mocy prawa po 3 latach od daty zdarzenia. Moja rada, płacić jak tylko mamy możliwość. Coraz więcej państwo ma narzędzi aby ściągnąć od nas te należności i jeśli prowadzimy życie na legalu to prędzej czy później trafimy w łapy organu egzekucyjnego.
                    Co do opłaty za egzekucję z konta http://samcik.blox.pl/2013/01/Wygryw...oplaty-za.html
                    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

zażalenie/skargę na przekroczenie uprawnień na legitymowanie to składa się gdzie?ogólnie sprawa wygląda tak, że zostałem zatrzymany, a konkretniej wyciągnięty z tłumu, po czym wrzucony do suki gdzie odbyło się spisanie danych przy czym psina nie omieszkał użyć kilku słów, a także zostało zastosowanych kilka chwytów...nie został mi podany powód zatrzymania, na moją prośbę pies nie podał danych i num. odznaki, nie dostałem także mandatu tylko słowne zapewnienie, że "masz ***** wniosek", nic nie podpisywałem...gdzie z tym iść?
                      #MuremZaBonusem

Komentarz

sądzenie się z psami raczej nie do wygrania

jakbyś był zatrzymany,to podpisujesz protokół zatrzymania, masz tam 3 pytania w tym jedno czy składasz zażalenie na zasadność zatrzymania. ja raz złożyłem, to dostałem papier i miałem pisać co mi się nie podobało. i tu raczej chodzi i sam sposób zatrzymania,czyli np. bezpodstawne użycie przemocy przez psów.

w listopadzie złożyłem przeciwko psom doniesienie, to tylko wożę się po mendowniach i zeznaję to samo, a i tak chvj z tego będzie, prokurator umorzy

ja bym na Twoim miejscu odpuścił, tym bardziej że nie masz żadnych świadków, obdukcji itd
                        Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez bydlak Zobacz posta
                          Dwa nieodebrane awiza i uznają za dostarczone.

Napisałeś, że jest to grzywna to najpierw ustal to dokładnie. Od grzywien jest sąd, od mandatów chuje w mundurach. W banku przez telefon mogą nie chcieć wszystkiego powiedzieć ale uzyskaj numer zajęcia i wszystkie szczególny tego dotyczące. Z tymi danymi US i będziesz wiedział z czym masz odczynienia, bo być może tytułem zajęcia nie jest grzywna a niezapłacony mandat. W sumie tak to wygląda, pięć paczek plus 30zł jakiś kosztów, sąd dorzuciłby więcej. Jeśli tylko mandat to może można z tym jakoś powalczyć.

Problemem jest to, że masz zablokowane konto więc jak nie zapłacisz nie będziesz miał dostępu własnej skarbonki. Teraz opcje są dwie: płacisz i próbujesz się odwoływać powołując na TK, może się udać i może się też nie udać. Albo jeśli na koncie masz mniej niż 10k PLN, co jest kwota wolną od zajęcia, zamykasz konto, wypłacasz gotówkę w całości i chwilowo jesteś 5 stów do przodu.
                          Tak mam napisane - grzywna. Awizo żadnego nie było.Z tego pisma wynika jakby burmistrz gminy Tarczyn wystąpił do US i Ci to klepnęli. Nic o sprawie w sądzie czy wyroku. Po Świętach idę do US i popytam co i jak.

Komentarz

Dzieki b., tak jak myslalem, kurwiska sa bezkarne...a jeszcze moze orientujesz sie jak jest z tym wnioskiem do sadu?nie zaproponowano mi zadnego mandatu tylko powiedzieli, ze mam wniosek, tak jak pisalem nuc nie pokwitowalem, moze cos z tego wyniknac?
                            #MuremZaBonusem

Komentarz

Tak mam napisane - grzywna. Awizo żadnego nie było.Z tego pisma wynika jakby burmistrz gminy Tarczyn wystąpił do US i Ci to klepnęli. Nic o sprawie w sądzie czy wyroku. Po Świętach idę do US i popytam co i jak.
                              Piszesz, że wybrałeś opcję nr 3 więc jakie jeszcze postępowanie chcesz mieć? Zdecydowałeś jako właściciel pojazdu, że płacisz pińcet, a skoro mimo deklaracji nie zapłaciłeś to gmina zwróciła się do US o ściągnięcie wierzytelności. Mi teraz na takiej samej zasadzie ściągnęli ze zwrotu vatu budowlanego mandat policyjny z maja 2013.
                              "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

bawił się ktoś kiedyś w patenty i znaki towarowe? Jak wygląda procedura sprawdzenia czy dany wzór nie jest opatentowany? Internetowe bazy danych mnie nie interesują, z racji ich skomplikowania.

Komentarz

Pracuję...
                                X