Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PS3 czy XBOX 360?? Pomocy!!!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Nie jestem w temacie ale co jest takiego mega w PS 5 ?
    Ogólnie obie konsole powinny dać duży przeskok w porównaniu do poprzedniej generacji. Czyli ciągnąć 4k w 60 FPS o czym obecna może pomarzyć. Dodatkowo wreszcie obie konsole dostały dyski SSD co powoduje, że gry ładują się dużo szybciej niż to miało miejsce przy poprzedniej generacji. Nowy Xbox jest trochę mocniejszy niż PS5 ale to raczej detale. Fani Sony powiedzą, że PS5 ma szybszy dysk, ale jakoś na obecnych prezentacjach te same gry na XBOX-a ładują się szybciej.

Co do zainteresowania to PS4 dużo lepiej się sprzedawało niż XBOX One. Było zwyczajnie mocniejsze oraz miało więcej exclusive-ow. I obecne zainteresowanie przypuszczam też z tego wynika. Ja sam chciałem PS4 ale ze względu na syna kupiłem xbox-a i teraz już pewnie zostanę przy nim (mimo iż miałem PS3). Gdybym miał obecnie PS4 pewnie też bym kupił PS5 a że mam xboxa to kupie xboxa, gdybym nie miał niczego wcześniej to kupiłbym to co mają koledzy

Komentarz

• Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
      A jednak, pogłoski o braku wystarczającej liczby konsol okazały się prawdziwe

Na stronie Media Expert i Neonet konsole wyprzedane, na Media Markt jeszcze wisi oferta na PS5 + dodatkowy Dualsense + FIFA21 ale wywala stronę przy próbie dodania do koszyka.

Na Media Markt też już wyprzedane.
      Nie dziwi mnie to.
      Dzisiaj przy zamówieniu na stronie Media Markt dwa razy wywaliło mnie przy płatnosci. A za trzecim podejsciem wyskoczył komunikat o "braku konsoli".
      Także dziś 1:0 dla Janusza Biznesu który obecnie opycha nowe PS5 po 5-8 tysiecy na allegro a ja niestety poczekam do 2021 roku na PS5.
      Jak pech to pech

Komentarz

• Na korzyść Xboxa przemawia jeszcze Ultimate Game Pass, który właśnie zostaje połączony z EA Play oraz chyba trochę tańszy abonament. Xbox też posiada gry, których nie zobaczymy na PS5.

Dobrym argumentem za którąś z konsol jest właśnie to, co posiadają lub będą mieć znajomi (granie online i wymiana gier).

Na allegro dzisiaj hardcore, nawet sklepy sprzedają sprzęt x2 (np Robson), nie wspominając jakie ceny osiągają aukcje od zwykłych osób.
        Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Dla mnie ciśnienie na PS5 mając do wyboru porównywalną (imho lepszą) konsolę świadczy tylko o lekkim zaburzeniu + średnio poważnym traktowaniu klienta przez SONY.

Zaś info o tym, że Sony zostało zaskoczone wydaniem nowego X jest o tyle śmieszne, że można się było tej daty spodziewać tak z 2 lata temu, a oficjalna zapowiedź miała miejsce ~ rok temu.
          Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta
            Na allegro dzisiaj hardcore, nawet sklepy sprzedają sprzęt x2 (np Robson), nie wspominając jakie ceny osiągają aukcje od zwykłych osób.
            Nawet Media Markt wyczuł okazję na dodatkowy zarobek i wystawia PS5 za prawie 6 tys.

Anyway Wieść gminna niesie, że podobno konsol może zabraknac na okres „Swiateczny” a niektorzy analitycy przewiduja ze i w 2021 może być problem z nabyciem konsoli.
            Pozyjemy zobaczymy no ale dzien dzisiejszy firma Sony może spodziewac się sporego zalewu negatywnych komentarzy.
            Tym bardziej ze biblioteka gier w sumie niczego nowego nie oferuje poza nowym Spider Manem czy Assasinem a i jest juz problem z przenoszeniem gier czy samym dyskiem SSD.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              Dla mnie ciśnienie na PS5 mając do wyboru porównywalną (imho lepszą) konsolę świadczy tylko o lekkim zaburzeniu + średnio poważnym traktowaniu klienta przez SONY.

Zaś info o tym, że Sony zostało zaskoczone wydaniem nowego X jest o tyle śmieszne, że można się było tej daty spodziewać tak z 2 lata temu, a oficjalna zapowiedź miała miejsce ~ rok temu.
              Ja tam lekko zaburzony się nie czuje, jest lekkie przywiązanie do marki ale to tyle. Gdyby Series X miał coś co by mnie przekonało już dzis stałaby u mnie czarna skrzynka. Główną przeszkodą jest kontroler który jest delikatnie za duży na moje dłonie, zwyczajnie niewygodnie się go trzyma. Pewnie dla osób z dłuższymi palcami jest na odwrót, to wszystko jest kwestią indywidualną.

Lekko zaburzeni i popie4doleni są fanboje którzy tracą czas na trolling i ubliżanie sobie w necie, a jest takich zyebów od groma.

Jest wywiad chyba z dyrektorem generalnym Sony w którym mówi że są zaskoczeni zainteresowaniem PS5. Więc jeżeli nie zaskoczenie w takim razie co jest powodem że taki kolos jak Sony nie jest w stanie zaspokoić rynku? Pieniądze na produkcje na pewno nie.

Komentarz

• Brak dostępności konsol jest związane z prostą rzeczą: czipy i procesory właściwie do większości komputerów/konsol i innych urządzeń produkują dwie firmy - Samsung i TMSC.
                W ostatnim czasie duże premiery miały procesory AMD, obie konsole czy kart graficzne AMD i Nvidii. Dostępność np. kart graficznych po premierze obecnie jest znikoma. Nieco lepiej jest z procesorami. To tylko pokazuje jak ogromne jest zapotrzebowanie na procesory obecnie do samych komputerów deskoptowych.

Zaś co do konsol to moim skromnym zdaniem Sony obecnie nie ma żadnej przewagi nad Microsoftem. I nie robi jej nawet tych kilka ekskluzywnych gier. W kwestii abonamentu czy biblioteki gier taki Xbox wygląda obecnie lepiej. Polecam obczaić ten filmik, tam jest to trochę szerzej opisane.
                Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Co do samego wyboru pomiędzy PS5 a XSX to kwestia tego co kto preferuje gdyż obydwie konsole oferują kompletnie co innego i skierowane są do innego odbiorcy, tylko funboye z umysłem ameby są fanatykami danej marki. Powiedziałbym że XSX jest bardziej przeznaczony dla graczy online posiadających w miarę sensowne łącza, natomiast PS5 bardziej przyjazna graczom offline. Obydwie konsolę dysponują też tajną bronią choć kompletnie odmienną co ukazuje dwa zupełnie różne kierunki rozwoju zarówno Sony jak Microsoftu. W przypadku XSX to rozwijana usługa Game Pass, w przypadku PS5 prawdopodobnie kolejna generacja gogli VR. Pytanie co bardziej przemawia do Kowalskiego?

Znalazłem w necie taką wzmiankę:

Zalety XSX:
                  - lepsza wydajność przejawiająca się nieco lepiej odwzorowanymi detalami w 4K choć tego do końca nie wiadomo, prawdopodobnie różnica będzie minimalna
                  - rozbudowane usługi sieciowe w chmurze
                  - większa multimedialność w postaci szerszego wsparcia Dolby Atmos i Vision, choć posiadając dobrej klasy telewizor z zaimplementowanymi funkcjami dynamicznego HDR będziemy w stanie obejść brak DV, z kolei w odpowiedzi na DA konsola PS5 dostanie autorski format audio 3D.

Zalety PS5:
                  - gry na wyłączność choć możliwe że za parę lat Microsoft też coś zaproponuje w tym zakresie, pytanie czy tak samo dobre to inna sprawa
                  - brak weryfikacji online dla napędu
                  - pad dual sense, choć bardziej tu chodzi o jego interaktywność aniżeli konstrukcję, pytanie czy funkcje z padu zostaną w przyszłości wykorzystane pod odpowiednie tytuły

Komentarz

• Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta

Ja tam lekko zaburzony się nie czuje, jest lekkie przywiązanie do marki ale to tyle. Gdyby Series X miał coś co by mnie przekonało już dzis stałaby u mnie czarna skrzynka. Główną przeszkodą jest kontroler który jest delikatnie za duży na moje dłonie, zwyczajnie niewygodnie się go trzyma. Pewnie dla osób z dłuższymi palcami jest na odwrót, to wszystko jest kwestią indywidualną.

Lekko zaburzeni i popie4doleni są fanboje którzy tracą czas na trolling i ubliżanie sobie w necie, a jest takich zyebów od groma.

Jest wywiad chyba z dyrektorem generalnym Sony w którym mówi że są zaskoczeni zainteresowaniem PS5. Więc jeżeli nie zaskoczenie w takim razie co jest powodem że taki kolos jak Sony nie jest w stanie zaspokoić rynku? Pieniądze na produkcje na pewno nie.
                    Ale chodziło komuś (nie pamiętam kto to pisał) o to, że są zaskoczeni terminem wypuszczeniem konsoli przez Microsoft - a nie zaskoczeni zainteresowaniem.
                    Imho przyczyna jest taka, że Sony samo do końca nie wiedziało jak ma wyglądać ten next gen w sensie, że najchętniej dowalili by jakichś wodotrysków, a realia (zarówno te technologiczne, jak i handlowe są takie jakie są)

Także Xbox od początku był w miarę spójną koncepcją, a Sony usiłowała się dostosować do konkurencji - na co koniec końców nie starczyło czasu jeżeli idzie o podaż.
                    Zaznaczam, że jest to moja autorska idea nie poparta jakimkolwiek riserczem więc jest poważna możliwość, że jest ona kompletnie z dupy

ps. ja mam łapy mikre, a wolę Xboxa więc to raczej nie to. a jeśli już w coś gram (tutaj gdyby nie COVID to nie miałbym chyba o czym pisać w tym względzie ) to jest to X z iluś tam przyczyn - ale zasadniczo jednej Game Pass Ultimate
                    Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Na pewno było zaskoczenie bo ich system audio nie jest gotowy a obecny soft nie obsługuje Dolby atmos. A 3D Audio Tempest miał być właśnie główną zaletą nowej generacji. Na lekki bałagan wskazuje moim zdaniem także wygląd wersji z napędem który jest asymetryczny, tak jakby Sony chciało pójść z duchem czasu i postawić tylko na digital ale nie byli pewni i doczepili napęd. Ale to tylko moja teoria. Na pewno premiera do całkowicie udanych nie należy.
                      Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Co do systemów Dolby to na poniższej infografice jest to dokładnie pokazane jak wygląda

Komentarz

• Moim zdaniem Sony liczyło, że w dobie pandemii MS przełoży premierę np na marzec lub czerwiec 2021, bo sami nie byli w 100% przygotowani. Amerykanie powiedzieli "sprawdzam", więc Sony musiało grać dalej, nie mogli sobie pozwolić na "pas" (czyt. opóźnienie premiery), bo niezdecydowani wybraliby XSX. Ale to również takie moje luźne przemyślenia po obserwacji stron o tematyce gier oraz komentarzy ludzi z branży.
                          Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Kurczę ja się zatrzymałem na konsoli z nazwy tematu i chyba nie żałuję
                            349meczów*
                            71 goli*
                            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Przede wszystkim żeby cieszyć się jakością obrazu nowych konsol to w pierwszej kolejności wypadałoby zakupić dedykowany telewizor 4K z podświetlaniem strefowym, lokalnym wygaszaniem, pełnym wsparciem HDMI 2.1, oraz HDR na średnim poziomie co najmniej 500 cd/m2 lub LG OLED od serii 9 (zeszłorocznej) wzwyż. W innym wypadku pozostanie XBOX series S lub poprzednia generacja która jak zapowiada Microsoft będzie wspierana jeszcze przez następne 2 lata a PS4 Pro podobno nawet przez 5.

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
                                Nowy Xbox jest trochę mocniejszy niż PS5 ale to raczej detale. Fani Sony powiedzą, że PS5 ma szybszy dysk, ale jakoś na obecnych prezentacjach te same gry na XBOX-a ładują się szybciej.
                                To podobnie jak z domniemaną większa wydajnością Xboxa przekładającą się na same gry. Kolejne prezentacje na przykładzie Vallhalli i DIRT5 wskazują że PS5 radzi sobie lepiej z detalami w 4K i płynnością rozgrywek, być może miarą sukcesu nie jest sam hardware a w dużej mierzę software gier współgrających z konsolą.

Komentarz

Pracuję...
                                X