Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

linki ,fotki ,dowcipy :)

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Murphy
  odpowiedział(a)
  Afera Gesslergate  Marcin Bustowski - ktoś kojarzy aktywistę?

  Zostaw komentarz:


 • Ivan Drugi
  odpowiedział(a)
  Pamiętam w jakiejś amerykańskiej komedii był temat łosi zabawek które przeklinały po polsku.

  Zostaw komentarz:


 • Mayhe(L)
  odpowiedział(a)


  https://www.taiwannews.com.tw/en/news/4239365

  Zabawka reklamowana na Tajwanie jako „przyjazna dzieciom” śpiewa polski rap o kokainie Można go spotkać w Carrefour i na platformach handlowych, w tym Shopee, Rakuten

  Przez Sophia Yang , Taiwan News Personel Writer
  2021/07/04 11:20

  TAIPEI (Taiwan News) — Rodzice zastanawiający się nad zakupem tego „przyjaznego maluchom” elektrycznego futrzanego kaktusa, który tańczy i rapuje po polsku, powinni się zastanowić.

  Producent zabawek twierdzi, że tańczący kaktus może pomóc pobudzić wyobraźnię i kreatywność u dzieci, podczas gdy inna witryna internetowa z produktami dla niemowląt opisuje go jako dobre urządzenie dla małych dzieci.

  Kiedy jednak polska matka mieszkająca w Taichung odwiedziła niedawno z dzieckiem placówkę Carrefour, odkryła, że ​​kaktus w rzeczywistości rapował dość wyraźne teksty. Ta kobieta opowiedziała o incydencie swojej przyjaciółce Eli Sobczak, innej polskiej obywatelce mieszkającej w Tajpej, a Sobczak powiadomił Taiwan News.

  Matka powiedziała, że ​​teksty wielokrotnie wspominały o kokainie i próbie samobójstwa ( tłumaczenie tekstu na język angielski ). „Kokaina i próby samobójcze powtarzały się w kółko. To naprawdę szokujące” – powiedziała.

  Matka z Taichung rozpoznała piosenkę, którą wyprodukował polski raper Cypis. Nakręciła filmik z rapującym kaktusem i udostępniła go na polskim forum internetowym.

  Powiedziała, że ​​32-centymetrowa zabawka jest również dostępna w innych lokalizacjach Carrefour w Tajpej oraz na platformach zakupów online, w tym Shopee , Ruten , Rakuten i niektórych witrynach z produktami dla dzieci . Zabawka jest również dostępna za granicą na Amazon .

  Sobczak dodał: „sama piosenka zdecydowanie nie nadaje się do grania przed dziećmi”.
  Kreatywność ludzka nie zna granic

  Zostaw komentarz:


 • Mayhe(L)
  odpowiedział(a)
  Pamiętacie słynny przelot samochodu nad rondem w okolicach Łodzi? Jest zaskakujący wyrok w tej sprawie
  https://www.scigacz.pl/Pamietacie,sl...wie,42136.html

  Zostaw komentarz:


 • Raczej
  odpowiedział(a)
  "Nam strzelać nie kazano..."

  takie skojarzenie, nie wiem czy słuszne ale pierwsze skojarzenie

  Zostaw komentarz:


 • księciuniu
  odpowiedział(a)

  https://twitter.com/i/status/1404532316517584907

  Zostaw komentarz:


 • kriszko
  odpowiedział(a)
  https://twitter.com/i/status/1402197395492966401

  Zostaw komentarz:


 • Raczej
  odpowiedział(a)

  Zostaw komentarz:


 • Alek
  odpowiedział(a)
  Fejk

  Zostaw komentarz:


 • Dolu
  odpowiedział(a)

  Zostaw komentarz:


 • Raczej
  odpowiedział(a)
  W czwartek zaćmienie Słońca nad Polską. Sprawdź nasz poradnik, jak bezpiecznie je obserwować

  W czwartek nad Polską dojdzie do bardzo rzadkiego zjawiska astronomicznego. Księżyc częściowo zaćmi Słońce. Gdzie, kiedy i jak obserwować ten fenomen? Przygotowaliśmy specjalny poradnik.
  .
  .
  .
  Jedno z takich zaćmień będziemy mogli zobaczyć w czwartek (10.06) o godzinie 12:50. Będzie to zaćmienie częściowe, a więc przysłonięty zostanie tylko fragment słonecznej tarczy. Największe zaćmienie ujrzymy na plażach Bałtyku, gdzie zniknie 16% tarczy, w Bydgoszczy 13%, w Łodzi 11%, w Warszawie 10%, w Krakowie 6%, a najmniejsze w Bieszczadach, zaledwie 4%.

  W różnych regionach kraju czasy poszczególnych faz zaćmienia mogą się różnić o kilka minut. W centralnej Polsce zaćmienie rozpocznie się w czwartek (10.06) ok. godziny 11:48. Maksymalna faza zaćmienia, czyli chwila, gdy tarcza Słońca będzie najbardziej przysłonięta przez Księżyc, nastąpi ok. 12:50, zaś zjawisko skończy się ok. 13:52.

  Na niebie pojawi się obrączka

  Nie będzie to aż tak efektowne zaćmienie jak te z 2011 i 2015 roku, kiedy słoneczna tarcza przypominała rogalik. O wiele ciekawsze zjawisko ujrzą mieszkańcy niektórych obszarów północnej Kanady, Arktyki (w tym na biegunie północnym) i Rosji, gdzie zaćmienie będzie obrączkowe.

  Przez kilkadziesiąt sekund Księżyc przysłaniać będzie Słońce w taki sposób, że zamiast naszej dziennej gwiazdy w pełnej krasie, na niebie będzie można zobaczyć świetlistą obrączkę. Księżyc w tym czasie znajdować się będzie nieznacznie dalej od Ziemi, dlatego jego tarcza będzie mniejsza od tarczy słonecznej. Nie przysłoni więc Słońca w całości, lecz pozostawi świetlistą obrączkę.

  Gdyby był nieznacznie bliżej, nie widać byłoby obrączki, lecz Słońce zniknęłoby całkowicie. Obrączkowe zaćmienia są bardziej fotogeniczne od całkowitych zaćmień. Polacy, aby zobaczyć obrączkowe zaćmienie Słońca będą musieli poczekać aż do 13 lipca 2075 roku.

  więcej: https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc...je-obserwowac/


  Zostaw komentarz:


 • Tyler_Durden
  odpowiedział(a)


  Wspaniały klimat. Czasy kiedy kobiety były kobietami, faceci facetami a piłkarze piłkarzami, a czasem nawet bohaterami. Ekstraklasa dawała wtedy takie emocje jak później dawał Gołota. Jakoś mnie wzięło na wspominki po wywiadzie z Markiem Jóźwiakiem na głównej legionisci.com

  Zostaw komentarz:


 • Raczej
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
  Jaki to jest kurva dzban

  Zostaw komentarz:


 • ZwykłyCzłowiek
  odpowiedział(a)
  Uwaga, mocne.

  https://twitter.com/Caroll1947/statu...818342403?s=20

  Zostaw komentarz:


 • Grigol
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
  Wie(L)kie dzięki!

  Zostaw komentarz:

Pracuję...
X