Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

linki ,fotki ,dowcipy :)

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • https://twitter.com/majewskimichal/s...702130688?s=21

  Komentarz


  • Noc spadających gwiazd kwiecień 2020. Niezwykłe zjawisko na niebie! Czy meteory z roju Lirydów będą widoczne w Polsce?
   MAGDALENA WALCZAK-GRUDZKA 20 kwietnia

   Noc spadających gwiazd kwiecień 2020. W nocy z 21 na 22 kwietnia na niebie pojawi się niezwykłe zjawisko - deszcz meteorów z roju Lirydów. Czym są Lirydy? Czy rój Lirydów będzie widoczny w Polsce? Jak i gdzie najlepiej oglądać noc spadających gwiazd? Sprawdź!

   Deszcz Lirydów 2020. Kwietniowe niebo zachwyci! Przed nami noc spadających gwiazd. Brzmi romantycznie? I tak jest! Warto oglądać w kwietniu deszcz Lirydów. Kiedy, gdzie i jak najlepiej oglądać Deszcz Lirydów w kwietniu 2020? Kiedy przypada maksimum roju Lirydów? Dowiedz się więcej o nocy spadających gwiazd i Lirydach 2020.
   Noc spadających gwiazd 2020


   Choć noce spadających gwiazd kojarzone są raczej z okresem letnim, wiosną też można oglądać na niebie niezwykłe spektakle. Warto oglądać w kwietniu rój meteorów. Kiedy, gdzie i jak najlepiej oglądać meteory z roju Lirydów w kwietniu 2020? Kiedy przypada maksimum meteorów z roju Lirydów? Dowiedz się więcej o nocy spadających gwiazd i Lirydach 2020.
   Co dwie minuty będziemy mogli dostrzec spadającą gwiazdę!

   - Co dwie minuty będziemy mogli dostrzec spadającą gwiazdę - zapowiada Ulrich Koehler z Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR).
   Deszcz Lirydów 2020, czyli noc spadających gwiazd


   Przed nami kolejna w 2020 roku noc spadających gwiazd. Deszcz Lirydów możemy podziwiać już w kwietniu. To prawdziwa gratka dla obserwatorów nocnego nieba. W kwietniu przypada maksimum roju Lirydów 2020. Warto uważnie obserwować niebo i wypatrywać spadających gwiazd.

   Kiedy dokładnie wypada ta spektakularna noc spadających gwiazd 2020? W jakich godzinach przypada maksimum roju Lirydów 2020 i gdzie najlepiej oglądać Lirydy?
   Maksimum roju meteorów znanych jako Lirydy (Deszcz Lirydów 2020) przypada na noc z 21 na 22 kwietnia 2020.

   Lirydy to jeden z najstarszych rojów meteorów. Maksimum roju Lirydów 2020 jest wyczekiwane nie tylko przez pasjonatów astronomii. Lirydy to wyjątkowy rój meteorów. Aktywność roju wypada pomiędzy 16 a 25 kwietnia. Maksimum roju meteorów znanych jako Lirydy przypada na noc z 21 na 22 kwietnia 2020. Gwiazdy spadać będą nawet co kilka minut!

   Deszcz Lirydów 2020 - kiedy oglądać w Polsce?


   Maksimum roju Lirydów 2020 jest wyczekiwane nie tylko przez pasjonatów astronomii. Maksimum roju meteorów znanych jako Lirydy przypada na noc z 21 na 22 kwietnia 2020.
   Maksimum roju meteorów znanych jako Lirydy przypada na noc z 21 na 22 kwietnia 2020.

   Gwiazdy spadać zaczną w nocy z poniedziałku na wtorek, jednak zjawisko najlepiej widoczne będzie w nocy z wtorku na środę 22 kwietnia.

   Deszcz meteorytów można obserwować bez żadnych dodatkowych przyrządów - zwykle są widoczne gołym okiem. Lirydy będzie można również oglądać nad Polską. Będą je mogli zaobserwować wszyscy, specjalistyczny sprzęt nie będzie potrzebny. Warto jednak wybrać miejsce jak najbardziej zaciemnione lub z małą ilością sztucznego światła, aby uzyskać najlepszą widoczność.Spadające gwiazdy powinny być wyraźnie widoczne, ponieważ księżyc jest w nowiu a noc staje się przez to ciemniejsza. Zapowiada się naprawdę niezwykły spektakl na niebie - specjaliści zapowiadają, że co dwie minuty można będzie dostrzec spadającą gwiazdę.
   LIRYDY 2020 - jak i kiedy najlepiej oglądać Deszcz Lirydów - noc spadających gwiazd?


   Spadające gwiazdy widać będzie w całej Polsce. Najwięcej Lirydów obserwuje się zwykle w drugiej połowie nocy i nad ranem. Warto opuścić tereny wielkich miast i podziwiać noc spadających gwiazd na otwartej przestrzeni, z dala od sztucznego oświetlenia.

   W Polsce najlepiej obserwować Deszcz Lirydów 2020 od około godziny 21.00 we wtorek (21 kwietnia) do świtu we środę (22 kwietnia).

   Prędkość Lirydów wynosi 49 km/s, są więc zjawiskami dość szybkimi.
   Noce spadających gwiazd. Czym różnią się meteory i meteoryty i meteoroidy?


   Często mylimy pojęcia, które mają określać spadające gwiazdy. W sierpniu z całą pewnością czekamy na deszcz meteorów.
   • Meteoroidy to materia, która krąży w kosmosie.
   • Meteory to obiekty, które spalają się w atmosferze.
   • Meteoryty to obiekty, które spadają na ziemię.
   https://pomorska.pl/noc-spadajacych-...r/c15-14928560

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Noc spadających gwiazd kwiecień 2020. Niezwykłe zjawisko na niebie! Czy meteory z roju Lirydów będą widoczne w Polsce?
    bardzo fajnie widoczne - non stop latają na dodatek z prędkością porównywalną do samolotów i widoczne są długo a nie przez chwilę.
    3 moje szybkie fotki poniżej

    Komentarz


    • Widzialny dzisiaj godzinę temu, może dwie, ciąg światełek gęsiego, ze 40 sztuk, wolnym tempem,z zachodu na wschód, lekki dreszczyk poczułem nie powiem. Wyglądało jakby drony psy puściły hehe Podobno jakieś satelity, tu jakiś link

     ASTRONAUTYKA 06 kwi 2020 / 0 CommentsTo nie UFO - satelity Starlink nad Polską     Obecnie można wieczorami lub nad ranem zobaczyć przeloty satelitów Starlink. Sznury punktów przesuwających się po nieboskłonie to nie UFO, tylko satelity Elona Muska. Oto jak je można zobaczyć na niebie nad Polską.

     Do naszej redakcji napływa mnóstwo pytań o dziwne ciągi świetlnych punktów przemieszczających się razem po niebie. To sztuczne satelity wysyłane na orbitę przez firmę SpaceX należącą do Elona Muska. Firma planuje wysłać ich 12 tysięcy, a na razie wystrzeliła 360 w pięciu seriach.

     Więcej o satelitach Starlink można przeczytać w naszym specjalnym artykule albo śledzić najnowsze wieści na ich temat. Polecamy też książkę pt. "Rakietowi miliarderzy", która opowiada m.in. o działalności Elona Muska.

     Satelity Starlink to ciekawy widok, ale rodzą też poważne obawy astronomów i wielu innych osób troszczących się o świat dookoła nas i widok rozgwieżdżonego nieba jako wspólnego dziedzictwa ludzkości, które powinno pozostać dostępne dla przyszłych pokoleń. Niedawno Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) opublikowało wstępny raport z symulacji na ile takie satelity pogorszą warunki obserwacji astronomicznych. Miejmy nadzieję, że firma Elona Muska (i inne z podobnymi planami) w końcu zrozumie problem i postara się tak konstruować swoje satelity, aby wywierały jak najmniejsze skutki uboczne.

     Przelot sznura satelitów Starlink sfotografowany w Holandii w maju 2019 r. krótko po wystrzeleniu pierwszej grupy satelitów:


     Kiedy można zobaczyć satelity Starlink?


     Satelity widoczne są wieczorami lub rano. Dokładne momenty przelotów można sprawdzić na przykład w serwisie Heavens Above, który podaje również informacje dla przelotów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) oraz dla innych satelitów.

     Wchodzimy na stronę https://www.heavens-above.com/StarlinkLaunchPasses.aspx, gdzie najpierw trzeba wskazać swoją miejscowość albo wpisać współrzędne geograficzne. W przeglądarce na komputerze odpowiednie opcje ustawiamy w prawym górnym roku (na smartfonie podobnie, ale witryna nie skaluje się automatycznie, więc trzeba sobie pole z ustawieniami samodzielnie powiększyć). Heavens Above posiada w swojej bazie bardzo dużo miejscowości, więc bez trudu znajdziemy swoją okolicę. Jeśli chcemy, możemy też założyć bezpłatne konto użytkownika, aby zapamiętać naszą lokalizację.

     Gdy już wskazaliśmy nasze położenie na Ziemi, pojawi się tabela z listą przelotów Starlinków na najbliższe dni. Podane są jasności, momenty przelotów, wysokość nad horyzontem. Klikając w dany przelot można zobaczyć trasę na tle gwiazdozbiorów. Tabela ma pogrupowane satelity według ich dnia wystrzelenia - odpowiednią grupę wybieramy w opcjach nad tabelką.

     Strona Heaven Above prezentuje też dynamiczną wizualizację wszystkich wystrzelonych ostatnio satelitów Starlink. Widzimy ich aktualne położenie nad kulą ziemską.

     Więcej sposobów na sprawdzenie widoczności satelitów Elona Muska, np. aplikacje mobilne do śledzenia satelitów, opisujemy w artykule o Starlinkach.


     Wenus to też nie UFO


     Przy okazji warto dodać, że bardzo jasna "gwiazda" widoczna obecnie wieczorami, to także nie UFO, ani nie satelita geostacjonarny, tylko planeta Wenus (takich pytań również otrzymujemy sporo).     Więcej informacji:


     Autor: Krzysztof Czart     Na zdjęciu u góry:

     Przelot sznura satelitów Starlink sfotografowany w Holandii w maju 2019 r. Źródło: Kadr z filmu "SpaceX Starlink Satellites Spotted Over Netherlands" z kanału VideofromSpace.

     Grupa galaktyk NGC 5353/4 zarejestrowana przez Lowell Observatory w Arizonie 25 maja 2019 r. Na zdjęciu widać smugi światła z satelitów Starlink. Źródło: Victoria Girgis/Lowell Observatory.

     Start rakiety wynoszącej jedną z grup satelitów Starlink. Źródło: SpaceX
     https://www.urania.edu.pl/wiadomosci...ink-nad-polska

     tak czy siak robi dziwne wrażenie

     Komentarz


     • acha, czyli pewnie raczej pocykałem fotki starlinków...

      Komentarz


      • hehe nie nie, złapałeś co miałeś złapać, ja widziałem sznur niegasnących elementów

       Komentarz
       • e:


        e2:

        SpaceX is targeting Wednesday, April 22 at 3:37 p.m. EDT, or 19:37 p.m. UTC, for its seventh launch of Starlink satellites. Falcon 9 will lift off from Launch Complex 39A (LC-39A) at NASA’s Kennedy Space Center in Florida. A backup opportunity is available on Thursday, April 23 at 3:15 p.m. EDT, or 19:15 UTC. Falcon 9’s first stage previously supported Crew Dragon’s first flight to the International Space Station, launch of the RADARSAT Constellation Mission, and the fourth Starlink mission. Following stage separation, SpaceX will land Falcon 9’s first stage on the “Of Course I Still Love You” droneship, which will be stationed in the Atlantic Ocean. Falcon 9’s fairing previously supported the AMOS-17 mission.
        e3:


        NASASpaceflight53,8 tys. subskrypcji
        WESPRZYJ
        SUBSKRYBUJ
        LIVE coverage of the LAUNCH of SpaceX's 7th Starlink mission carrying 60 broadband internet satellites from LC-39A at the Kennedy Space Center, FL. Liftoff is set for 15:37 EDT (19:37 UTC) on 22 April 2020 on a Falcon 9 rocket making its 4th flight.
        Ostatnio edytowany przez Raczej; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz

        • https://www.facebook.com/ZGlowaWGwiazdach/
         https://www.facebook.com/ZGlowaWGwia...026?__tn__=K-R

         Komentarz


         • Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

          Komentarz


          • Komentarz


           • https://m.facebook.com/story.php?sto...72120496321499
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

            jest tylko jeden King!!!!

            *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

            Komentarz


            • Tu w lepszej jakości.
             Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
             -------------
             Jedynie prawda jest ciekawa

             Józef Mackiewicz

             Komentarz


             • Ole Olek!

              Komentarz


              • Panduda panduda

               Komentarz


               • Napieralski miał chociaż bliźniaczki
                q[-_-]p

                Komentarz

                Pracuję...
                X