Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • meraś
    spec okienny
    • 10.2008
    • 1700

    W Sierpniu będę przez weekend w Rydze. Wyjazd na klasyczna wódkę. Jakieś dobre miejscóweczki godne polecenia albo nie ? ( knajpy, co warto zobaczyć a co odpuścić, rzeczywiście mocno ruskie miasto ?)
    bałagan i porządek to tylko liczby...

    Komentarz

    • LOL3K
      Legionista
      • 12.2003
      • 9042

      Byłem w Rydze na majówkę rok temu (7-12 stopni )
      Miasto dupy nie urywa. Po rusku najprędzej się dogadasz. Może przez pogodę mi nie przypadło do gustu?
      Pomnik Wolności, mosiężne koty na dachach. domki Trzech Braci, jakaś Katedra, Kościół Piotra i Pawła.
      Pomniczek muzykantów z Bremy, który każda maca i widać gdzie bo tak wytarty
      Mają też pseudo Pałac Kultury
      Polecam targowisko centralne. Takie hale jak w Maximusie w Nadarzynie, tyle, że w 90% żarcie. Jedna hala nabiał, jedna spożywka, trzecia ryby etc. Bardzo klimatyczne miejsce. W jednej z hal są żarełka i bary, czynne do późnych godzin więc może tam melanżyk?
      Jedyny klub z dupami który kojarzę to zaraz za Pomnikiem Wolności w głąb Starego Miasta.
      Kilkanaście knajp i pubów jest więc coś wybierzecie.

      Jak będzie pogoda to polecam Jurmalę nad morzem, pól godzinki drogi. taki zetesererowki kurorcik.
      q[-_-]p

      Komentarz

      • BlackAdder
        Legionista
        • 07.2011
        • 3611

        Zamieszczone przez Mrugs
        Polecam się

        Tak podobno 400metrów, ale obwodnica Kołbieli chyba robi najważniejszą robotę na tym odcinku, teraz brakuję już tylko kawałka do Zakrętu.
        Tak to w sobotę opisała Małżonka, że został teraz "mały kawałek", niemalże nie przeszkadzający. I teraz z Włodawy na Białołękę da się przejechać w 3 godziny, co jeszcze rok temu było nie do pomyślenia
        "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

        WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

        Komentarz

        • looking1916
          Legionista
          • 07.2015
          • 2668

          Czy warto lecieć na wakacje do Bułgarii we wrześniu? Jak tak to jaki region? Słoneczny Brzeg czy Złote piaski? Woda w morzu będzie dosyć ciepła? Może macie jakiś konkretny hotel do polecenia? Pierwszy raz chce się tam wybrać i tak się zastanawiam. Jest tam coś ciekawego do zwiedzania? Czy tylko plaża i prażenie się?

          Komentarz

          • Majkisek
            Legionista
            • 11.2009
            • 8891

            Ja mogę polecić 7 jezior Rilskich (choć to kawałek od wybrzeża, acz autostradą przynajmniej). Wysokość polskich Tatr, a ludzi pewnie z tysiąc razy mniej. Na wybrzeżu to chyba tylko w Nesebarze coś tam jest ale w mojej opinii to raczej dla koneserów. Generalnie plażowanie i mega niskie ceny (a we wrześniu to już w ogóle) to to, czym przyciąga Bułgaria.

            Komentarz

            • LOL3K
              Legionista
              • 12.2003
              • 9042

              Byłem rok temu w Słonecznym Brzegu.
              Jedyna atrakcja to na wyjedzie podjechaliśmy na kilka godzin do Nesebaru. Takie miasteczko ze starymi budynkami.
              Woda jeszcze będzie ciepła, ludzi w tym roku nie mam pojęcia ile było.
              Wieczorami tylko snucie się uliczkami, siedzenie w barze/restauracji czy jakieś wesołe miasteczka.
              Ja codziennie z nudów kilka razy przemierzałem miasto wzdłuż i w szerz.
              q[-_-]p

              Komentarz

              • looking1916
                Legionista
                • 07.2015
                • 2668

                Ok dzięki W takim razie szukam jakiejś dobrej oferty i lecę wypoczywać

                Komentarz

                • looking1916
                  Legionista
                  • 07.2015
                  • 2668

                  No to padło na okolice Nesebar (3 km do centrum), ceny średnie, ale cóż trzeba wypocząć
                  LOL3K Majkisek wypożyczaliście tam może samochód?

                  Komentarz

                  • LOL3K
                    Legionista
                    • 12.2003
                    • 9042

                    Jechałem swoim.
                    W sumie nie wiem czy jest po co wypożyczać
                    q[-_-]p

                    Komentarz

                    • Majkisek
                      Legionista
                      • 11.2009
                      • 8891

                      Ja albo swoim albo jak samolotem, to bez auta. Podobnie jak Lol3k, uważam, że jak masz blisko plażę/sklepy/knajpy, to się spokojnie obejdziesz bez. A i w samym centrum Nesebaru było ciężko zaparkować. Choć we wrześniu w tych czasach mogą być w sumie pustki.

                      Komentarz

                      • pan_nikt
                        pod obserwacją
                        • 03.2009
                        • 619

                        Zamieszczone przez looking1916
                        No to padło na okolice Nesebar (3 km do centrum), ceny średnie, ale cóż trzeba wypocząć
                        LOL3K Majkisek wypożyczaliście tam może samochód?
                        W Bułgarii byłem 3 lata temu i do samego Nessebaru spokojnie można dojechać autobusem za parę groszy jak i również na ten cały deptak gdzie jest wszystko i nic. Gdyby nie morze cieplejsze i dużo większa szansa na lepszą pogodę niż w Polsce to bym nawet nie pomyślał o Bułgarii l Udanego wypoczynku
                        (L)

                        Komentarz

                        • looking1916
                          Legionista
                          • 07.2015
                          • 2668

                          Dzięki za rady W takim razie jak mam blisko do Nesebaru to wypożyczenie samochodu odpada, wezmę sobie jedynie drobne pieniądze w ich walucie na jakieś upominki, dzięki

                          Komentarz

                          • boss_corleone
                            Zagłębiak
                            • 03.2005
                            • 1404

                            Jestem w Słonecznym Brzegu aktualnie. Miałem pisać, że spoko opcja na wrzesień na wylot z dzieckiem. Mało tłumów, dobra pogoda, ciepłe morze. Ale mojego kilkulatka właśnie poparzyła meduza Sam rejon (Bułgaria?) niezbyt ciekawa.
                            Żeby Polska była polska.

                            Komentarz

                            • looking1916
                              Legionista
                              • 07.2015
                              • 2668

                              Również będę od jutra okupował Słoneczny Brzeg
                              Takie pytanie do doświadczonych osób, bo mi się zdarzyło pierwszy raz... dziś dostałem sms'a z informacją o zmianie godzin lotu, pierwotnie miałem lecieć jutro (piątek) o g. 9, a Itaka poinformowała mnie, że lot zostaje przełożony na g. 18 tego samego dnia. Informację dostałem dziś (czwartek) o g. 10, czyli na 23h przed planowanym wylotem. I moje "januszowe" pytanie do osób, które się z taką sytuacją spotkały, jest szansa coś $$$ ugrać? Czy raczej dzień wylotu jest traktowany jako podróż i mogą zmieniać godziny jak chcą?

                              Komentarz

                              • Darex13
                                Legionista
                                • 03.2011
                                • 1357

                                Zamieszczone przez looking1916
                                Również będę od jutra okupował Słoneczny Brzeg
                                Takie pytanie do doświadczonych osób, bo mi się zdarzyło pierwszy raz... dziś dostałem sms'a z informacją o zmianie godzin lotu, pierwotnie miałem lecieć jutro (piątek) o g. 9, a Itaka poinformowała mnie, że lot zostaje przełożony na g. 18 tego samego dnia. Informację dostałem dziś (czwartek) o g. 10, czyli na 23h przed planowanym wylotem. I moje "januszowe" pytanie do osób, które się z taką sytuacją spotkały, jest szansa coś $$$ ugrać? Czy raczej dzień wylotu jest traktowany jako podróż i mogą zmieniać godziny jak chcą?
                                Na pewno sprawdź dokładnie swoją umowę, jak masz tam opisany dzień wylotu i powrotu, czy masz tam np. wyznaczony czas, do kiedy biuro ma prawo zmienić godzinę wylotu (linia, a nie biuro, ale mniejsza). Pomocne okazać się mogą fora fly4free, ewentualnie grupy tematyczne na fb.
                                Mioduski won
                                Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                                Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

                                Komentarz

                                Pracuję...