Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ja albo swoim albo jak samolotem, to bez auta. Podobnie jak Lol3k, uważam, że jak masz blisko plażę/sklepy/knajpy, to się spokojnie obejdziesz bez. A i w samym centrum Nesebaru było ciężko zaparkować. Choć we wrześniu w tych czasach mogą być w sumie pustki.

Komentarz

• Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
      No to padło na okolice Nesebar (3 km do centrum), ceny średnie, ale cóż trzeba wypocząć
      LOL3K Majkisek wypożyczaliście tam może samochód?
      W Bułgarii byłem 3 lata temu i do samego Nessebaru spokojnie można dojechać autobusem za parę groszy jak i również na ten cały deptak gdzie jest wszystko i nic. Gdyby nie morze cieplejsze i dużo większa szansa na lepszą pogodę niż w Polsce to bym nawet nie pomyślał o Bułgarii l Udanego wypoczynku
      (L)

Komentarz

• Dzięki za rady W takim razie jak mam blisko do Nesebaru to wypożyczenie samochodu odpada, wezmę sobie jedynie drobne pieniądze w ich walucie na jakieś upominki, dzięki

Komentarz

• Jestem w Słonecznym Brzegu aktualnie. Miałem pisać, że spoko opcja na wrzesień na wylot z dzieckiem. Mało tłumów, dobra pogoda, ciepłe morze. Ale mojego kilkulatka właśnie poparzyła meduza Sam rejon (Bułgaria?) niezbyt ciekawa.
          Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Również będę od jutra okupował Słoneczny Brzeg
            Takie pytanie do doświadczonych osób, bo mi się zdarzyło pierwszy raz... dziś dostałem sms'a z informacją o zmianie godzin lotu, pierwotnie miałem lecieć jutro (piątek) o g. 9, a Itaka poinformowała mnie, że lot zostaje przełożony na g. 18 tego samego dnia. Informację dostałem dziś (czwartek) o g. 10, czyli na 23h przed planowanym wylotem. I moje "januszowe" pytanie do osób, które się z taką sytuacją spotkały, jest szansa coś $$$ ugrać? Czy raczej dzień wylotu jest traktowany jako podróż i mogą zmieniać godziny jak chcą?

Komentarz

• Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
              Również będę od jutra okupował Słoneczny Brzeg
              Takie pytanie do doświadczonych osób, bo mi się zdarzyło pierwszy raz... dziś dostałem sms'a z informacją o zmianie godzin lotu, pierwotnie miałem lecieć jutro (piątek) o g. 9, a Itaka poinformowała mnie, że lot zostaje przełożony na g. 18 tego samego dnia. Informację dostałem dziś (czwartek) o g. 10, czyli na 23h przed planowanym wylotem. I moje "januszowe" pytanie do osób, które się z taką sytuacją spotkały, jest szansa coś $$$ ugrać? Czy raczej dzień wylotu jest traktowany jako podróż i mogą zmieniać godziny jak chcą?
              Na pewno sprawdź dokładnie swoją umowę, jak masz tam opisany dzień wylotu i powrotu, czy masz tam np. wyznaczony czas, do kiedy biuro ma prawo zmienić godzinę wylotu (linia, a nie biuro, ale mniejsza). Pomocne okazać się mogą fora fly4free, ewentualnie grupy tematyczne na fb.
              Mioduski won
              Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
              Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• W przyszłym tygodniu szykują mi się 3-4 dni w Stambule. Jest ktoś w stanie polecić coś ciekawego, co niekoniecznie będzie opisane w przewodnikach? Ewentualnie gdzie najlepiej szukać noclegu i, co najważniejsze, co i gdzie jeść?

Komentarz

• Po pierwsze to zazdroszczę

Nocleg. Sunshine Taksim Suits, generalnie na ulicy Altin Bakkal mnóstwo fajnych pensjonatów/hotelików. Blisko metra, sklepów i knajp.

Żarcie. Zubeyir, Lale Iskembecisi jakbyś chciał restaurację, Durumzade przy Kamer Hatum, naprawdę niesamowity kebab coś zupełnie innego, nie wiem czy smakował mi tak bo 3 tygodnie byłem w Nepalu i był to pierwszy porządny posiłek po górach, ale wracałem tam ze 3 razy i zawsze był niesamowity koniecznie z tymi papryczkami ze słoika. Generalnie w każdej budzie kebs lepszy niż u nas. Kebabów tam mają zatrzęsienie w sensie rodzajów mięsa dla mnie większość się nie różniła ale sposób podania urozmaicony i wszystko smacznego. I Balikci Kemal nad zatoką zajebiste kanapki z owocami morza.

Zwiedzanie to na pewno te ichniejsze bazary. Błękitny meczet był akurat w remoncie więc polecam meczet Sulejmana robi wrażenie nawet większe niż Błękitny. Co niesztampowych miejscówek to po prostu sobie połazić polecam bocznymi uliczkami. Jakbyś miał jakieś pytania wal śmiało.

Komentarz

• Właściwie to spory offtop ale nie bardzo wiem gdzie zapytać. Czy ktoś z forumowiczów posiada gogle ze szkłami korekcyjnymi? W zeszłym sezonie miałem takie w których mieszczą się zwykłe okulary ale miałem ogromny problem z ich parowaniem, dlatego zastanawiam się na kupnem wczesniej wspomnianych, jak sobie radzicie z problemem okularów i gogli? Soczewki to jedyne wyjście?

Komentarz

• Siemano Traper! W zeszłym roku nie byłeś na nartach, w tym roku też nie pojedziesz także po problemie. Pozdrawiam
                      Narkotyki i Spirytus

Komentarz

• Serwus Piotruś, faktycznie dwa lata temu

Komentarz

• Zamieszczone przez Traper Zobacz posta
                          Właściwie to spory offtop ale nie bardzo wiem gdzie zapytać. Czy ktoś z forumowiczów posiada gogle ze szkłami korekcyjnymi? W zeszłym sezonie miałem takie w których mieszczą się zwykłe okulary ale miałem ogromny problem z ich parowaniem, dlatego zastanawiam się na kupnem wczesniej wspomnianych, jak sobie radzicie z problemem okularów i gogli? Soczewki to jedyne wyjście?
                          Kiedys zabroniono mi noszenia soczewek na jakis czas a doradzono przejscie na stale na okulary. Posluchalem na jakis czas i do grania w pilke, biegania itd uzywalem gogli korekcyjnych jak do koszykowki.

coś jak te
                          https://images.app.goo.gl/wCmTyC9vFwCNEcar9

Pamietalem, ze byl problem odrazu po zalozeni z przyzwaczejem oczu, pozniej wydawało mi się ok. Zalozylem przed chwila (po zdjeciu soczewek) i bylem zdziwiony jak znieksztalca. Juz mialem Ci odradzic ale zalozylem tez okulary z tamtego okresu i juz sam nie wiem. W obu przypadkach jest bardziej wypuklo (w goglach ciut bardziej) ale to raczej przez moje -6.

​​​​
                          Ostatnio edytowany przez itakpowiem; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Był ktoś kiedyś na nartach w Bansko w Bułgarii? Będę wdzięczny za wszelkie info (dojazd, zakwaterowanie, trasy).

Z góry dzięki

Komentarz

Pracuję...
                            X