Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wczoraj wyjechałem o 12:07 z Białołęki i z dwiema przerwami na fajkę (tak po 10 minut) o 15:45 byłem w centrum Krakowa. I wcale nie pędziłem jakoś bardzo, tak 110-130 średnio. Jechałem normalnie Toruńską i dalej S7 do Grójca.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Witam wszystkich mam ogromną prośbę na początku Sierpnia lecę z żoną i synem na teneryfę na kilkanaście dni a dokładnie do Los Gigantes jeżeli ktoś z was tam był to z góry dziękuję za informacje.

Komentarz

• Dosłownie kilka postów niżej masz pytanie o Teneryfe z bardzo fajna odpowiedzą...

Komentarz

• Ktoś był i może skrobnąć co nieco o Sri Lance? To jedna z destynacji, którą rozważam na marzec. Co warto, co nie warto, jak z cenami, bezpieczeństwem? Mówiąc szczerze, jeszcze o niej nie czytałem (nie miałem czasu) i na pewno to nadrobię, a kojarzy mi się póki co ze słoniami, herbatą i Tamilskimi Tygrysami
          Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• Tu masz trochę info:

https://www.youtube.com/watch?v=qTkH0TQPv94
            https://www.youtube.com/watch?v=8nJQJHtlMg4

Komentarz

• Pod koniec maja wybieram się do Mediolanu i nad jezioro Como. Może ktoś był i napisze jak wygląda transport z lotniska w Bergamo? Są tam jakieś regularne linie które dowożą do Mediolanu, szczególnie w nocy (24-1)? W samym Mediolanie planuję być 2 dni, a później muszę się dostać nad Como. Trzeba dużo wcześniej coś ogarniać czy na miejscu nie będzie problemu? Wolałbym unikać wypożyczenia auta.
              Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta
                Pod koniec maja wybieram się do Mediolanu i nad jezioro Como. Może ktoś był i napisze jak wygląda transport z lotniska w Bergamo? Są tam jakieś regularne linie które dowożą do Mediolanu, szczególnie w nocy (24-1)? W samym Mediolanie planuję być 2 dni, a później muszę się dostać nad Como. Trzeba dużo wcześniej coś ogarniać czy na miejscu nie będzie problemu? Wolałbym unikać wypożyczenia auta.
                Nie wiem jak z lotniska w Bergamo bo ja byłem samochodem ale do samego Como z Mediolanu nic nie musisz wcześniej ogarniać. Śmigają pociągi z głównej stacji co godzinę (w szczycie co pół), jak nasza WKD, czas przejazdu 1h-1.2h, koszt w zeszłym roku 9€ - tez zależy od pory dnia. Problem może pojawić się w Como żeby lecieć dalej do wioseczek, chyba ze docelowo jedziesz do Como. W Como polecam przejść się na mecz (4 klasa rozgrywkowa) ale klimat naprawdę zacny.
                „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Komentarz

• Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta
                  Pod koniec maja wybieram się do Mediolanu i nad jezioro Como. Może ktoś był i napisze jak wygląda transport z lotniska w Bergamo? Są tam jakieś regularne linie które dowożą do Mediolanu, szczególnie w nocy (24-1)? W samym Mediolanie planuję być 2 dni, a później muszę się dostać nad Como. Trzeba dużo wcześniej coś ogarniać czy na miejscu nie będzie problemu? Wolałbym unikać wypożyczenia auta.
                  W Bergamo jak wychodzisz z hali przylotów masz zaraz autobusy, z jednej strony takiej miejskie do Bergamo(widać,że to miejskie) przejazd do PKP lub centrum to 3 albo 4 eurosy, oprócz tego masz też na lotnisku autobusy do Mediolanu, które ruszają jak zbiorą ekipę(zwykle po przylocie trwa to pół godziny) i w szybkim tempie jesteś w Mediolanie, koszt to był między 7 a 11 euro jak mnie pamięć nie myli. Tylko nie wpadaj na pomysł z taxa czy uberem bo makarony kasują jak za złoto...

Komentarz

• Dzięki Panowie
                    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Narty na Ukrainie. Jak cenowo i czy są inne ośrodki warte uwagi poza Bukovel?

Komentarz

• Bieszczady.
                        Którą bazę wypadową / miejscowość polecacie do ulokowania się na kilka dni, żeby mieć blisko na szlaki??

Mile widziane miejsce, że jest jakiś sklep i dociera PKS / bus.

Komentarz

• Jak bez samochodu to zdecydowanie między Cisną a Ustrzykami.
                          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Jako bazę polecam schronisko pod Rawkami. W sumie wszędzie blisko jeśli chodzi o najbardziej popularne szlaki, jedynie pod gniazdo Halicza i Tarnicy trzebaby podjechać ale zakładając wczesne wyjście da się i zbutować.

Komentarz

• Ktoś gdzieś utknął w świecie?
                              Pozdrowienia z Marakeszu.
                              I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Komentarz

• Trzymaj się tam w Maroku. Ja zmuszony zostałem do odwołania długo wyczekiwanego i planowanego wyjazdu do Tajlandii. No ale cóż zrobić..
                                "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Komentarz

Pracuję...
                                X