Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Siłownia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez PeCe Zobacz posta
    Ktoś poleci jakieś przystępne cenowo i dobrze rozpuszczalne BCAA, które będzie dobrym uzupełnieniem do kreatyny CM3? (zależy mi na tym, żeby było w proszku, a nie kapsach )
    Hi tec BCAA powder, Uns 8:1:1 zdecydowanie najlepsze, jeśli chodzi o stosunek BCAA w BCAA, czyli bez zbędnych dodatków typu glutamina i wypełniacze.
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Komentarz

• Zamieszczone przez brachu Zobacz posta
      Trening zaczynam od brzucha ? Jak z tym brzuchem jest na początku czy na końcu treningu robić ?
      Sam zwykle kończę każdą sesję brzuchem, ale to już raczej kwestia przyzwyczajenia. Primo rozgrzewka 10-15 minut, a później już godzina do godziny z hakiem na ćwiczenia.

Zależy jeszcze co dokładnie robisz za ćwiczenia na brzuch? Czy odpowiednio wysilasz mięśnie skośne i czy robisz stretching na zakończenie.

Benek, basen przy bezruchu zawsze w jakimś stopniu pomaga, ale prawda jest taka, że do wysmuklenia sylwetki w tym brzucha potrzeba wcześniej zrobić jakąś bazę w formie ćwiczeń statycznych, czy aerobów, a dopiero później brać się za rzeźbienie ciała, które również nie odbywa się miejscowo, a całościowo.

Komentarz

• pamiętajcie tez, że jak chcecie, żeby mięśnie brzucha wam rosły, to róbcie go z dodatkowym obciążeniem ( jeśli jest to możliwe ).

Jeśli chcesz zrobić sobie mały priorytet na tą partię, to możesz ją wykonywać na początku ćwiczeń, po odpowiedniej rozgrzewce. Raczej nie więcej, niż 2 razy w tygodniu.
        Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Komentarz

• Wszystko zależy od tego co robi się w ciągu tygodnia na tą partię mięśni oprócz kilku ćwiczeń przed każdą sesją treningową. W zależności od odpowiedniego rozłożenia ćwiczeń w ciągu tygodnia można robić brzuch od 2 do 4 razy, tak aby go nie przetrenować co nie jest takie trudne przy zbyt mały okresie odpoczynku, bądź problemach z regeneracją tej partii mięśni. Dwa dni odpoczynku po średnio intensywnych 3-4 ćwiczeniach na każdej sesji powinny wystarczyć, aby mięśnie rosły i odpowiednio regenerowały się.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
            Wszystko zależy od tego co robi się w ciągu tygodnia na tą partię mięśni oprócz kilku ćwiczeń przed każdą sesją treningową. W zależności od odpowiedniego rozłożenia ćwiczeń w ciągu tygodnia można robić brzuch od 2 do 4 razy, tak aby go nie przetrenować co nie jest takie trudne przy zbyt mały okresie odpoczynku, bądź problemach z regeneracją tej partii mięśni. Dwa dni odpoczynku po średniointensywnych 3-4 ćwiczeniach na każdej sesji powinny wystarczyć, aby mięśnie rosły i odpowiednio regenerowały się.

4 razy to już jednak zbyt dużo. Pamiętaj, ze brzuch pracuję też przy takich ćwiczeniach jak przysiady, mc, wiosłowania itp

mięśnie rosną w czasie odpoczynku, a nie samych ćwiczeń.

chyba, ze na konkretnej bombie jesteśmy

Komentarz

• Mięśnie brzucha są mięśniami o szybkiej regeneracji, więc nie potrzebują tak dużej energii, jak np. klatka piersiowa, nogi itd. Dlatego też najlepiej zostawić je na koniec. Ćwiczenie brzucha z ciężarem to podstawa.

Komentarz

• Dokładnie, dużo zależy właśnie od tego co robi się w innych ćwiczeniach, które również mogą obciążać tą partię mięśni. Dużo osób pomija przysiady, nie robi ćwiczeń na nogi, więc jestem sobie w stanie wyobrazić, że zmieścimy jeszcze jedną serię aerobów na brzuch w tygodniu. Sam wyznaję zasadę 3x w tygodniu mała partia mięśni i raz w tygodniu duża.

Komentarz

Dokładnie, dużo zależy właśnie od tego co robi się w innych ćwiczeniach, które również mogą obciążać tą partię mięśni. Dużo osób pomija przysiady, nie robi ćwiczeń na nogi, więc jestem sobie w stanie wyobrazić, że zmieścimy jeszcze jedną serię aerobów na brzuch w tygodniu. Sam wyznaję zasadę 3x w tygodniu mała partia mięśni i raz w tygodniu duża.
                  bica 3x week klepiesz?

jeśli chcemy dać priorytet na brzuch, to dlaczego niby nie można go zrobić na początku?

nie ćwiczyć nóg, to jak zabieranie sobie 50 % potencjału.

E:

kwestia regeneracji poszczególnych partii, to jest jednak sprawa bardzo indywidualna, także pisanie o tym, ze regeneruję się szybko, to jak pisanie, że jak chcemy wielkie łydki, to mały ciężar i kilkadziesiąt powtórzeń w serii.
                  Ostatnio edytowany przez Adin; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Bica akurat 2 razy, chyba że liczymy ćwiczenia bez priorytetu, gdzie jest mięśniem wspomagającym.

Nigdzie nie pisałem, że brzucha nie można robić na początku. Sądzę, że bardziej jest to kwestia przyzwyczajenia i właśnie jak w tym przypadku godziny treningu, która raczej wymaga rozbudzenia się i silnych bodźców na początku ćwiczeń.

Co do nóg to przecież jest powszechność, że traktuje się je po macoszemu. Zawsze staram się z tym walczyć, ale to walka z wiatrakami.

Komentarz

• W tym temacie pisaliście jakiś czas temu o jakimś ćwiczeniu na brzuch. Porównywaliście to z 6 Weidera, ale były głosy, że efekty są znacznie lepsze. Aaa, i to było coś w stylu "nowego" ćwiczenia. Ktoś coś? Nie wiem na której stronie, a wszystkiego nie jestem w stanie przewertować.
                      "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Komentarz

• Oczywiście, że regeneracja to sprawa indywidualna o czym pisałem już kiedyś, że w pierwszej fazie od rozpoczęcia treningów trzeba poznać swój organizm i nie trzymać się sztywnego podziału na mezo, ekto i endo, a indywidualnie dobierać obciążenia i intensywność do możliwości organizmu. Dlatego często wyśmiewam, czy w realu, czy na forach jak niektórzy jeszcze nie zaczęli na dobre trenować, a na trening noszą już plecak z suplami

Pewnie chodziło o ABS, albo trening Arnolda. Nie wiem czy pisałem już, ale na początek polecam wznosy, nożyce, skrętoskłony z talerzami w rękach i w zależności od stanu kręgosłupa albo brzuszki, albo skłony wszerz ławeczki.

Komentarz

Benek, basen przy bezruchu zawsze w jakimś stopniu pomaga, ale prawda jest taka, że do wysmuklenia sylwetki w tym brzucha potrzeba wcześniej zrobić jakąś bazę w formie ćwiczeń statycznych, czy aerobów, a dopiero później brać się za rzeźbienie ciała, które również nie odbywa się miejscowo, a całościowo.
                          Można jaśniej?? Co znaczy ćwiczenia satyczne i aerobowe?? Jestem laikiem w tych sprawach:0

Dodam tylko, że w moim przypadku nie mogę wykonywać wszytskich ćwiczeń zwg na operacje serca kiedyś tam dlatego też chce się skupic przedewszytskim na brzuchu i kondycji
                          349meczów*
                          71 goli*
                          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Statyczne, inaczej izometryczne ćwiczenia są często praktykowane w fizjoterapii, ale stanowią dobrą podstawę pod przyszły rozwój i budowę mięśni. Bardzo popularne w krajach azjatyckich.

Przykładowa lista:
                            http://www.fizjoterapia.com/kinezyte...na-brzuch.html

O aerobach było już pisane w poprzednich postach.

Komentarz

• Zamieszczone przez brachu Zobacz posta
                              zapomniałem barki robiłem w piątek No wygląda to bardzo sensownie i od poniedziałku zacznę to sprawdzać . Faktycznie czas na zmiany I pytanie zasadnicze . Chodzę na siłownie 5:15 rano no tak sobie to ustawiłem ,że po siłce od razu do roboty . I teraz tak przed treningiem zapodaje aminokwasy i cos lekkiego jakiś banan lub jogurt . Trening zaczynam od brzucha ? Jak z tym brzuchem jest na początku czy na końcu treningu robić ?
                              Przed treningiem ogólnie dobrze coś zjeść. Mam tu na myśli jakieś węgle, czyli np 50g ryżu. Ja to łącze z kuczakiem i surówką,ale ten posiłek jest zarówno moim obiadem. Po treningu zapodaj białko, jak masz czas to chudy twaróg, jak nie, to odżywka.
                              Brzuch to też miesień kóry musi odpocząć.Katowanie go codziennie dla mnie nie ma sensu. J
                              Ja staram się na każdym treningu robić inne ćwiczenia na brzuch, żeby pracowały wszystkie mieśnie. Przy klacie robię między seriami, co daje fajny efakt i "czuć" po treningu.
                              Wiadomo,że dobrze jest robić aeroby, ale czasu też na to potrzeba. Dlatego ważna jest dieta i to daje efekty,moja jest ustawiona pod grupe krwi.

Może Ci się przyda:

Waga 90kg, grupa B:

1. Płatki Owsiane+kilka suszonych śliwek, łyżka jogurtu naturalnego
                              2.4 jajka (dowolna postać), 150g sałatki (pomidor,ogórek kiszony,sałata itd)+4 kromki pieczywa żytniego
                              3.Twaróg chudy (coś ale sałatka feta)+2 kromi pieczywa żytniego
                              4.Ryż 50g+kurczak 170g+surówka 150g na 1,5h przed treningiem
                              5.Ryba 200g + surówka 200g 30-40 minut po treningu, ale że z rybami nie chce mi się pierdolić, to zazwyczaj jem twaróg (te same proporcje).

Uzupełniam o:
                              a)Cuting Edge http://www.sfd.pl/sklep/Z_pozostalyc...-opis1110.html
                              3 razy dziennie po posiłkach
                              b)Glutamina- rano, na noc, przed i po treningu (łyżeczka płaska na 250mil wody)
                              c)Antyoksydanty- tak jak CE.
                              d)Białko- po treningu, czasami rano
                              e)BCAA-przed i po treningu

PS.Sprawy komplikują się w trakcie weekendów

Komentarz

• Kubal:

A gdzie jakieś źródło zdrowego tłuszczu?

węgli mało, redukujesz?

Komentarz

Pracuję...
                                X