Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pałac Kultury będzie opakowany !!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pałac Kultury będzie opakowany !!!

Projektant mody Arkadius skroi kreację dla Pałacu Kultury. Z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej ubierze budynek w złoty kostium. A sam PKiN ma zmienić nazwę

Choć wszystko stanie się dopiero w czerwcu przyszłego roku, prezes Pałacu Lech Isakiewicz już zaciera ręce: - To będzie atrakcja na skalę światową! Przyciągnie do Warszawy turystów i przedsiębiorców. Spodziewam się tłumów, 3-4 mln osób. Zostawią w naszym mieście 300 mln euro - szacuje.

Pomysł opakowania gmachu nie jest nowy, ale realnych kształtów nabrał dopiero dwa miesiące temu, w gabinecie prezesa na 15. piętrze. Doszło tam do spotkania z przedstawicielami Warsaw Destination Alliance, stowarzyszenia zrzeszającego hotelarzy, restauratorów i operatorów turystycznych.

- Zastanawialiśmy się, jak uczcić przyszłoroczne wejście Polski do Unii Europejskiej. Pod Pałacem Kultury odbędą się przecież główne uroczystości - podkreśla Lech Isakiewicz.

Twierdzi, że otoczenie budynku wielką płachtą - na wzór opakowania berlińskiego Reichstagu przez Christo - wszystkim się spodobało. - Myśleliśmy o różnych twórcach. Padło na Arkadiusa. Bo znają go na całym świecie, bo jest na topie. Zgodził się - oświadcza prezes.

Jest kilka wersji opakowania. Organizatorzy widzą Pałac okryty złotem. Jednak ostatecznie zdecyduje Arkadius. Szef Pałacu przypuszcza, że "może zechce ubrać Pałac np. w sukienkę".

Pałacowe wejścia mają okryć płachty przestawiające symbole unijnych miast. Np. Sala Kongresowa to będzie Koloseum, dalej Brama Brandenburska z Berlina - każde z państw Unii będzie miało swój dzień i swój kwartał na pl. Defilad. Do tego dojdzie jeszcze iluminacja gmachu zaprojektowana przez mieszkającego w Londynie artystę Krzysztofa Wodiczkę. Całe przedsięwzięcie pochłonie ok. 1,7 mln euro. Jak twierdzi szef Pałacu, sfinansują je sponsorzy z Polski i kraje unijne. Twierdzi, że "jest wielkie zainteresowanie polityków krajowych, ludzi z rządu".

To nie koniec. Będzie ogłoszony konkurs na nową nazwę daru od bratniego narodu ZSRR z główną nagrodą w wysokości pół miliona złotych! Na pytanie, kto ją ufunduje, znowu słyszymy: sponsorzy.

- Obecna nazwa "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" jest nie do przyjęcia. Powinna być zmieniona - przekonuje prezes Isakiewicz.

Ja do tego reki nie przyloze, eee a moze zniknie i bedzie elegancko w ....

Komentarz

Doszły mnie słuchy że mają zaprosić Koperfilda

Komentarz

No tak. ludziom z rzadu pomysłsię spodobał tylko ciekawe za czyje pieniadze beda go sponsorowac?
        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Re: Pałac Kultury będzie opakowany !!!

Zamieszczone przez Kanap3
          Lech Isakiewicz już zaciera ręce: - To będzie atrakcja na skalę światową! Przyciągnie do Warszawy turystów i przedsiębiorców. Spodziewam się tłumów, 3-4 mln osób. Zostawią w naszym mieście 300 mln euro - szacuje.

jaaaasne.... :buhaha:

Komentarz

Zamieszczone przez marecki
            Lech Isakiewicz już zaciera ręce: - To będzie atrakcja na skalę światową! Przyciągnie do Warszawy turystów i przedsiębiorców. Spodziewam się tłumów, 3-4 mln osób. Zostawią w naszym mieście 300 mln euro - szacuje.

jaaaasne.... :buhaha:
            ta gości to on ściagnie ale zza wschodniaj granicy , i POlska nie zyska tylkko straci :/

Komentarz

Ja tam bym przystroił go w odpowiednie 3 barwy , opisał itp... to by zrobiło wrażenie a nie tam jakies złoto :P

Komentarz

Jest kilka wersji opakowania. Organizatorzy widzą Pałac okryty złotem. Jednak ostatecznie zdecyduje Arkadius. Szef Pałacu przypuszcza, że "może zechce ubrać Pałac np. w sukienkę".

Pałacowe wejścia mają okryć płachty przestawiające symbole unijnych miast. Np. Sala Kongresowa to będzie Koloseum, dalej Brama Brandenburska z Berlina - każde z państw Unii będzie miało swój dzień i swój kwartał na pl. Defilad. Do tego dojdzie jeszcze iluminacja gmachu zaprojektowana przez mieszkającego w Londynie artystę Krzysztofa Wodiczkę. Całe przedsięwzięcie pochłonie ok. 1,7 mln euro. Jak twierdzi szef Pałacu, sfinansują je sponsorzy z Polski i kraje unijne. Twierdzi, że "jest wielkie zainteresowanie polityków krajowych, ludzi z rządu".

To nie koniec. Będzie ogłoszony konkurs na nową nazwę daru od bratniego narodu ZSRR z główną nagrodą w wysokości pół miliona złotych! Na pytanie, kto ją ufunduje, znowu słyszymy: sponsorzy.

- Obecna nazwa "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" jest nie do przyjęcia. Powinna być zmieniona - przekonuje prezes Isakiewicz.

Chyba im się w dupach poprzerwacało. 4 mln turystów przyjedzie :buhaha: Arkadius ubierze go w sukienkę Naprawdę czytam to jak dobry dowcip.
                Dlaczego w tym kraju wszyscy muszą tak pajacować, papugowac jak małpy po innych. Konkurs na nową nazwę z pół milionową nagrodą, którą wygra kuzyn pana szychy. Wystarczy obciąć im. Stalina (jeżeli już tego nie obcięli) i zostawić tak jak jest. No chyba że zostanie ubrany, wtedy można zmienić na "Pajac Kultury i kij wie czego tam jeszcze"

Pajac napisałam specjalnie, to nie jest literówka :>
                Only You

Komentarz

o ile mi wiadomo palac kultury od 1956 nie nosi imiena jozefa stalina, wiec o co biega temu kolesiowi?!?

Komentarz

Zamieszczone przez crolick
                    o ile mi wiadomo palac kultury od 1956 nie nosi imiena jozefa stalina, wiec o co biega temu kolesiowi?!?
                    Jak to o co??? Przecież trzeba załatwić synkowi pół miliona nagrody '8
                    Only You

Komentarz

Zamieszczone przez Łysolek
                      Ja tam bym przystroił go w odpowiednie 3 barwy , opisał itp... to by zrobiło wrażenie a nie tam jakies złoto :P
                      Dobrze gada! Wódki mu! :+:

Komentarz

Najlepiej by zrobili zamiast marnować tyle materiału to niech uszyją nam kilka sektorówek.

Komentarz

[...] Przyciągnie do Warszawy turystów i przedsiębiorców. Spodziewam się tłumów, 3-4 mln osób. Zostawią w naszym mieście 300 mln euro - szacuje.[...]
                          Na mnie niech nie liczą mnie to nie przyciągnie :> Już widziałem ten pałac a przybrany w szmaty napewno mnie nie zainteresuję.

Ehhh, nie mają na co € wydawać. Ale wymyślili promocję miasta 8-
                          Jestem, a tak jakby mnie nie było...
                          Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Komentarz

ale ***** forsy na stadion Legii to chujom zal....

Komentarz

Niektorym to juz sie w dupach poprzewracało...ubierać PK ...a tak ogólnie to ten cały Arkadius mi na pedała wygląda 8-
                              WIDZEW I RUGBY-TO JEST TO CO KOCHAM! http://szczawiu.republika.pl/forum/spzw.gifCARTMAN!
                              RYSIO Z "KLANU" TO BYDLE I CIOTA!!!

Komentarz

Pracuję...
                              X