Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki samochód?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Co byście znajomemu radzili w budżecie 25k-30k, przyjmując następujące założenia:
    1. Samochód ma jeździć a nie wyglądać
    2. Niski koszt eksploatacji
    3. Do wszystkiego, czyli trochę poza miasto i sporo po mieście, raczej dalekie eskapady wykluczone, czyli zasięg w Polsce.
    4. Ze względu na punkt 2 nie musi być jakiś szczególnie wyrywny
    5. Może być nawet trzydrzwiowy.

Wiadomo: przebieg, rocznik, stan techniczny i rodzaj dotychczasowej eksploatacji będzie trzeba wziąć pod uwagę ostatecznie.
    Octavia II 1.6 mpi + LPG. Spalanie bardzo małe, auto w miarę pojemne a koszt serwisu niski.

Komentarz

Co byście znajomemu radzili w budżecie 25k-30k, przyjmując następujące założenia:
      1. Samochód ma jeździć a nie wyglądać
      2. Niski koszt eksploatacji
      3. Do wszystkiego, czyli trochę poza miasto i sporo po mieście, raczej dalekie eskapady wykluczone, czyli zasięg w Polsce.
      4. Ze względu na punkt 2 nie musi być jakiś szczególnie wyrywny
      5. Może być nawet trzydrzwiowy.

Wiadomo: przebieg, rocznik, stan techniczny i rodzaj dotychczasowej eksploatacji będzie trzeba wziąć pod uwagę ostatecznie.
      Astra J z tym silnikiem 1.4 Turbo (idealna pod lpg). Dużo dobrych opinii ma, też możesz sobie zerknąć na nie. Ogólnie silniki proste i mało awaryjne (benzyniaki), bo diesle to już gorzej.
      LEGIA TO MY
      Freedom for Mary Wagner!!!

Komentarz

• Hmm, całkiem ciekawe propozycje, dzięki - a może jednak coś nieco mniejszego - skrajna idea to VW Up! benzyna, choć niektórzy twierdzą, że to wypasione Seicento
        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

Hmm, całkiem ciekawe propozycje, dzięki - a może jednak coś nieco mniejszego - skrajna idea to VW Up! benzyna, choć niektórzy twierdzą, że to wypasione Seicento
          Za 30 to mogę mu sprzedać c4 picasso z 2013 roku
          "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Clio z okolic roku 2012-2015 1.5 dci wbrew powszechnym opiniom o francuskich samochodach to wg mnie jest wyjątek. 185tys mam na swoim i poza rurką układu hamulcowego i kostką napinacza pasów nic nie wymieniałem. Oczywiście poza rzeczami typowo eksploatacyjnymi. Spalanie w okolicach 5l w mieście, przy jeździe 90km/h w trasie można poniżej 4 zejść. A i z dołu się wyrwie ładnie co przydaje się na lewoskrętach.

Komentarz

Hmm, całkiem ciekawe propozycje, dzięki - a może jednak coś nieco mniejszego - skrajna idea to VW Up! benzyna, choć niektórzy twierdzą, że to wypasione Seicento
              Jak mniejszego to Toyota Yaris.

Komentarz

• Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta

Jak mniejszego to Toyota Yaris.
                To był mój pierwszy strzał, ale ciężko jest coś znaleźć w tej cenie żeby przebieg nie był kosmiczny.
                Sprecyzuję jeszcze, przebieg musi być poniżej 100k km, no i wiek jednocyfrowy, najlepiej nie starsze niż 5/6 lat - wiem, może być kłopot i dlatego się pytam, w końcu zawsze można zrobić jakieś odstępstwo od założeń, prócz budżetu.
                Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Yarisa w tej konfiguracji wiek/przebiegu będzie Ci cholernie ciężko znaleźć.
                  "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
                    Yarisa w tej konfiguracji wiek/przebiegu będzie Ci cholernie ciężko znaleźć.
                    Już szukaliśmy i dlatego pytam o jakieś rozsądne alternatywy. Toyoty trzymają cenę chyba najmocniej wśród popularnych marek.
                    Nasz zaprzyjaźniony serwis radzi oglądać uważnie Hyundai, Kia i podobne "proste" konstrukcje. Hybryda byłaby super ale nie w tym budżecie niestety.

Komentarz

Jeżeli chodzi o VW Up! świetne auto do miasta. Wszędzie znajdziesz miejsce. Co zaskakujące nawet całkiem niezły bagażnik ma jak na takiego malucha. U mnie jako własnie drugie auto, które ze względu na wspomniane powody stało się pierwszym w mieście. Do miasta mega polecam. Niestety ja bym się nim po Polsce nie telepał.Awaryjny nie jest bo tam nie ma się co psuć

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta

Jeżeli chodzi o VW Up! świetne auto do miasta. Wszędzie znajdziesz miejsce. Co zaskakujące nawet całkiem niezły bagażnik ma jak na takiego malucha. U mnie jako własnie drugie auto, które ze względu na wspomniane powody stało się pierwszym w mieście. Do miasta mega polecam. Niestety ja bym się nim po Polsce nie telepał.Awaryjny nie jest bo tam nie ma się co psuć
                        To tak przy okazji podpytam na przyszłość - Twoja pozytywna ocena dotyczy opcji 3 czy 5-drzwiowej?

Bo za 1-2 lata będę się rozglądał za jakimś niedużym samochodem tylko do miasta, ale myślałem o czymś trochę większym (Yaris, Swift, i20, Corsa, Micra) i koniecznie 4-5 drzwiowym. Ale zapiszę sobie w myślach tego Up!-a

Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Już szukaliśmy i dlatego pytam o jakieś rozsądne alternatywy. Toyoty trzymają cenę chyba najmocniej wśród popularnych marek.
                          Nasz zaprzyjaźniony serwis radzi oglądać uważnie Hyundai, Kia i podobne "proste" konstrukcje. Hybryda byłaby super ale nie w tym budżecie niestety.
                          Z każdym "szpecem" z którym rozmawiam ,są podobne opinie.
                          Hyundai,Kia,Toyota .
                          I też w tym klimacie się rozglądam.
                          Kolejnym dylematem jest "leasing czy kupno na własność.
                          "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Ktoś ogarnia jakie są różnice pomiędzy Volkswagenem, a Audi ? Wiem, że producent ten sam natomiast różnica w cenie między takim Touaregiem a Q7 jest duża.... Przejechałem się oboma na jezdzie testowej i nie zauważyłem aż takiej różnicy w jakości jazdy vs. ich cena? Z rozmowy z przedstawicielami dowiedziałem się, że to różnica w jakości materiałów użytych ale czy ktoś wie dokładnie w czym rzecz, pomijając korpogadkę jakie to Audi jest super ?
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Poszukuję mk2, golf 3d lub jetta , zdrowa egzemplarz mile widziany jakby ktoś coś słyszał to zapraszam

Komentarz

Pracuję...
                              X